Když se obyčejný domácí chameleon, který trpí krizí identity, střemhlav vřítí do klasického westernového městečka Prach, naskytne se mu jedinečná příležitost projít kompletní proměnou. Chameleon, který si začne říkat Rango a vybájí si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, roztočí spirálu podvodu, která mu přihraje šerifskou hvězdu ve městě zmítaném krizí. Otázkou je, zda dokáže jeden nepřipravený chameleon bez sebemenší kvalifikace změnit budoucnost městečka k lepšímu? Animované pojetí westernu s chameleonem v hlavní roli je množná na první pohled poněkud zvláštní, ale zábavný mix parodie, zajímavých postav a sofistikovaného humoru dělají z filmu Rango skvělou podívanou. (HBO GO)

Wade

Jak já se na tenhle animák těšil. Play a je puštěno,ale radost opadá a opadá. Nevím čím to bylo,ale já se u Ranga strašně nudil a stále sledoval za jak dlouho bude konec. Nakonec tedy velké zklamání a jen jedna hvězda. Možná dám filmu někdy ještě šanci a zkusím se na něj podívat znovu. 20% ()

IdentityS73

Taková..hodně zajímavá pohádka :D. Některé postavy mě až děsily, animace hodně zajímavá...možná k tomu časem dospěju, že se mi to bude líbit víc a víc to ocením... ()

Master19

Tak já nevím. Jestli v tom mělo být nějaké poselství, rozhodně ho nehodlám hledat ve střeštěném animáči. Co jsem hledal, tak byl avizovaný humor, parodie, narážky... A byl jsem zklamán: Z mého pohledu jsem se dočkal jen lehkého nadprůměru v dané kategorii a to na víc než tři hvězdičky nestačí. ()

OliverCZ

Jediná věc, ve které Rango pokulhává je děj. Dětem to nevadí, a pro starší jsou tu odkazy, vtípky a narážky, co naopak děti pochopit nemohou. A Hlavní (ne)hrdina - nemehlo, mě už taky přestává bavit. Animace úplně na jiný úrovni, fakt úžasně se na to dívalo! A ještě jsem chtěl pochválit výtečnou hudbu, ale co taky od Hanse Zimmera jiného čekat. Palec nahoru za Clinta Eastwooda, to jsem vážně nečekal. 80% ()

zigíš

typický verbinský dalo by sa povedať (!) tolko nápadov a tak málo času RANGO je v jednotlivostiach takmer geniálny a určite sa partička okolo johnnyho parádne bavila ale chcelo by to striedmejšiu stopáž (hoďka by bola ideálna) a šiel by som na 100% - takže v tomto prípade LEN slabých 90 :) ()

Kurikmoon

Myslím, že Cervenák to svojím komentárom vystihol dokonale. Tak ako som sa na to tešil, tak som bol následne rozčarovaný. A keď spustili sovy prvú pieseň, mal som dosť. V slovenskom znení to rozhodne nie su sovy mexické. A naozaj som nečakal, že pri Rangovi sa mi bude chcieť i driemať... ()

ghatos

Rozjezd je slušný. Dva vtipem napěchované nápady navnadí, ale pak ta následující prostřední část jakoby nevěděla co dál. Natahovaná zápletka to v závěru zase posouvá trochu výš. Rango není rozhodně o přívalu precizních komediálních situací. Plusem je Johnny Depp a jeho příjemný hlas. Mix akce, sentimentu a jednoduché filosofie spravedlnosti baví na tři lepší hvězdičky. 68%. ()

D28

Myslím, že kto túto zostavu filmových postavičiek na čele s originálnym chameleónom nevidel na veľkom plátne, nemohol si to skrátka užiť.Už mexickí sprievodcovia dejom v úvode želajú dobrú chuť k popcornu.Ten nejem, ale chutilo mi všetko ostatné.Ľudí, ktorí stvoria takúto krásu, je na filmovanie škoda, mali by sa živiť mikrochirurgiou alebo čímsi podobným, operáciami mozgu...Áno, presne tak, hlavne mozgov tých, ktorí neocenia tento jedinečný western s perfektne detailnou animáciou a úžasnou hudbou. ()

Krosmen

Animace vynikající, hudba na stejné úrovni jako animace a jsou slyšet i tóny kultovních filmů tohoto žánru, což potěší nejvíc. Příběh je klasický bez překvapení. Ono těžko tak očekávat objevení divokého západu zcela jinak a zcela nově. Vtípky potěší, ale konečné hodnocení je někde na 3,5*. ()

