Clint Eastwood viděl, co neměl: prezidenta Spojených států zapleteného do zločinu. Začíná nelítostná štvanice, kterou ukončí jedině smrt... Luther Whitney býval kdysi zlodějem velkého formátu. Teď si však užívá penze, chodí do místního muzea a ve svých kresbách se nechává inspirovat starými holandskými mistry. Idyla o napraveném starém muži však dokonale klame. Na spodních stránkách skicáře se totiž ukrývá precizní malůvka, která ho vzrušuje zdaleka nejvíc - dům starého miliardáře Waltera Sullivana a jeho mladičké ženy Christy. Pečlivě připravovaná loupež probíhá jako na drátkách. Jenže s jedním Luther nepočítal - že mladá paní Sullivanová s manželem neodjela na dovolenou, že se domů vrátí v tu nejnevhodnější chvíli a ještě k tomu s milencem! Jenže milostná předehra se změní v násilí, Christy se začne bránit ostrým nožem a je zastřelena dvěma ozbrojenými muži. Šokující divadlo, ke kterému je Luther odsouzen, tím ale zdaleka nekončí - ti dva jsou totiž z tajné služby a ten opilý sadista je samotný prezident Spojených států amerických! Bílý dům samozřejmě celou záležitost ututlá a začne pátrat po "viníkovi". Hlavním podezřelým se brzy stane právě Luther Whitney... (oficiální text distributora)

fantoci

Může prezident spáchat vraždu? Opravdu tvrdá boje okolo moci, prezidentovi pomocníci a tajná služba tvrdě zakročuje - myslíte, že je to tak i ve skutečnosti? Celkem kvalitní snímek... ()

hans500

Slušný thriller, Clint film zrežíroval celkem dobře a hlavní roli zvládl bez chyb. Obsazení je celé dost dobé: Gene Hackman, Ed Harris, Scott Glenn, Dennis Haysbert. Občas by možná stálo za to trochu svižnějšího tempa nebo mírného prostříhání, ale i tak jde o dobrý film. ()

Skuby47

Toto je chytrý kriminální thriller zcela podle mých představ, jaký se podaří natočit jen jednou za čas. Originální námět z atraktivního prostředí s přiměřenou dávkou napětí, působivým závěrem a výbornými herci s excelentním Clintem Eastwoodem v čele. Příběh je toho typu, kdy divák zná pachatele vraždy předem a sleduje jen snahu kriminalistů ho odhalit. Tady se do stíhání zločince zapojil kromě policie a poškozeného i samotný viník. Viděla jsem snímek už víckrát. Pokud jde v televizi, říkám si, že se kouknu aspoň na kousek a pak najednou zjistím, že už běží závěrečné titulky. ()

Magneto

Eastwooda mam ako herca strasne rad.Ma super zmysel pre humor a srsi cynickymi poznamkami a tie xichty co semtam nahodi...V tomto filme hra celkom vdacnu postavu a tu sa naplno prejavuje jeho charizma,ktora z podpriemerneho thrilleru dokaze vytazit maximum.Inac je to vcelku nuda. ()

Sfinkter

Ničím výjimečný politický thriller, kterých byly v devadesátkách natočeny desítky. Je zábavné pozorovat znovu staré Nesmiřitelné - Eastwooda s Hackmanem. ()

lennyd

Luther Whitney (Clint Eastwood) je zlodějíčkem menšího formátu, nicméně svůj cíl si vždy pečlivě vybírá. Ale i jemu se poštěstí dostat do situace, které by se nejradši vyhnul - při jedné akcičce se připlete k milostným hrátkám prezidenta Spojených států a mladé dívky, které končí smrtí oné dívky. Samozřejmě tajná služba, tak jak má v popisu práce, chce vše zamaskovat - v lepším případě vše hodit právě na Luthera. Jenže rozhodující důkaz drží v rukou práve Luther Whitney ... Někdy si říkám, jestli by se Clint Eastwood neměl rozhodnout, zda se bude věnovat režisérství nebo herectví - film má slušně našlápnuto díky výborné úvodní zápletce, ale jak se vše začne natahovat k dvouhodinové délce, začíná film trochu nudit. Možná by neškodilo trochu víc dynamiky, než filozofování - ono je sice hezký, že má hlavní hrdina složitý vztah ke své dceři - ale koho to sakra zajímá :) My chceme akci, my chceme akci ! ()

