70%. Ani sa mi nechce pocitat na prstoch, kolko rokov som tuto komediu nevidel, lebo tolko prstov na rukach ani nemam :-) S chutou som sa opät zasmial na rodinke, ktora sa potajomky vkradala susedovi Lasicovi do bytu cez dieru v stene, ked on bol na roznych sluzobnych cestach. Priznam sa, ze teraz po tolkych rokoch to uz nebolo to prave orechove, ako ked to davali v telke na Silvestra koncom 80-tych rokoch, ale opät som sa pobavil. Skoda, ze nas Marian Zednikovic opustil uz v roku 2007 a pan Satinsky v roku 2002, boli to skveli herci... 07.08.2009 ____________ Marián Zednikovič - (Svätopluk Sysel) +++ Zuzana Bydžovská - (Oľga Syslová) +++ Milan Lasica - (Dr. Mahm) +++ Andrej Hryc - (Hadži Rawall) +++ Július Satinský - (Vyšetrovateľ) +++ Jiří Menzel - (Zverolekár) +++ Miro Noga - (Gabo) +++ Hudba: Dušan Rapoš, Jozef Slovák +++(27.4.2008)

Komedie založená na výborném ironickém humoru a skvělou panelákovou atmosférou:) Herecké obsazení nemá chybu. Je tu spousta vtipných nápadů, které z filmu tvoří velmi zábavný počin, na který se ráda podívám znovu. A co mám nejraději, film působí velmi lidsky a reálně. Žádné zbytečné emocionální či jiné výlevy...(27.1.2012)

Mimoriadne vtipná, ostrá a jedinečná satira na frustrovaného manžela vo frustrujúcom socializme. Toto je "Vrchní, prchni!" slovenského filmu, v ktorom šliape všetko tak, ako má. Zdá sa, že Rapoš má vyárendované miesta na oboch extrémoch slovenského rebríčka: od najväčšj pohromy v histórii slovenskej kinematografie (Fontána pre Zuzanu 3), až po jeden z jej najlepších filmov vôbec.(29.1.2008)

Pokud je tento film tím nejlepším a nejhodnotnějším výtvorem Dušana Rapoše, je to velmi tristní i zarážející zjištění a skutečnost. A není to ani závratná zábava veselí a smíchu, i když je samotný film dělaný daleko lehčeji a hravěji oproti jiným režisérovým dílům. Základní zápletkou je občasná tíživá bytová situace mladých rodin. Řešení je elegantní a úsměvné. Prvotní nesmělost se proměňuje v pohodlí, využívání a zneužívání nově nabytých možností. Hlavní postavou je mladý muž a hlava čtyřčlenné rodiny Svätopluk Sysel (dobrý Marián Zednikovič), který poživačně, dětinsky a velkopansky využívá nově získané čtvereční metry ke svému soukromému životu a rozehrává velkolepou hru. Ovšem osud mu ve své škodolibosti vrací každou podpásovou ránu zpět. Hlavní ženskou postavou je jeho manželka Olga (sympatická Zuzana Bydžovská), která trpělivě, shovívavě i radostně využívá vše z nově nabytého území. Navíc je i netradičně odměněna za svou roli v příběhu. Třetím do party důležitých postav je osamělý kouzelník dr. Mahm (dobrý Milan Lasica) s rozsáhlým bytem a častou služební cestou. Pomalu se ztrácí v drobnostech zmatků, aby nakonec slavil svou sladkou rozkoš spravedlivé odplaty. Z dalších rolí: laskavý indický mág a Mahmův kamarád Hadži Rawall (zajímavý Andrej Hryc), ničím překvapený vyšetřovatel nahodilé manipulace z nedbalosti (příjemný Július Satinský), či energické, zvídavé i nadšené děti manželů Syslových Andrejka (Slávka Šebová) a Dodo (Tomáš Zednikovič). Žánr komedie funguje i v tomto případě, byť to není strhující podívaná. Herecké výkony jsou více než důstojné a z celku vychází i optimistická a rozverná nálada. A Dušanovi se alespoň něco obstojnějšího povedlo vyrobit a dodat do veřejné distribuce.(28.8.2016)

• Něrpa

No to byla ale bžunda. Jako námět na bakalářskou povídku, která má tak 15 minut by to ušlo. Ale vyblít celý film? Když si tak zapátrám v hlavě, tak asi neznám dobrou slovenskou komedii. Líbila se mi jedna s Lasicou a Satinským, která byla ale dětská. No, ještě mi zbývá vyzkoušet Raz, dva, tri a jestli ani to nepomůže, tak to vyzkouším sledovat po flašce borovičky.(25.8.2012)

• - Nakrúcanie filmu prebiehalo v Bratislave a netrvalo ani mesiac. Väčšina záberov nevznikala v paneláku, ale v ateliéri na Kolibe. (Raccoon.city)

• - Celá produkcia filmu stála štyri milióny československých korún. (Raccoon.city)

• - Oddelenie kultúry ÚV KSS zastavilo výrobu filmu a poukázalo na to, že je v ňom veľa "duchárčiny" a je formálne vzdialený princípom socialistického realizmu. Andy Hryc, ktorý hral indického mága, nakoniec vybavil dokončenie filmu cez tajomníka ÚV KSS, ktorý bol jeho sused. (Raccoon.city)