Coco Chanel (TV film)

• Itálie

Coco Chanel

Historický / Romantický / Životopisný

Itálie / Francie / Velká Británie, 2008, 2x90 min (Director's cut: 139 min)

Oproti COCO BEFORE CHANEL dosť iný prístup. Kým pri CBCH išlo skôr o chlad a nonšalantnosť, tu ide o nostalgiu a ženskú hrdosť. Zaujímavé je, že obidva filmy sa vyhýbajú samotnej sláve Coco. Je to zaujímavé obsadením, film celkom dobre pracuje s emóciami, ale neprišlo mi to nijak extra výnimočné...(15.7.2012)

Ach ne, tyhle předlouhé životopisné filmy.. tu a tam mi přijde, že to u mě mají předem prohrané..(14.12.2011)

Přestože se jedná o dvoudílný TV film, oslovil mne více než COCO s Audrey Tautou. Ta byla výborně vybrána typově, což se zase ne moc povedlo zde. Jako mladá moc nekoresponduje s vychrtlostí a typově s opravdovou CoCo. Ovšem neznamená to, že by Barbora Bobulová nějak zklamala, naopak. Obě herečky měly něco do sebe, nepůsobí tolik chladně a odtažitě, je z nich cítit, že přes rány osudu v nich koluje temperamentní krev. Přesto zůstanu na průměru, protože určitý whip tomu sházel, ale na TV moc pěkné.(15.1.2014)

Příběh plný emocí, módní inspirace a cigaretového kouře. Coco Chanel byla skutečnou osobností a Barbora Bobuľová i Shirley MacLaine ji ztvárnily skvěle, přestože každá trochu po svém.(10.4.2010)

Historické filmy mají vždy své osobité kouzlo a když jej povýší o stupínek výš herecká sestava jako tato, pak není o kvalitě a úspěchu pochyb. Barbora je ta pravá volba pro Coco i pro mě, protože mě dokonale omámila svým vzhledem, svým postojem k životu a celkově nenuceným lehkým hraním, čímž mi byla nesmírně sympatická a moc jsem jí fandila. Vlastně se ani nedivím, že očarovala několik mužů kolem a podmanila si celou Paříž. Osobité kouzlo a výjimečnost z ní přímo sálaly, škoda že jsem nestihla tvé bio Báro, byla jsi v mém úzkém výběru. Pokračování příště...(11.1.2014)

• - Návrhářka Coco Chanel se vrátila na výsluní po své sedmdesátce. Její představitelce Shirley MacLaine bylo v době natáčení filmu 74 let. (JARDAHONDA)