Chcete být milionářem? (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2000, 45 min

Měl jsem tu možnost porovnat tento soutěžní fenomén v různých zemích a musím říct, že ten náš je hodně odlišný. Především díky Vladimíru Čechovi, který dokážě člověka natolik zblbnout, že už si ani není jistý, jestli byl Křemílek a Vochomůrka nebo Křemílek a Cipísek :-D:-D...chci tím říct, že v zahraničí ty peníze jsou docela snadno nabyté, protože moderátoři vám do toho nekecají. Tady to bylo tězké nejen na vědomosti, ale i na psychiku, vůli a také víru ve své vědomosti.(14.9.2009)

Hodnotím pouze Milionáře s Vladimírem Čechem. Preiss se ještě dal poslouchat, ale nácek Hejma, nevzdělanec Šmucler, nevýrazný Kytka a hlvěn nesympatický mix všech předchůdců (krom Čecha) Vašut. Na tomto pořadu se mi asi nejvíce líbil styl moderování pana Čecha, který mě dokázal napnout na několik desítek sekund. Sice to nemá na anglickou verzi, co se kvality týče, ale pan Čech, jakoby mě nutil. 95%(3.6.2017)

Výborná soutěž, na které mi nevadila ani ta nevyhnutelná srážka se stereotypem - je to samozřejmě zásluhou Vladimíra Čecha, který svým brnkáním na nervy dodával pořadu hlavně v nejtužších chvílích atmosféru. Tuhle soutěž bych dokonce považoval za nejlepší, co se kdy v Česku objevila, ovšem to by nesměli včas zasáhnout manažeři shůry a vyměnit moderátora. S Čechovým odchodem kvalita upadla a jelikož hodnotím jako celek, musím v konečném součtu hvězdu ubrat. Jinak tradičně dobrá je také parodie z dílny Zdeňka Izera.(21.5.2010)

Tak tahle věc nasadila příšku českým luhům a hájům pěkně vysoko. Náhrady, které přišli potom již neměli takový emocionální důraz. Pan Čech si na tom udělal jméno a my jsme ho baštili. Dokonce jsme šli na jednu akci, kde měl být- na vinobraní, ale bohužel to byl jen trik. V té době si musel brát obrovské částky za navštívení, odhaduji tak 80 táců. Emocionálně napínavé, neskromné a hra o pořádné peníze. Po tom jsme všichni toužili. Bohužel se tak daleko nikdo nedostal. Kdovípak jestli by to povolili, vždyt tam snad ani nebyli pravidla jaké otázky nedávat. Hodnotím pro velkou změnu toho času a to, že to později nebylo ničím lepším nahrazeno.(28.11.2008)

Nejlepší soutěž jakou ČR zvládlo vyplodit. Je zajímavé jak moc záleží i na moderátorovi, když se toho chopil Martin Preiss, tak už mě tolik nezajímala, ani nebavilo. Navíc si myslím, že je důležité, aby člověk dokázal o druhém udělat vlastní názor nikoliv podle vzhledu, ale podle charakteru, chování a vzdělání, které k životu patří. Je příjemné mluvit se vzdělaným a vychovaným člověkem, než s primitivem, který ničemu nerozumí a ovšem se hádá.(17.6.2013)

• - V roce 2001 došlo v anglické verzi pořadu k nevídanému podvodu, který neměl v této soutěži obdoby. Soutěžící Charles Ingram podvodem zvítězil a vyhrál milion liber. Televizní štáb už v průběhu natáčení měl podezření na podvodné praktiky a uvažovalo se, že natáčení bude zastaveno. To nakonec pokračovalo až do svého konce, nicméně soutěžícímu bylo následně vzneseno obvinění z podvodu a platba výhry i odvysílání dílu pozastaveno do doby, dokud nerozhodne soud. Soud následně Charlese Ingrama na základě svědectví a dokazování odsoudil na 18 měsíců za podvod a uložil mu nahradit náklady soudního řízení. Tento díl nebyl v soutěži nikdy oficiálně odvysílán, nicméně jeho průběh byl zdokumentován i se svědectvím účastníků a byl odvysílán jako samostatný dokument mimo rámec soutěže. (FIBO)

• - V roce 2005 vysoudil soutěžící Karel Lupoměský na televizi Nova přes 3 miliony korun. Soud mu dal za pravdu, že otázka v hodnotě 1 250 000 korun týkající se počtu vojáků ve starém římském oddíle měla dvě správné odpovědi. [Zdroj: iDnes.cz] (boni)

• - Jeden ze dvou soutěžících, který si za dobu existence české verze Chcete být milionářem? odnesl výhru 2 500 000 korun, byl Pavel Judas. Otázka za pět milionů, kterou dostal, měla filmové znění: „Plakát, kterého filmu byl v roce 1997 při aukci vydražen za 453 tisíc dolarů?“ Správná odpověď byla Mumie (1932). [Zdroj: Nova.cz] (boni)