Komedie založená na výborném ironickém humoru a skvělou panelákovou atmosférou:) Herecké obsazení nemá chybu. Je tu spousta vtipných nápadů, které z filmu tvoří velmi zábavný počin, na který se ráda podívám znovu. A co mám nejraději, film působí velmi lidsky a reálně. Žádné zbytečné emocionální či jiné výlevy...(27.1.2012)

Mimoriadne vtipná, ostrá a jedinečná satira na frustrovaného manžela vo frustrujúcom socializme. Toto je "Vrchní, prchni!" slovenského filmu, v ktorom šliape všetko tak, ako má. Zdá sa, že Rapoš má vyárendované miesta na oboch extrémoch slovenského rebríčka: od najväčšj pohromy v histórii slovenskej kinematografie (Fontána pre Zuzanu 3), až po jeden z jej najlepších filmov vôbec.(29.1.2008)

• slunicko2

Socialistická komediální nuda. 1) Pokud tuto komedii, jak píše komentátor Anderton, "videl snáď každý správny Slovák", pak mě zajímá, jestli to platí i o Češích. Zařadil jsem se mezi ty nešťastníky a musím říci, že mě to nijak netěší. 2) Vlastně jediné, co si pamatuji, je 35letý Marián Zedničkovič v těsných džínách (otec Sysel).(22.2.2016)

Toho času Dušana Rapoša osvietilo a podaril sa mu jeden z významných filmov slovenskej kinematografie. Tragikomický príbeh štvorčlennej rodinky, tlačiacej sa v jednoizbáku a jedno náhodné prekopnutie steny rovno susedovi, občasne bývajúcom osamote v trojizbáku. Po tomto momente sa spustí lavína humorných situácii. Je to dokonca jeden z mála pre mňa znesiteľných filmov, ktoré majú smutné morálne ponaučenie. Nie je to síce dokonalá špička, ale zábery rozvíjajúcej panelovej Petržalky patria medzi najobľúbenejšie.(15.9.2010)

Tento film musel byť na sklonku socializmu veľmi populárny už len preto, ako znamenito riešil bytovú otázku. Stačí trošku karate a problém je vyriešený po všetkých stránkach. Rapoš vymyslel skvelú zápletku, Lasica so Satinským jej dali šmrnc, absurdné situácie a exotické rekvizity. Ako deti sme to radi pozerali, asi aj pre tých pár neprístupných scén, ktoré sa tam objavia ako blesk z jasného neba. Dnes vidím, že film je oveľa náročnejší na pochopenie, ako by sa zdalo, tie ukryté obrazy vtedajšieho sveta, rozdelenia spoločnosti a rodinných problémov sú viac ako len komédiou. –––– Vážení súdruhovia obyvatelia... –––– Pán doktor, ale ja sa ho bojím. Nebojte sa, dal som mu vytrhať zuby. –––– Jáj, Zuzky!(22.2.2016)

• - Vo filme si drobnú rolu zahral aj druhý syn Mariána Zednikoviča (Svätopluk Sysel) Lukáš Zednikovič. Hral chlapca, ktorý hádže mince do studne. Celý šťastný išiel na premiéru, že sa tam uvidí, ale nestalo sa. Režisér Rapoš ho vystrihol, čo sa ho ako šesťročného hlboko dotklo.Táto scéna sa ale nachádza v nemeckej verzii, kde ju ponechali. (Raccoon.city)

• - Kvôli filmu doniesli špičkové kamery z Rakúska. Kameraman, ktorý ho točil, však chcel svoju starú. (Raccoon.city)

• - Nakrúcanie filmu prebiehalo v Bratislave a netrvalo ani mesiac. Väčšina záberov nevznikala v paneláku, ale v ateliéri na Kolibe. (Raccoon.city)