xXx: Návrat Xandera Cage

• USA xXx: The Return of Xander Cage (více)

Xander Cage (Vin Diesel), zvaný též xXx, je naživu. To ale není ta nejdůležitější zpráva. Hlavní je to, že je zase v dokonale vyladěné formě a připravený s pomocí svých vymazlených ale hlavně dokonalých adrenalinových kousků a triků nabančit všem největším hnusákům na světě. Teď jsou na řadě záporáci, kteří se zmocnili tajného zařízení zvaného Pandořina skříňka, pomocí něhož jsou schopni vám až z oběžné dráhy hodit vybraný vojenský satelit přímo na hlavu. S přesností jednoho metru. Plus minus. Ono u několikatunové družice zase na nějakém tom metru nesejde. Jelikož oficiální vládní složky si s tím nevědí rady, je načase, aby Xander Cage dal dohromady tým jemu co nejpodobnějších šílenců, kteří neřeší služební postupy, legálnost zvolených prostředků a varovný výstřel vypálí až na konci akce. Nebo taky nikdy. Jediný rozkaz, který jsou ochotni aspoň vyslechnout, zní „Nakopejte jim prdel." Naštěstí Xander a jeho parta stojí většinou na té správné straně lidstva a navíc umí lyžovat v pralese, surfovat na motorce, porvat se ve stavu beztíže nebo sundat padající satelit dopravním letadlem. (CinemArt)

Sheemass

Vin Diesel je vrací jako Xander Cage v novém pokračování XXX, bohužel se však ale nejedená o návrat s velkým N. Přestože je příběh poměrně vtipný, nabitý povedenou akcí, triky, nepřináší nic nového. Všechno je to takové neslané, nemastné. Film má dobrou akci a vtipné hlášky, i když někdy opravdu hloupé, celkově mě to jednou stačilo a podruhé si to již nedám. ()

KiJi

TOPORNÉ, NUDNÉ A UBÍJEJÍCÍ Jaký je rozdíl mezi dvojkou xXx a Rychle a zběsile? Skoro žádný, akorát v xXx je minimum aut. Jaký je rozdíl mezi dvojkou xXx a Expendables? Skoro žádný, akorát xXx není tak vtipný, akční a nemá tak pěkné osobní souboje. Ale mohl by mít. Vždyť jsou tam dvě špičky v martial arts, Donnie Yen a Tony Jaa. Ano, něco malinko předvedli, Donnie dostal více prostoru, ale sklouzávalo to k plácání (to i ve Hvězdných válkách dostal pro svůj um bojových umění lepší prostor). Ale příběh je vo ničom, kecá se vo ničom, všichni xXx bojují za všechny xXx a Vin Diesel se blbě uculuje, opakují to, co už nedávno ve filmech použili. Takže tvůrci promarnili šanci na ultra akčňák. ()

Jarv

Třetí díl, který se nevymkl kontrole tak moc, jak bych čekal. Na namachrovaná gesta už jsme u amerických filmů zvyklí, někdy je to trapné, ale jindy i komické. Akční scény občas spoléhají na kaskadérské výkony, což místy funguje. Děj nijak výrazně nenadchne, ale je znát, že se scénáristé aspoň trošičku pokoušeli nepřijít s nějakou snadno prokouknutelnou zápletkou. Vin Diesel se mi jevil o něco více mrštný než třeba v Rychle a zběsile, kde je opravdu jen hromotlukem. Ostatní obsazení je více méně vedlejší a docela zamrzí, že rolí Dieselových parťáků se zhostili v rámci akčního žánru naprosto neznámé tváře. Chválím snad akorát Tonyho Jaa a především Donnieho Yena. Ice Cube si střihl takové větší cameo, které mě mile překvapilo, protože bych čekal, že mu dají skutečně jen krátký štěk. A Samuel L. Jackson naopak skončil na silně vedlejší koleji. Tak, jak jej hezky procpali do předchozích dílů, se zde oproti tomu v podstatě pouze mihne. 65%. ()

Euros

Neprůstřelný Donnie a Vin Nafta, blonďatý Tony, Sandor Clegane, sexy kočky Deepika a Ruby a poté Neymar. To je ale sestava!!! =D Na víc, jak 3 hvězdy to není, ale i těch 60% je slušných a film je koukatelný. ()

xwerm

Čo povedať. Film robený zrejme pre deti, ktoré sú aspon zľahka postihnuté a retardované. Celkom predvídateľný scenár. Herecké výkony od všetkých zúčastnených, akoby im jeblo. Neskutočne som sa musel prehovárať, aby som to nevypol. No dúfam aspon, že potešili tie retardované deti a všetkých retardov z celého sveta. Jednu hviezdu dám aj ja, kedže som sa na to dokázal dodívať až do konca a zajtra zrejme zájdem na vyšetrenie, či my len tak náhodu nejeblo tiež. Cítim sa akoby trochu aj hej, zato tá jedna hviezda. ()

camomilla odpad!

Z odpocinkoveho akcnaku se stal usinaci akcnak. Jednohubka na sobotni odpoledne nebo vecer se zmenila v neskonalou nudu, preplacanost. Nejhorsi na tom vsem je ten arogantni vyraz Xandera, ktery si je jisty jak ho vsichni zerou, jak se mu nic nestane a celkove se mi zacina zdat jeho sebevedomi vic nez zdrave. Nedokoukano a pokousela jsem se o to 2x. ()

doogiemus odpad!

Ty kokso, tak toto bol najtrápnejší a najúbohejší film s tými nahoršími hereckými výkonmi a hláškami, aký som sa posledné roky videl. Strašné, fuj. ()

MKV

Od filmu jako takového jsem nečekal žádný boom, nicméně ani takovou frašku. Celý film mě nudil, k pořádné akci došlo až v polovině filmu, kde jsem pomalu zavíral oči. Film neměl bohužel ani pořádnou zápletku, která by diváka neustále nenechala bez pozornosti. Absurdní mi přišly stunt akce Vin Diesela, při kterých by si normální smrtelník přelámal každou kost v těle minimálně na desetkrát... Humor tam nějaký byl, takže dneska 25%... Rozpočet: $85,000,000 Tržby v USA: $44,898,413 Tržby celosvětově: $301,249,245 ()

Nobunaga

Přesně taková blbost, v jakou jsem doufal, že to nebude. Jakmile už z úvodních titulků začlo být jasné, že ždímačku značky xXx roztočili čínani, zmocnily se mě ty nejhorší obavy a bohužel oprávněně. Pokud je vám mezi 13 a 20 lety tak asi u této rádoby ultracool akčárny potečete blahem, pokud ale už máte něco nakoukáno, budete jen nevěřícně vrtět hlavou, kolik věcí nové xXx vykrádá a navíc ještě špatně. Pokud máte dokonce něco jako kritický pohled na film, i když se jedná o oddechový, tak se tomuto snad vyhněte rovnou velkým obloukem. První xXx také nebylo bůhvíjaké veledílo, ale mělo alespoň vtip, Vina Diesela v nejlepší formě, řadu reálných kaskadérských scén, Rammstein, Prahu a Vašuta. Nové xXx má akorát Donnie Yena a jinak je to jeden velký digitální bordel. ()

StanleyVanH

Jako perfektní záběry na prostředí a krajinu, výběr míst opravdu za jedna, ale nemastné, neslané, bez cukru. Opravdu o proti jedničce to je jen omastek z ucha. ()

kyblik2

Toto je návrat teda ako prasa. To snáď nemyslíte vážne milí tvorci. Už dlho sa mi nestalo, aby som nedopozeral film do konca a znechutene unudene ho vypol niekde za polovicou. A už vôbec sa mi to nestalo pri filme s Vin Dieselom v hlavnej role. Tých pár biednych vtipov film nezachráni. Čakal som viac. Aj viac Gibonsa a celkovo ak to mal byť priemer tak tam malo byť viac všetkého. Sklamanie... ()

Denzen

V podstate nové Rýchlo a Zbesilo. Rozdiel je v tom, že tá séria aspoň trochu hraje na city a nie je to až také blbé. V novom Xxx predstavia nejakých neznámych šialencov, ktorí stvárajú najdivnejšie kúsky aby sa nakonci spojili ešte s hlavným hrdinom a zastavili šéfa. Dej filmu splácaný za minútu. Aspoň že Donnie Yen bol veľký frajer. ()

Starejsi odpad!

No, asi môj štvrtý odpad, komické akcie, plus za pekné ženy (ako inak okolo Vina), a popisky ku postavám to bolo vtipné, ale za ten silený humor, skútromotorky a zastavenie družice lietadlom a Xov beh naprieč lietadlom...dávno som sa na niečom tak nezasmial. Aspoň vedia, že táto séria už nepotrebuje pokračovanie. ()

Pavlo

Slabý pokus o znovu naštartovanie dejovej linky xXx. Priehľadné; po čase stráca dych; príliš veľa postáv, ktoré nemajú možnosť "rastu", čím sa po čase stávajú nudnými a ich konania nelogickými; akčné scény dosť nastrihané a neprehľadné alá reklama (zrejme tým chcú zakryť veľa počítačových animácií) a samotný dej by chcel lepšie a chytrejšie rozprávanie. Síce som nečakal zázrak, ale ani takú suchú Kaliforniu. Radšej už napustite bazény, nech príde dačo poriadne :) . ()

Jarda68

Za vlasy hodně přitažená,mezinárodně obsazená,dějově okoukaná jízda,která má určitý styl a rychle uteče...50% ()

chosan

Tento film mě zklamal. Bezesporu je Vin Diesel jedním z nejlepších současných akčních herců. Ale v tomto filmu už ho měli nechat pohřbeného a ne aby vstal z mrtvých. Film má divný děj, divný příběh zkrátka je celý divný. Dávám 45%. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Kdo si zahraje v xXx 3?

Kdo si zahraje v xXx 3?

02.01.2016

Ačkoliv to čekal jen málokdo, xXx: The Return of Xander Cage se pomalu stává realitou. Vin Diesel se opravdu vrátí jako závislák na adrenalinu, kterého rekrutovala FBI, a dokonce u toho bude i Samuel… (více)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)