poster

Drak přichází

 • Hong Kong

  Enter the Dragon

 • Hong Kong

  Long zheng hu dou

 • Hong Kong

  龍爭虎鬥

 • Hong Kong

  Lung zang fu dau

 • Slovensko

  Drak prichádza

Akční / Krimi

Hong Kong / USA, 1973, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  ****

  Máte-li slabost pro bojová umění, výborné choreografie soubojů, zde navíc vytvořené samotným mistrem Brucem Lee, pak byste si rozhodně neměli nechat tento snímek ujít. Legendární Bruce Lee rozdává rány s obrovskou energií, nasazuje svůj tradičně sebevědomý výraz obličeje a svými bojovými kousky činí opravdovou pastvu pro oči. Pro mě je drak přichází o hvězdičku slabší než Cesta draka, ale přesto jsem se velmi bavil.(26.12.2011)

 • eye candy
  **

  Film ktery stoji vpodstate jenom na vykonu bruce leeho, je opravdu perlou svetove kinematografie i presto ze tu chybi poradny dej, kompars je naprosto desivej a minimalne do doby nez se bruce zacne ohanet (coz je mimochodem az nekdy v polovine snimku) je to film proste a uplne o hovnu. Netvrdim ze v tomto vytvoru neni kus umeni, jen asi nam, co jsme to v bojovych sportech dotahli maximalne k bilymu pasku za ucast, zustane utajene(19.4.2006)

 • Psema
  ****

  Bez nostalgické clony mi přijde Bruceův uřvaný opo styl strašně legrační, ale to nic nemění na tom, že je závěrečných 30 minut, vrcholících geniálním střetem v zrcadlové místnosti, naprosto famózních. Jen mě mrzí ta úvodní hodina, táhnoucí se prakticky od nikud nikam. Těmihle vatovými vycpávkami jsou holt východní řezničiny (neblaze) proslulé. 7/10(10.9.2008)

 • Turiec
  ***

  Prvý hollywoodsky film legendárneho karatistu Bruce Leeho je súčasne posledný, ktorý dokončil. Film samotný má jednoduchý scenár, čo je v prípade akčných kung-fu snímok bežné. Príhoda o smrti Leeho sestry je do celkového príbehu zasadená dosť umelo, ale napomáha rozdeliť aktérov na „dobrých“ a „zlých“. Dej je rozvíjaný dosť pomalým tempom plným zdĺhavých opisných záberov, čo umocňuje dojem, že ide len o „vatu“ dopĺňajúcu bojové scény. Bleskurýchly Bruce Lee, ako sme u neho zvyknutý, ukazuje čistú techniku. Úplne opačne sa javí komparz, ktorý predvádza otrasný výkon a pri drilových cvičeniach na ostrove vidno, že sa s karate stretli len pred chvíľou. A ako to už v bojových scénach všetkých filmov býva, v popredí bojujú dve až tri dvojice a v pozadí pobehujú študenti. Prípadne sa držia okolo krku a s úsmevom na perách poskakujú a pobehujú, aby robili „bojový“ virvar. Viem o čom hovorím. Sám som v podobnej scéne „hral“. ;o)(3.1.2004)

 • MrPierc
  *****

  Pro mne naprostý kult. Jako malý jsem dostal tento film od známých z Německa na nahrané VHSce. Dabing byl tedy samozřejmě v němčině, ale to mi vůbec nevadilo. I přes jazykovou bariéru bylo vše z grimas pochopitelné. Na štítku bylo napsáno "Muž s tygřím drápem" a já se do té kazety zamiloval. Pouštěl jsem si stále dokola ten dokonale vyvážený příběh. Souboj těch největších bojovníků z celého světa a každý má svůj vlastní důvod, proč se přihlásil do turnaje bojových umění na tajemném ostrově pana Hana. Bruce Lee je zde naprosto fantastický - rozvážný, dokonale ovládá své tělo a má za úkol pomstít svou školu i bratrstvo. Miluju ty zvuky prásknutí biče, když Bruce mlátí protivníky, dodává to tu správnou sílu. Pustil jsem si tento film dnes ještě jednou a on se vůbec nezměnil - stále svižný, vtipný a ani kousek prázdného místa. Finále v zrcadlové síni je stále tak skvělé, jako jsem si pamatoval. Možná jsem ještě opilý z dětství, ale jsem rád, že to pro mě nevyčpělo. Skvělá hudba, skvělá zápletka, silné souboje, skvělý hlavní záporák. Legenda!(11.11.2013)

 • - Bruce Lee byl omylem při špatném načasování v souboji proti Bob Wallovi pořezán rozbitou lahví. Uměla láhev totiž nebyla k dispozici. (Epistemolog)

 • - 10.5.1973 počas natáčania Bruce Lee skolaboval vo filmovom štúdiu Golden Harvest, dostal záchvat a tiež sa sťažoval na bolesti hlavy. Okamžite bol prevezený do nemocnice Hong Kong Baptist Hospital, kde mu lekári diagnostikovali opuch mozgu, diagnózu, na ktorú neskôr zomrel. (Zdroj: aktuality.sk) (Raccoon.city)

 • - Snímka bola podľa rebríčka 500 najlepších filmov histórie magazínu Empire z roku 2008 zaradená na 474. miesto. (Peter-1307)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace