xXx: Návrat Xandera Cage

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Kanada / Čína, 2017, 107 min

Když si chci pustit drásavé sociální drama, dám si Kena Loache. Když chci sladkou romantiku tak třeba Garryho Marshalla. A když chci pořádnou akci, které nechybí nadsázka, humor, technické vychytávky a hláškující agent, který zachraňuje svět stejně snadno jako balí ženské, dám si Bonda. Vlastně nedám, protože z Bonda se stala dobitá fňukna utápějící se v depresích. Naštěstí se vrátil Xander Cage a i když mu chybí Bondovo charisma i elegance (toho původního Bonda, který skončil Brosnanem), nabízí to, co Bond v posledních letech poztrácel. Navíc ve formě, kterou můj mozek po celodenní námaze potřebuje, aby mohl vypnout, vyplavit stres, a užít si dětinský humor, nadsázku a pořádný nášup bláznivé akce, která se absolutně nebere vážně a je natolik ujetá – ať už je to jízda džunglí na lyžích, po mořských vlnách na motorkách nebo házená s odjištěnými granáty – že jí odpustím nejen ignorování přírodních zákonů a logiky, ale taky ten prostinký scénář, který stejně slouží pouze coby odrazový můstek pro všechny ty akční atrakce.(1.3.2020)

Zapomeňte na Bonda, zapomeňte na Bourna a dokonce zapomeňte i na toho mladého Eggsyho je tu totiž trojité XXX neboli Xander Cage. Joooo Xander Cage se vrátil, je zpět aby zachránil svět, před padajícím haraburdím z vesmíru a neni na to sám. A tohle je problém, ve filmu je toilk postav, tolik kladných postav, že záporáci díky tomu nevyniknou, až my jich bylo líto. Je fajn, že film se vydává jinou cestou, než velká většina filmů, ale z mé strany je to spíš zklamání. Sem tam nějaký vtípek tvůrcům vyšel, jako ten s Avengers, a pak ta velká většina prostě nevyšla. Když dojde na akci, tak lyžování v džungli a to na ostrově, je chaotické, nepřehledné a u džungle je znát brutální střih mezi Vin Diesel a jeho kaskadérem. Zatímco akční honička na dálnici/ve městě a závěrečná bitka v letadle, sou zase přehledný, napínavý a choreograficky dobře zvládnutý. Akce ve skladišti, nuda a dost o ničem. Donnie Yen předvádí slušný výkon a Vin Diesel, se taky docela vytáhne, Tony Jaa v podstatě nic, byl tam na víc, tak jako další postavy. Je fajn, že Vin Diesel odmítá zestárnout jako velká většina slušných lidí, a neustále hraje, tyhle pubertální postavy, co testosteronem hýří, ale tenhle návrat mu nevyšel. Což je smůla, zrovna od tohohle filmu sem si sliboval, jasnou a čistou pětku, a nakonec z toho vyleze stěží trojka.(19.1.2017)

Xander Cage (Vin Diesel) je nalezen CIA agentkou Marke (Toni Collette) a pověřen úkolem, aby zajistil návrat ukradeného zařízení zvaného Pandořina skříňka, které dokáže ovládnout jakýkoliv satelit na oběžné dráze... Je to takový neškodný výplach, protože příběh a akce často nedávají smysl, ale kvůli určitým hercům to člověk vidět chce. Donnie Yen (Xiang) nedostal v akci bohužel tolik prostoru, ale dopadl mnohem lépe než Tony Jaa (Talon), který hraje pouze druhé housle ve vedlejší roli. Výběr lidí, které má Diesel ve svém týmu, je diskutabilní a místo si tam zasloužila pouze Ruby Rose jako Adele Wolff. Nemalou pozornost na sebe také strhne překrásná herečka Deepika Padukone (Serena). HODNOCENÍ 50%(11.3.2017)

• Zeck

Dalo by se to strašně snadno zaměnit s další epickou sračkou ze série Rychle a zběsile zbohatnout. Rozdíly jsou skutečně jen kosmetické a hrají ve prospěch této nejzažitější zkratky pro online porno. Tohle není hype a ta druhá neskutečně tupá a dementní píčovina pro totálně vylízané kokoty hype je. No a zde hodnotím lépe jen díky absenci ubohého patosu a více realističtější akce než v tom úmorném odpadu s auty, třeba lyžování v deštném pralese je přímo autentický balzám na duši po zhlédnutí těch "zombie aut" v New Yorku. 40 %(31.5.2017)

“TI ŠMEJDI NÁS PŘIPRAVILI O TY NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH, JAKO NA NEDĚLNÍM BRUNCHI. POTŘEBUJEME NĚKOHO, KDO SE UMÍ POHYBOVAT A BOJOVAT JAKO ONI. POTŘEBUJEME NĚKOHO, KDO VEJDE DO TORNÁDA A NA DRUHÉ STRANĚ VYJDE, JAKO KDYBY TO BYL JEN VÁNEK...“ /// Nadupaná úvodní 10ti minutovka, ve který žluťáci předváděj, co že všechno dovedou a vyhecujou Diesala, kterej nechce zůstat pozadu (což dá kurva rozum). Pak je na řadě píchání… ty vole, tohle musí vobyčejnýho člověka zaujmout - zvlášť, když chce ušetřit za pobyt ve vodmašťovně, Prostě si sedne, uvolní se (ne vole, svěrače nepovoluj!) a čumí na návrat ztracenýho syna, kterej kapku zestárnul, začal víc hláškovat a u filmů „těch slavnějších“ se něco přiučil. xXx chce bejt kurevsky cool (cizí slovo? ty asi budeš hooodně jednoduchej...). Úplně nejvíc co znám! (to se tak kurva říká… nemyslím úplně…) Vin Diesel si poskládal grupu svejch „Postradatelnejch“ a společně vykouzlili megašlehu, která si neláme hlavu s přírodníma zákonama, smrtelností hrdinů… takže vlastně s ničím… Čuměj na sebe s kurevským nadhledem (což mně rajcuje!) a šeredně si to (včetně těch vykrádaček!) užívaj. Já chcu taky…! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem jednodušší (asi). 2.) Nepřekvapí mě pád z nízký oběžný dráhy, bez padáku a s velkým ohňostrojem (prostě jednodušší…). 3.) Thx za titule „setoss0„. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ *(16.6.2017)

• - Letoun, který se používá jako mobilní operační základna, je Boeing C-17 Globemaster III. (BMW12)

• - Natáčelo se v Kanadě, na Filipínách a v Dominikánské republice. (Grimaldi)

• - Pro indickou herečku Deepiku Padukone (Serena Unger) představuje tento film hollywoodský debut. Údajně se měla objevit již ve filmu Rychle a zběsile 7 (2015), nicméně z časových důvodu se nakonec natáčení nezúčastnila. (Svarec)