Iroquaise

podivná kombinace realisticky se tvářícího politického thrilleru a žánrové krimi - šmíry s převleky ( ještě že ne tanci...) ()

dANo

Ani napínavé, ani prekvapivé, ani zábavné a už vôbec nie zaujímavé... to je asi všetko, čo sa dá k tomuto filmu napísať. Herecké obsadenie sľubovalo teda oveľa pozitívnejší zážitok, ale nič také sa nekonalo. ()

PetrPan2

Přestože většina zde dává jen dvě hvězdičky, já musím souhlasit se "Superperem". Docela slušný thriller s napínavou zápletkou. ()

cross

Po pravdě: Clinta Eastwooda zrovna moc nemusím. Ne že bych v jeho filmografii nenašel dobré filmy, ale tak jako tak, Absolutní moc k nim rozhodně nepatří. Eastwood tentokrát nezvládá ani jako režisér ani jako herec, ale určitě v tom není sám - ostatní herci jsou také nechtěně toporní a místy až směšní. Scénář má mílové mezery, vyprávění je příliš pozvolné a často by se dlouhé scény dali zkrátit nejméně na polovinu. Jestli jsem se opravdu u něčeho pobavil, pak to bylo sledovat hlavního hrdinu, kterak prohazuje převleky a je v každém z nich "dokonale" nepoznatelný...S nadsázkou, samozřejmě. ()

Kosmik 1

Tak jako třeba v Gran Torinu, i tady se převážná část filmu točí jen a pouze kolem Clinta samotného a ostatním postavám se nedává tolik prostoru, kolik by si "přáli"...schválně neříkám "potřebovali". Protože nějakým zvláštním způsobem mi to u Clintových filmů nevadí, on totiž umí a jeho obličej nenudí. A i přes zdejší slabší hodnocení se mi film neskutečně líbil od začátku až do konce. Gene Hackman a Ed Harris už byl pro mě takový bonus. ()

Roseinka

Moc se mi tenhle film líbil, ale nemůžu dát pět hvězdiček z jednoho prostého důvodu. Není to pro mě úplně zapamatovatelný film - jen takové si podle mě zaslouží pět hvězd. Teď ho dávali v televizi a jediné, co jsem si pamatovala (a to jsem to viděla před cca 4 měsíci) byla vražedná scéna a sledování za zrcadlem. Ta byla naprosto skvělá, ale pak jsem netušila, co se bude dít, jako kdybych to viděla poprvý. Každopádně Eastwoodovy filmy se točí jen kolem něj, což je naprosto super, takže mě moc bavilo sledovat jeho herecké nadání. Stejně tak mě potěšila role Eda Harrise. Film je to dost napínavý, místy až dramaticky. A to mě baví. ()

zigíš

Geniální zloděj (toho času v důchodu) jde po krku hlavě Spojených států (toho času zapletené do vraždy). Koncem devadesátek holdoval Eastwood vskutku bizarnímu čtivu. ()

deckardx

Tesil jsem se na to,protoze sem videl jmeno Eastwooda a nakonec jsem byl strasne zklaman... Sice hvezdne obsazeni, ale totalni brecka... ()

Arkanoid

Prvú polhodinu sú scény zbytočne dlhé, kým sa film dostane k základnému konfliktu. Rozoberajú sa tu dve dejové roviny, kde hlavná postava ukáže ako úspešný lupič, ale aj starostlivý otec a do toho sa pridáva patriotizmus, no nič z toho filmu vôbec nepomohlo. Dej je predvídateľný, rozoberajú sa možnosti ako vyšachovať súpera. Zachránila to účasť známych hviezd, ktoré splnili svoj účel. Aj Clint sa občas sekne a natočí tuctový film bez atmosféry, ktorý upadne do zabudnutia. ()

herr_carter

Mě tenhle film asi zatím bavil nejvíc, z celé té řady Clintových snímků, kde se ksichtí jak Drsný Harry. Výborný a hodící se výběr herců - Clint jako zkušenej zloděj, Gene jako odporný mocný prase a Ed jako hlavní vyšetřovatel - a na rozdíl právě od některých dalších filmů jsem celé dvě hodiny udržel maximální soustředění..bavilo mě to a napínalo až do samotného finále, které si asi vysnil úplně každý....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis