Nastala chyba při přehrávání videa.
 • OG_Swifty
  *****

  Jedna z několika skvělých noirovek režírovaných Julesem Dassinem, člověkem, který se kvůli svým názorům ocitl na Hollywoodském blacklistu (což později potkalo i představitele Dr. Walterse). Film je na svou dobu šokující násilnými scénami a také vykreslením šéfa věznice jako sadistického parchanta (dneska už je to ale normální jev). Narozdíl od ostatních komentářů jsem osobně flashbacky jednotlivých vězňů z cely R17 uvítal, bylo to malé a rychlé představení jejich "osudů" a rovněž to byl prostor pro trochu té ženskosti v podání krásných Ann Blyth, Yvonne de Carlo, Elly Raines a Anity Colby. Burt Lancaster se do role Joa skutečně hodil a Hume Cronyn mi svou rolí hodně připomenul Percyho ze Zelené Míle - s tím rozdílem, že Munsey nebyl taková srágora...(16.2.2013)

 • radektejkal
  ****

  Dassinova "Hrubá síla" tu má kupodivu jen skromě komentářů a přitom je to film, který by se neměl nechat jen tak proklouznout mezi prsty. EdaS napsal, že takové filmy se už netočí. Má pravdu, ta tuto dobu je to moc přímočaré, vulgární, prostě hrubé. Teď je doba šóšenků a podobných kravin. Stačí jen, aby to bylo pudrově napucované, humorně jízlivé a kšandově napínavé. V závěru říká Doktor, že z vězení dosud nikdo neunikl. A nepodařilo se to ani za dalších 65 let (měřeno od vzniku tohoto filmu).(20.9.2014)

 • liquido26
  ****

  Trvalo mi strašně dlouho než jsem se do tohoto filmu dostal, ale ten závěr mi to všechno vykompenzoval. Pravděpodobně nejlepší konec, jaký jsem u filmu noir viděl. Ke kladům tohoto filmu je ještě potřeba přičíst postavy - psychopatický kapitán Munsey, sympatický doktor a hlavní antihrdina Joe Collins, kterého hrál Burt Lancaster, jehož normálně příliš nemusím, ale v této roli se mi líbil.(2.7.2011)

 • Rob Roy
  ****

  Archetypální vězeňský film s povinnými elementy na který se odkazují novodobé klasiky žánru, především tedy Shawshank přímo krade. I když ten je podle povídky Stephena Kinga, takže ten možná viděl v mládí tenhle film a něco si do něj převzal. Posledních 10 minut je na 40. léta slušné násilné inferno. Zatímco dnes by se nad vykreslením zlého dozorce nikdo nepozastavil (k žánru to patří), kritiky tento prvek reflektovaly jako poukázání na vězeňskou sociální problematiku i díky větší realističnosti než bylo ve 40. letech obvyklé. Škoda občas zdržujících flashbacků.(3.12.2007)

 • Martin741
  *****

  Jeden z najlepsich filmov o vzbure vo vazeni, Burta Lancastera teda nemam rad, ale tu na fakt vali, zvysni herci su mne neznami, ale snazia sa, rezia Dassina je doslova genialna. Hoci mi velmi nepasuje spojenie Noir - vazenie, tento film si zasluzi najvyssie hodnotenie, dialogy vycibrene a genialne : 95 %(20.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace