Film Výlet je vlastně deníkem jedné zvláštní rodinné výpravy. Ovdovělá matka, dvě dospělé, tápající dcery, snad až příliš hodný zeť, temperamentní babička a malý vnuk - tihle všichni se nasoukají do dvou aut a vyrazí z Rakovníka směrem na Slovensko, aby vyhověli otcovu poslednímu přání. Fádní rodinná povinnost se ovšem brzy začne měnit v putování, které má změnit vše, co následuje. A tak zatímco do stařičkého Wartburgu a nablýskaného Renaulta nasedá nesourodá skupina lidí, z nichž každý má už svůj život a svoje problémy, samotná cesta se stává důkazem toho, že pokud se její účastníci neotevřou a nevyřeší minulost, nepohnou se z místa ani jejich osobní životy. (Česká televize)

vaclaw

Film, na který se vždycky moc rád podívám, pobaví i dojme, tempo vyprávění je přesně tak akorát pro mě a herectvo zasluhuje pouze superlativy. A. Nellis se podařilo natočit film, který zarezonuje na diváka pokaždé jinak dle jeho vlastní nálady, nesnaží se o předávání nějakého poselství a nechá diváka, aby se v tom zorientoval sám. Zároveň to ale dělá nenuceně a i kdyby si nakonec člověk ze sledování nic neodnesl, pořád zůstane zážitek ze sledování kvalitně natočeného filmu. ()

Pitryx

Kde bylo to „komediálno“? A kdy? Nezasmál jsem se ani jednou, zato nudy jsem si užil až až. V podstatě bez návaznosti, bez děje, bez nálady. V postavách jsem měl zmatek, ale to bude má chyba, protože jsem po nějaké době přestal dávat pozor. Skvělé herecké výkony, ale děj ten byl prostě děs běs. ()

cinema_cz

Alice Nellis ztratila ostych, zda ví, co a jak chce říct, a do svého druhého filmu jde naplno. Výlet je dospělý film dospělé režisérky. Kdybych měl parafrázovat slogan filmu, pak bych řekl, "co si doma neřeknete, dozvíte se v kině". 100 % (Jaroslav Sedláček, Ci 03/2002, str. 72) ()

Tominni

Vcelku povedený výlet na Slovensko na pohřeb tatínka, kterého se účastní takřka celá rodina Ivy Janžurové. Místy vtipné, jindy hořké, jak už tak někdy vztahy v rodině bývají. Iva Janžurová je vynikající, dobrý je i Igor Bareš. Tak kolem 70%. ()

ostravak30

Takový typický film Alice Nellis, který poznáte po pár minutách. Film se nese v duchu Ene bene, který mi tento snímek hodně připomínal. Každopádně souhra tří dam Janžurových respektive Remundových klapla a byla to dobrá volba. A jako obvykle jsme se dočkali různých rodinných zápletek, z nichž jedna byla složitější než druhá. Ať už peripetie na hranicích nebo ty po bouračce se sbíráním popela byly sebehumornější, měly v sobě i pořádnou dávku ironie, černého humoru a v podstatě i vážnosti. Rodinné vztahy jsou problematické v každé druhé rodině a tak tento film jistě bude mít význam pro mnoho lidí. Žádná jiná režisérka neumí obyčejnou konverzací říct tak moc a z obyčejné rozmluvy mezi běžnými lidmi udělat de facto neobyčejnou. Lidské problémy povýšené na úroveň sebepoznání až za hranicemi obyčejna. Lépe to vyjádřit neumím. ()

Jonatthan

Výborné hodnocení filmu Ene bene jsem považoval za přemrštěné, ale u Výletu jsem se bavil výborně. Již tradičně skvělý výkon Ivy Janžurové vyrovnává výkon pro mne prakticky neznámého Igora Bareše... ()

natalanka

Tenhle film jsem si pustila jako zvukovou kulisu a nakonec jsem u něj zaparkovala. Tohle je taková sonda do obyčejné české rodinky, že jsem prostě neodolala. Remundovic holky sice hrají nehrají, ale já je vnímala jako rodinu, do které je mi dovoleno nahlédnout a která řešila problémy, které se bezprostředně dotkly i mě. Konec filmu je úžasný. Je to jakoby na mě dýchl britský humor. Poklonu sklánímBarešovi. Jeho nervnutí se a monolog na slovensku byl krásný. Moudrý. Zamyslela jsem se i nad sebou. :-)) ()

