Když se obyčejný domácí chameleon, který trpí krizí identity, střemhlav vřítí do klasického westernového městečka Prach, naskytne se mu jedinečná příležitost projít kompletní proměnou. Chameleon, který si začne říkat Rango a vybájí si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, roztočí spirálu podvodu, která mu přihraje šerifskou hvězdu ve městě zmítaném krizí. Otázkou je, zda dokáže jeden nepřipravený chameleon bez sebemenší kvalifikace změnit budoucnost městečka k lepšímu? Animované pojetí westernu s chameleonem v hlavní roli je množná na první pohled poněkud zvláštní, ale zábavný mix parodie, zajímavých postav a sofistikovaného humoru dělají z filmu Rango skvělou podívanou. (HBO GO)

Sonnik

Na Ranga jsem se asi strašně moc těšil. Zas tak moc mě nezklamal, ale opravdu jsem očekával pecku jako hrom. Letos už jsem prostě viděl lepší animáky (Despicable Me, Tangled, Megamind). Rangovi schází jenom kousek! Animace je perfektní, Depp to taky zvládl na jedničku, ale chybí tomu víc zapamatovatelnějších momentů. Mně se do paměti vryl jenom Nighy jako "rattlesnake Jake", víc nic. Pořád mi to ale vyšlo na slabší čtyři. "Stay in school, eat your veggies, and burn all the books that ain't Shakespeare." ()

Gothar

Veľké sklamanie, trailer ma príjemne navnadil, ale očakávania boli evidentne prehnané. Možno je to tým, že mi westerny nič nehovoria (Až na prvú polovicu All the Way Trinity) ale asi aj tým, že veľa odkazov na ostatné filmy som očividne nespoznal a možno ani nemal šancu spoznať, lebo sú zo žánru, ktorý neobľubujem. Tak či onak, musím uznať, že anímácia bola kvalitná, rovnako aj detaily, hudbu som ani nevnímal, takže zrejme ladila veľmi dobre. 2,5/5 ()

Mrkvič

Asi nejlepší animace, co jsem kdy viděl. Příjemné hudební hrátky Hanse Zimmera, který se vyřádil na spoustě hodně známých westernových i jiných témat. Ale potom už je to jen celkem smysl nedávající a hodně rozpadlý příběh o chameleonovi, který až na jednu scénu a jednu myšlenku vůbec chameleonem být nemusel. Hodně mě zklamal i humor, který se snažil zavděčit všem, ale asi málokoho nadchl. Pár scének pro malé děti, pár parodických scén na slavné westerny a místy i něco chytřejšího. Jako celý film, místy fajn, ale celek nudný a o ničem. ()

ecceHOMMO

Príjemné pozeranie....ale absencia dokonalejšieho príbehu spôsobila môj pomerne laxný prístup sledovania tohto animáka. ()

Mr.Bulanek

Po druhé bych to asi nemusel zdárně dotáhnout do konce. Alespoň hudba byla správná westernová. Ani za animaci se tvůrci nemusí stydět. ()

LiborGondek

Pěkná pohádka nejen pro děti. Příběh který dává hlavu a patu, proložené komediálními prvky. Obzvláště bych vyzdvihl hudbu od nejlepšího filmového skladatele Hanse Zimmera, která celým filmem zní a činí jej mnohem dramatičtějším. Shrnuro a podtrženo 80%. ()

Lachtaan

Četl jsem v recenzích, že Rango se vymyká klasickému stylu animáků a místo na děti či rodinu jako celek cílí spíše na dospělejší publikum, čímž si okamžitě získal mou pozornost. A jelikož zvěsti nelhaly, tak mile rád shledávám další z Verbinskiho spoluprací (nejen) s Johnnym Deppem aspirantem na jeden z nejpromakanějších a nejzábavnějších animovaných filmů, které jsem letos prozatím viděl. [viděno na Netflixu 21.10.2021] ()

