xXx: Návrat Xandera Cage

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Kanada / Čína, 2017, 107 min

• RedAK

Takhle by to dopadlo, kdyby Methan Hunt a Čak Norris měli dítě; mělo by leukémii a vypadalo by jako Vin Nafta. Cander Xage, nebo jak se ten gumový kokot jmenuje, lyžuje po stromech, motorku řídí pod vodou, souboje vyřizuje výhradně za letu a u toho stíhá sázet hlášky, za které by se nemusel stydět ani MacGyver. Ženy samozřejmě za jeho přítomnosti vytékají jak staré pračky a touží mu adoptovat svoje rodidla. Naftu to však nechává naprosto chladným, jeho hlavním úkolem je zlikvidovat čínské metrosexuální bojovníky. Ti mu sice dlouho pijí krev, ale Vin je nakonec všechny najde a jednoho po druhém sundá jak prádlo z věšáku. Všichni jsou šťastni, nastupuje americká vlajka, gospel, pár motivačních mouder a titulky. Hotovo dvacet. Některé filmy by zkrátka měly být opatřeny varováním „nevhodné pro lidi s IQ nad 15“. Kdo si dokáže zavázat tkaničky a reaguje na světlo, ten by měl prostě smůlu. Jednu hvězdu dávám za charismatickou Ivanu Chýlkovou, nechápu, proč ji nikdo nevyplnil do castingu.(8.2.2017)

• Wacoslav1

Tak nic no. První letošní kino mi nevyšlo. Aspoň jsem za to díky předprojekci nemusel platit. No a v kostce? strašná kravina, která bohužel nesplňuje moje požadavky na zábavnou vylízanost a v tom je hlavní kámen úrazu. Zdechlej a zakopanej čokl totiž vězí v tom, že kravinu jsem od toho čekal a, že se to nebude brát vážně, tak s tím jsem taky počítal, prostě a jednoduše doufal jsem, že se jenom odreaguju u nenáročný zábavný a záměrně přehnaný vocasárny, ale tohle už je jetý takovým stylem, že je to prostě a jednoduše jenom hovadina, ale spíš než pobavení vyvolává soucitný pokývnutí hlavou. Nepomůže ani hvězdný obsazení ani šíleně přestřelená akce která, ale časem začne nudit a trn z paty nevytrhne, nemluvě o tom, že jsou zde okatě napodobovány a vykrádány scény z jiných akčňáků. Co se postav týče tak Vin Diesel si jede furt to svoje stejně jako Jackson kterej už taky začíná bejt vohranej. Tony a Donnie jsou pak rádi za to, že se aspoň objeví v kino filmu, ale radši bych je viděl v Expendables, než v tomhle průseru. Tohle hit nebude...30%(19.1.2017)

Tak Dieselovi to nevyšlo s Posledním lovcem čarodějnic, tak to zkouší s oživením naprosto mrtvé série, ale co je horší, zkouší to tak zoufale s režisérem, který naprosto neudrží tempo a těch 100 minut mi přišlo jako 150. Už začátku jsme vtaženi do víru bláznivých rádoby cool situací, kterým jsem jen nevěřícně přihlížel, ale jelikož mi není 13, na tuhle hru jsem přistoupit nemohl. Navíc dostal Xander Cage k ruce houf tak neskutečně nesympatických parťáků, kteří splňují ty nejtíživější stereotypy a minimálně u několika z nich naprosto postrádám význam jejich angažmá (hipster DJ tam nedělá naprosto nic). Z téhle party vyniká pouze a jedině Donnie Yen, který se zároveň postaral o jedinou opravdu cool scénu ve filmu hned z počátku a ve všech svých scénách vyniká takovým způsobem, že jsem si řikal, že ta nahráda za Jeta Liho je více než ku prospěchu. Naopak naprostým zklamáním je Tony Jaa, který se tak krásně popral předloni s Paulem Walkerem a kterého fanoušci žánru dobře znají (Ong-bak), tady má ale tak strašně debilní háro a sice kaskadérských kousků předvede celou řádku, ze zbytku jeho scén je silně cítit nepochopenost toho, jak někoho zaujmout. No a zbytek už je jen špatně natočená a nasnímaná akce, které je opravdu hodně, ovšem závěrečná pasáž je už tak strašně ubíjející, že to ani pár šokujících cameií rozhodně zachránit nedokázalo. Přemýšlel jsem i o 2*, ale nakonec se mi to v hlavě rozleželo, takže uděluji naprosto průměrných 5/10 doufajíc v rázné pokárání všech tvůrčích osobností stojících za filmem...[25.1.2017_Cinema City_Plzeň Plaza](25.1.2017)

