Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

Jamal

Vhodně zvolený datum uvedení do českých kin. Opravdu zklamání, spousta výborných herců v čele s Georgem vhodně doplněným Ewanem a dále hvězdy jako Kevin Spacey a Jeff Bridges a přitom nic, opravdu jakoby film bez scénáře, děje, a tak. Kde se stala chyba? Trailery v kinech vypadaly více než slibně, ale vše co bylo v tomhle snímku zajímavé nebo zábavné, tak bylo i v trailerech. Možná to byla moje chyba, že jsem je viděl, ale utéci z kina nebo zavřít oči opravdu nemůžu. Každopádně možná přílišné očekávání super gagů se mi stalo osudným. Normálně bych dal tři, ale za zklamaný večer 1na hvězdička pro Clooneyho a 1na pro McGregora. P.S. a teď to vysvětlení vhodně zvoleného data premiéry. Spousta lidí půjde na tento film a na konci si řeknou, že to byl asi nějaký špatný apríl. ()

MISSha

Asi nejrosporupnější kravina jakou jsem za poslední dobu viděla. Ale přimhouřím oko, kvůli humoru kterého snímek doslova přetéká- například vojenská základna pod vlivem LSD xD.Clooney si roli užívá, stejně tak vynikající McGregor který si střihl rytíře Jedi ještě jednou, akorát trochu jinak :) ()

Fiftis

Štvoricu vynikajúcich hercov obsadil do nevšednej vojnovej komédie zatiaľ vcelku neznámy režisér Grant Heslov.Hlavný filmový tandem Evan McGregor - George Clooney dopĺňa nemenej zaujímavá dvojica Jeff Bridges - Kevin Spacey v mene odlišnosti názorov ich charakterov na vojnovú problematiku využitia telepatie. Tréning mentálneho zabíjania najprv kôz, neskôr potenciálnych ľudských objektov, stojí proti šľachetnej myšlienke stvoriť novú mierumilovnú armádu USA. Iróniu cítiť v každej obrazovej scéne a vyslovenej vete. Na reálne zábery oduševneného prezidenta Busha ostro nadväzuje rozpačitá realita filmom uvoľnenej vojenskej morálky. Z filmu ale srší nevyužitý potenciál a ako mnoho iných, aj tento zachraňujú slávne hollywoodske celebrity. ()

Pepinec

Rozdíl je akorát v tom, že když zírá na kozy Clooney, kozy lehnou, zatímco když na kozy zírám já, složej kozy mě. ()

KlárkaS

průměrná, příjemná, za vlasy přitažená komedie a s několika světlými momenty. Ale prostě to spojení Jedi warriors a Ewan McGregor, to mě rozesmálo při každé zmínce o nich, thumbs up. ()

Big Bear

V jednotlivých scénkách místy geniální jako třeba nehoda na poušti při rozhánění mraků :-). Jinak to ale hlavně táhnou megahvězdy a někdy opravdu scénář nedrží moc pohromadě. Já ale mám MekŘehoře rád a George a tak mi to přišlo OK. Doudám, že na vedení ISILu US. Army už také nasadila nějakou podobnou partičku supervojáků. Za mne je to tedy jen za tři recyklovatelné zbraně Predator. * * * ()

playboxguest

Humor zřejmě viditelný jen Jediům, já ho tam fakt ani silou vůle nenašla a na jedinou jakž takž vtipnou scénku jsem si musela počkat skoro 90 minut. To nejlepší na konec, ale k čemu to je, když je to do té doby nebetyčná, jen dobře obsazená, nuda. ()

Pilda17

Jako u komedie takového obsazení bych čekal víc humoru, který dokáže rozesmát. Párkrát se člověk usměje, ale to je tak vše. George Clooney je vynikající herec, ale v tomto filmu mi absolutně neseděl a to mě docela mrzí, protože jsem od tohoto filmu čekal víc než dost. Pro mě určitě zklamání, protože děj je velmi slabý a nedokázal jsem se do něj tak snadno vtáhnout jako u jiných komedií... 3/10 = 35% ()

