Utíkejme, už jde!

Hurry, He's Coming

(festivalový název)

Komedie

Československo, 1986, 85 min

Mimoriadne vtipná, ostrá a jedinečná satira na frustrovaného manžela vo frustrujúcom socializme. Toto je "Vrchní, prchni!" slovenského filmu, v ktorom šliape všetko tak, ako má. Zdá sa, že Rapoš má vyárendované miesta na oboch extrémoch slovenského rebríčka: od najväčšj pohromy v histórii slovenskej kinematografie (Fontána pre Zuzanu 3), až po jeden z jej najlepších filmov vôbec.(29.1.2008)

Utekajme domov, už to ide zase v telke! Kedysi veľmi divácky úspešná komédia (aspoň v televízii), ktorú videl snáď každý správny Slovák. Videl som ju zo zvedavosti v aj o niečo staršom veku, kvôli oprášení nostalgických spomienok a populárnym hercom. Už mi to tak vtipné, ako za mladi, nepripadalo, čo ale neznamená, že je to možno najlepší film Dušana Rapoša. Všetci vieme, ako dopadol a že si to chlapík ani neprizná.(13.1.2013)

Poměrně nadhodnocená komedie, která ovšem přináší líbivou atmosféru mrazení v zádech - nejen ze zakázaného, ale i z lehce oblečených slečen ovíjejících se kolem hada (nebo naopak?). Nicméně přece jen u mě přvládá pocit rozpačitosti, když jsem se i při kraťoučké stopáži stihl u některých pasáží statečně nudit...(17.12.2008)

Myslím, že malý byt Syslových mohl být divákovi lépe představen, abychom se v něm orientovali. Snad mohl být v souladu s žánrem ještě menší. Je tu několik scén spíš podivných, než vtipných (soused zešedne strachy ve výtahu, létající otec), také filosofování na téma úděl mravenců apod. je trochu rozpačité. Jinak jde ale o velmi příjemnou komedii s hořkými podtóny. Socialistické živobytí je tu po všech stránkách zobrazeno opravdu tísnivě.(20.8.2019)

• Pitryx

No komedie u které se třicet minut od začátku ani nepousměju, hm hm... Ale tohle komedie byla, podle všech. Mně to jako komedie vůbec nepřišlo. Koukal jsem na to jako tele a stále nechápal co s to k čertu děje a čemu se mám smát. Nakonec jsem to vzdal, nechal film běžet a dělal jinou činnost. Snímek jsem dokoukal jen jedním okem. 201110248156/8318 +++++++++++++++++++++ Skoro souhlas, jen jedna hláška pana Menzela, jinak opravdu nic k zasmání, potřetí netřeba.(8.3.2014)

• - Celá produkcia filmu stála štyri milióny československých korún. (Raccoon.city)

• - Tomáš Zednikovič dostal za svoju detskú úlohu Doda honorár štyritisíc korún. (Raccoon.city)

• - Film chceli kúpiť Nemci, no mali problém so záverom, pretože bol tragikomický, a tak sa natočil aj alternatívny šťastný koniec. (Raccoon.city)