• Ratemus

Budme rádi, pořád jsou mezi námi tací, kterým stačí bezduchá přeplácaná akce plná cool hlášek kde se porušují fyzikální zákony, souboje jsou tak mizerně sestříhané že talent hvězd (v tomto případě Donnie Yen a Tony Jaa) jde uplně do kopru a místo nich klidně mohl být nějaký levný komparz (i když ten Donnie tu jakž takž něco předvedl), no a nesmí zde chybět ženský element, nejlépe téměř nahý a v tomto případě ve svejch mladejch letech naprostý profesionálky v manipuaci se zbraněmi, hackování a kroucení se, protože to někteří z nás vyžadují a přesně pro tyhle diváky tento film je a plní svůj účel, nadšence si tenhle film najde....mně jen přijde že co fungovalo před 12 lety už prostě nejde, Jack Reacher, James Bond ale hlavně Ethan Hunt už toho ukázali tolik a mnohem lepších kousků, že tohle je jen slabý odvar toho všeho a spíše to vykrádá, jako Vin Nafta v tílku už prostě nedokáže zaujmout, hraje pořád tu samou roli, snad kromě trilogie s Riddickem...tohle je ještě absurdnější než Rychle a Zběsile, s kterým si ten film může podat ruku, zase tým Ten umí to a ten zas to a všichni dohromady uděláme moc, akorát vyměnili jména, postav je tu, jak když nasereš a ani jedna není zajímavá, příběh pitomoučký jak z Asylumu, létající šrot z vesmíru, bože.....jedna hvězda za mého oblíbence Donnieho, jinak ten film nemá absolutně žádnou hodnotu(21.1.2017)

• mzss1

|30%| Kino jsem vynechal a po shlédnutí v pohodlí domova jsem se utvrdil v tom, že jsem udělal dobře. Už trailer mi absolutně nesedl. Prostě ujetá přeakčnělá blbost. Bohužel, ani ne zábavná, ale i neskutečně nudná. Přeakčnělost tu moc nebyla a ujetost se zde také mírnila, ale i tak mě zde prakticky nebavilo nic. Film se nekonečně vlekl a ani ta akce mě moc nechytla. Rozhodně se zde pár zajímavých akčních sekvencích našlo, ale bylo jich málo. Vše bylo přehledně natočeno, i pár bitek se najde – o ty se postaral především Donnie Yen – takže jeho je třeba pochválit. Ostatní herci už mě moc nebavili. Tony Jaa byl zde tak trochu bláznivý, pár kousků se mu téměř povedlo, ale furt nic extra. Vin Diesel nebyl špatnej, ale jeho role mi nesedla, takovej moc suveréní. Já nevím, co k tomu mám dál povídat. Prostě mi to vůbec nesedlo, hudba od Tylera byla tedy kvalitní jako vždy. V jednu chvíli jsem myslel, že dám jen 1*, ale nakonec jsem zatnul zuby a tu slabou 2* jsem udělil. Jsou horší filmy.(13.3.2017)

• - Natáčelo se v Kanadě, na Filipínách a v Dominikánské republice. (Grimaldi)

• - Pro indickou herečku Deepiku Padukone (Serena Unger) představuje tento film hollywoodský debut. Údajně se měla objevit již ve filmu Rychle a zběsile 7 (2015), nicméně z časových důvodu se nakonec natáčení nezúčastnila. (Svarec)

• - Do role Xianga byl původně obsazen Jet Li, z neznámých důvodů ho však později nahradil Donnie Yen. (Svarec)