xXx: Návrat Xandera Cage

xXx: The Return of Xander Cage

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2017, 105 min

• Malarkey

Hnedka zkraje akční scéna jak vystřižená z nejhoršího brakového románu, který na světě napsal nějaký člověk a jakmile zjistil, že napsal strašnej nesmysl, tak ho radši hnedka zase spálil, aby ho nikdo nikdy nemusel pozřít jediným okem. Po tomhle hrozně “haha“ nesmyslu se Vin dostane do prostředí, ve kterém se mu zrodí další banda debilů, kde všichni jsou příjemný jak hřebíky v prdeli. Poté následuje řada keců (ty obzvlášť) a sem tam nějaká akční scéna, která je stejně blbá jako všechny ostatní scény. Jediný plus filmu je režisér a digitální efekty, které tenhle film vyhrabují od úplného dna. Nevím, kdo přišel s tím, že dnešní doba bude úchylná na ujetý akčňáky. Když už je ale chtějí točit, tak by si mohli dát alespoň pozor, aby nás herci nerozčilovali, ale dobře pobavili. A Vin Diesel to sám bohužel neutáhne.(27.10.2017)

• RedAK

Takhle by to dopadlo, kdyby Methan Hunt a Čak Norris měli dítě; mělo by leukémii a vypadalo by jako Vin Nafta. Cander Xage, nebo jak se ten gumový kokot jmenuje, lyžuje po stromech, motorku řídí pod vodou, souboje vyřizuje výhradně za letu a u toho stíhá sázet hlášky, za které by se nemusel stydět ani MacGyver. Ženy samozřejmě za jeho přítomnosti vytékají jak staré pračky a touží mu adoptovat svoje rodidla. Naftu to však nechává naprosto chladným, jeho hlavním úkolem je zlikvidovat čínské metrosexuální bojovníky. Ti mu sice dlouho pijí krev, ale Vin je nakonec všechny najde a jednoho po druhém sundá jak prádlo z věšáku. Všichni jsou šťastni, nastupuje americká vlajka, gospel, pár motivačních mouder a titulky. Hotovo dvacet. Některé filmy by zkrátka měly být opatřeny varováním „nevhodné pro lidi s IQ nad 15“. Kdo si dokáže zavázat tkaničky a reaguje na světlo, ten by měl prostě smůlu. Jednu hvězdu dávám za charismatickou Ivanu Chýlkovou, nechápu, proč ji nikdo nevyplnil do castingu.(8.2.2017)

• verbal

Saša Klec se rozhodně vracet neměl! Něco takového soudný divák, jenž nemá diagnostikovaný nějaký ten akutní japonský Otok mozku, nedává snad ani s triplem ve třetím stádiu. Ve srovnání s vcelku umírněným prvním dílem je teď otylý pan Nafta s povislýma kozama i kérkama až komický nadsamec, nadagent, nadčlověk a nadadrenalinový sportovec, co v Marešově buzerantském kožichu dělá sto minut ýbrsměšného ýbrkůl ramenáče v nadnormativně pomatené pičovině pro mongoloidní děti. Kundují mu při tom tři strašlivé neherečky ve složení trapná bulharská rozkuřovačka, ohavná prkenná cigoška a slizká pizda se zelenými vlasy, co jako by právě vypadla z nějakého debilního ťamanského animáku. Naprosté zoufalství pak dokreslují svým kungfu čurákováním opičí bratři Já a Jen, jež jsou evidentně schopni dohnat a ukopat xmrti i vypuštěnou balistickou raketu země - vzduch. Prostě mentálně retardovaná bondáž a kokotská reklama na přepláceného brazilského hydroidního polypa Nezmara, který svým downím projevem opravdu dělá čest svému jménu.(13.3.2017)

Tohle pokračování mi sedlo. Sice jsem koukal, co se tu vyrojilo za postavy, ale ono to fungovalo. Hlavně se mi líbilo, že Donnie Yen a Tony Jaa mají trochu prostoru - Donnie víc - a jsou zde scény, kde dovedou předvést svoje mistrovství. Přesto by si zasloužili více prostoru. Pro mě ale příjemná béčková oddychovka.(23.1.2017)

• honajz

Ufff. Chvílemi jsem měl pocit, že koukám na odvar Rychle a zběsile 157, díl Kobra 11. Všichni byli tak strašně cool, až by si jeden nevšiml, že vlastně film nemá příběh, a ten, co má, nedává smysl tak, ani tak, dokonce ani onak. A když už všichni čekáme rvačku, dojde na ostrůvku ke smíření, a aby nažhavený divák nepřišel o své, vycucáme si z prstu dva vrtulníky plné ruských vojáků, ti se pořád ve filmech beztrestně zabíjet smí. A když nám dojdou zvraty, okořeníme to nijakou honičkou po dálnici a dojemným proslovem padoucha. A protože by film ještě chvilku mohl trvat, vycucáme si z prstu další prudce inteligentní zvrat... Že se tam všichni chovají jako idioti a předmět jejich touhy už dávno někdo nerozemlel pro jistotu na prášek, aby byl klid, tomu fakt nerozumím. Snad jen pár dobrých hlášek se tady třepetá ve větru, ale brzy je vítr odvane. Jo, a tyhle akční scény byly moderní možná před dvaceti lety, a do full contactu naházet milion střihů, to dělá jen Steven Seagal u rychlých bulharských produkcí. A povypůjčovat si pár akčních vtipů z Pravdivých lží nebo Pan a paní Smithovi, no že vás hanba nefackuje! (Mimochodem, jak výskok z letadla přežil ten Japončík a kudy letěl?) Všichni jsme Gogo! (Teda triple X.)(6.6.2017)

• - Natáčelo se v Kanadě, na Filipínách a v Dominikánské republice. (Grimaldi)

• - Do role Xianga byl původně obsazen Jet Li, z neznámých důvodů ho však později nahradil Donnie Yen. (Svarec)

• - Pro indickou herečku Deepiku Padukone (Serena Unger) představuje tento film hollywoodský debut. Údajně se měla objevit již ve filmu Rychle a zběsile 7 (2015), nicméně z časových důvodu se nakonec natáčení nezúčastnila. (Svarec)