HAL

Příliš chladné a bez šťávy na to aby "Muži, co zírají na kozy" měli byť i jen sebemenší kultovní potenciál. Je to ujeté, ale bez života a vnitřní energie... což je věc která by v podobných absurdních pakárnách měla naopak být přímo esenciální. Co chápou Coeni ale nechápe Grant Heslov a to je škoda. Škoda, protože hereckou smetánku měl k ruce vskutku famózní. Škoda, protože potenciál na chytrou satiru by tu taky byl, stejně tak jako místy náběh na přímo neuvěřitelně šílené gagy a zápletky. Zůstal na půl cesty a nic vyloženě bránici-trhajícího se nekoná. 6/10 ()

Peytl

Nepochopeytelně podhodnocený film, tedy hlavně od mých dočasně oblíbených a jen Vánoce mi nedovolí nějakou konfrontaci, slyšíte mě, vy sráčové, adresy mám. ()

kingik

Tohle není vůbec jednoduchý film, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale je jasným důkazem o tom, že i ve válce se dá zažít absurdní legrace. Jenže hodnocení filmu, který až zběsile střídá žánrové polohy a přitom po obsahové stránce není tak silný a současně má něco do sebe, je vskutku náročný úkol. Příběh válečného zpravodaje Boba Waltona (Ewan McGregor), který odešel do války v Iráku kvůli zlomenému srdci by byl docela obyčejný kdyby tam nestřetl seržanta Lyn Cassadyho na jeho misi a který kdysi absolvoval tajný armádní program na zdokonalování vojáků s paranormálními schopnostmi. Od té chvíle se reportér a spolu s ním i divák stanou svědky šílených historek z dob tajného vojenského programu, kterému kdysi velel excentrický a dnes již kořalce holdující Bill Django (Jeff Bridges) a spolu s ním z řad vojáků vyčnívající Lyn a také ambiciozní a arogantní Larry Hooper (Kevin Spacey), který od té doby povýšil na šéfa výzkumu. Nějaké válečné vřavy se tu nedočkáme a o tom ostatně ani film není. Nejblíže má k satirické válečné komedii, která se ovšem v poslední třetině umí brát vážněji a tlačí i na divákovy city nejen působivým dobovým soundtrackem, ale také nečekaně smutným koncem a hlavně perfektními hereckými výkony všech zůčastněných nad kterými snad nejvíce dominuje trhlý George Clooney s "jiskrou" v oku, která rozežene mraky na obloze nebo neustále se něčemu roztomile divící Ewan McGregor. A nakonec i ty kozy o kterých je v názvu filmu řeč přijdou na řadu.Příležitostný herec Grant Heslov je poměrně nováček mezi režiséry a tak mu lze odpustit trošku nevyrovnaný vypravěčský rytmus a i ta režie byla celkově slabší, ale zase umí pracovat s herci a cit pro načasování gagů mu nechybí. A protože o originalitu nebyla nouze a kozy se pro vědecké účely tak často ve filmu nevyskytují dám hvězdičky za odvahu něco takového vůbec natočit. ()

sochoking

Mor den aj fííílin... jasné ! Takže to vidím takto , chlastať neprestanem a rýchlo si idem kúpiť Boston . Kurva , Clooney akčný jak hovado ! Ja ho proste v týchto rolách žeriem . Naposledy hral podobne v Burn After Reading . Potom Bridges... Od Big Lebowského mu tieto hipisácke masky sedia. No a nakoniec, posolstvo mieru leží v kyseline . Tak žerte a nebudete sa strieľať . U mňa za plný ! ()

Šakal

Já osobně jsem založením spíše " DOLŇÁK " než " HORŇÁK " :o), ale i já v tomto případě zíral a hlavně..... KRÁLOVSKY se bavil. Tohle myslím mluví za vše: Kdy Rusáci začali s tímto druhem výzkumu?...Zdá se, že se dozvěděli o našem pokusu o telepatické spojení s jednou z našich jaderných ponorek , zatímco byla pod ledovcem....O jakém pokusu?....Žádný neproběhl. Vypadá to, že šlo o kachnu ze strany Francouzů. Rusáci si myslí, že historka o tom, že je to francouzská kachna je jen báchorka.......Takže začali s paranormálním výzkumem, protože si mysleli, že to zkoumáme my- když vlastně nic nezkoumáme?..Ano, pane. Teď, když s tím začali, to musíme zkoumat taky pane :o) A ještě " z jiného soudku " - Co děláš?.....Rozháním mraky, udržuje mě to ve formě :o) Nevšední zážitek, vtipné a inteligentní ( víc než by se mohlo na první pohled zdát ) a v neposlední řadě parádně zahrané v čele s EXCELENTNÍM Georgem Clooneym coby JEDI bojovníkem, seržantem 1. třídy Lynem Cassadym, speciální síly ve výslužbě. Kdybych se před shlédnutím snímku nepodíval na jméno režiséra, téměř bych se vsadil, že bratři Coenové se rozhodli pro volné pokračování Burn after reading. V druhé polovině snímku sice trošičku dochází DECH, ale vše vynahrazuje úplný závěr na vojenské základně ( pod vlivem LSD ) a vrací to do nezapomenutelné roviny. 4* p.s. a co ty? Pomáhá mi chlast a poslouchání klasického rocku :o) BOSTON, jo ten mi pomáhá. No mně taky, na závěrečnou píseň More than a feeling http://www.youtube.com/watch?v=SSR6ZzjDZ94 " pařím " ještě teď při psaní tohoto komentáře :o) ()

gilmore_girl

Je neuveritelne, ze se da hodinu a pul koukat na film o nicem. Vubec jsem nepochopila, o cem to vlastne bylo, ale presto me to az tak nenudilo... hlavne diky uzasnemu Jeffu Bridgesovi a Kevinu Spaceymu. At to melo byt cokoli, zahrane to bylo skvele! ()

Sobis87

Postavy z těch ulítlejších filmů bratří Coenů. Praštěný námět se satirickým podtextem kopajícím armádu do koulí. Humor z pera alter-ega Bustera Keatona žijícího v jiné galaxii. Jeff Bridges jako hippie plukovník. George Clooney jako groteskní Jedi voják a s ním spojená svérázna parodie Hvězdných válek. Ewan McGregor jako vojenský zpravodaj, který si ještě nezasloužil svůj knír. Kevin Spacey jako vojenské hovado. Vojáci pod vlivem LSD. A kozy. To všechno mě nesmírně bavilo a i když se ve filmu najde několik hlušších míst, parádní herci, chytlavá muzika a originální humor ho stále drží vysoko nad průměrem. Každému ale Muži, co zírají na kozy určitě nesednou, na to jsou až moc svérázní. ()

Jordan

vysoko neuspokojivé - premárnený potenciál, ktorý nad vodou drží iba herecké obsadenie (asi aj - a možno len kvôli - nemu dávam AŽ tri hviezdičky). bizarný námet je fajn a na pár miestach poskytne vcelku humorné situácie ("dotyk smrti", dialógy clooney-mcgregor, postava bridgesa - čo je vlastne len oveľa pozitívnejšia verzia jeho doposiaľ neprekonaného big lebowskeho), no s tak skvelým ansámblom hercov a s tak uletenou látkou sa nemôže stať, že väčšinu z (nie vôbec premršteného) času trvania filmu som sa nudil. navyše bolo rozprávanie dosť chaotické - celá expozícia bola zmätočná a nezaujímavá, pointa akási slabá a nedržalo to veľmi pokope, takže nejakú primárnu myšlienku alebo silnejšiu katarziu som darmo očakával. veľká škoda, zatiaľ jedno z naj sklamaní tohto filmového roka. ()

Anderton

Mňa tešia komédie, ktoré dokážu prekvapiť v nečakaný moment a vyvolajú vo mne bezprostredný smiech. Heslovovi sa podarilo takúto jednu natočiť. Film je to skôr pre vyspelejšie publikum, možno až vo veku väčšiny hrdinov, respektíve od veku postavy Ewana McGregora, preto film nie je všeobecne nijak zvlášť kladne hodnotený. Na druhú stranu jednotlivé situácie sú zajímavejšie ako dej, ktorý je trochu zmätočný a väčšine divákov bude jedno, o čo tu ide, podstatné bude, s akou grimasou sa vytasí Clooney/Bridges/Spacey/Koza. Zaujímavé sú tiež odkazy, McGregor hrá znova vo filme plného "Jediov", spomína sa Jesica Landgbury, čiže herečka hrajúca v dusnejšom predobraze Mužov, Mandžursom kandidátovi. Škoda, že sa nemôže udeľovať 70%, mnohé filmy by mali vyšší priemer, takto častokrát zaokrúhľujeme smerom dole. ()