Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

jojinecko

2,5*/5...Tento film je ako nepodarený guláš- niektoré ingrediencie sami o seba výborné, ale čo z toho, keď sú zamiešané do masy bez celkovo výraznejšej chuti a stratia sa. Dobrý herci, zámer a celková myšlienka utopená pod hrubou vrstvou nezáživnosti. Škoda... ()

Stanislaus

Skvělý herecký ánsámbl, chytlavá muzika a vtipný název - to je vše, co bych přičetl k dobru tomuto jednak originálnímu a zároveň neuvěřitelně stupidnímu počinu. Zkrátka mě to nějak nevzalo a tamní humor šel o sto metrů dál mimo mě. Škoda! ()

Flego

Nevyužiť také herecké obsadenie do šťavňatejšieho a atraktívnejšieho spracovania príbehu mi pripadá trochu hazardné. Film je roztrieštený do nadpriemerných epizód, ale ako celok je príliš ťažkopádny. Ak by niekto za vtipným názvom očakával kozy, tak napokon sa ich dočká. ()

sharky

72% Parkrát jsem se od srdce upřímě nahlas zasmál, škoda drobné rozvleklosti, při ostřejším tempu a větším množství gagů to mohla být pecka...V každym případě herci jsou perfektní a evidentně si to užívají, zvlášť Clooney...a přiznejme si, kdo z nás se občas nerozebíhá hlaovu proti zdi v naději, že projde skrz:) ()

hrona

Teď než kdykoli pžedtím potřebujeme Jedy. Hodně zvláštně a zajímavě podaný film, který je naprosto o ničem a přes to se u něj divák dobře pobaví. Trošku Coehnovská interpretace řízlá suchým anglickým humorem, a pozor bez jediného krvavého záběru. Skvěle obsazeno včetně koz. ()

honajz

Silnější 2*. Úžasný začátek, dialogy nápad i potenciál jsou postupně rozmělněny do nudné řezanky s naprosto nezvládnutým finále, které vše, co bylo doposud řečeno, zabíjí. I když - Barneyho I Love You song jako mučící nástroj... kdo nemá děti a JimJam, nepochopí. ()

Janek

Dost slušná zábava s trošku kolísajícím tempem vyprávění (zejména v poslední třetině). A hlavně to uzraje. ()

eraserhead666

Herecky i fajn, byť vypravěč nepředvede prakticky nic, ale obrovská škoda toho, že se námět držel hodně při zemi a nešel do bizarnějších projevů. Vyloženě si o to říkal. Ale to se od mainstreamu čekat asi nedá... Škoda, takhle to na mě působilo dost nedotaženě. 2,5* ()

Sofia

Bláznivější story se jen tak nevidí. Celou dobu jsem se docela příjemně bavila, ale s postupem času jsem přece jenon měla pocit, že armáda válečníků Jedi se při natáčení nasmála daleko víc než diváci, co na tento film zírali. Po Up in the air další role, co Clooneymu padla jako ušitá. ()

ReneeS

Vtipné to bylo... jen nevím, jestli bych to samé řekla, kdyby hlavní postavy nehráli Clooney, Bridges a Spacey. Spíš než samotný film mě bavilo, že herci jako oni mohou dělat takové ptákoviny. ()

becki_tu

Natočit s tak prvotřídními herci tak nudný film, to vyžaduje pořádnou dávku "umění". Heslovovi se to bohužel povedlo. Celou dobu balancuje na hranici lehké politické satiry a parodie, přičemž spousta hlášek postrádá hlubší kontext a navíc se opírají o absurdity, které jsou sice napoprvé úsměvné, ale celý film se na nich zkrátka postavit nedá. 50% ()

JASON_X

U téhle vážné komedie s jistým hlubokomyslným přesahem jsem si celou dobu říkal, že snad tvůrci filmu vyvolali při nějaké psychedelické seanci ducha Timothyho Learyho, a ten jim nadiktoval scénář. A on pak ke konci Jeff Bridges Learyho taky opravdu zmínil, čímž mě hodně potěšil a naznačil mi, že jsem naladěný na správné vlně. Pobavil jsem se, zapřemýšlel si, zasnil se, a moc rád zavzpomínal na četbu beatniků, Castañedy, Learyho a na svou někdejší náklonnost k hippiesácké subkultuře šedesátých a sedmdesátých let. Film je nabitý spoustou skvělého, ale často i trochu jinotajného humoru, který ale kromě starých hippíků (nebo všelijakých myšlenkových fosilií a samorostů jako jsem třeba já) asi mnoho lidí neosloví. A podruhé mi film sedl stejně dobře jako poprvé, takže po chvíli přemýšlení zvyšuju z nostalgie na pět! ()

