Chcete být milionářem? (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2000, 45 min

Když počítám jediné díly, které jsem sledoval (ty s Čechem), tak jsem nadšený. Opravdu, takováhle TV hra je skvělá, má svojí úroveň, velmi charismatického moderátora a takový ten kulturně povznášející nádech. Ještě štěstí, že jsem zatím žádný díl bez něj neviděl a tak si podle toho co zde lidi píšou, nebudu kazit zdání o této soutěži. - 8/10 -(27.4.2015)

V počátcích byl "Milionář" mou oblíbenou televizní soutěží, která nepostrádala tu správnou dávku napětí, nervozity a nejistoty. Postupem času díky rutině a především změnách moderátorů mé sympatie radikálně klesaly. Z Chcete být milionářem se stal kult, který inspiroval i oscarový snímek roku 2009. A to se žádné televizní soutěži dosud nestalo.(3.4.2009)

Hodnotím období Vladimíra Čecha. Ten tomu dával obrovský náboj. Jeho hlasová intonace byla naprosto parádní. V jeho podání byl i přiblblý výčet čísel nebo základních informací sledovatelný. No a jestli mám tuhle soutěž spojeno krom Čecha s něčím dalším, tak to je překvapivě nikoli MILIONÁŘ Z CHATRČE, ale úžasná píseň Nohavicova, kterou zde musím citovat: _________________U nas v domě řikaji mi Franta Šiška bo už od pohledu chytry sem jak liška a když kery něco nevi nebo když je na co levy tak de za mnu a ja všecko najdu v knižkach ha há ha-ha-ha há tak de za mnu a ja všecko najdu v knižkach Raz mi řikal jeden znamy dole v baře že s tú hlavu moh bych do Milionaře čemu ne řikam si brachu šak ma Železny dost prachu no a Čechovi se podivaš do tvaře ha há ha-ha-ha há no a Čechovi se podivaš do tvaře Dostal jsem se mezi partu uchazeču nikdo nema šajnu jak tam nervy teču všecko viděl jsem to hněde tak jsem zmačknul A B C D no a už mě kurňa ke stolečku vleču ha há ha-ha-ha há no a už mě kurňa ke stolečku vleču Čech to začal takym malym interviju co pry robim jestli kuřim a co piju tak jsem řeknul co jsem řeknul on se evidentně leknul a už začly blikat světla ve studiu ha há ha-ha-ha há a už začly blikat světla ve studiu Prvni otazka pry co je ukulele tož to se přiznam měl jsem bobky u prdele tak jsem radši hlavu sklonil abych to všecko neskonil řikam chtěl bych se obratit na přitele ha há ha-ha-ha há řikam chtěl bych se obratit na přitele Lojza byl po hlasu silně nevyspaly asi zase celu šichtu prochlastali bylo slyšet jak tam dycha ale třicet vteřin ticha to je tak když se vam kamarad navali ha há ha-ha-ha há to je tak když se vam kamarad navali Moju staru zatim doma braly mory lidi ohryzavali televizory tady nešlo nad čim plesat tož padesat na padesat ať vim esi su to ty bulharske hory ha há ha-ha-ha há ať vim esi su to ty bulharske hory A už jasně na tym komputeře sviti buď to je to za A vzacne lučni kviti nebo za B nastroj strunny tu de kurňa o koruny a ja stejně jak na začatku sem v řiti ha há ha-ha-ha há a ja stejně jak na začatku sem v řiti Čech tam zatim maval tymi svymi čisly tak si řikam Franta napij se a mysli jake tudy saky paky obratiš se na divaky šak tu zatim za ty prachy enem kysli ha há ha-ha-ha há šak tu zatim za ty prachy enem kysli Sám jsem byl zvědavy co publikum zvoli bo aj v obecenstvu možu sedět voli devadesat procent za B ale to mi přišlo slabe bo co neni stopro to mě dycky smoli ha há ha-ha-ha há bo co neni stopro to mě dycky smoli Ještě že sem chlap co z boja neutika řikam pane Čechu pudem do rizika měl jsem v gaťach nadělano ale Čech zakřičel ano mate pravdu je to nastroj hudebnika ha há ha-ha-ha há měl jsem pravdu byl to nastroj hudebnika Lidi tleskali bo uspěch to byl plny radosti zrobili dvě mexicke vlny a ja co mam srdce skromne jako všeci z Dolni Lomne sem byl spokojeny bo sem ukol splnil ha há ha-ha-ha há sem byl spokojeny bo sem ukol splnil Pane Čechu nerad přetahnul bych strunu končim hru a beru tisicikorunu Čech se jenom chytnul stolu oboči mu spadlo dolu no a už se modry ku podlaze sunul ha há ha-ha-ha há no a už se modry ku podlaze sunul Prvni třidu do Ostravy Intercity v jidelňaku celú cestu valim kyty a ta stovka co mi zbude to je přispěvek na chude bo Ostrava je region razovity a ta stovka co mi zbude to je přispěvek na chude bo Ostrava je region razovity ha(13.9.2016)

Za éry Vladimíra Čecha to byla vysoce kvalitní vědomostní soutěž. Jeho slovní hříčky a umění zpracovávat soutěžící bylo neuvěřitelné a já se mnohdy skvěle bavil, ale i něčemu naučil. Po jeho odchodu kvalita klesla. Nicméně za jeho doby to byl, troufám si tvrdit, skvost mezi televizními soutěžními pořady! Především tedy za toho Čecha 3 hvězdy.(23.5.2011)

• Movie Gourmet

Díky vynikajícímu a neokoukanému (dnes již bohužel zesnulému) Vladimíru Čechovi si získala tato novácká adaptace celosvětově úspěšné soutěžní "show" široké spektrum svých přívrženců, hlavně mezi důchodci a ženami v domácnosti středního věku. Verdikt: než se člověk nasytí, tak 3* a 70 %, poté již ale 2* a 60 %. Bohatě stačí vidět pár dílů a už vůbec nemá smysl sledovat opakování této soutěže na stanici Telka. PS. Soutěž byla koncipována tak, aby si nikdo nemohl odnést dvě nejvyšší možné výhry: 5 000 000, natož pak 10 000 000.(17.1.2015)

• - V roce 2005 vysoudil soutěžící Karel Lupoměský na televizi Nova přes 3 miliony korun. Soud mu dal za pravdu, že otázka v hodnotě 1 250 000 korun týkající se počtu vojáků ve starém římském oddíle měla dvě správné odpovědi. [Zdroj: iDnes.cz] (boni)

• - Žádnému soutěžícímu se nepodařilo vyhrát maximální možnou výhru 10 milionů Kč. Nejvyšší výhrou v celé soutěži byla částka 2 500 000 Kč. Odnesli si ji dva soutěžící: Zdeněk Jánský ve 174. díle a Pavel Judas ve 287. díle. (orkadimenza)

• - V roce 2001 došlo v anglické verzi pořadu k nevídanému podvodu, který neměl v této soutěži obdoby. Soutěžící Charles Ingram podvodem zvítězil a vyhrál milion liber. Televizní štáb už v průběhu natáčení měl podezření na podvodné praktiky a uvažovalo se, že natáčení bude zastaveno. To nakonec pokračovalo až do svého konce, nicméně soutěžícímu bylo následně vzneseno obvinění z podvodu a platba výhry i odvysílání dílu pozastaveno do doby, dokud nerozhodne soud. Soud následně Charlese Ingrama na základě svědectví a dokazování odsoudil na 18 měsíců za podvod a uložil mu nahradit náklady soudního řízení. Tento díl nebyl v soutěži nikdy oficiálně odvysílán, nicméně jeho průběh byl zdokumentován i se svědectvím účastníků a byl odvysílán jako samostatný dokument mimo rámec soutěže. (FIBO)