Epizody(25)

Vypadá děsivě, ale je to dobrák od kosti. Ryūji se nečekaně spřátelí s Taigou, drobnou dívenkou s ostrým jazykem a drsnými způsoby. (Netflix)

Recenze uživatele Secretus k tomuto seriálu (1)

Toradora! (2008)

Jako první by mělo padnout, že tohle rozhodně není komedie. Nečekejte natrženou bránici, i případné pousmání spíš bude smutný úsměv. Je to solidní a vkusná(!) romance okořeněná špetkou dramatu. Oproti obdobným středoškolským romantických x-úhelníkům má však Toradora! mnohá plus: perfektně vykreslené postavy - jejich povahové vlastnosti nejsou na efekt (Taiga je agresivní, protože ona JE agresivní, ne aby byla ze začátku zajímavá a pak tenhle rys vypustila), nejsou ploché, vyvíjí se, dokážete se snadno do nich vcítit, mají své pro děj nepodstatné rysy, nejsou černobílé, lžou a předstírají (divák lež okamžitě neprokoukne [!]); oblíbíte si úplně všechny; žádná z postav není idiot; dialogy nejsou tupé; nejsou tu zbytečná opakování a vysvětlování (flashbacky, opakování scén); nejsou tu hluchá místa - pořád se něco děje a je to zajímavé; neodhadnete konec (fandíte úplně všem); odsýpá to; precizní animace. Negativum mě žádné nenapadá. Anime ze střední školy je milion, ale tohle bylo asi úplně první, co mě navnadilo na nostalgické vzpomínání na má léta na střední. U většiny seriálů si, s přibývajícím počtem shlédnutých epizod, přeju, aby už skončily, tady tomu bylo naopak - nechtěl jsem se s postavami loučit. ()