xXx: Návrat Xandera Cage

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Kanada / Čína, 2017, 107 min

Extrémní a místy až do absurdna vyexponovaná akční jízda. Zběsilé nereálné akce, u kterých si občas nelze nevšimnou počítačově nezbytných berliček, mají nápad a vtip. Hodilo by se ubrat na rychlosti střihu, aby bojové scény šly lépe vychutnat. Vždyť tu nehrál žádný Dudikoff, ale borci, co to umí a jistě by dokázali předvést ještě toho víc. Příběh moc originální není. Přirovnávat film k Mission Impossible či Jamesi Bondovi je mimo mísu - to je jiná kvalitativní liga. To spíše k Expendables, v odlehčenější verzi a pro fanoušky Vina Diesela. Ušmudlané a nadhodnocené 4 hvězdy (hodně ovlivněny kinoprojekcí). 70% (viděno: 1x kino 3D)(26.1.2017)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $44,898,413Tržby Celosvetovo $346,147,658Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Strašná bejkovina, normálne si to drží tupú nevýraznú úroveň prvých dvoch dielov. Som dúfal, že aspoň po akčnej stránke to bude troška výživné ale nie, vôbec, dokonca keď taký bijec ako Tony Jaa je nevyužitý, to je hriech. Zbytočnosť ako hrom. Zamrzí aj nenápaditá réžia D.J. Carusa, ktorý doteraz čo to dokázal natočiť, v tom horšom prípade aspoň tuctovú rutinu ale tu kde nič tu nič. Jediné čo tu je viditeľné je prehliadka pekných tváričiek a kaskadérov zaskakujúcich hádam pri všetkých akčných scénach Vina Diesela. /20%/(22.5.2017)

• Zeck

Dalo by se to strašně snadno zaměnit s další epickou sračkou ze série Rychle a zběsile zbohatnout. Rozdíly jsou skutečně jen kosmetické a hrají ve prospěch této nejzažitější zkratky pro online porno. Tohle není hype a ta druhá neskutečně tupá a dementní píčovina pro totálně vylízané kokoty hype je. No a zde hodnotím lépe jen díky absenci ubohého patosu a více realističtější akce než v tom úmorném odpadu s auty, třeba lyžování v deštném pralese je přímo autentický balzám na duši po zhlédnutí těch "zombie aut" v New Yorku. 40 %(31.5.2017)

• honajz

Ufff. Chvílemi jsem měl pocit, že koukám na odvar Rychle a zběsile 157, díl Kobra 11. Všichni byli tak strašně cool, až by si jeden nevšiml, že vlastně film nemá příběh, a ten, co má, nedává smysl tak, ani tak, dokonce ani onak. A když už všichni čekáme rvačku, dojde na ostrůvku ke smíření, a aby nažhavený divák nepřišel o své, vycucáme si z prstu dva vrtulníky plné ruských vojáků, ti se pořád ve filmech beztrestně zabíjet smí. A když nám dojdou zvraty, okořeníme to nijakou honičkou po dálnici a dojemným proslovem padoucha. A protože by film ještě chvilku mohl trvat, vycucáme si z prstu další prudce inteligentní zvrat... Že se tam všichni chovají jako idioti a předmět jejich touhy už dávno někdo nerozemlel pro jistotu na prášek, aby byl klid, tomu fakt nerozumím. Snad jen pár dobrých hlášek se tady třepetá ve větru, ale brzy je vítr odvane. Jo, a tyhle akční scény byly moderní možná před dvaceti lety, a do full contactu naházet milion střihů, to dělá jen Steven Seagal u rychlých bulharských produkcí. A povypůjčovat si pár akčních vtipů z Pravdivých lží nebo Pan a paní Smithovi, no že vás hanba nefackuje! (Mimochodem, jak výskok z letadla přežil ten Japončík a kudy letěl?) Všichni jsme Gogo! (Teda triple X.)(6.6.2017)

• Xmilden

Jednička byla hloupost, dvojka co si pamatuju byla úplná kravina a Vin Diesel má momentálně takové koule, že po Riddickovi se snaží oživit i Xandera Cage. Vin Diesel je pravděpodobně nejškaredší chlap v Hollywoodu, ale díky Autíčkám mu narostlo sebevědomí natolik že se může tvářit jako největší bourak a myslet si že na každou "jeho" sérii budou stát lidé u pokladen fronty. A tak tedy ve finále tenhle 3. díl XXX je téměř nerozeznatelný od Rychle a zběsile, protože i zde je jasný pokus nahrnout do nás postavy, představit je, udělat z nich sympaťáky a pokud možno neprodělat, aby mohl vzniknout další díl a na ten přilákat zase o něco více lidí. Příště si série může půjčit třeba Dwayna nebo Arnolda a do role záporaka přihodit Mela Gibsona. Zkrátka ukázkový pokus o vytvoření dalšího, tentokráte špionážního universu. Ke kvalitám filmu? Je to sračka, ale dokoukat jsem to ve zdraví zvládnul. 40%(9.5.2017)

• - Pro indickou herečku Deepiku Padukone (Serena Unger) představuje tento film hollywoodský debut. Údajně se měla objevit již ve filmu Rychle a zběsile 7 (2015), nicméně z časových důvodu se nakonec natáčení nezúčastnila. (Svarec)

• - Do role Xianga byl původně obsazen Jet Li, z neznámých důvodů ho však později nahradil Donnie Yen. (Svarec)

• - Ve scéně, kdy Filipínský ostrov napadne jednotka ruské armády, má jejich velitel českou zbraň BREN 805. (UncleMorty)