Bez soucitu

• Francie From Paris with Love (více)

Osobní poradce amerického velvyslance ve Francii, James Reese, má záviděníhodný život v Paříži se svou překrásnou přítelkyní Caroline. Jamesova skutečná vášeň je však jeho vedlejší práce agenta nízkého stupně pro CIA. Resse touží stát se agentem vyššího stupně a zažít akci v terénu. Jeho přání se mu splní jednoho večera, kdy mu jeho drahá polovička Caroline připraví romantickou večeři a při její příležitosti Jamese požádá o ruku. Dá mu prsten po svém otci a donutí ho slíbit, že ho nikdy nesundá. Chvíli na to Jamesovi zavolá jeho tajemný šéf a vyzve ho, aby jel pro svého nového parťáka Charlieho na letiště. Jamesovou první zkouškou je, aby zařídil jeho propuštění z francouzské celnice, na které je držen, protože se nechce vzdát svých plechovek s energetickými nápoji. Jak Reese zjistí, Charlie není žádný sofistikovaný tajný agent, ale vulgární a násilnický Američan, který celníky jen uráží. Reese vyřeší problém tak, že na tašku s plechovkami nalepí samolepku Diplomatic Mail. V autě, když jedou na večeři do restaurace, kterou Charlie vybral, Jamesovi vysvětlí, proč se obyčejných plechovek nechtěl vzdát. Měl v nich totiž ukrytou svou zbraň. Charlie Jamesovi prozradí, že byl poslán do Paříže, aby objevil drogový gang, který je zodpovědný za smrt děvčete, které bylo neteří ministra obrany. V čínské restauraci, kde poté, co oba sní večeři, Charlie zaútočí na číšníka a nato se strhne přestřelka, při které Charlie zabije všechny pracovníky restaurace. Naživu nechá jen jednoho, který mu prozradí, kde je ukrytý kokain, který Charlie hledal. James časem zjistí, že příběh s neteří ministra obrany je smyšlený a že ve skutečnosti je Charlieho úkolem vysledovat skupinu pákistánských teroristů. Důkazy je zavedou až do bytu, kde se teroristé ukrývají. Charlie je všechny pozabíjí a na základě stop, které oba agenti najdou v bytě, usoudí, že se teroristé chtěli pokusit o útok s výbušninami připnutými k tělu. Další zajímavou skutečností je to, že jsou v bytě na zdi pověšeny fotografie právě Jamese... (TV Prima)

Martensson35

Taková ryze průměrná akce. Zatímco "bournovsky" laděných 96 hodin představovalo propracovanou kombinaci akce a napětí, tohle je spíš bezmyšlenkový akční vývar. Zápletka zjednodušena na (únosné) minimum, stejně tak herecké výkony a dokonce i ona akce. Pár vtipných momentů, pár těch, kde je spíš vynucený úsměv a zbytek vata. Nabývám dojmu, že tvůrci si chtěli natočit film pro radost, dali Travoltovi charakter nekompromisního bouchače, vzezření vybírače popelnic, parťáka zelenáče a čekali, že z toho vypadne úžasná "popkornovka". Bohužel jen průměr. "Royal sýr" (?!?!?!?) - to je všeříkající. ()

Kingjiri

Zdá se, že to nejlepší má Pierre Morel za sebou, nicméně i takováhle béčkárna občas přijde vhod. V akčních scénách je Morel ve svym živlu, jen by neuškodilo přestřelky občas proložit nějakou bitkou nebo honičkou. Uplně nejlepší je ale vyholenej hláškující Travolta (je fajn, že se v novym tisíciletí v akčnim žánru objevuje často). Příběh je sice prostodušší slátanina, ale je aspoň natočenej s nadhledem a já se většinu času obstojně bavil. Nic víc, nic míň než sympatická žánrová jednohubka, třetí silná hvězda za Travoltu. ()

rublik05

Hodně tuctový, přesto zejména díky drsnému plešatému Travoltovi, který je ve stylu Stevena Seagala jako nekontrolovatelná mlátička, která řeže a střílí každého koho potká a nikdo na něj nemá. Zdárně mu při tom sekunduje oproti němu dost nevýrazný parťák Jonathan Rhys Meyers, který mně osobně moc nesedl. Ostatní herci moc nemají čím zaujmout, vše se točí výhradně okolo ústřední dvojice, čemuž je i přizpůsobený děj, který je velmi jednoduchý a přímočarý, bez nějakého většího překvapení či nápadu. Velkou devízou filmu jsou akční scény a akce jako taková, která je zde na velmi slušné úrovni. Naproti tomu nějaká logika příběhu jde zcela stranou. Drsný John Travolta film hodně táhne a nebýt jeho, tak nevím nevím. Pokud film beru jako jednoduchou akční béčkovou jednohubku, tak jsem svým způsobem i spokojený. 6/10. ()

gemi

Třívoltovej Žanek v akčňáku, nad kterým neradno moc přemýšlet. Kdo se podrží tohoto jednoduchého pravidla, dostane film, který sice nebude posvátně sjíždět dvakrát do roka s partou nerdů, ale vyčistí si jím hlavu se skleničkou něčeho dobrého po těžkém dni v práci. I takové filmy jsou potřeba. (Druhé zhlédnutí, první 14. 12. 2013) ()

