xXx: Návrat Xandera Cage

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Kanada / Čína, 2017, 107 min

Tak tohle mi sedlo. Našláplá oddychová akční týmovka, která si na nic nehraje, ale nechybí je dobrá akce, kvalitní efekty a v celé sérii nejjistější režie. Hlavně je to celé o mnoho sympatičtější, než kdy dříve. Vin Diesel se za ty roky naučil docela hrát, má po ruce fajn tým, je tam hromada pěknejch ženskejch (Nina Dobrev jasně vede) a je to hezky barevné, takže je na kvalitní obrazovce opravdu na co koukat. Z celé dosavadní trilogie řekl bych prozatím nejlepší.(11.10.2018)

Boze ten film je tak strasne hloupej. Vsichni se neustale tvarej jak nejvetsi borci na svete, neustale hazou nejaky radoby drsny hlasky, Caruso se porad snazi o supercool zabery, ktery jsou ve vysledku jen naprosto nesmyslny a ciste na efekt, akce uz je celkove castokrat spis z ranku sci-fi a pribeh je samozrejme od zacatku do konce predvidatelnej a stupidni. Ja nevim no, pred 15 lety to docela fungovalo, ale dneska uz je to proste naprosto zbytecnej film, sice si nebere asi vetsi cile, nez pobavit divaka, ale to by me ta akce musela strhnout, takhle jsem az na par svetlejsich vyjimek film spis prozival.(6.3.2018)

"Páchne jako stejný hovno v jiným obleku." Nepatřím mezi sklaní fandy adrenalinového plešouna v kožichu, ale už dokážu skousnout, že vše kolem něj je přehnané, nelogické a zakončené hláškou. Vlastně mi ještě ze setrvačnosti funguje jeden mozkový závit, takže mi občas něco nedává smysl, ale s Xanderem se bavím nad tím, kolik krásek usouložil do bezvědomí, kolika bojovníkům udělal uzel na páteři a jak si to celé užil. Mě tentokrát hodně bavila odstřelovačka Adele, Tennysonův chránič zubů a samozřejmě Neymar verbovaný do Avengers. Nicméně blbost, hovadina, kokotina a kravina na kvadrát to tedy rozhodně je.(30.5.2017)

Asi by bylo nerealistický to čekat lepší. Jasně, prospělo by míň postav a pomalejší střih, díky kterýmu by si šlo vychutnat nápady. A že těch nápadů je překvapivě hodně! Od designu lokací po detaily choreografie. Samozřejmě je to pitomý výplach jdoucí ve stopě sebeparodického Rychle a zběsile, ale někdy to stačí. Plus vynikající 3D pracující s plány obrazu. 70 %(19.1.2017)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $44,898,413Tržby Celosvetovo $346,147,658Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Strašná bejkovina, normálne si to drží tupú nevýraznú úroveň prvých dvoch dielov. Som dúfal, že aspoň po akčnej stránke to bude troška výživné ale nie, vôbec, dokonca keď taký bijec ako Tony Jaa je nevyužitý, to je hriech. Zbytočnosť ako hrom. Zamrzí aj nenápaditá réžia D.J. Carusa, ktorý doteraz čo to dokázal natočiť, v tom horšom prípade aspoň tuctovú rutinu ale tu kde nič tu nič. Jediné čo tu je viditeľné je prehliadka pekných tváričiek a kaskadérov zaskakujúcich hádam pri všetkých akčných scénach Vina Diesela. /20%/(22.5.2017)

• - Ve scéně, kdy Filipínský ostrov napadne jednotka ruské armády, má jejich velitel českou zbraň BREN 805. (UncleMorty)

• - Do role Xianga byl původně obsazen Jet Li, z neznámých důvodů ho však později nahradil Donnie Yen. (Svarec)

• - Letoun, který se používá jako mobilní operační základna, je Boeing C-17 Globemaster III. (BMW12)