Bez soucitu

• Francie From Paris with Love (více)

Osobní poradce amerického velvyslance ve Francii, James Reese, má záviděníhodný život v Paříži se svou překrásnou přítelkyní Caroline. Jamesova skutečná vášeň je však jeho vedlejší práce agenta nízkého stupně pro CIA. Resse touží stát se agentem vyššího stupně a zažít akci v terénu. Jeho přání se mu splní jednoho večera, kdy mu jeho drahá polovička Caroline připraví romantickou večeři a při její příležitosti Jamese požádá o ruku. Dá mu prsten po svém otci a donutí ho slíbit, že ho nikdy nesundá. Chvíli na to Jamesovi zavolá jeho tajemný šéf a vyzve ho, aby jel pro svého nového parťáka Charlieho na letiště. Jamesovou první zkouškou je, aby zařídil jeho propuštění z francouzské celnice, na které je držen, protože se nechce vzdát svých plechovek s energetickými nápoji. Jak Reese zjistí, Charlie není žádný sofistikovaný tajný agent, ale vulgární a násilnický Američan, který celníky jen uráží. Reese vyřeší problém tak, že na tašku s plechovkami nalepí samolepku Diplomatic Mail. V autě, když jedou na večeři do restaurace, kterou Charlie vybral, Jamesovi vysvětlí, proč se obyčejných plechovek nechtěl vzdát. Měl v nich totiž ukrytou svou zbraň. Charlie Jamesovi prozradí, že byl poslán do Paříže, aby objevil drogový gang, který je zodpovědný za smrt děvčete, které bylo neteří ministra obrany. V čínské restauraci, kde poté, co oba sní večeři, Charlie zaútočí na číšníka a nato se strhne přestřelka, při které Charlie zabije všechny pracovníky restaurace. Naživu nechá jen jednoho, který mu prozradí, kde je ukrytý kokain, který Charlie hledal. James časem zjistí, že příběh s neteří ministra obrany je smyšlený a že ve skutečnosti je Charlieho úkolem vysledovat skupinu pákistánských teroristů. Důkazy je zavedou až do bytu, kde se teroristé ukrývají. Charlie je všechny pozabíjí a na základě stop, které oba agenti najdou v bytě, usoudí, že se teroristé chtěli pokusit o útok s výbušninami připnutými k tělu. Další zajímavou skutečností je to, že jsou v bytě na zdi pověšeny fotografie právě Jamese... (TV Prima)

Millanium

Po úžasném Taken se vrátil Pierre Morel opět do doby District 13 a natočil šíleně nudný a nezábavný film. Travolta je v jeho roli sice pořádný drsňák, ale i jeho charizma po pár minutách vyprchá. 50% ()

VanTom

Slušný akčňák, který naprosto ničím nevybočuje z řady, ale po mírném tápání v začátku se docela rozjede. Travolta hláškuje při lámání vazů a i když se jeho macatému superagentovi kaskadérské kousky těžko věří, táhne celý film kupředu jako nezastavitelná lokomotiva až k mimózně serióznímu a "emotivnímu" konci. ()

Sany33

Tak počkať, počkať ..... keď hral Travolta v Pulb Fiction všetci ste sa z neho išli posrať a teraz tu 99% z vás, debilov píše, že mu nevie tú jeho akčnú, gangsterskú tvár uveriť? Jebe vám? Ok, pripúšťam v Pulb Fiction mal dlhé vlasy a tu je vystrihaný na koleno to by mohlo byť metúce ale to vás neospravedlňuje. Mne sa naopak film páčil, zastihol ma v optimálnej nálade na akčný, bezhlavý, scenár nemajúci a bezducho vybuchujúci výjav. Teda nemôžem povedať nič zlé na margo okrem toho čo už som vlastne povedal. Niektoré hlášky som si zaužíval a dodnes sa im smejem. V podstate easy film s nulovým nápadom ale na druhej strane z vynikajúcim hereckým obsadením a super dialógmi. 77% ()

