Chcete být milionářem? (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2000, 45 min

Nejlepší soutěž jakou ČR zvládlo vyplodit. Je zajímavé jak moc záleží i na moderátorovi, když se toho chopil Martin Preiss, tak už mě tolik nezajímala, ani nebavilo. Navíc si myslím, že je důležité, aby člověk dokázal o druhém udělat vlastní názor nikoliv podle vzhledu, ale podle charakteru, chování a vzdělání, které k životu patří. Je příjemné mluvit se vzdělaným a vychovaným člověkem, než s primitivem, který ničemu nerozumí a ovšem se hádá.(17.6.2013)

Hodnotím období Vladimíra Čecha. Ten tomu dával obrovský náboj. Jeho hlasová intonace byla naprosto parádní. V jeho podání byl i přiblblý výčet čísel nebo základních informací sledovatelný. No a jestli mám tuhle soutěž spojeno krom Čecha s něčím dalším, tak to je překvapivě nikoli MILIONÁŘ Z CHATRČE, ale úžasná píseň Nohavicova, kterou zde musím citovat: _________________U nas v domě řikaji mi Franta Šiška bo už od pohledu chytry sem jak liška a když kery něco nevi nebo když je na co levy tak de za mnu a ja všecko najdu v knižkach ha há ha-ha-ha há tak de za mnu a ja všecko najdu v knižkach Raz mi řikal jeden znamy dole v baře že s tú hlavu moh bych do Milionaře čemu ne řikam si brachu šak ma Železny dost prachu no a Čechovi se podivaš do tvaře ha há ha-ha-ha há no a Čechovi se podivaš do tvaře Dostal jsem se mezi partu uchazeču nikdo nema šajnu jak tam nervy teču všecko viděl jsem to hněde tak jsem zmačknul A B C D no a už mě kurňa ke stolečku vleču ha há ha-ha-ha há no a už mě kurňa ke stolečku vleču Čech to začal takym malym interviju co pry robim jestli kuřim a co piju tak jsem řeknul co jsem řeknul on se evidentně leknul a už začly blikat světla ve studiu ha há ha-ha-ha há a už začly blikat světla ve studiu Prvni otazka pry co je ukulele tož to se přiznam měl jsem bobky u prdele tak jsem radši hlavu sklonil abych to všecko neskonil řikam chtěl bych se obratit na přitele ha há ha-ha-ha há řikam chtěl bych se obratit na přitele Lojza byl po hlasu silně nevyspaly asi zase celu šichtu prochlastali bylo slyšet jak tam dycha ale třicet vteřin ticha to je tak když se vam kamarad navali ha há ha-ha-ha há to je tak když se vam kamarad navali Moju staru zatim doma braly mory lidi ohryzavali televizory tady nešlo nad čim plesat tož padesat na padesat ať vim esi su to ty bulharske hory ha há ha-ha-ha há ať vim esi su to ty bulharske hory A už jasně na tym komputeře sviti buď to je to za A vzacne lučni kviti nebo za B nastroj strunny tu de kurňa o koruny a ja stejně jak na začatku sem v řiti ha há ha-ha-ha há a ja stejně jak na začatku sem v řiti Čech tam zatim maval tymi svymi čisly tak si řikam Franta napij se a mysli jake tudy saky paky obratiš se na divaky šak tu zatim za ty prachy enem kysli ha há ha-ha-ha há šak tu zatim za ty prachy enem kysli Sám jsem byl zvědavy co publikum zvoli bo aj v obecenstvu možu sedět voli devadesat procent za B ale to mi přišlo slabe bo co neni stopro to mě dycky smoli ha há ha-ha-ha há bo co neni stopro to mě dycky smoli Ještě že sem chlap co z boja neutika řikam pane Čechu pudem do rizika měl jsem v gaťach nadělano ale Čech zakřičel ano mate pravdu je to nastroj hudebnika ha há ha-ha-ha há měl jsem pravdu byl to nastroj hudebnika Lidi tleskali bo uspěch to byl plny radosti zrobili dvě mexicke vlny a ja co mam srdce skromne jako všeci z Dolni Lomne sem byl spokojeny bo sem ukol splnil ha há ha-ha-ha há sem byl spokojeny bo sem ukol splnil Pane Čechu nerad přetahnul bych strunu končim hru a beru tisicikorunu Čech se jenom chytnul stolu oboči mu spadlo dolu no a už se modry ku podlaze sunul ha há ha-ha-ha há no a už se modry ku podlaze sunul Prvni třidu do Ostravy Intercity v jidelňaku celú cestu valim kyty a ta stovka co mi zbude to je přispěvek na chude bo Ostrava je region razovity a ta stovka co mi zbude to je přispěvek na chude bo Ostrava je region razovity ha(13.9.2016)