Elleannie

Na tenhle animovaný film jsem se moc těšila, a bohužel musím říct, že jsem byla dost zklamaná.. Tím nechci říct, že je to úplně špatné, ale něco to postrádá. Musím souhlasit s tím, že vždy, když jsem očekávala pořádnou akci, tak se buď nedostavila, nebo se dostavila, ale netrvala moc dlouho. Místy jsem se opravdu nudila, film byl příliš dlouhý, rozhodně bych ho o kus zkrátila a možná by to tak alespoň dostalo ty pravé grády.. Samozřejmě jsem se občas taky pobavila, je to vtipné, některé hlášky a postavy jsou super, ale bohužel nemůžu dát vyšší hodnocení.. ()

R1CH1E

Animovaný western pro děti, který má fungovat zároveň jako akční komedie? Říkal jsem si, že to nemůže uspět. Ale mé obavy byly doslova rozmetané spoustou typických westernových scén, ve kterých bylo humoru víc než písku v Prachu a které vynikly o to více díky super animaci, která byla vymakaná do posledního detailu. A nejen to, dokonce to funguje i jako celistvý příběh! Nejlepší animované překvapení tohoto roku! ()

Jacob23

Lepe technicky udelany animovany film jsem nevidel.Pouzita grafika a detailnost tvari i rozlehlost ploch je opravdu dechberouci.Pribeh je vicemene klasicky western s hromadou lepsich ci horsich scenek.Urcite tohle stoji zato videt anglicky,jelikoz Depp je proste vyborny. 4* s tim ze me premluvila grafika ()

svobik

Výborná první polovina plná odkazů a svěžích nápadů, pak už ale jen bezkrevná nuda, která opakuje pořád to stejné dokola a jen zbytečně natahuje stopáž. ()

Guzo

Po úděsně nudném úvodu se to naštěstí rozjelo a nebylo to celé jen o krásné animaci. Co mě ale zklamalo byla postava Ranga, od které jsem čekal mnohem víc - vedlejší postavy táhnou film lépe než on, což působí dost podivně a nenahrává to filmu moc do karet.. Chybí mu ta správná dávka vtipnosti, takhle je spíš zvláštně trapný a to je velká škoda. ()

Zagi20

Takhle nudný animák jsem už dlouho neviděl. Ne že by mě nudil během sledování, ale postupem času zjišťuji že ve mě Rango nic nezanechal. Nemám chuť se na něj podívat znovu, nepamatuju si jedinou scénu u které bych se zasmál. Prostě nic. Jako jednohubka to není špatné, Depp dokazuje že k tomu aby utáhl film nemusí být vidět, ale jinak ... jinak nic víc. Jo a ještě musím pochválit zpracování chřestýše Jacka a jeho hlas v podobě Billa Nightyho, ten se opravdu povedl. ()

Taio

Western jeden z mojich obľubernych žanrov a animovaný? Jedine čo sa mi páčilo bol Deppov hlas a miestami sranda. Inak povedané "serus nazdar papa". ()

Koryntos

Dneska viděno na poprvé v němčině, pak na podruhé v češtině a zítra se chystám na originál, bo si nemůžu nechat ujít Johnyho Deppku, hehe. Konečně po dlouhé době animák který má propracovaný děj, nádhernej hudební podklad a u kterého jsem se skvěla bavila od samého začátku, až do konce. Když jsem na něj koukala v němčině vnímala jsem nejvíce hudební podklad, vizuální stránku a vizuální vtípky, v češtině jsem si pak vychutnala mluvené vtípky a zítra se jen nechám unášet Deppovým origoš hlasem, už se moc těším. Johnyho hlas sedí k postavičce Ranga, jako poklice na hrnci, opravdu skvělá, hlavně se mi tam líbila provázanost anymáku s dalšíma jeho rolema, když jsem hned na začátku viděla návaznost na Strach a hnus v Las Vegas, mohla jsem s potrhat smíchy. A propo myslím, že tenhle animák bude taková bezhlavá láska. ()

J-o-k-e-r

No nechtělo se mi do toho moc. Nakonec ale převažují pozitivní dojmy, příběh několikrát ohraný, ant-hrdina je považován za spasitele, pravda vyjde najevo a je zatracen - a nakonec si přízeň stejně získá na svoji stranu. Westernové pojetí se mi ale hodně líbilo, plno odkazů na známé filmy, skvěla hudba sovích zpěváků, a animace? Na můj vkus opravdu nepěkné postavičky...čest výjimkám. ()

Ravi

Dobrodružství měšťáka, který má o sobě velké mínění, přitom je v podstatě samotář, který si nevidí na špičku nosu. Ale má zatraceně hodně štěstí. Vemte tuhle šablonu a hoďte ji na plátno, místo lidí dejte animovaná zvířátka a je to. Nikdo si ani nevšimne, že příběh je ohraný až hanba. Musím ale uznat, že tohle zpracování se docela povedlo. 60% = 3/5 ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty