Zkušený policista Nick Pulovski přijde při přestřelce se zloději aut o svého stálého partnera. Poručík Garcia mu jako náhradu přidělí Davida Ackermana, nezkušeného mladíka z bohaté rodiny, který se snaží vymanit z ochranného vlivu svých rodičů. Pulovski, posedlý myšlenkou na dopadení šéfa zlodějského gangu Stroma, není novým partnerem příliš nadšen. Když banda přepadne kasino, čekají na ně Nick s Davidem přímo v trezoru. Mladík však nedokáže vystřelit na Stromovu milenku a vinou jeho váhání lupiči opět vyváznou, tentokrát dokonce s Nickem jako rukojmím. Slušňák David se konečně odhodlá k ráznému a tvrdému postupu. Vydá se po parťákovi pátrat a za sebou nechává spoušť. Přes řadu problémů se mu ho podaří najít a zachránit. Společně pak pronásledují prchajícího Stroma a jeho milenku. (TV Nova)

Kaka

Rookie by se dal směle zařadit do pozdní Eastwoodovy tvorby. Ještě než se z něj stal pozorný a citlivý režisér/herec, patlal se Eastwood s většími či menšími úspěchy v akčních filmech. Jeho hrdinové byli povětšinou nekompromisní drsňáci a vždy vyšli ze situace vítězně. Podobně je tomu v tomto případě. Díkybohu za Sheena, který je jakožto nováček příjemně suvérenní a dobře ví co hraje. Legendární Raul Julia moc prostoru nedostává a akce je samozřejmě typicky hollywoodská. Čím větší výbuch tím lépe. Ne že bych tvůrce nějak kritizoval, ale scénář je čistě rutinní bez špetky invence, či snahy o nezaškatulkování se do standartních amerických akčních vod. Není zde nic moc co by zaujalo, jen snad těch pár hlášek a výtečných postřehů (obrácený odznak apod.). ()

Radiq

Docela amatéřina nasáklá atmosférou 80. let (ok, rok výroby 1990 ale taky ještě není žádný terno). Je to prostě starej akční film, takže honičky v autech, přestřelky a bitky tady jedou v hlavní roli. Bohužel v dnešní době už nezaujmou, protože na to nemaj. Eastwood ani Sheen nepředvedli nic xtra. Až na to Eastwoodovo zneužití vojetí zápornou děvkou na židli, to pobavilo, hehe. Tohle zapadá do šedýho průměru tehdejší doby a v dnešní době to u mě už nemá vůbec žádnou šanci... ()

PetrPan

Přitažlivé a dobře zvládnuté akční béčko, kde si Clint úspěšně vyzkoušel parťákovskou akční kriminálku.    Calahanovský Eastwood tady ještě vůbec nevyměkl  a tak se dočkáme zhruba stejného počtu mezi zuby procezených hlášek jako  povedených akčních scén, jež zejména v závěru obstará zdivočelý Sheen. Lehce kolísavé tempo mi pak nevadilo tak jako nepovedený a necharismatický záporák Raula Julii. Znásilněný Eastwood (ženou samozřejmě) pak vlije úsměv do tváře. Čtverka jako vyšitá. ()

Dale

Podpriemerný akčný film, ktorý neprináša nič nové. Skúsený detektív ide po vrahovi svojho parťáka, pričom dostane za parťáka zelenáča, z ktorého sa z ničoho nič stane rovnako drsný skúsený policajt. A filmu, v ktorom je scéna, keď zloduch mieri na policajta a vysloví toľkokrát otrepané "Zbohom" (to znamená, že ten kto zomrie nebude ten policajt) nemôžem dať viac ako dve hviezdičky. ()

otík

Drsný Eastwood zaučuje nováčka Charlieho Sheena, ze kterého si téměř vychová kopii sebe samého. Slušný akční film s drsnými, ale ke konci taky bohužel úsměvnými akčními scénami, s hláškujícím Eastwoodem a slušně záporným Raulem Juliou. Dnes už se konce typu "záporáka střelíme z metru mezi oči" nenosí, ale proč si občas nedopřát old school akci. ()

• Ve snímku jde najít i poklonu snímku Rio Bravo (1959). Jde o scénu, ve které se Pulovski schová za mrtvé tělo v šachtě výtahu a prozradí ho kapající krev. (ClintEastwood)
  • V scéne, kde spolu zápasia Loco a Sarah, sa v pozadí mihnú traja členovia štábu. (MAX666)
  • K natočení závěrečné přestřelky mezi Pulovskim, Ackermanem a zloději aut bylo použito letiště v San Jose. (ClintEastwood)