Nix

Jak už říkal i v dobách Pulp Fiction Quentin, John je opravdu skvělý. A má naprostou pravdu, jeho výkon prostě pozvedl film na úplně jinou úroveň a co si budeme, kdyby tam nebyl byla by to hrozná nuda. Ale jeho výkon mne fakt baví. A film má i dobré akční scény, takže je zábava zaručena. ()

MRPitivier

Pěkný akční filmeček s prvky komedie! Rhys Meyers dodává do filmu nezkušenost, ale zároveň vážnost, ze které si celou dobu utahuje zkušený zabijácký agent John Travolta. Tato dvojka se navzájem doplňuje v příběhu, který má spád a není tak čitelný, jako v ostatních akčních filmech! Klasika od Pierra Morela, doporučuji! Určitě se nebude nudit! ()

recor

Film mě zklamal, protože měl předvídatelný děj a díky tomu nebyl tak napínavý jak jsem si s počátku myslel. Na druhou stranu od Travolty perfektně zahraná role a od Meyerse, tak ten byl bezkonkurenční :-) ()

BaronX

Průměrná akční podívaná, kterou poněkud sráží stupidní a laciný dej - se scénářem si nikdo hlavu fakt nelámal, míchá se tam jedno přes druhé, číňáci, pakistánci, jednání té holčiny nikdo taky nevysvětlí, prostě chaos na druhou. Jediným plusem je Travolta, a nutno říct, tenhle LOOK mu sedne mnohem víc než v Horečce sobotní noci!!! ()

Dantte..

Pierre Morel se po vynikajícím Taken vrhnul na akční jízdu, která dopadla průměrně s nadprůměrným Travoltou, který je cool, sazí jednu "fuck" hlášku za druhou a genocidně likviduje pakistánské teroristy. Není to taková kvalita jako Taken, ale Travolta lecos zachrání a jako slušnou zábavu se to doporučit dá. 70 % ()

vojtik

Po Taken další adrenalinová jízda. Vytratily se sice jakékoliv emoce a toho napětí také trochu ubylo. Naštěstí vše ostatní zůstalo. Opět narazíte na originální a napínavé akční scény v kulisách cizineckých gangů. A opět ucítíte každičkou tíhu kulky dopadající do tlukoucího těla. Zvuk tlumeného výstřelu v podání Johna Travolty nikdy nelahodil uchu tak, jako tady. A co potom dálníční scéna s raketometem! Travolta je tady ještě lepší než Liam Neeson v Taken - ultimátní stroj na zabíjení v luxusním stylu. Tohle se snad ani nedá zbožňovat. Samozřejmě, děj se opírá pouze o jeden zvrat, ale o to je překvapivější. Na takovéhle parádní filmy bych se dokázal koukat pořád. Jak by řekl agent Wax: "Welcome to Paris, babe!" ()

aik

Připomíná mi to Sejmi je všechny. Naprosto uvolněná akce, která si na nic vážného nehraje a právě proto svému oddechovému účelu poslouží víc než kvalitně, a to z velké části díky trefnému Travoltovi a jeho hláškám. .... Chápu, že většina lidí od Morela čekala něco smysluplnějšího a vážnějšího, ale proč by člověk musel pořád točit to samé. Já byl nadmíru spokojen .. a i druhé zhlédnutí mi to potvrdilo 70%. ()

burnfly

Tahle role fuckujícího bad motherfuckera sedla Travoltovi jako hrnec na prdel, jeden z nejlepsich akcnich filmu za posledni dobu. ()

RajCZitko

Tak od tohoto filmu jsem čekal zábavu, ale že se to podaří až tak? Ano příběh může být ledajaký, ale zpracování, spousta hustých scének a drsných hlášek na jednom kopci tomu fakt dodali říz. Ze začátku mi to trochu připomínalo Training day. ()

Režisér 96 hodin se prostřílí Balkánem

Režisér 96 hodin se prostřílí Balkánem

20.08.2012

Pierre Morel si získal pověst akčního boha díky 96 hodinám. Krátce nato si reputaci částečně zkazil výplachem Bez soucitu. Několik velkých hollywoodských projektů, se kterými byl spojován (třeba nová… (více)

Taken 2 nebo Duna 3D?

Taken 2 nebo Duna 3D?

31.01.2010

Luc Besson (foto) během tiskovky k akčnímu nátěru From Paris With Love oznámil, že scénář k Taken 2 je dokončený a natáčení je na dohled. Pokračování oldschoolového thrilleru, u nás nazvaného 96… (více)

A na písečku si bude hrát ...

A na písečku si bude hrát ...

06.01.2010

Pierre Morel. To je opravdu nečekaná volba. Někdy na podzim se na novou filmovou adaptaci Duny vykašlal Peter Berg (protože šel k Universalu režírovat sci-fi prvkami opepřený námořní Battleship).… (více)

Zamilovat se do nájemné vražedkyně

Zamilovat se do nájemné vražedkyně

18.07.2009

...může být životu nebezpečné. Francouzský talent Pierre Morel právě dokončil akční thriller From Paris With Love s Johnem Travoltou v hlavní roli a pomalu začíná s Lucem Bessonem pomýšlet na… (více)