Když se obyčejný domácí chameleon, který trpí krizí identity, střemhlav vřítí do klasického westernového městečka Prach, naskytne se mu jedinečná příležitost projít kompletní proměnou. Chameleon, který si začne říkat Rango a vybájí si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, roztočí spirálu podvodu, která mu přihraje šerifskou hvězdu ve městě zmítaném krizí. Otázkou je, zda dokáže jeden nepřipravený chameleon bez sebemenší kvalifikace změnit budoucnost městečka k lepšímu? Animované pojetí westernu s chameleonem v hlavní roli je množná na první pohled poněkud zvláštní, ale zábavný mix parodie, zajímavých postav a sofistikovaného humoru dělají z filmu Rango skvělou podívanou. (HBO GO)

bartias

Nečekaně dospělý animovaný western doplácí na to, že je... no, dospělý a přitom animovaný. Kdo čeká legrační infantilní podívanou, bude zaskočený nedostatkem jednoduchého humoru. Rango je příběh plný metafor, ale také napětí a skvělých akčních scén. Jenže tah obsadit do něj zvířátka úplně nevyšel. Škoda, že to nedopadlo spíš jako Úžasňákovi. 7/10 ()

Los

Po uniformních animácích z USA je tohle příjemná změna. Jenom mě zklamalo, že Eastwooda nemluvil Eastwood :( ()

tomeek

Konečně animák, kde někdo doopravdy umře a už se nevrátí! Dospělý film s minimem "vtipů" pro děti a skvělými nápady, fantastickým dabingem vesničanů a odkazy na klasické westerny, ale bohužel zápletka není ani trochu originální (někdo krade vodu), což mě mrzelo, protože jsem fakt čekal, že to bude něco nového. Ale nevadí, zrežírované to je dobře, takže až na ten mírně vleklý úvod potom děj odsýpá. Vizuální stránka, to je ovšem úplně jiná kapitola. Kromě stylizovaných postaviček vypadá zbytek světa naprosto reálně (ten písek!!!), voda, vítr, bláto, prach, prostě všecko na takové úrovni, že jsem místy přemýšlel, jestli to není prostě natočený reál a smíchaný s CGI. Skvělá práce se světlem a kamerou - například akce v údolí s netopýry - lahůdka! Verbinski měl k dispozici tým proklatě šikovných lidí (ILM se nezpře), a to se odrazilo na výsledku. Vizuálně asi nejlepší animák, jaký jsem kdy viděl (i ten "Clint Eastwood" vypadal ku*evsky dobře), jenomže bohužel necítím ten "pětkový" pocit... Nechci totiž dávat 5* jenom proto, že je to lahůdka pro oko - to by mě to muselo rozmetat jako Avatar :) Možná to někdy v budoucnu změní další shlédnutí, ale zatím jenom 4,75* :) ()

SoolenJV

Parodie a pocta fungující na více rovinách - sice se jede po povrchu (nejspíš proto, aby měl divák pocit, že ten který odkaz pochytil) a přitom je to jen obyčejný, tisíckrát viděný příběh o sebeuvědomění jednoho loosera říznutý magickou cestou z "našeho" světa do světa "za duhou" (dálnicí), který je lepší, než ten náš a hrdinu dovede, k poměrně očekávanému, prozření. Hans Zimmer příjemně překvapil, i když cituje klasické autory filmové hudby. Nápad s bandou sov jako antickým chórem, který komentuje děj taktéž není špatný. Chuťovka pro westernové fanoušky, pobaví, ale jen těžko utkví v paměti jako celek. A taky je to trochu dlouhé. ()

Radiq

Cha, jeden z nejlepších westernovejch počinů všech dob. A k tomu vynikající animace, tu vyzvihuju snad úplně nejvíc (a to su na animace většinou pes). Vtipné postavičky jsou fakt vtipné a k dokonalosti jim nechybí skoro nic - propracované detaily, grimasy, pohyby, chování, mluva, zjev, stíny atd. Trapné mi přišlo akorát zakomponování hudby ze Star Wars. Naopak skvělé cameo pro Clinta Eastwooda namluvenýho Timothy Olyphantem, nebo třeba hned na začátku odkaz na Deppovu roli v Strach a hnus v Las Vegas. Atmosféra jak vystřižená z westernů od Sergia Leoneho, prostě tam je vše, co do správnýho westernu patří... plus plno věcí navíc. Jeden z nejlepších animáků, co jsem zatím viděl... ()

