xXx: Návrat Xandera Cage

xXx: Návrat Xandera Cage

xXx: The Return of Xander Cage

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Kanada / Čína, 2017, 107 min

“TI ŠMEJDI NÁS PŘIPRAVILI O TY NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH, JAKO NA NEDĚLNÍM BRUNCHI. POTŘEBUJEME NĚKOHO, KDO SE UMÍ POHYBOVAT A BOJOVAT JAKO ONI. POTŘEBUJEME NĚKOHO, KDO VEJDE DO TORNÁDA A NA DRUHÉ STRANĚ VYJDE, JAKO KDYBY TO BYL JEN VÁNEK...“ /// Nadupaná úvodní 10ti minutovka, ve který žluťáci předváděj, co že všechno dovedou a vyhecujou Diesala, kterej nechce zůstat pozadu (což dá kurva rozum). Pak je na řadě píchání… ty vole, tohle musí vobyčejnýho člověka zaujmout - zvlášť, když chce ušetřit za pobyt ve vodmašťovně, Prostě si sedne, uvolní se (ne vole, svěrače nepovoluj!) a čumí na návrat ztracenýho syna, kterej kapku zestárnul, začal víc hláškovat a u filmů „těch slavnějších“ se něco přiučil. xXx chce bejt kurevsky cool (cizí slovo? ty asi budeš hooodně jednoduchej...). Úplně nejvíc co znám! (to se tak kurva říká… nemyslím úplně…) Vin Diesel si poskládal grupu svejch „Postradatelnejch“ a společně vykouzlili megašlehu, která si neláme hlavu s přírodníma zákonama, smrtelností hrdinů… takže vlastně s ničím… Čuměj na sebe s kurevským nadhledem (což mně rajcuje!) a šeredně si to (včetně těch vykrádaček!) užívaj. Já chcu taky…! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem jednodušší (asi). 2.) Nepřekvapí mě pád z nízký oběžný dráhy, bez padáku a s velkým ohňostrojem (prostě jednodušší…). 3.) Thx za titule „setoss0„. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ *(16.6.2017)

• Malarkey

Hnedka zkraje akční scéna jak vystřižená z nejhoršího brakového románu, který na světě napsal nějaký člověk a jakmile zjistil, že napsal strašnej nesmysl, tak ho radši hnedka zase spálil, aby ho nikdo nikdy nemusel pozřít jediným okem. Po tomhle hrozně “haha“ nesmyslu se Vin dostane do prostředí, ve kterém se mu zrodí další banda debilů, kde všichni jsou příjemný jak hřebíky v prdeli. Poté následuje řada keců (ty obzvlášť) a sem tam nějaká akční scéna, která je stejně blbá jako všechny ostatní scény. Jediný plus filmu je režisér a digitální efekty, které tenhle film vyhrabují od úplného dna. Nevím, kdo přišel s tím, že dnešní doba bude úchylná na ujetý akčňáky. Když už je ale chtějí točit, tak by si mohli dát alespoň pozor, aby nás herci nerozčilovali, ale dobře pobavili. A Vin Diesel to sám bohužel neutáhne.(27.10.2017)

• malylada

Co k tomu dodat, sestavička jako z rychle a zběsile, konceptem přes kopírák, jen to celé působí o dva levely hůře. Příběh je tupý, jak si lze představit a asi po dvaceti minutách víte, jaké zvraty přijdou a co očekávat. Bylo mi jasné, že duchaplný film nedostanu a šel jsem na projekci s pocitem, že si aspoň užiji dobrou béčkovou akci. Bohužel i v tomto návrat Xandera Cage selhává a to dost. Nejvíc mě iritovalo prakticky ve všech scénách jejich absolutní přehnanost z jiné dimenze a to nebudu vypisovat konkrétní okamžiky, neboť bych zabral celou stránku na čsfd. Za zmínku jen stojí asi lyžování pralesem a nevěděl jsem, zda se smát nebo brečet. Když si vzpomenu na minulý rok v Alpách, kdy jsem vjel asi na pár kamínku štěrku a už letěl na držku, Xander Cage zvládne sjet v tropech celý kopec..... Akce je ve většině případů nepřehledná, doprovázená hnusnými triky a snad jen Donnie Yen dělá člověku radost. Ostatní skvadra je úplně zbytečná, nikdo nedostane pořádný prostor se ukázat a když už, scény jsou docela tragické. Nejvíce to zamrzí především u Tony Jaa, který by svými kousky mohl zastínit všechny. Samotný Diesel hraje ten samý ksicht jako ve všech filmech a už by to chtělo i jinou polohu hraní. Ve filmu se pořád něco děje a určitě jsou horší tituly, ale takovou bídu jsem upřímně nečekal. Body navíc u mě film získává za Michaela Bispinga, jakožto fandy MMA a za pěkný casting žen.......3/10(25.1.2017)

Kdysi kolem let 2001 a 2002 si jeden svalnatý opálený milovník ropy řekl, že se proslaví akčními filmy. V jednom využije nejrozšířenějšího použití svého jména a v nadupaných kárách projede svět (Ameriku). V druhém zkusí být novodobý James Bond, který má rád kromě holek také adrenalin. Nejdřív to vypadalo, že obě cesty jsou jednosměrnné, ale časem se až překvapivě obě propojily. Největším konkurentem xXx je totiž série Rychle a zběsile, která se absurditou přibližuje původnímu filmu. Třetí xXx je však už jinde, a to především humorem. Nevěřím, že mezi těmi neuvěřitelně přepálenými scénami a dialogy se všichni ze štábu včetně Vina nesmáli, až se za břicho popadali. Tohle je komedie, kde chce být Neymar Jr. Avengerem, Tony Jaa má melíry a důležité informace dostane výměnou za noc s deseti krásnými ženami. Ach ten trest! Ve výsledku je tak třetí díl xXx přepálený, absurdní, ale vtipný slepenec. Je mi trochu líto dvojite Jaa a Yen, která tu v podstatě nemusela být, ale když Vám si na pomoc zavoláte devítku a zjeví se ON, tak i kluci z Jump Street 21 jdou do kolen. PS: díky za další stylovou Ruby Rose(30.4.2017)

Extrémní a místy až do absurdna vyexponovaná akční jízda. Zběsilé nereálné akce, u kterých si občas nelze nevšimnou počítačově nezbytných berliček, mají nápad a vtip. Hodilo by se ubrat na rychlosti střihu, aby bojové scény šly lépe vychutnat. Vždyť tu nehrál žádný Dudikoff, ale borci, co to umí a jistě by dokázali předvést ještě toho víc. Příběh moc originální není. Přirovnávat film k Mission Impossible či Jamesi Bondovi je mimo mísu - to je jiná kvalitativní liga. To spíše k Expendables, v odlehčenější verzi a pro fanoušky Vina Diesela. Ušmudlané a nadhodnocené 4 hvězdy (hodně ovlivněny kinoprojekcí). 70% (viděno: 1x kino 3D)(26.1.2017)

• - Natáčelo se v Kanadě, na Filipínách a v Dominikánské republice. (Grimaldi)

• - Pro indickou herečku Deepiku Padukone (Serena Unger) představuje tento film hollywoodský debut. Údajně se měla objevit již ve filmu Rychle a zběsile 7 (2015), nicméně z časových důvodu se nakonec natáčení nezúčastnila. (Svarec)

• - Do role Xianga byl původně obsazen Jet Li, z neznámých důvodů ho však později nahradil Donnie Yen. (Svarec)