Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

dobso

Pravdivý príbeh o kung-fu z takto vysokým hodnotením, pred zhliadnutím má človek, ktorý nemá rád takéto filmy strach (napríklad aj ja), ale vyklulo sa z neho majstrovské dielo. Dominuje síce kung-fu, ale narozdiel od gekiho chenových filmov je tu menej silené, a na vyššej úrovni. ()

conery1

" V boji nejde o štýl, ale o o teba." Poctivé neamerické kung-fu. Morálka a šľachetnosť bojovníka je nad jeho technikou, alebo štýlom. Príbeh o jednom takom majstrovi-učiteľovi Brucea Leeho. " Ja nie som zradca. Ja som iba tlmočník." Tak ma napadá. Koľko takých " tlmočníkov " máme v Bruseli. ()

Mikino00 odpad!

Naprostá blbost, bezduchý děj, prázdné dialogy, komické postavy a nic neříkající souboje. Připomnělo mi to béčkové filmy s kung-fu a podobnými blbostmi. Buď z toho měli udělat komedii nebo historický vážný film a ne tenhle paskvil. ()

kamigava

Po shlédnutí Ip Mana se hlavní hrdina Donnie Yen zařadil mezi mé oblíbené herce filmů o bojovém umění. Působí jako mírumilovný člověk, ale jakmile je někde nespravedlnost, udělá, co musí. Co se týká hudby, ta nemá chybu. Je nádherná a celému filmu dává tu správnou atmosféru. PS: "Chci bojovat s deseti!" :) ()

Nethar

Hodnotím čtyřmi hvězdičkami hlavně za první půlku, která film dobře rozehrála a obsahovala i nějaké vtipné momenty (třeba během souboje v domě), škoda, že jich nebylo víc, ale to už by byl úplně jiný film. Druhá půlka už bylo čisté drama, dost předvídatelné. Pro milovníky bojových umění určitě skvělý film, bavil jsem se, čisté čtyři hvězdy to nejsou, ale na druhý díl se nejspíš časem rád podívám. ()

Sochorisko

Ačkoli jsem ne všechny podobné sportovní bojové filmy hodnotil kladně, musím říci, že tento film na mě zapůsobil svým umem a napínavým příběhem, který i přes naprosto známou a používanou kostru--trénuješ,-,dostaneš,-,trénuješ,-,vypadá to, že dostaneš ale nakonec zvítězíš.. Drtivá většina všech sportovních filmů je založená právě na této dějové kostře a já tak většinou nemůžu dát přes 3 hvězdičky.. Najdou se však i výjimky (Couch Carter, Rocky..), nevím ani čím se to přesně stane ale některé sportovní filmy prostě mají "něco navíc". Stejně tak tenhle film mě potěšil tímto způsobem a já tak mohu udělit plný počet. ()

Ollie235

Jako pocta filmům o bojovém umění to funguje dokonale. Problém ale nastává tam, kde se bojovat přestává. Dialogy o tom, čí kung-fu je lepší, o nepřekonatelné hrdosti či o důležitosti rodiny oproti tréninku mi totiž dvakrát po chuti nebyly. Jinak ale nemám, co bych vytkl - Donnie Yen je jako mistr nesmírně přesvědčivý, jednotlivé souboje naprosto úžasné a dramatická hudba perfektně padnoucí. Snad se v dohledné době dokopu i k druhému dílu. ()

geimz

Bitky sú solídne a choreografia slušná, no je ich príliš málo. Všetko, čo sa medzi nimi odohráva, je chabá náhrada príbehu, ktorý zlyháva v pacingu a ako akási kvázi dráma z čias druhej svetovej vojny totálne zlyháva. ()

tomisaburo

Mistr Donnie Yen ve svém zatím nejlepším filmu. IP Man má strhující příběh, což se v martial arts filmech moc nenosí. Není zde místo na tradiční hong-kongské brebentění o nesmyslech. Podobnost děje s historickými událostmi nehodnotím, je vždy relativní, a pro mě v tomto snímku úplně bezvýznamná. Donnie totiž předvádí WT z jiné planety, nic lepšího jsem nikdy neviděl… Bleskurychlé řetězáky jimiž drtí jednoho soupeře za druhým, pěstmi jako úderníky kulometu....co dodat k téhle parádě? Ukázka toho úplně nejlepšího, co je v žánru k vidění, pro mne ohromně příjemné překvapení.. ()

sidddo

Rozhodně velmi kvalitní film! Ale prostě mě Yip Man moc neoslovil, jako třeba Hrdina, nebo vynikající Obávaný bojovník!....60% ()

majo_svk

Donnie Yen je naozaj majster. Sánka mi visela cez každý úchvatný súboj. Hudba počas súbojov bola tiež super. Nikdy by som nepomyslel, že z produkcie Hong Kongu môže vypadnúť, tak skvelá akcia. Len tak ďalej Donnie a predbehneš aj Jet-Liho. ()

