xXx: Návrat Xandera Cage

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Kanada / Čína, 2017, 107 min

• mm13

Malo to všetko, nedalo to skoro nič. Nebolelo, no ani nenadopovalo. A hlavne to chvíľami v snahe za každú cenu pobaviť skĺzlo do trápnosti. Opäť raz je z výsledku jasné, že sa z pohľadu tvorcov malo jednať o reštart na aspoň 3 ďalšie pokračovania, lenže to by nesmeli byť tak veľmi zakotvení v minulosti, menej sa tešiť na (vysnívanú) budúcnosť a skrátka sa naplno sústrediť na tu a teraz. Nestalo sa. Byť cool a snažiť sa byť cool sú dve diametrálne odlišné veci... snaha byť cool končí... no znova sme tam... že pri trápnosti. Ale dievčatá boli fajn.(28.6.2017)

• Xmilden

Jednička byla hloupost, dvojka co si pamatuju byla úplná kravina a Vin Diesel má momentálně takové koule, že po Riddickovi se snaží oživit i Xandera Cage. Vin Diesel je pravděpodobně nejškaredší chlap v Hollywoodu, ale díky Autíčkám mu narostlo sebevědomí natolik že se může tvářit jako největší bourak a myslet si že na každou "jeho" sérii budou stát lidé u pokladen fronty. A tak tedy ve finále tenhle 3. díl XXX je téměř nerozeznatelný od Rychle a zběsile, protože i zde je jasný pokus nahrnout do nás postavy, představit je, udělat z nich sympaťáky a pokud možno neprodělat, aby mohl vzniknout další díl a na ten přilákat zase o něco více lidí. Příště si série může půjčit třeba Dwayna nebo Arnolda a do role záporaka přihodit Mela Gibsona. Zkrátka ukázkový pokus o vytvoření dalšího, tentokráte špionážního universu. Ke kvalitám filmu? Je to sračka, ale dokoukat jsem to ve zdraví zvládnul. 40%(9.5.2017)

"Páchne jako stejný hovno v jiným obleku." Nepatřím mezi sklaní fandy adrenalinového plešouna v kožichu, ale už dokážu skousnout, že vše kolem něj je přehnané, nelogické a zakončené hláškou. Vlastně mi ještě ze setrvačnosti funguje jeden mozkový závit, takže mi občas něco nedává smysl, ale s Xanderem se bavím nad tím, kolik krásek usouložil do bezvědomí, kolika bojovníkům udělal uzel na páteři a jak si to celé užil. Mě tentokrát hodně bavila odstřelovačka Adele, Tennysonův chránič zubů a samozřejmě Neymar verbovaný do Avengers. Nicméně blbost, hovadina, kokotina a kravina na kvadrát to tedy rozhodně je.(30.5.2017)

• luka4615

Sice je zde pár skutečně skvěle natočených scén, nicméně i ty zcela ztrácí lesk ve stínu šíleného střihu, infantilního příběhu a nabubřelého ega "herce" Vina Diesela, který mě čím dál tím víc utvrzuje v tom, že jeho kariéra je jeden velký omyl. „X looks out for his own.“ (18.3.2017)

• mzss1

|30%| Kino jsem vynechal a po shlédnutí v pohodlí domova jsem se utvrdil v tom, že jsem udělal dobře. Už trailer mi absolutně nesedl. Prostě ujetá přeakčnělá blbost. Bohužel, ani ne zábavná, ale i neskutečně nudná. Přeakčnělost tu moc nebyla a ujetost se zde také mírnila, ale i tak mě zde prakticky nebavilo nic. Film se nekonečně vlekl a ani ta akce mě moc nechytla. Rozhodně se zde pár zajímavých akčních sekvencích našlo, ale bylo jich málo. Vše bylo přehledně natočeno, i pár bitek se najde – o ty se postaral především Donnie Yen – takže jeho je třeba pochválit. Ostatní herci už mě moc nebavili. Tony Jaa byl zde tak trochu bláznivý, pár kousků se mu téměř povedlo, ale furt nic extra. Vin Diesel nebyl špatnej, ale jeho role mi nesedla, takovej moc suveréní. Já nevím, co k tomu mám dál povídat. Prostě mi to vůbec nesedlo, hudba od Tylera byla tedy kvalitní jako vždy. V jednu chvíli jsem myslel, že dám jen 1*, ale nakonec jsem zatnul zuby a tu slabou 2* jsem udělil. Jsou horší filmy.(13.3.2017)

• - Ve scéně, kdy Filipínský ostrov napadne jednotka ruské armády, má jejich velitel českou zbraň BREN 805. (UncleMorty)

• - Letoun, který se používá jako mobilní operační základna, je Boeing C-17 Globemaster III. (BMW12)

• - Do role Xianga byl původně obsazen Jet Li, z neznámých důvodů ho však později nahradil Donnie Yen. (Svarec)