Dolores Haze

Jediný snímek od Alice Nellis, který mě zaujal. Film má vtipné dialogy a rychlý spád. Nejradši mám scény, kdy se hádá Theodora Remundová s Igorem Barešem, úplně přesně vystihli takové to zoufalé manželství. A dávám jim pomyslnou jedničku s hvězdičkou za soundtrack. ()

Alden_Larson

Velmi působivý snímek o dysfunkční rodině na výletě. Děj je jednoduchý a i když se ke konci trochu zbytečně natahuje, tak jsem si ho moc užil. Líbily se mi postavy, všechny mezi sebou měly dobrou chemii, dialogy byly taky výborné. Herecké výkony byly realistické a obecně moc dobré, herci mezi sebou taky měli dobrou chemii, což je možná tím, že matka a dcery jsou stejným způsobem příbuzné i ve skutečnosti, je škoda, že spolu nehrají ve flmech častěji. Prezentace byla fajn a hudba se až na jeden track vždy hodila. 8/10 ()

chucky

Zas tak špatný to nebylo, ale pořád mi připadalo, že film se snaží dokázat něco víc než je.............. ()

TesterX

Zvlastni filmek. Po udesnem zazitku z Kamenaku jsem byl rad, ze Cesi take umi jeste natocit filmy, ktere pohladi. Vylet me zpocatku nudil tlachanim o nicem, ale s pribyvajicim poctem emotivnich scen a stale vetsi uprimnosti mezi postavami me chytil u srdce. Herci naprosto skveli a ten konec je docela hustej :). Ale i pres svou kratkou stopaz je to zdlouhave. ()

nash

Jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Alice Nellis umí opravdu dobře vykreslit jednotlivé postavy, zvlášť postava Theodory Remundové je v tomto ohledu dokonalá. Je to zástupce klasického českého žánru posledních let, tedy tragikomedie. ()

FrankieSS

nejlepší český film za poslední dva roky .... perfektní Igor Bareš ... ale obávám se, že Nellis už tohle nepřekoná nikdy a zůstane třeba jako Gedeon - na ocet ... ()

DonFrolimo

Dobra, dobra a jeste jednou dobra prace, takze je na co koukat a nejen koukat. Proste jako ze zivota, reklo by se, jenze tady to funguje a nejde o klise. Bares je excelentni, sezral sem mu to i s navijakem. Opravdu mila zalezitost pro vsechny vekove kategorie. Hlavne je videt o cem vsem se filmy tocit nemusi a kolik nakladneho make-upu si mohou odeprit, aby byly dobre. ()

Weehaa

Toto je jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Alice Nellis je největší česká současná režisérka. Koukat hodinu a půl na geniální holky Janžurovic (všechny tři) je pro mě vždycky pohlazení. Film jsem viděl snad desetkrát a ještě nejmíň desetkrát ho vidět chci. Krásná role Igora Bareše. Celá atmosféra filmu je neuvěřitelná a z dialogů mezi holkama čiší život, autenticita a krásná, jemná energie. Film má promyšlenou každou minutku a jednání postav je příjemně uvěřitelné a lidské. Už kdyby Alice Nellis nikdy nic víc nenatočila, kvůli Výletu si jí vždycky budu nesmírně vážit. ()

FandaF

Tak tomuhle filmu bude rozumět většinou pouze střední a starší generace lidiček narozených a žijících v ČR. Slováci budou mít už méně pochopení a cizinci to asi nebudou chápat vůbec... ()

Evbad

I přes takovou utahanost a pár nesmyslných scén (hádka se slovenskými celníky, zapadlé auto v bahně, kde jsem si chvíli myslel, že rodinka míří na nějakou ilegální technopárty) patří Výlet k tomu lepšímu, co lze z české tvorby vidět. ()

Desmi

Nenapadá mě vůbec nic co bych na tomto filmu dokázal vyzdvihnout. Totální průměr, spíše poddprůměr. A tak strašlivě předvídatelný děj. Opravdu nuda, nuda, nuda a zase nuda. A ztráta času. ()

buchannon

Další užvaněná peachovina. Oslava tý obludy Janžurky a jejích obludných dětí, ách jo. Nechápu, co na tomto "filmu" vidíte. Nuda, nuda, nuda. Lituji dvou věcí: že jsem tento "superspektákl" viděl a že jsem nesnížil celkový rating. Už nikdy víc. ()