Salmayo

Nemusím asijské bojové filmy, ale tenhle o jedné čínské bojové legendě mě zaujal po všech směrem, famózní bojové příběhy, chytlavý příběh, dokonalé ozvučení + přesvědčivě správný Donnie Yen. "Jsem jenom číňan" ()

M.E.K.Y

Bojové filmy já můžu. Jako malý jsem v nich měl velkou zálibu a část mi zůstala dodnes. Viděl jsem jich už opravdu hodně, ale z pohledu bojových umění a technik bych bez ostychu zařadil Ip Mana na samotnou špičku! Vypráví skutečný příběh mistra bojového umění wing chung - Ip Mana. Vzhledem k tomu, že snímek pochází ze současné doby, tak je rozhodně na co koukat! Režisér Wilson Yip neponechal nic náhodě a zpracoval Ip Mana do posledního detailu. Kromě bezchybného hongkongského prostředí, se zaměřil především na choreografii soubojů, což je opravdovou lahůdkou. Díky jednomu z nejrychlejších bojových umění - wing chung, dynamické kameře, zpomaleným záběrům a propracovaným detailům je "choreo" doslova úchvatné! Navíc Donnie Yen hraje Ip Mana naprosto suverénně a profesionálně. Ještě bych chtěl napsat, že je důležité, vidět film v originálním znění a ne přeložený do angličtiny nebo jiného jazyka. Závěr? Stylové nahlédnutí do čínské/japonské kultury bojového umění. Naprostá povinnost pro fanoušky. Myslím, že stačí, když řeknu: Bruce Lee byl jedničkou ve svém "oboru", ale i on se musel od někoho učit - jeho učitelem byl Ip Man! ()

Atheas

Bojovník se silnou pěstí a výrazem budhistického mnicha, ničící stejný počet nepřátel jako Terminátor 2, se nenechá zahanbit ani urazit a dokáže vám kdo je v této době ten správný borec od začátku až do konce. Děj předvídatelný jako příběhy Pokémona, to je pouze malá vada na kráse tohoto filmu. ()

Kratoc

Hongkongský film definitivně vyrostl a opustil krabičku "bojových filmů, kde ty lidi místo gest sekají rukama a mluví divně". Legenda o mistru Yip Manovi je sice zpracována tak, jak se na hrdinský epos sluší, ale na druhou stranu mne vážně šokovalo nakolik asijští herci vyrostli oproti minulosti. Choreografie bojových scén zůstává na špičkové úrovni, v tomhle je prostě vidět tradice bojových umění v této oblasti. Navíc se k tomu přidává překvapivě dobré herecké výkony, hudba a příběh, který není tak úplně prostinký, jak jsme zvyklí z minulosti. A některé scény mají i humor, který bych opravdu od asijských filmařů nečekal (scéna s chlapečkem na trojkolce: Maminka vzkazuje, že tu nemáte všechno rozbít :)). Prostě moje překvapení dosahuje úrovně šoku nad kvalitou tohoto díla. ()

Thomm

Dokonalá a až na občasné "vznášení se" uvěřitelná choreografie soubojů je předností Yip Mana, stejně tak jako příběh a neokoukaný Donnie Yen. Opravdu neskutečnou frekvenci úderů za sekundu by neustál ani Chuck Norris na steroidech a pro ty, kteřé už nudí filmy s Jackie Chanem je tenhle film správná volba. Scénu souboje proti deseti japonským karatistům jsem si opravdu užil a je jedna z nejlépe zvládnutých, co jsem kdy viděl. ()

RomeroIsGod

Donnie Yen je pán. Ty souboje nemaj chybu, jeho komba jsou neuvěřitelný. Děj se odehrává během války, kdy Japonci "trochu utlačujou" Číňany. A tak mistr IP bude muset fightit. A když fightí tak to má koule. Chci ho vidět jak si rozbíjej obličeje se Scottem Adkinsem. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz