xXx: Návrat Xandera Cage

• USA xXx: The Return of Xander Cage (více)

Vin Diesel je zpět v ještě eXplozivnějším, eXtrémnějším a eXtatičtějším xXx! Když skupinka vražedných žoldáků ukradne technologickou superzbraň, která může ohrozit celou planetu, je třeba znovu povolat superšpióna XANDERA CAGE (Diesel). Spolu s týmem adrenalinových šílenců se pustí do záchrany lidstva a ještě při tom vypadá zatraceně cool. Připrvate se, „velkolepé akční šílenství"* právě začíná! (Magic Box)

Trailer 6

Tom Hardy

15 let uteklo od jedničky a tvůrci nejnovějšího dílu xXx to jaksi nezaznamenali. Ne že by akce byla vyloženě špatná nebo bez nápadu, ale po všem, co předvedl v posledních filmech Ethan Hunt, už zkrátka Dieselova variace na "špinavého Bonda" nemá čím překvapit. Nemluvě o klasickém neduhu béčkové akční hollywoodské produkce, kdy je úplně jedno, jestli máte v týmu žánrově zkušené lidi (Donnie Yen, Tony Jaa), když díky agresivnímu střihu nemají jak zazářit. Klady? Je to docela svižné, chvílemi i solidně nasnímané (ale spíš stylem "budou z toho pěkné fotosky"), skoro každá ženská je v tomhle filmu proklatě sexy (včetně obrýlené nerdky) a sem tam zafunguje i nějaká hláška. Ale co působilo v roce 2002 alternativně, to je dnes jen poměrně standardní akční výměna na špionážní téma. A palec dolů za tu snahu dělal z Diesela samce Bondových rozměrů. Je to sympaťák, ale o "píchací" charisma takového Brosnana se vážně ani neotřel. ()

T2

Rozpočet $85miliónovTržby USA $44,898,413Tržby Celosvetovo $346,147,658Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Strašná bejkovina, normálne si to drží tupú nevýraznú úroveň prvých dvoch dielov. Som dúfal, že aspoň po akčnej stránke to bude troška výživné ale nie, vôbec, dokonca keď taký bijec ako Tony Jaa je nevyužitý, to je hriech. Zbytočnosť ako hrom. Zamrzí aj nenápaditá réžia D.J. Carusa, ktorý doteraz čo to dokázal natočiť, v tom horšom prípade aspoň tuctovú rutinu ale tu kde nič tu nič. Jediné čo tu je viditeľné je prehliadka pekných tváričiek a kaskadérov zaskakujúcich hádam pri všetkých akčných scénach Vina Diesela. /20%/ ()

Djkoma

Kdysi kolem let 2001 a 2002 si jeden svalnatý opálený milovník ropy řekl, že se proslaví akčními filmy. V jednom využije nejrozšířenějšího použití svého jména a v nadupaných kárách projede svět (Ameriku). V druhém zkusí být novodobý James Bond, který má rád kromě holek také adrenalin. Nejdřív to vypadalo, že obě cesty jsou jednosměrnné, ale časem se až překvapivě obě propojily. Největším konkurentem xXx je totiž série Rychle a zběsile, která se absurditou přibližuje původnímu filmu. Třetí xXx je však už jinde, a to především humorem. Nevěřím, že mezi těmi neuvěřitelně přepálenými scénami a dialogy se všichni ze štábu včetně Vina nesmáli, až se za břicho popadali. Tohle je komedie, kde chce být Neymar Jr. Avengerem, Tony Jaa má melíry a důležité informace dostane výměnou za noc s deseti krásnými ženami. Ach ten trest! Ve výsledku je tak třetí díl xXx přepálený, absurdní, ale vtipný slepenec. Je mi trochu líto dvojite Jaa a Yen, která tu v podstatě nemusela být, ale když Vám si na pomoc zavoláte devítku a zjeví se ON, tak i kluci z Jump Street 21 jdou do kolen. PS: díky za další stylovou Ruby Rose ()

verbal odpad!

Saša Klec se rozhodně vracet neměl! Něco takového soudný divák, jenž nemá diagnostikovaný nějaký ten akutní japonský Otok mozku, nedává snad ani s triplem ve třetím stádiu. Ve srovnání s vcelku umírněným prvním dílem je teď otylý pan Nafta s povislýma kozama i kérkama až komický nadsamec, nadagent, nadčlověk a nadadrenalinový sportovec, co v Marešově buzerantském kožichu dělá sto minut ýbrsměšného ýbrkůl ramenáče v nadnormativně pomatené pičovině pro mongoloidní děti. Kundují mu při tom tři strašlivé neherečky ve složení trapná bulharská rozkuřovačka, ohavná prkenná cigoška a slizká pizda se zelenými vlasy, co jako by právě vypadla z nějakého debilního ťamanského animáku. Naprosté zoufalství pak dokreslují svým kungfu čurákováním opičí bratři Já a Jen, jež jsou evidentně schopni dohnat a ukopat xmrti i vypuštěnou balistickou raketu země - vzduch. Prostě mentálně retardovaná bondáž a kokotská reklama na přepláceného brazilského hydroidního polypa Nezmara, který svým downím projevem opravdu dělá čest svému jménu. ()

Malarkey

Hnedka zkraje akční scéna jak vystřižená z nejhoršího brakového románu, který na světě napsal nějaký člověk a jakmile zjistil, že napsal strašnej nesmysl, tak ho radši hnedka zase spálil, aby ho nikdo nikdy nemusel pozřít jediným okem. Po tomhle hrozně “haha“ nesmyslu se Vin dostane do prostředí, ve kterém se mu zrodí další banda debilů, kde všichni jsou příjemný jak hřebíky v prdeli. Poté následuje řada keců (ty obzvlášť) a sem tam nějaká akční scéna, která je stejně blbá jako všechny ostatní scény. Jediný plus filmu je režisér a digitální efekty, které tenhle film vyhrabují od úplného dna. Nevím, kdo přišel s tím, že dnešní doba bude úchylná na ujetý akčňáky. Když už je ale chtějí točit, tak by si mohli dát alespoň pozor, aby nás herci nerozčilovali, ale dobře pobavili. A Vin Diesel to sám bohužel neutáhne. ()

• Letoun, který se používá jako mobilní operační základna, je Boeing C-17 Globemaster III. (BMW12)
  • Pro indickou herečku Deepiku Padukone (Serena Unger) představuje tento film hollywoodský debut. Údajně se měla objevit již ve filmu Rychle a zběsile 7 (2015), nicméně z časových důvodu se nakonec natáčení nezúčastnila. (Svarec)
  • Ve scéně, kdy Filipínský ostrov napadne jednotka ruské armády, má jejich velitel českou zbraň BREN 805. (UncleMorty)