Morholt

Já vůbec netuším, kam mam tenhle film zařadit a stejně tak nemam ponětí, jak ho mam vnímat. Jako absolutní hovadinu nebo geniální dílo s jakýmsi skrytým významem, který zůstal mě nechápavcovi zapovězen? Nevim. Halt zvolím zlatou střední cestu. Je to blbost, která má díky výbornému hereckému obsazení několik světlých záblesků. 50% ()

Lacike

Po rozpacitom trailery som cakal film, ktory bude obsahovat slusne hlasky, ale ako celok fungovat nebude. Nastastie som sa mylil. Film funguje kompaktne, ale je konstantne divny, takze bud sa naladite na zvlastnu atmosferu alebo ho po chvili vypnete. K vyssiemu hodnoteniu mi chyba nejaka vyraznejsia pointa, ktora by na divaka silnejsie zaposobila. Takto je to len solidna jednohubka. 7/10. PS: George Clooney by si v buducnosti mohol zahrat Hitlera. Vyzor na to jednoznacne ma. ()

ScarPoul

Film, ktorý stojí a zároveň padá na svojom bláznivom, cynickom námete. Asi najhoršia vec čo sa môže stať pri filme je, keď si pri jeho sledovaný uvedomíte, že má absolútne nevyužitý potenciál a že čokoľvek čo sa tam udeje by mohlo byť spravené lepšie, vtipnejšie, svižnejšie dokonca aj uveriteľnejšie. A toto je chybou tohoto filmu. Herci nemajú moc čo predviesť a z herectvom by som toto ich šaškovanie ani nenazval. Ani jeden nebol schopný uchopiť svoju postavu natoľko aby sa stala zaujímavou, ale toto by mi až tak nevadilo. To čo mi vadilo bol scenár. Niektoré aboslútne nesúvisiace události, ktoré mali zo základnou štruktúrou filmu málo spoločné, sa tu premietali s takou vážnosťou a zmysluplnosťou až to bolo trápne. Hlavne preto, lebo po skončení vlastne vôbec neviete o čom ten film bol a nič s toho čo vám film ukázal ani nesvedčilo o tom že by to nejaký zmysel malo. Lenže aj na normálnu komédiu je priveľa, keď si všimnete vtip, ktorý je naozaj geinálne napísaný, ale vďaka režisérovi vyšumí do prázdna. Na film som sa tešil, aj som ho dopozeral , ale to je asi tak všetko. ()

Genero

Dneska už mi to přijde neuvěřitelné, ale bývaly časy, kdy jsem ještě neznal slovo upload a po trafikách a Datartech jsem koupil kdejakou stříbrnou placku s dírou uprostřed. Díky této politice jsem nasyslil doslova stovky nejrůznějších píčovin, hlavně že se to hýbalo a bylo to barevné. Prozkoumávat hlubiny domácí videotéky je teď vždycky takové malé archeologické dobrodružství a nezřídka nacházím i tituly, o kterých netuším, že mi říkají pane, a někdy ani netuším, že vůbec existují. Tak třeba Muži, co zírají na kozy. Vyštrachal jsem je na dně skříně pod dvaceticentimetrovým nánosem prachu, semen náletových dřevin, kocouřích chlupů a použitých šprcek. Díky těmto jednotlivým geologickým vrstvám lze odhadnout stáří zmíněného nosiče na rozmezí 5 až 28653 let. Říkal jsem si, že název sice slibuje kozy, ale zároveň mě zkušenosti varovaly, že distributor je čtverák a film bude pěkná kokotina. Ale jistě… pořád lepší, než Muži, co zírají na koule. No co vám mám vyprávět! Není to ani tak o kozách, jako hlavně o zírání. Zírá George, zírá Jeff. Zírá Kevin, zírá Eman. A tak tam devadesát minut všichni jen tak stojí a zírají. Na kozy, na auta, na frčky, na velbloudy, na obří tykve. Zírají a zírají, až se prozírají k závěrečným titulkům, které to všechno zčistajasna utnou. Musel jsem si to pustit šestkrát, abych to vůbec dozíral do konce, protože jsem pravidelně po pár minutách upadal do kómatu. Naposledy se mi nevím proč zdálo, že jsem jitrnice a pokouším se procpat donutem. ()

PROROK14

V žiadnom prípade to nebolo nudné. Sledoval som to so záujmom a som spokojný. George a Ewan tomu dávajú ten správny nádych. ()