xXx: Návrat Xandera Cage

xXx: Návrat Xandera Cage

xXx: The Return of Xander Cage

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2017, 105 min

"Páchne jako stejný hovno v jiným obleku." Nepatřím mezi sklaní fandy adrenalinového plešouna v kožichu, ale už dokážu skousnout, že vše kolem něj je přehnané, nelogické a zakončené hláškou. Vlastně mi ještě ze setrvačnosti funguje jeden mozkový závit, takže mi občas něco nedává smysl, ale s Xanderem se bavím nad tím, kolik krásek usouložil do bezvědomí, kolika bojovníkům udělal uzel na páteři a jak si to celé užil. Mě tentokrát hodně bavila odstřelovačka Adele, Tennysonův chránič zubů a samozřejmě Neymar verbovaný do Avengers. Nicméně blbost, hovadina, kokotina a kravina na kvadrát to tedy rozhodně je.(30.5.2017)

• Lacike

Dej sa sklada zo striedania lokacii, zien v Dieselovej posteli a akcnych scen. A aby to nebola uplna nuda, tak dost casto striedaju strany aj niektore postavy. Neveril som, ze by to mohlo byt este horsie ako gangsta rapper dvojka. Ale stalo sa. Dvojka mala aspon par realnych akcnych scen. Akcia v trojke je uplne odtrhnuta od reality a je plna mizerneho CGI. Najprv ma napadlo prirovnanie ku komixom, ktore su nonstop zalozene na digibordelu, ale treti triple X ma svojim stylom blizko k indickym akcnym filmom v ktorych sa deju tak strasne prehnane veci a v mizernom prevedeni, ze sa z nich kazdy smeje. No a ked uz sa obcas dockame niecoho realneho, tak je to zbesilo zostrihane, takze si aj tak nic nestihneme vychutnat. Angazovanie Donnieho a Tonyho bolo uplne zbytocne. Obidvaja predvedu uplne minimum zo svojich schopnosti. Dost tragicky dopadli vsetky postavy, ktore su charakterizovane oblecenim alebo ucesom. Ucast väcsiny z nich v Dieselovom time som vôbec nepochopil. Zase dalsi film v ktorom su za akcnych hrdinov postavy, ktore sa spravaju ako pubertiaci a pritom uz na to ani nemaju vek. Najsmutnejsie to je u stareho Diesela, ktory si asi stale mysli, ze pôsobi cool. V tejto polohe uz davno nie. Filmu strasne chyba nadhlad. Namiesto toho sa snazi byt za kazdu cenu cool a pritom pôsobi trapne. Jeden z mala vydarenych vtipov bolo pomrknutie na Avengers. Dalej sa mi celkom pacila akcna scena na dialnici a Donnie obcas aj v tom bordeli predviedol nieco celkom efektne. Takze vysledok je pre ma najhorsi diel serie v ktorom som namiesto poctivych akcnych scen dostal klasicky sucasny digibordel druhej kategorie. 3/10.(22.3.2017)

Xander Cage (Vin Diesel) je nalezen CIA agentkou Marke (Toni Collette) a pověřen úkolem, aby zajistil návrat ukradeného zařízení zvaného Pandořina skříňka, které dokáže ovládnout jakýkoliv satelit na oběžné dráze... Je to takový neškodný výplach, protože příběh a akce často nedávají smysl, ale kvůli určitým hercům to člověk vidět chce. Donnie Yen (Xiang) nedostal v akci bohužel tolik prostoru, ale dopadl mnohem lépe než Tony Jaa (Talon), který hraje pouze druhé housle ve vedlejší roli. Výběr lidí, které má Diesel ve svém týmu, je diskutabilní a místo si tam zasloužila pouze Ruby Rose jako Adele Wolff. Nemalou pozornost na sebe také strhne překrásná herečka Deepika Padukone (Serena). HODNOCENÍ 50%(11.3.2017)

Tak Dieselovi to nevyšlo s Posledním lovcem čarodějnic, tak to zkouší s oživením naprosto mrtvé série, ale co je horší, zkouší to tak zoufale s režisérem, který naprosto neudrží tempo a těch 100 minut mi přišlo jako 150. Už začátku jsme vtaženi do víru bláznivých rádoby cool situací, kterým jsem jen nevěřícně přihlížel, ale jelikož mi není 13, na tuhle hru jsem přistoupit nemohl. Navíc dostal Xander Cage k ruce houf tak neskutečně nesympatických parťáků, kteří splňují ty nejtíživější stereotypy a minimálně u několika z nich naprosto postrádám význam jejich angažmá (hipster DJ tam nedělá naprosto nic). Z téhle party vyniká pouze a jedině Donnie Yen, který se zároveň postaral o jedinou opravdu cool scénu ve filmu hned z počátku a ve všech svých scénách vyniká takovým způsobem, že jsem si řikal, že ta nahráda za Jeta Liho je více než ku prospěchu. Naopak naprostým zklamáním je Tony Jaa, který se tak krásně popral předloni s Paulem Walkerem a kterého fanoušci žánru dobře znají (Ong-bak), tady má ale tak strašně debilní háro a sice kaskadérských kousků předvede celou řádku, ze zbytku jeho scén je silně cítit nepochopenost toho, jak někoho zaujmout. No a zbytek už je jen špatně natočená a nasnímaná akce, které je opravdu hodně, ovšem závěrečná pasáž je už tak strašně ubíjející, že to ani pár šokujících cameií rozhodně zachránit nedokázalo. Přemýšlel jsem i o 2*, ale nakonec se mi to v hlavě rozleželo, takže uděluji naprosto průměrných 5/10 doufajíc v rázné pokárání všech tvůrčích osobností stojících za filmem...[25.1.2017_Cinema City_Plzeň Plaza](25.1.2017)

• Rocky88

Xander Cage přišel o flusačku živé vody i oba zásobníky (ačkoliv se nás snaží na začátku přesvědčit, že vypráší tucet praček na flusačky naráz), a tak musí po své tlusté boky povolat bandu totálních trapáků. Má tohle Tony Jaa za potřebí? Hvězdu dávám za pár hlášek. Jinak je to totální hovadina bez špetky záživné akce a veledementním autoscriptem náhodně vygenerovaným scénářem.(9.5.2017)

• - Do role Xianga byl původně obsazen Jet Li, z neznámých důvodů ho však později nahradil Donnie Yen. (Svarec)

• - Natáčelo se v Kanadě, na Filipínách a v Dominikánské republice. (Grimaldi)

• - Pro indickou herečku Deepiku Padukone (Serena Unger) představuje tento film hollywoodský debut. Údajně se měla objevit již ve filmu Rychle a zběsile 7 (2015), nicméně z časových důvodu se nakonec natáčení nezúčastnila. (Svarec)