Coco Chanel (TV film)

• Itálie

Coco Chanel

Historický / Romantický / Životopisný

Itálie / Francie / Velká Británie, 2008, 2x90 min (Director's cut: 139 min)

Historické filmy mají vždy své osobité kouzlo a když jej povýší o stupínek výš herecká sestava jako tato, pak není o kvalitě a úspěchu pochyb. Barbora je ta pravá volba pro Coco i pro mě, protože mě dokonale omámila svým vzhledem, svým postojem k životu a celkově nenuceným lehkým hraním, čímž mi byla nesmírně sympatická a moc jsem jí fandila. Vlastně se ani nedivím, že očarovala několik mužů kolem a podmanila si celou Paříž. Osobité kouzlo a výjimečnost z ní přímo sálaly, škoda že jsem nestihla tvé bio Báro, byla jsi v mém úzkém výběru. Pokračování příště...(11.1.2014)

První hodina, to je nefalšovaná a místy až neúnosná červená knihovna. Pak se to naštěstí začne lámat a do popředí se konečně dostává to, čím byla Coco výjimečná. Barbora Bobuĺová ji hraje s citem a je přirozená, škoda jen, že ji tak zhyzdili těmi lacinými parukami. Shirley MacLaine je stále úžasná a neopakovatelná!(14.12.2011)

• togaf

Ze zajímavé ženy udělali jen další hrdinku romantického filmu. Navíc Barbora Bobulová (Slováci odpustí, ale nenašla jsem na klávesnici to správné L) hraje dost podivně - to Shirley je ta pravá Coco, neustupná, rozhodná a kreativní. Film jen okrajově zachycuje vývoj módy a roli Coco ve významné změně ženského šatníku. Chtěla bych, aby konečně někdo (nejlépe Francouzi) natočil životopis Coco Chanel tak, jak si to zaslouží.(21.12.2011)

První část pojednává o zlaté kleci, ve které se Coco Chanel řízením osudu ocitla poté, co za sebou zanechala nepříliš radostné dětství ... a předtím, než si uvědomila, kdo je - a kým by chtěla být. Poznáte její přirozený cit pro eleganci - i touhu po seberealizaci, po tvůrčí činnosti ... a především její svobodomyslnou povahu - a vzdor, pramenící ze snahy vzepřít se zaběhnutým konvencím, nadechnout se, žít naplno a po svém. Druhá část je zaměřená na její cestu vzhůru, přičemž uvidíte, že samotná píle a vytrvalost mnohdy nestačí: Daleko větší váhu mají finanční injekce, účinná reklama a trocha štěstí - bez nich může být i ten sebevětší talent k ničemu. Jasné 4*(14.12.2011)

2/2 Coco s tváří Bobuľové a MacLainové je nejkomplexnějším příběhem slavné módní návrhářky. Toto dvojdílné zpracování vypráví story o ženě, která by se sice mohla stavět na hlavu před první i druhou světovou válkou a být úspěšnější než ředitelka zeměkoule, ale pokud by znovu neuspěla i v poválečném světě, byla by definitivně zapomenuta. Jako její dávný souputník Poiret. Nevděk světem vládne, ale na konci cesty, během které jsem zkusila všechny životopisné filmy o Coco, jsem ráda, že jsem o tuto osobnost bohatší. Nikdy bych se asi nepídila za někým, kdo dorazil proměnu Romy Schneiderové z berlínsko-vídeňské hvězdy do italsko-francouzské herečky, ale Coco naštěstí není a nebyla jen návrhářkou jednoho jediného kostýmu z Viscontiho filmu, stejně jako nikdy nebyla jen jménem za slavným parfémem. Příběh Chanel je příběh 20. století, který tolik obdivuju. Takže na počátku je emoční chaos v secesních kostýmech, následuje válečná vřava a posléze nové nadechnutí. A v 50. letech definitivní porážka fenoménu New Look, který stejně nikdy nikomu ve skutečnosti neslušel.(3.1.2015)

• - Návrhářka Coco Chanel se vrátila na výsluní po své sedmdesátce. Její představitelce Shirley MacLaine bylo v době natáčení filmu 74 let. (JARDAHONDA)