Chcete být milionářem? (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2000, 45 min

Účinkují:

Vladimír Čech ml. (mod.), Martin Preiss (mod.), Ondřej Hejma (mod.), Roman Šmucler (mod.), Patrik Kytka

8/10. Co stačí: skvělá hudba, dobrý soutěžící a Vladimír Čech. Zejména za Vladimíra Čecha, hodnocení ŽUMPA! tomu neuvěřitelně dokonalému chytrákovi v TV, co se jej rozhodl nahradit, všechno to pohřbil... Preiss je podle mě dobrý moderátor, ale tahle soutěž mu vůbec neseděla a Hejma nebyl špatný. Legendární díly jsou jsou za Vladimíra Čecha s Jiřím Horníčkem, Zdeňkem Jánským, Pavlem Judasem...(8.1.2011)

Hodnotím období Vladimíra Čecha. Ten tomu dával obrovský náboj. Jeho hlasová intonace byla naprosto parádní. V jeho podání byl i přiblblý výčet čísel nebo základních informací sledovatelný. No a jestli mám tuhle soutěž spojeno krom Čecha s něčím dalším, tak to je překvapivě nikoli MILIONÁŘ Z CHATRČE, ale úžasná píseň Nohavicova, kterou zde musím citovat: _________________U nas v domě řikaji mi Franta Šiška bo už od pohledu chytry sem jak liška a když kery něco nevi nebo když je na co levy tak de za mnu a ja všecko najdu v knižkach ha há ha-ha-ha há tak de za mnu a ja všecko najdu v knižkach Raz mi řikal jeden znamy dole v baře že s tú hlavu moh bych do Milionaře čemu ne řikam si brachu šak ma Železny dost prachu no a Čechovi se podivaš do tvaře ha há ha-ha-ha há no a Čechovi se podivaš do tvaře Dostal jsem se mezi partu uchazeču nikdo nema šajnu jak tam nervy teču všecko viděl jsem to hněde tak jsem zmačknul A B C D no a už mě kurňa ke stolečku vleču ha há ha-ha-ha há no a už mě kurňa ke stolečku vleču Čech to začal takym malym interviju co pry robim jestli kuřim a co piju tak jsem řeknul co jsem řeknul on se evidentně leknul a už začly blikat světla ve studiu ha há ha-ha-ha há a už začly blikat světla ve studiu Prvni otazka pry co je ukulele tož to se přiznam měl jsem bobky u prdele tak jsem radši hlavu sklonil abych to všecko neskonil řikam chtěl bych se obratit na přitele ha há ha-ha-ha há řikam chtěl bych se obratit na přitele Lojza byl po hlasu silně nevyspaly asi zase celu šichtu prochlastali bylo slyšet jak tam dycha ale třicet vteřin ticha to je tak když se vam kamarad navali ha há ha-ha-ha há to je tak když se vam kamarad navali Moju staru zatim doma braly mory lidi ohryzavali televizory tady nešlo nad čim plesat tož padesat na padesat ať vim esi su to ty bulharske hory ha há ha-ha-ha há ať vim esi su to ty bulharske hory A už jasně na tym komputeře sviti buď to je to za A vzacne lučni kviti nebo za B nastroj strunny tu de kurňa o koruny a ja stejně jak na začatku sem v řiti ha há ha-ha-ha há a ja stejně jak na začatku sem v řiti Čech tam zatim maval tymi svymi čisly tak si řikam Franta napij se a mysli jake tudy saky paky obratiš se na divaky šak tu zatim za ty prachy enem kysli ha há ha-ha-ha há šak tu zatim za ty prachy enem kysli Sám jsem byl zvědavy co publikum zvoli bo aj v obecenstvu možu sedět voli devadesat procent za B ale to mi přišlo slabe bo co neni stopro to mě dycky smoli ha há ha-ha-ha há bo co neni stopro to mě dycky smoli Ještě že sem chlap co z boja neutika řikam pane Čechu pudem do rizika měl jsem v gaťach nadělano ale Čech zakřičel ano mate pravdu je to nastroj hudebnika ha há ha-ha-ha há měl jsem pravdu byl to nastroj hudebnika Lidi tleskali bo uspěch to byl plny radosti zrobili dvě mexicke vlny a ja co mam srdce skromne jako všeci z Dolni Lomne sem byl spokojeny bo sem ukol splnil ha há ha-ha-ha há sem byl spokojeny bo sem ukol splnil Pane Čechu nerad přetahnul bych strunu končim hru a beru tisicikorunu Čech se jenom chytnul stolu oboči mu spadlo dolu no a už se modry ku podlaze sunul ha há ha-ha-ha há no a už se modry ku podlaze sunul Prvni třidu do Ostravy Intercity v jidelňaku celú cestu valim kyty a ta stovka co mi zbude to je přispěvek na chude bo Ostrava je region razovity a ta stovka co mi zbude to je přispěvek na chude bo Ostrava je region razovity ha(13.9.2016)

Za Vladimíra Čecha kdysi v roce 2000 si pamatuji, že jsem kvůli jednomu dílu musel vystopit z auta a jít se podívat do hospody na televizi kdesi v neznámé části České republiky. Chlápek měl tehdy nahráno 2 500 000 měl dvě nápovědy k dobru a začínal na otázce za 5 000 000. Dostal otázku, jak se jmenoval jakýsi song od PSB - využil nápovědy, nikdo nevěděl. Dostal kytku, že byl do té doby nejlepší (nevím jestli ho někdo překonal) a šel dom. Žral jsem to:)(27.1.2009)

V rámci soutěžních pořadů šlo o velmi povedený počin, měl napínavou atmosféru a já si vždy těšil na další díl. Vladimír Čech se na svou pozici hodil lépe než "prdel na hrnec" , zkrátka nemám tomu moc co vytknout. Samozřejmě s nasupujícími díly pořad ztrácel na atraktivnosti, neboť je to pořád to samé ale pořád kdyby ho nějaká televize obnovila byl bych ji ochoten zapnout a minimálně to zkusit. TV by tedy v mém případě dokázala to, co všemi možnými "růžovkami" a hledáním pěvců nedokáže...(22.1.2013)

Hrozně nerad bych dával dohromady díly s panem Vladimírem Čechem a s jeho nástupci. To by totiž ohromně kazilo pověst tohoto výborného pořadu. Ty barvy, hudba, tajemno, vynikající V. Čech, obří částky, husté, ale opravdu husté napětí, sevřené palce a přání o štěstí. To vše mě provázelo, když tento pořad TV Nova vysílala. Pořad si mě získal už když jsem byl malý a oblíbil jsem si ho natolik, že si ho i po 10 letech mile rád pustím a bavím se. Ještě bych rád doplnil, že moderátor Martin Preiss, mi taky nepřišel vůbec špatný. Byl chladnější, ale i tak bylo vidět že uvnitř ty výhry lidem prostě přeje a že je sám zvědaví, koho přivede až k miliónům (což sám také v jednom interview řekl). Ten byl taky fajn. Působil jako hráč, jako hazardér, gembler. Je celkem složité hodnotit, ale ačkoli se mi moc nechce, tak ty ostatní moderátory po Preissovi musím brát v potaz. S nimi šel pořad do kytek. 4/5* i když bych chtěl dát plný počet bodů.(3.1.2020)

• - Jaromír Nohavica nazpíval písničku s názvem „Milionář“, kde zpívá právě o této soutěži. (SONY_)

• - Ve 20. epizodě v 18. minutě můžeme vidět, že soutěžící má přeškrtnuté všechny nápovědy, přitom ji ještě zbývá nápověda „přítel na telefonu“. V příštím vyobrazení nápověd je už všechno dobře. (mar48)

• - V roce 2001 došlo v anglické verzi pořadu k nevídanému podvodu, který neměl v této soutěži obdoby. Soutěžící Charles Ingram podvodem zvítězil a vyhrál milion liber. Televizní štáb už v průběhu natáčení měl podezření na podvodné praktiky a uvažovalo se, že natáčení bude zastaveno. To nakonec pokračovalo až do svého konce, nicméně soutěžícímu bylo následně vzneseno obvinění z podvodu a platba výhry i odvysílání dílu pozastaveno do doby, dokud nerozhodne soud. Soud následně Charlese Ingrama na základě svědectví a dokazování odsoudil na 18 měsíců za podvod a uložil mu nahradit náklady soudního řízení. Tento díl nebyl v soutěži nikdy oficiálně odvysílán, nicméně jeho průběh byl zdokumentován i se svědectvím účastníků a byl odvysílán jako samostatný dokument mimo rámec soutěže. (FIBO)