anli

Gore Verbinski po trojdílné pirátské akci(že by z Karibiku?)sáhl po dobrodružném animáku,kde hlavní hrdina je,trochu vymýšlející si,chameleon.Stává se šerifem a obhájcem spravedlnosti...No a jak se mu to podařilo?Opravdu skvěle.Scénář je svižně a vtipně napsaný,vizuální stránce se nedá nic vytknout a vše skvěle doplňuje parádní hudba Hanse Zimmera.Režisér opět projevuje svou slabost a cit pro akční scény,kterých je tu dost a divák si je opravdu užije.Hlavní hrdina je dostatečně"politováníhodný"a to mu zvýší,už tak vysoké sympatie.Je tu i nezbytná porce romantiky a opravdu spoustu vtipných scén a hlášek.Asi bych na to nevzal úplně malé děti,ale jinak je to opravdu parádní rodinný film.Viděl jsem dabovanou verzi,která je opravdu povedená a tak nevim,jak to povídá originálu-hlavně Johnnymu,ale myslím,že určitě dobře.Takže amígo to má u mě za pouštních 80%. ()

Phietros

Co se stane, když se ocitne chameleon, mimo své akvárium v poušti?! Hodně! Začíná westernové dobrodružství, ve kterém si chameleon díky svému hravému umění, osvojí postavu Ranga, který je neohrožený hrdina! Po zabití jestřába, který ohrožoval městečko Prach se stává šerifem a musí vyřešit problém s vodou, která záhadně mizí... Po vyloupení banky, ve které byla poslední zásoba vody se Rango i s ostatními vydájí pátrat lupiče. Tam je však čeká obří tlupa, kterým jen tak tak uniknou a navíc zjistí že to oni nebyli.. Aby toho nebylo málo, na scénu se dostává Had, který má smlouvu se starostou a ohrožuje obyvatelé. Ten Ranga odhalí před ostatními a donutí se přiznat kdo doopravdy je.. Rango odchází.. ale zjeví se mu duch pouště a dodá mu jiskru aby se nevzdal! V poušti narazí na výpustku a příjde na to proč voda mizí a kdo za tím stojí -starosta! Vrací se a vyzívá hada na souboj.... Grafické zpracování: 110% , Příběh: 70%, Film: 8/10 ()

potas

Po stránce animace není co vytknout, velmi sympatická hlavní postava chameleona a k tomu namluvená Johnnym Deppem, bomba. Plno skvělých hlášek, netradiční příběh a výborný soundtrack. Jen kdyby to bylo kratší nezlobil bych se, některé scény moc protahované. 4* ()

uiu

Rango je spolu s Megamindem dalším animákem pro dospělé publikum (jistě může pobavit i děti, ale pochybuju, že určité vtípky a narážky pochopí). Sice neznám moc klasických kovbojek a westernů, ale Rango zaujme a nepustí i laiky v žánru. Náš hrdina je nemotora a ťulpas, který se dostane do malého městečka v poušti, kde všechny oslní svými vymyšlenými hrdinskými historkami, aby se následně díky nim dostal do maléru a stejně tak dokázal, že někde v tom malém chameleoním tělíčku ono hrdinství je. Potěší i "cameo" (:D) role Clinta Eastwooda a především dokonalý dabing Johnnyho Deppa (prosím, zakažte dabing!). Animace je dechberoucí a všechna ta zvířata, hadi a jiní plazy jsou jako živí, prostě lahůdka pro oko diváka. Do toho soundtrack od Hanse Zimmera, takže je naplněn i divákův sluch (Ride Of The Valkyries v banjo verzi je úžasný!) Jsem naprosto spokojena a jestli se mi po čase dostane tenhle animák víc pod kůži, klidně dám o hvězdu nahoru. ()

rowdys

Často čítam, že Verbinski je rutinér a vždy len nesúhlasne kývem hlavou. Mexičan a Piráti 3 mu možno úplne nevyšli, ale ostatné kusy z jeho portfólia považujem za skvelé filmy, ktorými dokázal, že podobne ako Boyle, ktorého žánru sa dotkne, ten vyžmýka do poslednej kvapky. A práve s kvapkami má, bez nejakej metafory, problém Rango a prvý popkultúrny odkaz tak nájdete hneď v synopse. A že ich tu je habadej! Síce je ich podhadzovanie dnes už štandardom pre každý feature animák, no Verbinski zašiel ešte ďalej a odhliadnuc od žánrovej pocty naprieč Pravým poludním, Dobrým, zlým a škaredým až po F&L in Las Vegas, som po Straussovi už len čakal, kedy tá rozkošná háveď rovno začne citovať Zarathustru. Gore, Gore, bodaj by ti vyšiel i ten R-rated Bioshock! ()

BoncheR

"Štyria soví bratia u mňa vedú" . Podľa mňa jeden perfektný film ktorý stál za tú hodinu a trištvrte. Kopec vydarených vtipov a scénok, a taktiež zistenie , že to mesto bolo LAS VEGAS prispelo k tomu, že tento film učaril asi každému kto ho pozeral..../79%/ ()

Maki89

vynikajúci animák plný nápadov a narážiek... od momentu, kde Rango pristál na čelnom skle auta Johnnyho Deppa a Benitia Del Tora z Fear and Loathing in Las Vegas, cez sovie sólo na el. gitare alá Slash, vynikajúcu naháňačku a happy-end to bol jeden výbuch smiechu za druhým... výborní Johnny Depp a Bill Nighy, ktorí sa na svoje "predlohy" naozaj hodili, super animácia a výborné score od Zimmera, ktorý ma po dlhej dobe presvečil, že aj score od neho sa mi môže páčiť.... takýchto animákov poprosím viac... 8/10 ()

Cushing

Dvě hvězdy jen za první půlku, pak to šlo do řiti. Takže spíš jedna za animaci, ok, umíte to, jste schopní zobrazit cokoli. Ale to se od počítačů už tak nějak čeká, ne? Děj se rozplizl do podoby kravince. Bez pevného příběhu se film neobejde, míň je víc, mind you, atd. Nebo ne? Hlavní je usilovat o jednoduchost. Ve filmu určitě. Což tady nehrozí. Proto to naprosto ztrácí kontakt s divákem (mého typu). Pokud chcete dělat postmoderní romány s maximem citací a bezbřehým, tj. jakýmkoli, tj. nahodilým (hodícím se) dějem, který hraničí s nulovostí, natáčejte tohle. Brr. Já říkám: už dlouho žádný animák. ()

Javad

Westernom príliš neholdujem, americký animák vidím raz za rok, ale RANGO to je vám ľudia fakt parádička. Dokonalá animácia sršiaca farbami, prehľadné - perfektne zostrihané akčné scény, humor a zvieracie postavy ktorým prepožičali hlasy známi herci (odviedli svoju robotu na jedničku // Johnny Depp = génius // a hlavne boli vynikajúco vybratí – každý sa na svoju rolu presne hodí). Nemám čo vytknúť, špička! ()

venison

Fakt jsem od toho čekala mnohem víc :-( Charakteristika i animované zpracování postav bylo super, ale tím to taky končilo.. Stupidní a naprosto průměrný příběh s nezajímavými dialogy a zápletkou.. Ach jo, přitom by to mohlo mít velký potenciál.. ()

KitFisto

Rango je skvělá postava, ale to k supr animáku rozhodně nestačí. Vpodstatě nějak zvlášť jsem se u toho nebavil. Příběh je dost slabý a připadalo mi, že se to snaží být vtipné za každou cenu. Ale není. ()

Redi

Jeden by řekl, že pán Verbinski už asi nebude točit nic nového, než jen kopírku Pirátů z Karibiku (a jejich pokračování) i s kopírujícími charaktery (se divím, že si slepého krtka-šéfa nestřihl Geoffrey Rush... možná mu to už příšlo taky docela tapné) s rozdílem divokého západu a animovaných zvířátek... třeba... to jsem si říkal celý film, aniž bych věděl, že v tom má prsty opravdu ten stejný člověk. A u něčeho takového se už nijak zvlášť nepobavím, protože opakovaný vtip není vtipem a místama mě už Johnny alias Rango přišel trapný stejně jako Sparrow ve čtvrtých pirátech... ta póza už je fakt okoukaná. Každopádně je to ale stále nadprůměrný animák posledních let. Zábavnější než sám Rango Sparrow: Muzikanti, malá vačice Priscilla (ano, i s tím minimem prostoru který měla), chřestýš Jake, stupidní Waffles... ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty