Stejně jako každý rok se koná v Hongkongu turnaj v asijských bojových uměních, pořádaný záhadným boháčem Hanem. I tentokrát se na něj sjely desítky bojovníků. Jsou mezi nimi také Roper, který se turnaje účastní kvůli svým dluhům, Williams, který je ochoten riskovat jen z touhy po dobrodružství, a Lee, který přijel pomstít smrt své sestry a zjistit, kdo a co je vlastně Han zač. Jako agent ochránců zákona má zjistit, čím se Han ve skutečnosti zabývá a proč při jeho turnajích záhadným způsobem mizí lidé. Není těžké zjistit, že se v aréně bojuje na život a na smrt. Mnohem obtížnější je dopátrat se, že Han je ve skutečnosti obchodník s narkotiky, který s potěšením vraždí a mučí lidi. Ovšem nejtěžší je probojovat se až do finále se zdravou kůží, a nejen přežít a zvítězit, ale také naplnit přísahu. (TV Nova)

ganjoman

Film možná nemá kvality, ale ve svém žánru - kungfu akční patří mezi špičku. Tento film prostě splnil mé očekávání, kdy jsem si chtěl odpočinout u filmu s ne příliž těžkým dějem, kde se moc nemluví a spíše se jedná. Poslední film Bruce Lee. ()

tranquill

Je zde vidět americká produkce, která je přece jen jiná než hongkongská té doby. Jen je škoda, že Bruce zde nedostal více prostoru v těch "hlavních" soubojích. Především s Bolo Yeungem by to bylo zajímavé... ()

Einherjar133

Ve filmu již prakticky přísloví "Martial artists aren't good actors" platí i zde. I přes to se však na dnešní poměry dosti Bčkové Enter the Dragon stalo kultovní ikonou, která v rámci filmů z Hong Kongu neztrácí na popularitě a význačnosti a nemalou zásluhu na tom mají právě Bruce Lee a Kien Shih. Fun fact - všiml si někdo mezi komparzem Jackieho Chana? :) ()

waska

Jeden z nejlepších kung fu filmů, možná vůbec nejlepší, ve své době. Brucea Lee není vůbec třeba představovat, zná ho snad úplně každý. Jeho styl boje doprovázený pověstným kvičení musel zaujmout každého. Typický začátek, kde se je představován zloduch, kterého je třeba zastavit, ale pak už to jede a jede to až do konce. Scéna s nundžaky je výborná :-) ()

Sign

nad tím filmem nemuzete premyslet a uz vubec ho porovnavat s dnesnima, lidi 40 let!!! nedelejte chytre, stupidní komentáře: Kulmon, Amarcord_1, Luukec, Rodin a myslim že takový další ignoranti se ještě najdou...ono by to chtelo taky o tom neco vedet víc víte ()

Armin82

První a bohužel poslední mezinárodní film legendy mezi legendami, Bruce Leeho. Opět,tak jako u jeho ostatních filmů, zde čtu komentáře o tupém ději,stupidním příběhu apod.už se k tomu ani nehodlám vyjdařovat,protože někteří prostě nechápou,co je na filmu prioritou....škoda něco psát! Bruce už měl za sebou nejeden natočenej film a už se o něm hodně mluvilo. Zde máme příběh,najmutého agenta,který je poslán na turnaj bojového umění,který pořádá pašerák drog a člověk,který je zodpovědný za smrt jeho sestry. Na scénář kluci moc času nepotřebovali,ale na choreografii bojových scén pracovali evidentně hodně. Bruce zde opět předvedl svůj bezchybný herecký(bojový) výkon,který mu už naplno otevřel dveře do světa. Jen velká škoda,že se nedožil ani premiéry--->100% ()

danny_21

No co si budeme povídat Bruce herectvím nikdy moc neoplýval a jeho filmy jsou dějem jednoduché až naivní, přesto se stal legendou díky neskutečné pohyblivosti a atraktivitě boje vypadající tak jednoduše, jak já mrkal na ty jeho namakaný předloktí. Návrat Draka je podle mě ten nejlepší kus z Leeova repertoáru s legendární zrzadlovou scénou a taky první, kde jsem zaregistroval monstrózního Bolouše s neuvěřitelně obrovskejma kozama :-) - 75 % s nostalgií a obdivem ()

Mik_e

Už jen z nostalgie a úcty k Bruklimu je to za plnej počet. Ten film ve své době vynikal především kvalitou a nápaditostí soubojů, byly uvěřitelnější než většina dobové produkce a jsou slušné i dnes, v době digitálních triků. Příběh je samozřejmě plytký, ale co, stejně o něj nejde. Akorát by zdržoval :) Bruce měl dobrý filmy, ale tenhle byl nejlepší. ()

neo93

Legendární Bruce Lee ve svém prvním Hong Kongsko-holywoodském filmu. A předvádí to nejlepší ze svého umění. A to nejen na úrovni excelentního ovládání bojových umění, ale i na úrovni svého hereckého projevu, který je minimálně zajímavý. Po příběhově stránce se nejedná sice o něco skvostného, ale i tak celé to bondovské pojetí je velmi zábavné. Mimo Bruce Leeho, jsou též velmi podařenými postavami, Roper v podání Johna Saxona a Williams, kterého si zahrál Jim Kelly. Nesmím ale ani zapomenout na Bolo Yeung, který si znovu zahrál zápornou postavu a pro mě už navždy zůstane tím věčným záporákem. Film jako takový možná už v dnešní době nemusí tolik zaujmout, ale pan Bruce Lee z něho dělá skvělou podívanou. ()

Nix

Scéna se zrcadly byla asi jedna z nejlepších, co jsem v mistrových filmech viděl. Naprosto kvalitní filmařská práce s napětím, to se jen tak nediví. Ale zbytek filmu mne už tolik nebavil, i když trochu jiná arénovka se taky dá. Ale konec stojí rozhodně za to vidět. ()

Likan7

Bruce Lee v tom formě, jen všechno okolo je takový nijaký. Chybí trochu odlehčení, výraznější scéna, cokoliv, co by mě vyrušilo ze stále častější letargie. ()

Dreadlord

Puvodne jsem k tomuto filmu vubec nechtel psat komentar,protoze mluvi sam za sebe ,ale musim zareagovat na komentar od IMOUSE ,ktery se tolik podivuje kterak Bruce odpravuje sve soupere pouze jedinym uderem.Tak za prve byste si asi mel lepe nastudovat bojova umeni ,protoze opravdove kung fu (ne karate) souboje opravdu zaberou pouze par sekund ,coz je treba tak na dva udery ci par kopu. I kdyz jsou souperi stejne dobri ,coz se ani nikdy neda urcit ,vzdycky jeden z nich udela chybu a je srazen jednim nebo druhym uderem protivnika... Pokud vam ani toto nestaci asi byste se mel seznamit s mym trenerem kung fu osobne a vemte si s sebou nejakeho toho vaseho karatistu co absorbuje 10 minutovy souboj o 120ti tvrdych uderech a pak si klidne precte noviny a po kaficku zahraje na piano. :) Za druhe: Clovek ,ktery vidi tento flm a rekne o Brucovi ,ze je karatista o tom asi opravdu nic moc nevi.Kdyby alespon trochu sledoval ten film zjistil by ze Lee jde na turnaj ocistit jmeno Shaolinskeho chramu a to nejsou zadni karatisti ba naopak jeste nedavno a buhvi jestli to tak neni dodneska se mezi sebou tyto tabory nesnasi (samozrejme ortodoxni a puvodni clenove) a to z jednoho prosteho duvodu a ten je ,ze karate je puvodne z Japonska a shaolin s Ciny. a tyto narody se maji rady asi tak jako cesi s nemci, takze to zadna velka laska neni.To uz nepocitam kolik spolu vedli valek...,ale to uz zabiham do historie..Tak abych nezapomnel ,za treti pane IMOUS kdyz uz mluvim o tech komentarich plne souhlasim s CHUCKYM , protoze vi o cem mluvi.Bruce Lee se totiz do svych filmu snazil dat opravdove bojove umeni ,ktere na oko nevypada tak lahodne ,ale za to je velmi ucinne a o tom take bojove umeni je..Za ctvrte:Nepiste komentare k filmum ,kterym ocividne nerozumite. To je ode me asi tak vse tak si to preberte a podivejte se na to znovu treba to konecne pochopite koho jmeno jste to pospinil temy svym slovy jako "trapne" vykriky a grimasy.Ty vykriky a grimasy k tomu totiz take patri ac uz se vam to libi nebo ne.. kdyz horolezec leze na skalu taky se pritom neusmiva jako na fotce z maturitniho plesu a ani vy byste se nemohl usmivat prave kdyz nekomu ublizite nebo ho dokonce usmrtite i vy byste v tu chvili hodil tu "nejtrapnejsi" grimasu na svete.Vycital by vam to nekdo? Ne , protoze byste jste se stal nastrojem bozim a byl vykonavatelem toho nejhorsiho trestu... :( PS. Jak se asi tvarite kdyz na zachode vykonavate potrebu a porad to nejak nejde ,neni snad toto ta nejtrapnejsi grimasa na svete muzete o tom premyslet... ()

