Olivia Newton-Johnová ako neodolateľná múza umelca v romantickom muzikáli si získala srdcia miliónov mužov na celom svete. Príbeh lásky medzi nebeskou krásavicou a mladým pozemšťanom dokáže vyčarovať z opustenej stavby na periférii, za pomoci starého tanečného majstra, v podaní Gena Kellyho, najúžasnejšie miesto zábavy, spevu a tanca na kolieskových korčuliach. Sonny Malone (Michael Beck), nadaný maliar, sa snaží osamostatniť a konečne túži po práci, ktorá by ho napĺňala. Napriek tomu, že sa takmer celú svoju profesionálnu kariéru musel iba niekomu pripôsobovať a maľovať, čo si iní priali, je nútený opäť zvážiť ponuku svojho bývalého zamestnávateľa, pretože má priveľké finančné výdavky. Majiteľ propagačnej firmy ho okamžite prijme, pretože pracuje rýchlo a kvalitne. Sonny jedného dňa stretne neznámu blondínku na kolieskových korčuliach a tá ho pobozká. Od tej chvíle na ňu nevie zabudnúť. Očarujúcu krásku by veľmi rád spoznal, ale neprezradila mu ani svoje meno. Mladík sa ju snaží nájsť prostredníctvom bilboardu, na ktorom je zvečnená, ale nikto si na ňu nedokáže spomenúť. Od toho dňa sa mu Kira (Olivia Newton-Johnová) ešte niekoľkokrát zjaví, ale vzápätí zmizne. Sonny sa náhodne zoznámi s Dannym McGureom (Gene Kelly), známym hudobníkom na dôchodku. Obaja muži sa čoskoro spriatelia a Danny mu navrhne realizáciu spoločného projektu. Rozhodnú sa otvoriť si vlastný hudobný klub. Sonny sa hľadaním priestorov dlho netrápi, pretože jeho múza Kira ho vyláka na miesto, ktoré bude ideálne pre ich zámer... (oficiální text distributora)

mira.l

Jedna * za hudbu, jinak je to neuvěřitelně tupej film. V roce 1980 to možná nějaký "kouzlo" mělo, i když na Pomádu to nemá ani náhodou, ale dneska?? Kopec blbých řečí a .... a jnak?? ()

Jamajdzan odpad!

Je lepší vidět dobrej muzikál než mít vyplou televizi, ale i to je lepší než Olivie Newton-Johnová. Všechno je lepší než Olivia Newton Johnová. :) Několik minut jsem se topil v nic neříkajících rozhovorech a těšil až mě z toho zachrání první písnička a když jsem se jí dočkal začal jsem si přát návrat ticha a oněch tupých dialogů. A když jsem si asi v půlce filmu vyndával řasu z oka a uvědomil si, že její vyndávání byla asi ta nejzábavnější činnost za posledních několik desítek minut, pochopil jsem že je něco špatně... Hloupé, bez nápadů a velmi nudné a to na tom spolupracovalo i pár schopných lidí, mezi které se určitě neřadí scénarista, horší scénář jsem opravdu ještě neviděl a doufám, že ani neuvidím. ()

Atron

Jistě, je to přihlouplá pohádka, ale svůj půvab to má i po těch letech, ostatně, kdo by se nechtěl nechat políbit můzou, ne? A tentokrát mě úplně ohromil pan Kelly, přece jen kdysi jsem věnoval víc pozornosti ONJ:-). A hudba ELO pro mě asi taky nikdy nezestárne. ()

Dacsus

Jeden z najnudnejších filmov (ak nie vôbec najnudnejší), čo som videl. Fakt - absurdný, ale nudne absurdný dej, nudné piesne, nudné charaktery (vrátane Gene Kellyho), a strašný, ale naozaj strašný scénar. Prvýkrát videné nejak začiatkom 90tych, požičané z nejakej videopožičovne. Teraz videné znova, a veru, sklamalo ma, že som si to pamätal dobre. ()

LooX

Příjemná oddechová limonádička s výbornou hudbou dnes už zapomenutých Electronic Light Orchestra (mám od nich doma originální vynil z osmdesátých let,heč :-) ()

dawexx

To už je taky let, kdy jsem tuhle pecku muzikál viděl naposledy. Ale Olivii to tam náramně slušelo a i písničky od ELO byly na svoji dobu celkem slušný. Dnes už by mi to asi moc nedalo, ale jako milá lovestory fungoval tenhle snímek dobře. ()

Tomulka

Není to zrovna muzikál patřící k těm nej, nej z té doby, ale vynikající Gene Kelly a nádherná Olivia Newton - John se svým zlatým hlasem film hodně pomohli. Bez nich by byl filmjen totální brak. Bohůžel to nestačilo. Jen ti dva a jediná chytlavá melodie na závěr filmu v klubu, kde má největší prostor Olivia, nestačí pro dobrý filmový muzikál. ()

HMTD

Já to prostě nemohu hodnotit dnešním pohledem, je v tom něco kouzelného, občas kamera najede na nějaký detajl, jindy obdivujete svingové pohyby, použití tehdejších digitálních efektů je dnes sice komické, ale i tak ho oceňuji. Vidím to tak na 70 procent, z dnešního pohledu by to bylo stěží 30. ()

JK.89

Hvězda za Olivii,druhá za Gena Kellyho a třetí za kultovní píseň Xanadu. Jinak film jako celek mě hodně zklamal. ()

LudwigG

Asi se v každém, kdo viděl tenhle "mjůzikýl" v kině v době prvního uvedení u nás, pere nostalgie se střízlivým pohledem na věc. Nehledě na to, že je třeba nasadit filtr osmdesátek, protože z pozice dnešního (a nezasaženého) diváka je to záležitost už trochu dřevní a vyčichlá. Olivia je tu sice kočka a skupina ELO byla na uměleckém vrcholu, ale tak je třeba to také přijmout. Protože příběh - pohádka, a kromě hudby už asi nic. Jooo, a ještě Gene Kelly........a pak už nic. U mě: soundtrack vlastním, film už bych nemusel. Dvě hvězdy s trochou sebezapření.......škoda. ()

leonskennedy

Příběh nic moc děj nic moc ,film celkově taky nic moc,ale taneční scény velmi povedené nejlepší je samozřejmě ta poslední.Pro mě slabší 3*. ()

gerry007

To nízké hodnocení není imho fér. Ano, hlavní představitel je dřevo a i dějově je to celkem vo hovnu, soudruhu Bláho. Ale ta výtvarná stylizace je opravdu skvělá, Gene Kelly fajn, Olivia je hot a muzika pěkná. A celý film má takové těžko popsatelné kouzlo, že ho nelze prostě zavrhovat. ()

rodl

Kolečkové brusle, Olivia, ústřední melodie, kýč - nostalgické vzpomínání na dětskou fascinaci podobnými filmy uprostřed socialistické šedi. ()