Ono to vyšlo letos za 49,-?!?! Pomooooc!! To chciiii!!!! :) *** A už to mám! Tak výměnou, za to, že se podívám na Nothing Hill se se mnou (přes iracionální strach ze slovenského filmu z roku 1986) žena podívala... a byli jsme spokojeni oba! Tenhle kousek v sobě kříží několik linií k zamyšlení. Výkony herců jsou fungující! Dokonce i slovenský ind Andrej Hryc byl uvěřitelný! :) Tak tohle je pro mě tedy povedené filmové retro! Ne jako o den dříve zklamání s Dobyvateli ztracené archy...(23.5.2009)

• Něrpa

No to byla ale bžunda. Jako námět na bakalářskou povídku, která má tak 15 minut by to ušlo. Ale vyblít celý film? Když si tak zapátrám v hlavě, tak asi neznám dobrou slovenskou komedii. Líbila se mi jedna s Lasicou a Satinským, která byla ale dětská. No, ještě mi zbývá vyzkoušet Raz, dva, tri a jestli ani to nepomůže, tak to vyzkouším sledovat po flašce borovičky.(25.8.2012)

Utekajme domov, už to ide zase v telke! Kedysi veľmi divácky úspešná komédia (aspoň v televízii), ktorú videl snáď každý správny Slovák. Videl som ju zo zvedavosti v aj o niečo staršom veku, kvôli oprášení nostalgických spomienok a populárnym hercom. Už mi to tak vtipné, ako za mladi, nepripadalo, čo ale neznamená, že je to možno najlepší film Dušana Rapoša. Všetci vieme, ako dopadol a že si to chlapík ani neprizná.(13.1.2013)

Čo dobrá, vynikajúca komédia s mnohými nezabudnuteľnými momentami a hláškami. Fantastické trio Zednikovič, Bydžovská a Lasica v kolotoči vtipných šľahov od chorého hada, kačičky vo vani, cez rómske péro uprostred sídliska až po sitárovú hudbu a melanchóliu každodenného života. Bodaj by ju niekedy zopakovali v televízii, hneď si ju nahrám - v časoch keď bola v TV doma, sme ešte nevedeli, že neskôr bude táto perla slovenskej kinematografie taká vzácna.(13.7.2006)

Toho času Dušana Rapoša osvietilo a podaril sa mu jeden z významných filmov slovenskej kinematografie. Tragikomický príbeh štvorčlennej rodinky, tlačiacej sa v jednoizbáku a jedno náhodné prekopnutie steny rovno susedovi, občasne bývajúcom osamote v trojizbáku. Po tomto momente sa spustí lavína humorných situácii. Je to dokonca jeden z mála pre mňa znesiteľných filmov, ktoré majú smutné morálne ponaučenie. Nie je to síce dokonalá špička, ale zábery rozvíjajúcej panelovej Petržalky patria medzi najobľúbenejšie.(15.9.2010)

• - Komédia je vôbec prvým slovenským filmom po roku 1969, v ktorom hrá Milan Lasica po zákaze zo strany štátnej moci. (Raccoon.city)

• - Vo filme si drobnú rolu zahral aj druhý syn Mariána Zednikoviča (Svätopluk Sysel) Lukáš Zednikovič. Hral chlapca, ktorý hádže mince do studne. Celý šťastný išiel na premiéru, že sa tam uvidí, ale nestalo sa. Režisér Rapoš ho vystrihol, čo sa ho ako šesťročného hlboko dotklo.Táto scéna sa ale nachádza v nemeckej verzii, kde ju ponechali. (Raccoon.city)

• - Nakrúcanie filmu prebiehalo v Bratislave a netrvalo ani mesiac. Väčšina záberov nevznikala v paneláku, ale v ateliéri na Kolibe. (Raccoon.city)