Rodin

Chtělo by se mi společně s Kulmonem napsat, že z těchto filmů jsem dávno vyrostl, ale nebyla by to pravda. Nikdy jsem nebyl dostatečně malý na to, aby mě to pobavilo, a pokud ano, muselo to být do jednoho roku věku, a to si opravdu nepamatuji. ()

crjules

Film pamatuji jeste z detstvi z videa, kde byl dabovany snad i Hejmou. Nedavno se mi dostal pod ruku DVDRiP, ktery jsem shlednul s nadsazkou a trochou nostalgie. Co me ted prekvapilo ( a ted mne kamenujte ), ze film mi pripominal Bondovky. Jak pribehem...agent jede na exoticke misto znicit nejakeho padoucha ,ktery ma kocoura jak Dr.Evil z Austina powerse :) , ale i treba napadne podobnou a dobrou hudbou. Kdyz jeste vidim datum vzniku 1973, davam **** a rikam si, "proc ne?" ()

Clark_Kent

Legendární závěrečná scéna v zrcadlovém sále. Záporák s kovovou hnátou a úžasný, energický, nesmrtelný, jedinečný BRUCE LEE. Tento film měl premiéru měsíc po smrti Bruce. ()

IronRocky

Dějově je to celkem nezajímavý a herecký výkony jsou spíše pod průměrné, ale bojové scény jsou svižné, dobře natočené a mají hlavně velmi dobrou choreografii. ()

kyLuke

Nemohu si pomoct , ale "Drak přichází" je pro mě asi druhý nejlepší kung-fu film , jaký jsem viděl a jasně nejlepší dílo mistra umění - Bruce Leeho . Skutečně mistrovské dílo Roberta Clouse , kterému snad nic neubírá na kvalitě . A ta dlouhá dějová linie mi rozhodně nevadí - ten film přeci nemůže být jen o akci ! A ten film má asi nejlepší hudbu u kung - fu vůbec a to , jako vždy výborný soundtrack Lalo Schifrina . ()

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Akční klasika od režiséra Deadpoola?

Akční klasika od režiséra Deadpoola?

24.07.2018

Režisér David Leitch (John Wick, Deadpool 2) jedná o režii remaku akční klasiky s Brucem Leem Drak přichází. Snímek z roku 1973 se za ty roky dočkal prakticky kultovního statusu, jeho premiéru ale… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí