Velký šéf

• Hongkong The Big Boss (více)

Děj tohoto filmu začíná příjezdem Cheng Chao-Ana (Bruce Lee) a jeho strýčka (Tu Chia Cheng) na okraj Thajska na jedno malé předměstí, kde Cheng úspěšně sežene práci v továrně na led. Cestou potkají bratra Su Chena (James Tien), který se mezitím popere s bandou padouchů. Ve svém prvním dnu v práci Cheng Chao-An rozbije velkou kostku ledu a z ní vypadnou drogy. Následně začnou mizet dělníci v továrně a nakonec je zabit i Su Chen. Cheng Chao-An začne pátrat, co se vlastně děje. Po únosu nevlastní sestry a vyvraždění příbuzných zjistí, že v továrně na led mrazí do kostek ledu drogy, načež zabije šéfova syna (Tony Liu) a nakonec si to ve velkolepém souboji rozdá s hlavním šéfem (Han Yin-Chieh alias Hon Ying Git). Ve filmu se objeví několik začínajících herců - Peter Lung Chan, Billy Chan, Tony Liu ale i veteráni Han Yin-Chieh, Lee Kwan, James Tien. (Cerhenak)

brando

Film, který Bruce Leeho vystřelil na vrchol. Zajímavostí je, že v původním scénaři měl jenom malinkou roli. ()

Brain-D

První Brucůj film, kterým pořádně prorazil. Výborné souboje, ale příběch trochu poblehává. Ale kung-fu mám hodně rád a je to Buce Lee sakra !!! ()

salfa72

Všechny filmy, ve kterých si zahrál hlavní roli Bruce Lee mají ve zdejší databázi velmi vysoké hodnocení, těžko říct, zda jsou opravdu tak dobré, nebo je uživatelé hodnotí tak vysoko jen kvůli B. Leeovi. I když patřím mezi jeho fanoušky, tak na jeho filmech oceňuji především to, že ani ostatní herci nepatří mezi žádná ořezávatka, až už jde o hlavního padoucha (velký šéf Mi), kterého ztvárnil Han Ying-Chieh, bratra Ah Kuna si zahrál Lee Kwan, který patřil mezi nejobsazovanější herce své doby (za svůj život ztvárnil téměř 200 filmových rolí). Bratra Hsu Chiena ztvárnil budoucí slavný herec James Tin Chuen, to samé by se dalo napsat i o postavě jednoho z dělníků Ah Yena v podání tehdy ještě mladého Lam Ching-Yinga, v roli syna hlavního padoucha se představil další budoucí slavný herec Lau Wing. Mezi další budoucí herecké hvězdy, které se objevily (mihly) v tomto filmu bezesporu patří i Nora Miao, která zde ztvárnila prodavačku, její štěk ve filmu spočívá v tom, že vždy, když se u jejího stánku objeví Bruce (tak dvakrát, třikrát za celý film), začne se na něj zamilovaně usmívat. O erotickou vložku se ve filmu postarala Malalin Bonnak, která během filmu hned dvakrát ukáže divákům, čím ji matka příroda obdařila. Po včerejším zhlédnutí musím objektivně uznat, že jsem viděl i daleko lepší kung fu filmy, ale které měli tu smůlu, že u nás nikdy nebyly vysílané v TV a ani nevyšli na DVD a proto půjdu s hodnocením dolů i když ne zase o tolik. ()

JohnSmith

Zápletka celekm zajímavá,obchod s dragami schovanými v ledu a obchod s bílým masem,ale ty myšlenkový pochody a dialogy,to jsem se musel smát.Naštěstí tohle není ten druh filmů,kde bysme dumali na d tím,co hrdiná právě řekl,ale spíš se budeme tetelit na tím,jak hrdina právě někomu nakopal.A to v tomhle filmu dělá Bruce Lee opravdu impozantně a dost brutálně,no jo nože jsou nože. ()

Kosmik 1

Bruce Lee je prostě legenda. Jeho filmy jsem měl v dětství hrozně rád a jeho bojové umění je opravdu smrtící. Původně jsem dal 4*, ale dnes jsem se podíval po dlouhé době znovu a vzhledem k příběhu, který je dosti dramatický i trochu drastický a vzhledem k tomu, že i po tolika letech mě Velký šéf pořád baví, musím dát plný počet. Bruce Lee je nenahraditelný, ikdyž se o to někteří pokoušeli, tak bezúspěšně. A to si zaslouží ocenit. 90% ()

Richard_Ba

Neviem ako tento film hodnotit, lebo pribeh je hoden tak maximálne hviezdy, a už už som chcel vypnúť film...potom prišla scéna vzbury robotníkov, keď sa Bruce prvýkrát začal biť, a moment keď prestal "hrať" a dostal sa do svojho elementu bol úžasný, vyžaroval takú neskutočnú auru...a keď ste sledovali jeho pohyby podrobne , tak ste videli kúsok z každého, kto bol ním inšpirovaný počnúc Jackie Chanom, až po J.C.V.D. kopance z otočky. Ohromný talent, otrasný film, ale keď si vspomeniem na tú scénu vo fabrike nemôžem inak... ()

VooDoom

Přítelkyně spí a já jsem nucen se dívat na tento film.Místy je směšná hudba a bezvýznamné dialogy.Divím se,že jsem u toho neusnul :) za to dávám hvězdu navíc.... ()

Kuny27

Bruce Lee= Pan bojovník, co ten dokázal to je k neuvěření, jenomže ty čínské filmy..... ty zvuky a nekvalita ... to jediné film velmy schazuje... 70% ()

Earl10

Velmi povedený film! Bruce Lee ve své první hlavní roli předvádí to za co ho všichni máme rádi. Ze začátku není film až tak záživný, protože Bruce hraje chlápka, který slíbil, že nebude bojovat. Takže se perou jiní, což není úplně špatné, choreografie je na slušné úrovni. Ve druhé půlce konečně dojde na pořádnou melu, do které už se Bruce zapojí a je to neskutečnej zažitek. Jeho přesné kopy a údery jsou jak z jiného světa, v tomto okamžiku už mu nikdo nesahá ani po kotníky. Od této chvíle už je to až do konce příjemná zábava, plná toho nejkvalitnějšího bojového umění. Režisér Wei Lo "nebyl zas tak potřebný", protože všechno záleží na perfektním výkonu Bruce Lee. Legendární film, který z Bruce udělal hvězdu! [70%] ()

POciSEM

Dokud se drzi film puvodniho scenare je to dalsi obyc.HK film s par tradicnima kung-fu technikama a dost nudnejma plkama. Jakmile si ale tvurci uvedomili ze Bruce Lee neni jenom pricmrndavac a bleskove ztresta prvniho zlorada,nastane obrat o 360 stupnu. Mno plky zustavaj porad nudny ale atmosfera o dost zdrsni. Najednou se zacnou rozrezavat lidi v tovarne na led,kdyz Bruce zrovna nekoho straslive nemlati tak zasekava pilky do hlavy a zabodava kudly do souperu s takovou vervou az ma ruce po lokty od krve. No a kdyz si hlavni kapo mocneho syndikatu neda rict a vztahne ruku na jeho nejblizsi. Bruce jde a zabiji kazdyho kdo mu prijde do cesty. Peckovni zalezitost ()

Petr.Kocfeld

Davam 70 procent,hlavne za Bruce Leeho.Velky sef je hodne dobry film.Tovarna na led skryva tajemstvi...Dozvite se to v tomto akcnim filmu.Lee je zde opet dobry.Akcni sceny nejsou spatne a Lee se zde msti a stiha sve nepratele...Proc ne?Film,ktery neurazi...V hlavni roli je zde msta. ()

Jayem

No už aj tie 3* su vela nato aka to je kravina. Scenar celkovo stupidny a niekedy absolutne nedaval zmysel. Akcia celkovo nezaživna až nudna. Radšej si pozrite Pěst plná hněvu. ()

Boomstick

Typicky azijsky milo naivny film,s docela napatim dejom a vybornymi bojovymi choreografiami ktore prevysuju aj mnoho dnesnych akcnych filmov. ()

zelda82

Hrozne naivni bejkarna s predpotopnimi bojovymi scenami (zvlaste temi, v nichz se nevyskytue Bruce a tech je bohuzel vetsina). A toho kecupu, co u toho museli spotrebovat! ()

Rathalos

No mne sa zda,ze tento film nie je ten najlepsi s Bruce Leem,aj ked patri k tym lepsim,no aj tak je to klasika a na kung-fu boje sa rad pozeram...:-) ()

Besyn

Vesměs souhlasím s Tsunamim_X.Něco jako herecké výkony,scénař,propracovaný děj,či realné souboje tu nehledejte.Je to céčko, ale hrdě tvařící se céčko,které si vůbec na nic nehraje a chce jen a jen pobavit,což se mu zcela daří.A pro Bruce Leeho mám strašnou slabost. ()