URBAN

Djangooooo , vlastně Rangoooo mě napoprvé moc nenadchl , ale napodruhé to je jiné kafe a co napotřetí to možná přidám další hvezdičku . Postavičky jsou krásně propracované a Django teda Rango má skvělý charakter který mu vydržel až do konce filmu . BTW Rango mluví jak můj ožralý stréjda xDDD ( 6.3.13 ) ()

Nivenx

Původně jsem si myslel, že se na Ranga vůbec dívat nebudu. Přeci jen ty postavičky se mi podle ukázek moc nelíbily. Jedinné co mě lákalo se podívat je jméno Gore Verbinski, který zkrátka tohle umí. To, že ho mluví Johnny Depp, mě moc nelákalo a tak si říkám, že přeci jen moje obavy po shlédnutí zmizely a já jsem docela spokojený. Ale žádný velký zázrak to také není. 60% ()

panMartin

Novodobý westernový hrdina je tu. Naprosto neuvěřitelný film, který je unikátní jak svou technickou stránkou, tak stránkou obsahovou, spousta vtipných situací a určitě i kvalitní scénář a režie. Propracovanost filmu je veliká. Rango je dokonaly, milý a ošklivě krásný. Verbinsky potvrdil, že dobrodružné filmy jsou jeho. Někdy mi přišlo, že film není pohádkou pro malé děti, protože havran s šípem v oku by pro mě asi nebylo to pravé. ()

Doudis19

Nejsem žádný westernový nadšenec, dost klasikám tohoto žánru se vyhíbám a nevyhledávám ani filmy Clinta Eastwooda. Když ne množstvím odkazů tak čím to, že se mi Rango okamžitě dostal pod kůži a co víc do jedenáctky nejoblíbenějších animáčů? Odpověď je snadná... Nejde s vlnou, není ani tak originální jako spíš neobvyklí, jeho neobvyklost tkví v osobitosti, před kterou se musí sklonit jak dětské publikum, tak ochranáři zvířat. Předkládá podobiznu života v poušti tak nekorektně, nesmlouvavě až krutě, že ani přibroušení hran v podobě humoru, nikterak neubírá na podobnosti spíše s National Geographic, než obvyklími snímky o roztomilých zvířátkách. Každopádně se mi tenhle přístup zamlouvá daleko víc, a právě ta dospělost všeho co se na plátně odehrává, je mi tak sympatická, že nemůžu jinak. ()

Triple H

Mne to veľmi nesadlo. Filmové odkazy a westernové vychytávky boli síce pekné, ale na zábavu nepostačujú. Samotný Rango je peknou figúrkou, avšak zvolený štýl humoru (t.j. neustále predstieranie a zakrývanie vlastnej neschopnosti) ma veľmi rýchlo omrzel. Animácia je však naozaj krásne spravená, hoci za seba musím poznamenať, že tá púštna farebná škála je dosť fádna - trošku ma to nudilo. Ani jednotlivé postavičky mi nejako k srdcu neprirástli - boli mi v podstate šuma fuk. Veľmi pekná však bola jedna scéna ku koncu - asi najemotívnejšia akú som doposiaľ v animáku videl. Netiekli mi slzy, ale rozhodne zarezonovala - rešpekt. Skrátka som sa chcel na animáku dobre, schuti zasmiať a pri Rangovi som sa z tohto hľadiska bavil menej ako na štvrtom Shrekovi. Každopádne oceňujem tú inakosť a vloženú snahu. ()

LeoH

Pokud si ulítáváte na tom, kolik poznáte citací klasiků a jak moc rádoby dospělý a intelektuální (no, ehm...) může rodinný film být, případně pokud vás ještě baví zvířátka se stále dokonaleji obšlehnutou mimikou živých herců, je tohle film pro vás. Mně už to věčné „skládání poct“ s prominutím leze krkem, není to nic jiného než opakování osvědčených šablon, co se jen tváří jako něco víc. Děcka celkem spokojená, ale podle mě se jim to hodně rychle vykouří z hlavy. Chce se říct naštěstí, vzhledem k tomu morálnímu poselství-neposelství. ()

