xXx: Návrat Xandera Cage

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Kanada / Čína, 2017, 107 min

Akce fakt dobrý, výběr herců taktéž (Donnie Yen, Tony Jaa, Nina Dobrev), ale ty vtipný hlášky mi moc vtipné nepřišly. Tahle série není moc o příběhu, ale spíše o akci. Je fajn, že se to propojilo, že zde byl Vin Diesel a nakonec i Ice Cube. Ale jak už jsem psal u druhého dílu, Ice Cube mi do té role sedí více než Diesel. Jinak potěšil Neymar, sice jako hráče ho moc nemusím, za to jak simuluje, ale scény s ním potěšily. Každopádně jako všem dílům této série, i tady dávám 3*.(15.5.2018)

• Kaka

Po patnácti letech bych čekal daleko markantnější evoluční obměnu než které se mi dostalo. Dnes už většina velkých studií produkujících mainstream akčních hrdinů ví, že v partě se to lépe táhne a diváky to baví. S tímhle nápadem přišel i další XXX a nutno říct, že polovina členů skvadry je zajímavějších, než samotný alfasamec, který sem tam něco zahláškuje, jednou dvakrát se porve a to je asi tak všechno. Východňáci Jaa a Yen nemají příliš prostor vyniknout díky zbrklému střihu a zmatečnosti akčních scén a holkám to sice proklatě sekne, ale to střílení jim tak úplně nesedí. Jsme ochotni ohnout žánrová měřítka a mantinely. Víte ještě než si to pustíte, že to bude no brain jak blázen, ale že to bude takováhle pitomina a ještě k tomu zle natočená, to čeká asi opravdu málokdo.(21.1.2017)

• MartinezZ

chtěl jsem si zajít jen na nějakou výplachovinu a přišlo mi, že nějaká ta Dieselovina by to mohla splňovat. Že už jde vlastně o třetí xXx jsem ani nevěděl, protože, jak koukám, State of the Union jsem taky ohodnotil dost nízko. z toho taky vyplývá, že mě jaksi nijak neuhranulo, když se na scéně objevil Ledový Kostkáč, protože jsem jeho díl úplně zaignoroval a vypařil se mi z hlavy. Podobně to ale bude s těmihle třetími xXx: Disesel se snaží jet na vlně akčních týmovek, jenže by na vlastní projekt prachy nesehnal a tak se spolurozhodl pruducírovat koprodukční věc s Číňany, Indy, Thajci, Bulhary, Australany, béčkovými američany, Ukrajinci... což by nebylo špatně, kdyby z toho ta prvoplánovitost těchto kroků necákala na diváky z plátna, včetně nějakého čutálisty Nezmara (všichni ho furt píšou blbě, protože u nás nepoužíváme anglickou klávesnici). Celek je pak hodně pitomý, nezáživný a tupě přeakčnělý, že tohle mělo bohužel skončit jen v rámci levných DVD na trafikách. Nečekal jsem nic extra, ale tohle tedy také ne. ~~~ Vine, ty vole, takhle se k dalšímu Riddickovi nedohrabeš. ~~~ PS: Proč Tyler pro úvodní titulky použil částečně upravený motiv, který použil v Now You See Me. Málo inspirace? Snaha ušetřit? Nějaký odkaz?(2.2.2017)

Keď som bol mladší prvého triple X som mal celkom rád. Teraz je to ale po všetkých M:I a FaF a iných sérií, trestuhodne nudné. Predigitalizované a bez výraznejšej réžisérskej koncepcie. Baby sú pekné, Diesel hláškuje a lokality pastva pre oči. Ale vysvetlite mi načo máte vo filme Tonyho Jaa a Donnieho Yena , bez poriadnej rezanice. Tak veľmi sa to snaží byť cool, až to zabúda na to najhlavnejšie a to že film nemusí byť len cool aby bavil. Film s tak ohraničenou vekovou kategóriou, až je to na zaplakanie. Ale ako návod " Ako prežiť globálnu katastrofu a nerešpektovať Newtonov gravitačný zákon", pozoruhodne praktické. Blbosť na jedno prostredie je to ale kupodivu stráviteľné.(12.3.2017)

Původní XXX jsem si pustil po X letech od vzniku jen a jen proto, že tam hrála Asia Argento. Podobně je na tom tohle. Donnie Yen, Toni Collette, Tony Jaa (ten už by v US filmech mohl konečně dostat nějakou výraznější roli) a Deepika Padukone pro mě byli jediným a tak nějak dostatečným důvodem do toho jít. A nakonec to je film právě vedlejších rolí. Navíc jsem totiž dostal ještě okouzlující Ruby Rose a ve své roli velmi zábavnou Ninu Dobrev. Koho by v tomto případě zajímal nějaký Diesel, který si sem stejně jen rychle a zběsile odskočil a ani si neuvědomil, že hraje v jiném filmu? Je to přehnané, je to kurevsky přehnané, a neskutečně předvídatelně čitelné. Na lyžování pralesem a ježdení motorkami po mořské hladině už jsem asi starý. Ale u přehnaného filmu se budu raději dívat na Donnie Yena než na Vina, protože Vin se u toho neumí tvářit. Jedno se ale musí nechat, zase jednou dobře a přehledně natočené akční scény, kdy střihač kupodivu nechytl epileptický záchvat. Trojku v podobném složení? Klidně, pokud v ní bude mít Deepika ty boží kozačky.(19.3.2017)

• - Letoun, který se používá jako mobilní operační základna, je Boeing C-17 Globemaster III. (BMW12)

• - Ve scéně, kdy Filipínský ostrov napadne jednotka ruské armády, má jejich velitel českou zbraň BREN 805. (UncleMorty)

• - Do role Xianga byl původně obsazen Jet Li, z neznámých důvodů ho však později nahradil Donnie Yen. (Svarec)