Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Orthank

V prípade, že pozabudnem na Tonyho Jaa a jeho gymnasticky bláznivé kúsky (ale slabí dej), tak Yip Man si vybojoval prvú priečku medzi všetkými bojovými snímkami za posledných minimálne 5 rokov. Okrem pastvy pre oči z brilantnej choreografie sa tvorcovia príjemne pohrali i s charaktermi, či motiváciou zúčastnených. V celku teda Yip Man tvorí prekvapivo chytľavé pozeranie na človeka, ktorý svojím silným - dobrosrdečným charakterom a talentom pretvoril kus čínskych dejín. Vo filme sa na nič nezabudlo, a vo svojej dĺžke sa ani nič nepreháňa. Súbojov je síce až nad hlavu, zato každý je primerane dlhý, skvelý a najmä uveriteľný. Čo tam po tom , aspoň sa je na čo pozerať. Šup sem s pokračovaním..... ()

Milan25

Úchvatné. Silný příběh, výborní herci, dokonalé bojové scény. U závěrečné bitky sem téměř nedýchal. Skvělá práce. ()

Holina

Vynikající mlátička s úžasnou choreografií. Přiznávám, že když šel IP do souboje s deseti tajil se mi dech. A to na Kung Fu film zrovna nejsem... ()

Mavrix

Působivý příběh čestného, hrdého mistra a tradičního bojového umění v moderní době, kde hbytost a síla nezmůže téměř nic nic proti jednomu výstřelu... K tomu ještě působivé bojové scény, údery, chmaty, údery... Jakožto fanoušek bojových umění jsem si film vychutnal a odevzdávám 5 hvězdiček... ()

divak84

perfektní choreografie, příběh spíš klasická asijská cesta za pomstou a sebepoznáním nenabízí nic nového. Herecké výkony vedlejších postav hodně slabé, zatímco Yip Man skvělý a jeho final protivník z japonské strany ještě lepší ! fajn pokoukání. Asijské filmy vubec nevyhledávám, ale tohle je jasná jednička spolu s pouty války. ()

ti88na

Dokonalý, nádherný film s tematikou bojového umenia, bez hluchého miesta. Zaujímavý od samého začiatku až po vrchol, s príjemným hudobným doprovodom a skvelým výkonom Donnieho Yena. Milujem filmy o kung-fu a tento patrí určite medzi to naj, čo tento žáner môže ponúknuť. Dokonca predstihol aj dovtedy obľúbeného Obávaného bojovníka. Viac ani nemá zmysel hovoriť, treba ho už len vidieť a netreba váhať. ()

Shakeus

Hodně zábavné, dobře udělané + sympatický hlavní hrdina. Snad nejlepší „mlátička“ tohoto druhu. Píšu v uvozovkách, protože se mi to dokonce líbilo i jako film:) ()

kukuuuc10

Jeden z nejlepších bojových filmů, který jsem měl možnost shlédnout. Mistr Ip, velice charismatický master of Kung-Fu! ()

Mathew55

Stejně jako je The Good, the Bad and the Ugly můj nejoblíbenější western, Ip Man je můj nejoblíbenější eastern. Film o místě a době, v které bojové umění nebylo jen o mlácení do druhého, ale i o hodnotách jako úcta, pokora a hrdost. Boje jsou lepší než v Matrixu(Ip Man by Nea bez problémů umlátil) a i příběh samotný mě bavil, ale je pravda, že občas působil až přespříliš oslavně, ikonicky. Must watch pro všechny fanoušky bojových sportů. ()

dopita

Předně musím říct, že mě nikdy nebraly asijský filmy plné bojového umění. V lepším případě jsem z nich měl srandu, v horším případě jsem se strašidelně nudil. Ip Man je ale trochu jiná liga. Především mám z filmu pocit, že to je pravdu film, ne jen soubor scének plných hýkajícých žluťáků, kteří se neutále fackujou nohama a debilně ksichtěj. Film má příběh, kupodivu se tam najdou i herecký výkony a film jako takovej má potřebnej "tah na bránu". Vzhledem k tomu, že existuje hromada lidí, kteří z těchto filmů uchcávaj, se ani moc nedivím místnímu vysokému hodnocení. Podle mě se jedná o solidní, průměrnej film, jehož zhlédnutí nepovažuju za zrátu času. ()

Dohaja

Donnie Yen je herec, ktorý aj napriek svojmu veku dokáže zahrať dokonale majstra umenia wing chun. Ip Man bol človek, ktorého my obyčajní ľudia môžeme, len obdivovať, no môžeme si zobrať z jeho života aj príklad. Pozitívom pre film je hudba od japonského skladateľa a režisér skombinoval dramatické a vtipné momenty s prehľadom. ()

SpaceOdyseus

Kdyz se divak trosku odprosti od vsudypritomneho cinskeho nacionalismu, dostane svizny kung fu flak s vybornymi bojovymi scenami, skvelym Donniem Yenem a zlotrilymi japonci. ()

Smejky87

Jediné co bych tomu vytknul byla lehká propaganda, kterou to šlo cítit. Ale skvělá a skvěle zahraná postava mistra Yipa a na výtečnou zvládnuté bojové scény z filmu dělají 5ti hvězdičkovou záležitost. Musel jsem se hodně držet, abych na konci neuronil slzu. Paráda! ()

FARGO

Radost pohledět na každý Čínsky nebo Japonský film plný bojového umění, když mi s choreografie přecházely oči a vychutnával jsem si každou ránu. ()

Wishkah

Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších kung fu filmů co sem kdy viděl. Tenhle má navíc oproti většině kung-fu filmů několik obrovských výhod. Jednak je to úžasné zpracování, pak také příběh který nenudí a není tu jen na vyplň místa mezi souboji. Film má také velice kvalitní hudební složku, a nasnímání soubojů je dynamické, přehledné a s vynikající choreografií. Ale co je největším plusem je Donnie Yen. Charisma by mohl rozdávat a navíc předvádí jak herecky tak fyzicky neuvěřitelný výkon. Už dlouho sem si kung fu film tak neužil jako tenhle ()

T!ckTack

Mé první setkání s čínsky mluveným filmem a vskutku velkolepé. Není to totiž jako hromada kung-fu filmů s bojovníky skákajícími jako v sedmimílových botách, kde jsou bojové scény spíš k smíchu. Na tyhle bojové scény je radost se dívat. A osobnost a osud Yip Mana taky stojí za to. Do pěti hvězdiček mi tam ale bohužel něco chybělo. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz