Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

Caszidy

Je to zvláštní film. Na některých místech působí téměř jako parodie a přitom se v něm objevuje tolik pravdivých a vlastně i smutných věcí, které rozhodně jsou k zamyšlení. Například geniálně pravdivá scéna přestřelky dvou amerických, soukromých, bezpečnostních agentur na benzínce v Bagdádu. Obsazení a herecké výkony jsou vskutku výborné, avšak film v mých očích mírně sráží pomalejší rozjezd po skvělých uvodních titulcích, podbarvených šlágrem Alright od Supergrass. K shlédnutí ho však rozhodně doporučuji. ()

rawen

V první půlce jsem byl nadšený z toho co se děje na plátně, v druhé trochu zklamaný, že to tak trošku vyšumělo do prázdna. Každopádně ale povinnost pro všechny milovníky absurdního humoru, George Clooneyho a kultovních postav Jeffa Bridgese... 7.5/10 ()

BoPo odpad!

Inak hodnotiť nemôžem. Keď máte k dispozícii partu v zložení Clooney, McGregor, Bridges a Spacey, tak musíte vytvoriť minimálne nadpriemer. Ale toto je mrhanie, ktoré udiera do očí v každom zábere. ()

mirekem

Tak samozřejmě že do těchto myšlenek a poslání musí člověk mentálně dorůst a neklouzat v životě jen po povrchu,protože blbost je akorát to,hodnotit toto dílko prizmatem fundovaného filmového kritika. ()

Tommassi3

"Moc nad tebou má jen tvůj vlastní strach.. Oprah !!" ;) Famózně zahrané !! Mistr Yoda má kliku, že je loutkovej..;) Nedělám si kozy.. ()

bouncer

Tady se mi zase jednou těžce rozhoduje mezi 3 a 4 hvězdičkami. Film je to úsměvný a místo trefně satirický či parodický. Bohužel to tak nefunguje po celou dobu a některé pasáže jsou vyloženě nudné. Je to obrovská škoda, protože z toho mohla být komediální pecka roku a potenciál tam na to určitě byl. Herci jsou obstojní, scénář podle předlohy taky, ale řekl bych, že režisér Heslov (nic mi to jméno neříká) to nezvládl. 70%. ()

st.ranger

Zajímavá myšlenka, herecké obsazení a i celkový nádech filmu. Už úvodní scéna prozrazuje, že film si bude pohrávat v nadsázce s daným tématem. ()

Terva

V tomle příběhu je víc pravdy, než by jste čekali. Memento mori začalo tento příběh inspirovaný knihou Jona Ronsona o vojácích míru, armádě Nového světa a o zbraních nehromadného ničení. Ruční zbraň Predátor vás určitě nadchne..CITÁT : Ještě oko. Nejlepší roli má George Clooney alias Lyn Cassady. Jeho mimosmyslová telepatie, klid a poslání je úsměvná a někdy i zneklidňující. Ten film vám vsugeruje, že je pěkný a pravdivý ....hmmmmhmmmhhhhmmm. - to byl citát. Jenže temná stránka bojovníka Jedie nás zavede až do pouště někde v Iráku, kde úplně ukáže svou sílu. Nebojte budeme zírat i na kozy, ale nebude nám moc do smíchu. Po docela slušném a zajímavém začátku se pak děj mění na beznaděj a hrůzu. Nejdřív nevěříme tomu co vidíme, ale pak se začneme ptát, co je vlastně horší. Ta údajná lež nebo její Temná strana ? Bude za ní Lyn bojovat ? Povstanou bojovníci Jedie a budou se bít za svou pravdu, za válku beze ztrát na životech, bez násilí či jaderných zbraní ? Pomožte jim otevřít srdce a věnujte jim alespoň čtyři hvězdy...ten film si je určitě zaslouží. Právě teď, víc než kdy jindy, potřebujeme Jedie. Ve filmu zazní písně " Itchycoo park " od The small faces, " Dancing with myself " od Generation X nebo " More than " a " Feeling " obě od skupiny Boston. Nebojte se, jsou to jen kozy?. ()

tibenskym

Jednoznačne nedomyslené a nedotiahnuté, pritom tu hralo toľko dobrých hercov. Škoda. Mohla to byť bomba, bo námet sa mi páčil. ()

moviesfan

Clooney, McGregor, Spacey a Bridges? To vypadá na skvělou podívanou, řekl jsem si. Chyba! Film na mě působil uspávacím dojmem. Takový nápor nudy jsem dlouho nezažil. Ještě že se ve snímku objevilo pár vydařených a vtipných "hlodů". Bylo jich málo, ale aspoň něco. Jinak bych šel s hodnocením ještě níž. Když se objevily titulky, byl jsem opravdu rád. ()

Bubble74

Skurilní válečná satira s vtipnou myšlenkou, několika povedenými gagy, skvělými herci, ale se slabým příběhem. Kdo viděl trailer, viděl prakticky celý film. Dostat tenhle materiál do rukou bratři Coenovi, tak z toho pravděpodobně vykřesali komedii roku. ()

joehot

Bavil jsem se i přesto, že mi chyběl nějaký silnější děj - spíše šlo o poskládání několik střípků. Skvěle zahrané všemi 4 pány :) ()

jahol

To, že najdete téma, které si o rozparodii silně říká, a seženete vynikající herce, ještě neznamená, že natočíte film, jenž diváka přitáhne a vtáhne. Scény z filmu mají potenciál, ale jsou promíchlé do spousty vaty a nikdy se pořádně nezaryjí pod kůži (až tak na tři výjimky v celkové délce dvou minut). Něco takového by natočili bratři Coenové na půl mozku. Jedna hvězdička navíc za výběr hudby ()

Expendable

Příběh o psyonicích?? Takhle to spíš vapadalo na jednoho pořádnýho blázna a jednoho novináře, který sám nevěděl, co vlastně chce. Příběhově mě tento film vůbec nezaujal, zpracováním už celekm ano, ale i tak se nejedná o nic extra. ()

Revanx

Asi najlepšie obsadený film roka 2009 s jedným z najzábavnejších trailerov posledného obdobia sklamal. Humor tu jednoducho nefunguje tak ako má a ten nevídaný potenciál ostáva premrhaný až na pár jemných náznakov. Škoda, ak by autori pridali viac absurdnosti a darovali niektorým postavám darovali viac priestoru, mohlo sa jednať o výbornú komédiu. Takto je to iba priemer. ()

PauloZ

Nevím, asi mi unikla poenta. Nemastné, neslané, komediálních prvků velice málo. Fakt mě to jaksi uplně minulo, pár dobrých záběrů je, to ano, ale jinak slabota. Nejlepší pasáž je, když je sjetá celá základna na LSD a song More than a feeling od legendárních Boston. ()

prkalil

Teda taková blebina (na tom "e" navíc trvám), ale pro ty nejméně 4 SMÍCHY, který mi způsobila, stála za to! Dobrá muzika. Clooney, McGregor, Bridges, Spacey, Lang - každej zvlášť i všichni dohromady - jsou jeden velkej pakůň... ()