Wade

Šel jsem do filmu s tím, že od něj nebudu nic čekat a vyplatilo se. Perfektní oddechovka s pohodovým JRM a skvělým JT. Velké překvapení a já mu dam bez problému plnou palbu 5 hvězd. 90% ()

svobik

Vzhledem k tomu, že jsem čekal akční masakr (minimálně první půlky) roku, je to zklamání. Ve srovnání s 96 hodinami tuto další pařížskou exkurzi vůbec nedrží scénář, který nejen že nedává smysl, ale na konci si začne nebezpečně zahrávat s rodinnými a milostnými hodnotami, což by se u politicky těžce nekorektního krváku stávat vážně nemělo. Morel pořád umí našlapanou akci (restaurace!), Travolta ďábelsky přehrává a hláškuje, celé však vůbec nedrží při sobě. Nemluvě o tom, že Meyers je celou dobu totálně mimo, ostřejší hochy přitom evidentně umí. Morel by se měl na Bessona vykašlat a jít si vlastní cestou, protože stále patří mezi vynikající řemeslníky. 6/10 ()

Guzo

Konečně zase nějaký film, který přesně splnil mé očekávání. Oldschoolová akce s hláškujícím Travoltou ani chvíli nenudí a ačkoliv kvalit Taken nedosahuje, pořád je na co se koukat. ()

R1CH1E

Svižnej béčkovej akčňák se skvěle sestříhánými scénami a hláškujícím Travoltou, který tady jep ořád ve formě. Co na tom ,že půlka scén je úplně nerealistická, když to odsejpá a jsem do toho zažranej jak malej kluk? ()

NoFiction

John Travolta ještě nepatří do starého železa, ba naopak má ještě co ukázat. Film má docela strhující příběh, nebýt pár amerických sračkojidních věciček, film by nabyl docela jiný ráz. Každopádně pro mě docela solidní průměr. ()

m.a.t.o.

Porovnávať From Paris with Love s Taken len preto, že majú spoločného režiséra by bola chyba. Aj bez onoho porovnania je však nad slnko jasnejšie, že pán Besson to (minimálne pri písaní scenárov) nemá v hlave v poriadku. Morel sa síce snažil vytlačiť z tejto scenáristickej megasračky maximum, lenže z hovna nikdy torta nebude. ()

blackJag

Po předchozích filmech Pierra Morela sice ústup z vydobytých pozic i tak ale pořád ok. Bessonovské “adaptace“ umí dopadnout i hůř a Travoltu už asi znova promlouvat o čtvrtlibráku se sýrem neuslyšíte :-) U této narážky jsem se opravdu řehnil jako děcko a když potom závěr nedopadl tak trapně jak hrozil, pochopil jsem, že si film mírný nadprůměr zaslouží. 65% ()

Kosmik 1

Nic originálního, ale některé hlášky mě odrovnali a film jsem bral spíše jako velmi povedenou akční komedii. :-) 60% ()

Puyi

Travolta byl úžasný, naprosto úžasný, asi to nejlepší, co mohl film nabídnout. A rozhodně se dá říci, že toho nabídl relativně dost. Netvrdím, že to byla neskutečná podívaná, ovšem docela dobře jsem se bavil a to nejen u hlášek Travolty, ale i nad spoustou akce. Byly i chvíle, kdy jsem zvažoval vyšší hodnocení... ()

KASUGI

Na jedno podívání stačí. Chvílema to bylo i napínavé a střílení do arabské verbeže ve filmech vždycky potěší a zahřeje na srdíčku i dušičce. XD))) ()

HomeAlone

Nieje to nijak vynimocny film a podobnych je dost , no tu mame pekne charizmaticku dvojicu , ktora nevali len akciou , ale pekne to odlahcuje aj humorom ()