Za Vladimíra Čecha kdysi v roce 2000 si pamatuji, že jsem kvůli jednomu dílu musel vystopit z auta a jít se podívat do hospody na televizi kdesi v neznámé části České republiky. Chlápek měl tehdy nahráno 2 500 000 měl dvě nápovědy k dobru a začínal na otázce za 5 000 000. Dostal otázku, jak se jmenoval jakýsi song od PSB - využil nápovědy, nikdo nevěděl. Dostal kytku, že byl do té doby nejlepší (nevím jestli ho někdo překonal) a šel dom. Žral jsem to:)(27.1.2009)

Milionář je naprosto výborná soutěž, do které jsem se vždy chtěl přihlásit, bohužel skončila dříve, než jsem dosáhl plnoletosti. Dokud pořad moderoval Čech, soutěž byla o humoru i napětí, jakmile na jeho místo nastoupil Preiss (a ten byl ještě jakž takž kvalitní), soutěž zůstala jen o otázkách a veškerá interakce mezi soutěžícím a moderátorem odpadla.(19.9.2010)

Výborná soutěž, na které mi nevadila ani ta nevyhnutelná srážka se stereotypem - je to samozřejmě zásluhou Vladimíra Čecha, který svým brnkáním na nervy dodával pořadu hlavně v nejtužších chvílích atmosféru. Tuhle soutěž bych dokonce považoval za nejlepší, co se kdy v Česku objevila, ovšem to by nesměli včas zasáhnout manažeři shůry a vyměnit moderátora. S Čechovým odchodem kvalita upadla a jelikož hodnotím jako celek, musím v konečném součtu hvězdu ubrat. Jinak tradičně dobrá je také parodie z dílny Zdeňka Izera.(21.5.2010)

• - V roce 2001 došlo v anglické verzi pořadu k nevídanému podvodu, který neměl v této soutěži obdoby. Soutěžící Charles Ingram podvodem zvítězil a vyhrál milion liber. Televizní štáb už v průběhu natáčení měl podezření na podvodné praktiky a uvažovalo se, že natáčení bude zastaveno. To nakonec pokračovalo až do svého konce, nicméně soutěžícímu bylo následně vzneseno obvinění z podvodu a platba výhry i odvysílání dílu pozastaveno do doby, dokud nerozhodne soud. Soud následně Charlese Ingrama na základě svědectví a dokazování odsoudil na 18 měsíců za podvod a uložil mu nahradit náklady soudního řízení. Tento díl nebyl v soutěži nikdy oficiálně odvysílán, nicméně jeho průběh byl zdokumentován i se svědectvím účastníků a byl odvysílán jako samostatný dokument mimo rámec soutěže. (FIBO)

• - V roce 2016 se TV Nova rozhodla pro obnovení soutěže. Natáčení probíhalo v březnu v Německu. (Bernyz)

• - Jeden ze dvou soutěžících, který si za dobu existence české verze Chcete být milionářem? odnesl výhru 2 500 000 korun, byl Pavel Judas. Otázka za pět milionů, kterou dostal, měla filmové znění: „Plakát, kterého filmu byl v roce 1997 při aukci vydražen za 453 tisíc dolarů?“ Správná odpověď byla Mumie (1932). [Zdroj: Nova.cz] (boni)