Coco Chanel (TV film)

Coco Chanel

• Francie

Coco Chanel

Historický / Romantický / Životopisný

Itálie / Francie / Velká Británie, 2008, 2x90 min (Director's cut: 139 min)

První hodina, to je nefalšovaná a místy až neúnosná červená knihovna. Pak se to naštěstí začne lámat a do popředí se konečně dostává to, čím byla Coco výjimečná. Barbora Bobuĺová ji hraje s citem a je přirozená, škoda jen, že ji tak zhyzdili těmi lacinými parukami. Shirley MacLaine je stále úžasná a neopakovatelná!(14.12.2011)

• togaf

Ze zajímavé ženy udělali jen další hrdinku romantického filmu. Navíc Barbora Bobulová (Slováci odpustí, ale nenašla jsem na klávesnici to správné L) hraje dost podivně - to Shirley je ta pravá Coco, neustupná, rozhodná a kreativní. Film jen okrajově zachycuje vývoj módy a roli Coco ve významné změně ženského šatníku. Chtěla bych, aby konečně někdo (nejlépe Francouzi) natočil životopis Coco Chanel tak, jak si to zaslouží.(21.12.2011)

Přestože se jedná o dvoudílný TV film, oslovil mne více než COCO s Audrey Tautou. Ta byla výborně vybrána typově, což se zase ne moc povedlo zde. Jako mladá moc nekoresponduje s vychrtlostí a typově s opravdovou CoCo. Ovšem neznamená to, že by Barbora Bobulová nějak zklamala, naopak. Obě hlavní představitelky měly něco do sebe, nepůsobí tolik chladně a odtažitě, je z nich cítit, že přes rány osudu v nich koluje temperamentní krev. Přesto zůstanu na průměru, protože určitý whip tomu sházel, ale na TV moc pěkné.(15.1.2014)

Poměrně pěkný životopisný(?) snímek, který má v sobě příměs romance. Bohužel ale i poměrně zajímavý příběh jedne z nejznámějších pařížských návrhářek by mohl být zpracovaný o dost lépe než v tomto snímku, a i když vypadají pěkně prolínací scény udělané "starou" kamerou, pocit z nich kazí to, že se jedná bohužel jen o předělané normální snímky na kterých jsou ty samí herci a tak z toho nemáte pocit že by byla scéna opravdu dobová. Ale, pokuď vás zajímá život návrhářky, rozhodně pěkně na zkouknutí. Přeci jen, i ty nejvýznamější návrháři se vždy museli prosadit mezi elitou, aby se stali pojmem.... jako Coco Chanel.(25.1.2011)

2/2 Coco s tváří Bobuľové a MacLainové je nejkomplexnějším příběhem slavné módní návrhářky. Toto dvojdílné zpracování vypráví story o ženě, která by se sice mohla stavět na hlavu před první i druhou světovou válkou a být úspěšnější než ředitelka zeměkoule, ale pokud by znovu neuspěla i v poválečném světě, byla by definitivně zapomenuta. Jako její dávný souputník Poiret. Nevděk světem vládne, ale na konci cesty, během které jsem zkusila všechny životopisné filmy o Coco, jsem ráda, že jsem o tuto osobnost bohatší. Nikdy bych se asi nepídila za někým, kdo dorazil proměnu Romy Schneiderové z berlínsko-vídeňské hvězdy do italsko-francouzské herečky, ale Coco naštěstí není a nebyla jen návrhářkou jednoho jediného kostýmu z Viscontiho filmu, stejně jako nikdy nebyla jen jménem za slavným parfémem. Příběh Chanel je příběh 20. století, který tolik obdivuju. Takže na počátku je emoční chaos v secesních kostýmech, následuje válečná vřava a posléze nové nadechnutí. A v 50. letech definitivní porážka fenoménu New Look, který stejně nikdy nikomu ve skutečnosti neslušel.(3.1.2015)

• - Návrhářka Coco Chanel se vrátila na výsluní po své sedmdesátce. Její představitelce Shirley MacLaine bylo v době natáčení filmu 74 let. (JARDAHONDA)