Pecival

Film postrádající logiku ať už akce nebo děje - ale v zásadě čert to vem. Děj je tak marginální, že tam víceméně není, jenom stačí sledovat Travoltu kosící zlo všeho druhu (a poněkuď nevýrazného Meyerse). A ač je Travolta docela fajn (v akci působí poněkuď neohrabaně), přeci jen preferuji poněkud jiné typy mordýřů (decentní, elegány z nichž prostě vyzařuje, že kdyby chtěli zlomí vám malíčkem všechny kosti v tělě - ano mám na mysli Neesona ), než tvrďáckýho "bad nigga boy maaan" z bronxu :) ()

P1tr

Akční béčko jak má být. Hloupé, nelogické, nahláškované a hlavně akční! Rhys Meyers na mě působil jako roztomilé trdlo, když půlku stopáže s sebou nosí porcelánovou vázu plnou kokainu. Pokaždé, když se s ní objevil, musel jsem se upřímně zasmát. Středobodem filmu je ale Travolta, který si od sraček odběhl do cool role, kterou mu žeru i s navijákem. ()

BuryGol

John Travolta jako plešatý namakaný hovado co střílí jednoho záporáka za druhym, a Jonathan Rhys Meyers jako vykulený ucho s teploušskym knírkem pobíhaj Paříží a plněj tajnou misi. Aby toho nebylo málo, tak ještě Jonathana překvapí jeho snoubenka. Milovníci akčňárem jako já si přišli na svý-honičky autem, střílení šmejdů, výbuchy, bitky. Sentimentální konec a občasná nuda z tohohle filmu dělaj jen něco, co za superkvalitu považovat nebudu. Ale pobavilo to, to zase jó. ()

zolo23

Pierre Morel si takmer dokonalým thrillerom Taken položil latku veľmi vysoko a prekonať ju bude veľmi ťažké. Je vidieť, že sa v tomto žánri cíti ako ryba vo vode. Nesklamal ma ani teraz hoc scenár mohol byť trošku viac prepracovanejší. Tento problém mi však vynahradil častými prestrelkami a mnohými akčnými scénami. Môj obľúbenec Johny Travolta (i keď už trochu prekysnutý) si tu urobil veľké rošambo a bolo mu jedno či odpráskne číňanov, palestínčanov, francúzov alebo inú zberbu hlavne, že má zo sebou parťáka s veľkou vázou plnou koksu. Je to priemer tak na 3 hviezdy, ale Johny je Johny takže zdvíham hodnotenie na 4 :) ()

Režisér 96 hodin se prostřílí Balkánem

Režisér 96 hodin se prostřílí Balkánem

20.08.2012

Pierre Morel si získal pověst akčního boha díky 96 hodinám. Krátce nato si reputaci částečně zkazil výplachem Bez soucitu. Několik velkých hollywoodských projektů, se kterými byl spojován (třeba nová… (více)

Taken 2 nebo Duna 3D?

Taken 2 nebo Duna 3D?

31.01.2010

Luc Besson (foto) během tiskovky k akčnímu nátěru From Paris With Love oznámil, že scénář k Taken 2 je dokončený a natáčení je na dohled. Pokračování oldschoolového thrilleru, u nás nazvaného 96… (více)

A na písečku si bude hrát ...

A na písečku si bude hrát ...

06.01.2010

Pierre Morel. To je opravdu nečekaná volba. Někdy na podzim se na novou filmovou adaptaci Duny vykašlal Peter Berg (protože šel k Universalu režírovat sci-fi prvkami opepřený námořní Battleship).… (více)

Zamilovat se do nájemné vražedkyně

Zamilovat se do nájemné vražedkyně

18.07.2009

...může být životu nebezpečné. Francouzský talent Pierre Morel právě dokončil akční thriller From Paris With Love s Johnem Travoltou v hlavní roli a pomalu začíná s Lucem Bessonem pomýšlet na… (více)