Copacabana

Sprvu som pristupovala skepticky, pretože tie zvieratká boli ale origoš odpudivé, no konieckoncov možno aj zámer, pretože ten, koho zaujíma v kreslenom filme prvoplánovo to, či sú zvieratká zlaté, asi po tomto nesiahne. Pýtam sa či je toto pre deti, lebo nemajú šancu to pochopiť a oceniť všetky tie nápady, ktorými je tento film doslova nabitý .) Celé to malo hlavu a pätu, popreplietané hláškami, jedna lepšia ako druhá no a celým príbehom nás sprevádzajú amigos sovičky, ktoré nemali chybu. ()

filmmovier

Jediný western který jsem zatím viděl. A byl to skvělý western. Vtipné, dobrodružné, akční, romantické. Depp a Verbinski se po Pirátech z Karibiku opět spojili a vytvořili další skvělou rodinnou podívanou. Animace je skvělá, zápletka taky a hlavně ta honička s orlem je nejlepší scéna celého filmu. A když si uvědomíte, že starosta má vodu a ostatní ne, je jasné co je želvák vlastně zač. jeden z nejlepších filmů roku. Od začátku do konce jsem se krásně bavil ! Holt úžasný. ()

chelseaman22

Rango překonal očekávání. Dospělácký animák vytvořil nový mezník v animované tvorbě. Jediné, čeho lituji je fakt, že jsem film neviděl a neslyšel v původním znění s Johny Deppem. 90% ()

Tyny

Rango je v podstatě skvělý dobrodružný animák se skvělým nápadem. Problém je ten, že natáčení filmu je lepší než samotný film. Nemá cenu se na Ranga koukat s dabingem, jelikož pak to ztratí veškeré kouzlo, co film má.. Ale bohužel mi napoprvé nepadl do oka tak, jak jsem očekávala. ()

markuc

Animovaná akčně-dobrodružná komedie. S tímto jsem šel do kina a zde nastalo první překvapení. Rango je opravdu skvěle animován, snímek vypadá leckdy velmi reálně, ILM fakt umí a je vidět, že se zabývají tím, aby digitální prvky ve filmu vypadaly co nejvíce realisticky. Herci jen nenamluvili nějaké neznámé animované postavičky, oni se snažili hrát a animátoři potom věrně animovat postavičky podle jejich herecké předlohy. Druhé velmi příjemné překvapení se konalo u scénaře/dialogů – opravdu skvěle napsáno. Proč se to ale podle mne nezaplatí? Protože aby ten film vypadal velmi dobře a byl dobrý (pro odrostlejší děti a výše), byl docela drahý (kolují zvěsti o 150mil. a výše, samozřejmě v dolarech) a není to žádný med, tudíž není to nejlepší pro děti (občas docela drsnější hlášky) – nevím tedy, zda na to lidi budou chodit, těžko odhadovat. ()

Qitek

Je "smutné", že nejlepší western za posledních několik let je animovaný a hlavně i neskutečně vtipný. Gore Verbinski mne opět utvrzuje, že je naprosto dokonalým vizuálním režisérem s citem pro akci s osobitým smyslem pro humor. Ale při každém jeho filmu čekám, že teď přijde mistrovský kousek. Málem tu byl. Ale trochu mu to kazí asi 20 prázdné místo, někde za prostředkem. Jinak se jedná o vynikající kousek!!! ()

kinghome

Naprostá špička mezi animáky!! Rozhodně tohle neni animák pro děti ale spíše pro dospělé. Zvuk je naprosto skvělej a to grafický zpracování je úžasný!! Prostě jeden z nejlepších animáků co kdy byl natočen! Kam se hrabe nějaký toy story! Oproti Rangovi je toy story totální sračka! ()

ivan_drago

Parádní western, než cokoli jiného, s naprosto fantastickou mírou detailů, jak v krajině a prostředí, tak především co se týče postav. Jejich realističnost zde upozadňuje roztomilost... Jejich gesta a výrazivo jako by nebyli animované, ale zahrané opravdovými zvířaty. Jejich rozmatinost a charakterová vytříbenost také přispívá k dospělosti filmu a narážky na některé slavné filmy, i westernové, jsou zde pojaty famózně... Filmu nedám pět, protože příběh je prostinký a celý film neutáhne, ale naštěstí to zachraňují vytříbené postavy, kde i té nejposlednější kryse či krtkovi uvěříte jeho/její osobnost.... Neskutečně pěkná animace. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty