Drak přichází

Lung zang fu dau

Drak prichádza

Akční / Krimi

Hong Kong / USA, 1973, 98 min

Pokud bych měla hodnotit osobnost a um Bruce Lee, tak bych rozhodně neváhala s hodnocením nejvyšším. Drak přichází je prvním filmem, který jsem s tímto legendárním člověkem zhlédla. Vysoké hodnocení však nemohu udělit příběhu. Ten mi přišel místy nezáživný až plytký, a zde, hodně diskutovatelná závěrečná scéna v zrcadlové místnosti, mi také nepřišla natolik úchvatná, aby si vysloužila mou vysokou pozornost. Bruce má na svém kontě slušný počet filmů, v nichž předváděl své mistrovské kousky, a já věřím, že si mezi nimi jednou najdu ten, na který nikdy nezapomenu.(10.5.2010)

Jeden z mých oblíbených filmů s Leem. Předvádí komplexnost své osobnosti a neuvěřitelnou sílu a rychlost vzhledem ke své váze. Absolutně neskutečné je téměř dekapitační nahulení roundhousovým kickem s charakteristickým zvukovým projevem. Všechny ty grimasy, křik, postoje, držení rukou, poskoky, to prostě Leemu nikdo neodpáře, patří to k němu stejně jako mamutí kozy k Bolo Yeungovi...(11.2.2012)

• Amarcord_1

15% - Ve světě, kde je největší ctností umět někoho pořadně zmlátit jsem se ocitnul fakt nerad. Snad je to tím, že mám jiné ideály, nebo je to tím že nemusím lidi, co do někoho kopou a hlasitě při tom piští, ale Drak přichází je pro mě pouze příběh několika omezenců, co se mlátí s jinými omezenci. Bruce Lee ve mně vzbuzoval tolik sympatie, že mi bylo úplně jedno, jestli rány dává, nebo dostává. Velmi špatný film, který ztělesňuje populární kult tupého násilí, a který Lalo Schifrin svou dobrou hudbou povýšil aspoň na jednu hvězdu.(5.12.2006)

• Flynn

Onehdá jsem měl film, kdy jsem si řekl, že bych mohl kouknout na nějaké ty staré klasiky, nejdříve jsem se zklamal u westernu Hodný, zlý a ošklivý a tak jsem si řekl, že bych mohl testnout nějakou tu kung-fu klasiku, kterou jsem jako malý žral a hltal. Dostavilo se šílené rozčarování, tohle je prostě nuda. Zápletka o ničem, postavy o ničem. Zlatá Vesničko má středisková, ta nezklame ani po letech.(19.4.2012)

Tento film s Bruce Leem som videl strasne davno na jednej z nemeckych stanic a jedine, co mi zostalo v spomienkach bola bitka medzi zrkadlami, ktoru som si teraz mohol konecne zopakovat. Dnes uz tie zazitky z tychto starsich bojovych filmov nie su take, ako boli vtedy, ked som mal 12 rokov, ale stale si rad z nostalgie obcas pozriem nieco podobne. V tomto filme ma prekvapila mala uloha Bola Yeunga, ktoreho si pamätam z DVOJITEHO ZASAHU (1991) kde hadzal tazke sudy na Van Damma, alebo nebezpecneho vraha z TYGRICH SPAROV (1992), avsak Jackieho Chana som si nikde nevsimol... 07.11.2009 _______ Bruce Lee - (Lee) +++ John Saxon - (Roper) +++ Kien Shih - (Han) +++ Ahna Capri - (Tania) +++ Bolo Yeung - (Bolo) +++ Jim Kelly - (Williams) +++ Angela Mao - (Su Lin) +++ Robert Wall - (Oharra) +++ Jackie Chan - (Bitkár vo väznici) +++ Produkcia: Bruce Lee +++ Hudba: Lalo Schifrin +++(7.11.2009)

• - S rozpočtem 1 milion americkýh dolarů a výdělkem 200 milionů amerických dolarů se snímek řadí mezí nejvýnosnější tituly historie. (Jizni Tlapa)

• - Bruce Lee byl během natáčení pětkrát zraněn. (Witta)

• - Bruce Lee během natáčení zranil Jackieho Chana úderem do hlavy jednou ze svých bojových holí. Jackie Chan v jednom rozhovoru řekl, že šlo o jedno z nejbolestivějších zranění v jeho kariéře. S Brucem Lee měl přislíbenou další spoluúčast v jeho filmech, bohužel Bruce Lee brzy na to zemřel. (Epistemolog)