Chcete být milionářem? (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2000, 45 min

Až se divím, že jsem to tady ještě nehodnotil, protože to považuju za nejspíš nejlepší vědomostní soutěž s nemalýma výhrama. Samozřejmě, že svůj podíl na tom měl i V. Čech, ty následující náhrady za něj, to už bylo jenom takový zbytečný prodloužení, ale nemůžeme zase kvůli tomu shodit celej pořad. Když to opravdu srovnám s jinýma soutěžema, tak tahle je naprosto zlatá.(24.2.2016)

Nejlepší soutěž jakou ČR zvládlo vyplodit. Je zajímavé jak moc záleží i na moderátorovi, když se toho chopil Martin Preiss, tak už mě tolik nezajímala, ani nebavilo. Navíc si myslím, že je důležité, aby člověk dokázal o druhém udělat vlastní názor nikoliv podle vzhledu, ale podle charakteru, chování a vzdělání, které k životu patří. Je příjemné mluvit se vzdělaným a vychovaným člověkem, než s primitivem, který ničemu nerozumí a ovšem se hádá.(17.6.2013)

Začínalo to slibně, konečně nějáká pořádná soutěž v TV, říkal jsem si. Systém byl slušně promyšlen, atmosféra zejména díky hudbě napínavá a Vladimír Čech zvládal moderování s přihmouřením oka na jedničku. Jenže kouzlo časem pozvolna vyprchávalo, holt stereotypu se v této branži vyhnout nelze, a k oné proklamované výměně moderujících jsem se ani nedostal. Jen podle toho mála, co jsem později koutkem oka zahlédl, mohu potvrdit, že po Čechovi šla soutěž už úplně do hnoje... 5/10(28.11.2008)

V počátcích byl "Milionář" mou oblíbenou televizní soutěží, která nepostrádala tu správnou dávku napětí, nervozity a nejistoty. Postupem času díky rutině a především změnách moderátorů mé sympatie radikálně klesaly. Z Chcete být milionářem se stal kult, který inspiroval i oscarový snímek roku 2009. A to se žádné televizní soutěži dosud nestalo.(3.4.2009)

Mé hodnocení se týká pouze dílů s Vladimírem Čechem (čest jeho památce), který byl skutečný profesionál. Od barvy hlasu, přes improvizaci až po vyhýbání se klišovitým frázím, to vše mu šlo perfektně. Mnohdy dokázal člověka dost napnout. Dalším kladem byli soutěžící. Někdy typy, kterým jste to přáli, někdy tupci, co se nedostali ani na první záchytný bod. Mnohdy jsem se divil už při výběru soutěžících, kteří nebyli s to seřadit jednotlivé dny v týdnu po sobě. Prostě kultovní záležitost, která mě provázela tři roky. Jo, jinak nesmím zapomenout na tohle: https://www.youtube.com/watch?v=Dre_16NGoug(18.7.2013)

• - Ve 20. epizodě v 18. minutě můžeme vidět, že soutěžící má přeškrtnuté všechny nápovědy, přitom ji ještě zbývá nápověda „přítel na telefonu“. V příštím vyobrazení nápověd je už všechno dobře. (mar48)

• - V roce 2005 vysoudil soutěžící Karel Lupoměský na televizi Nova přes 3 miliony korun. Soud mu dal za pravdu, že otázka v hodnotě 1 250 000 korun týkající se počtu vojáků ve starém římském oddíle měla dvě správné odpovědi. [Zdroj: iDnes.cz] (boni)

• - Jeden ze dvou soutěžících, který si za dobu existence české verze Chcete být milionářem? odnesl výhru 2 500 000 korun, byl Pavel Judas. Otázka za pět milionů, kterou dostal, měla filmové znění: „Plakát, kterého filmu byl v roce 1997 při aukci vydražen za 453 tisíc dolarů?“ Správná odpověď byla Mumie (1932). [Zdroj: Nova.cz] (boni)