Bývalý záchranář Ondřej Vetchý zaznamená při nahrávání hlasů vodních ptáků podivnou společnost na protějším břehu, jejíž zvrácený obřad tragicky vyvrcholí. Thriller ze současnosti podle scénáře Vladimíra Körnera. (oficiální text distributora)

Ripley

Vetchý byl jako lovec ne vodního ticha,ale spíš zvuků vodního ptactva docela přesvědčivý.Hned bych s ním zalezl pod jeho skrýš a pozoroval ptactvo v nádherné krajině.Petru Nesvačilovou jsem viděl poprvé a do té skrýše bych s ní vlezl taky.Avšak film je katastrofický!!!No je toto možné?Je:-( Hodněkrát jsem se s kolegou v práci(mám klidnou práci:-) musel smát.Bohužel tam nebylo nic vtipného. ()

Kovaja

Film má celkem divný scénář ale místama mi to připadalo zajímavé a Ondra Vetchý je kvalitní herec který svým přirozeným výkonem dokáže pozvednout úroven každého filmu. ()

Greny

podle mě tento film upadá do průměru, ale proč? Nesmírně zajímavé téma je pojato velice stroze a suše..místy děj skoro chybí a zmatenost celého filmu podtrhuje už i tak značanou nedotaženost filmu. Ale dejme si pár filozofických otázek. Ale tyto otázky si můžou položit pouze ti, co se dívali až do konce. Na konci zajímavýc prostřih pár živelnými katastrofami. Autor tím pradvěpodobně chěl říci, že příroda je stejně mocná dnes jako včera. Herecké výkony bohužel tento film nezachránil a to, i když se Vetchý s Nesvačilovou snažili jak nejvíce mohli. ()

Piškotka odpad!

Čekala jsem úplně něco jiného, lepšího, napínavějšího a ne takovou slátaninu a kovbojku v jednom. Taková česká směska inspirující se americkou akčností. Časové návaznosti dost mimo mísu, časté vyšinutí z rolí, extrém střídající extrém. Kupříkladu proč Ondra Vetchý řídí auto, když má poškozený zrak, pak to vypadalo, že pro změnu vidí jako ostříž..... A ženská hrdinka jak ho ve vážném stavu odpojuje na Jipu od přístrojů a veze ho do LDNky na lůžko otce, aby ho zachránila před spáry sekty. Přitom si neuvědomuje, že jí může umřít před očima v cuku letu. Scéna ala americká neverending story z nemocničního prostředí. A konec už je úplný úlet, jak Ondra s postižením mozku je v péči své zachránkyně a ona ho vyveze podívat se na ptáčky a nepřirozeně to komentuje. Děsná křeč. A nepadla ani zmínka, jak se vlastně vyřešila existence nebezpečné sekty, která obětovala mladou dívku a zabila ji. ()

hammerhead

Správně bych neměl hodnotit, protože jsem se až do konce dívat nevydržel. Nakonec jsem si říkal, že přece jen ocením neuvěřitelné a hloupé dialogy, které chvíli připomínaly styl povídkek z Bakalářů. Ale protože jsem ojediněle zůstával zasněn pohledy na vodní ptactvo, snad jsem se nemýlil, když si vybavuji hasiče, kterak skáče do vody za nebohou obětí povodní se slovy: "Tu holku si nemůžu vzít na svědomí" anebo halucinaci, která říká: "To jsem já, tvoje matka" . Pardon. Z úcty k autorovi Údolí včel. ()

Fulvio

Jedna hvezdicka za krasnou prirodu Novomlynskych nadrzi.Druhá za to, ze jsem to dosledoval do konce .............. .............A ted vazne.Napad filmu a idea byla, da se rici, dobra.Nicmene zpracovani me nemile prekvapilo.Vetchy podava svuj standardni vykon a da se rici i herecky tahne cely film.Kameru nemohu oznacit vylozene za spatnou, nicmene to mohu rici o dialozich a o deji. Vedlejsi postavy, ktere se ve filmu objevi v nas zanechaji dojem, ze by mohli posunout dej dal a objasnit ho, avsak je tomu naopak a mizi v zapomneni, aniz by nam neco podstatneho sdelily. Mnozi ve filmu hledali, a uspesne nasli, nejakou symboliku.Mne se to ale nepodarilo.Verim vsak, ze, po precteni vice komentaru tohoto filmu nejakou symboliku najdu a zmenim nazor a hodnoceni filmu. To hlavni, co si odnasim z tohoto filmu je poselstvi, ze, " Priroda dokaze byt zivel, ktery nici lidske zivoty, stejne jako clovek " .(a to jenom diky zaberum " po konci" filmu) ()

gonga odpad!

Slátanina nejhrubšího zrna, rádobypřemýšlivá sračka,která by ráda byla alespoň o hovně a nakonec byla o ničem. ()

mh.mail

20% - Jediné, co jsem si z filmu odnesl, byla ironie jak z černé komedie, ačkoliv nejspíše nechtěná a tvůrci nezamýšlená. Abych ji popsal, musím se tak trochu dopustit spoileru: Kristek Ondřeje Vetchého se snaží konat dobro a vždycky za to dostane "přes hubu". Nejprve při povodních zachrání dívku a zkazí si přitom zrak. Nakonec se ukáže, že tu dívku zachránil vlastně jen proto, aby o nedlouhou dobu později zahynula při akci podivné sekty. A když se ji Kristek snaží zachránit podruhé (neúspěšně), dopadne ještě hůře. Co z toho plyne? Nikomu nepomáhejte, má to nulový efekt a ještě to odskáčete. No není to téma do černé komedie? ()

horovska

Velmi negativistický příběh s nejasnýma konturama, směs která je nestravitelná a záměr tvůrce nepochopitelný. Některé záběry jsou jako by byly nedořečené - možná to zavinily střihačské nůžky, že z dějové linky nakonec nezbylo nic. Možná na úkor dlouhých přírodopisných záběrů... no, ani nevím, za co bych tvůrce vůbec mohla pochválit. ()

kvardis

prijemne prekvapeni na zimni nedelni vecer.predcilo to me ocekavani, jakozto obsazenim/ hereckymi vykony/ a atmosferou.je to svetly zablesk z ceske televize ktery jsem uprimne necekal.doufejme ze nam ct nabidne takovych filmu vic! ()

radeckator odpad!

Už dlouho jsem neviděl tak zbytečný film. Špatná režie, mizerné výkony všech herců, ubohý námět i scénář. Prostě odpad! ()

E lan odpad!

Tak na tento film bych nejradši zapomněl. Jeden z nejhorších televizních počinů tohoto roku. Ani klasicky dobrý Vetchý nepřebije úplně debilní scénář, slabou předlohu a obecně podprůměrné herecké výkony. Co vlastně autor chtěl touto slátaninou říct, tak to věru nevím... ()

FireTight

První polovina filmu je fakt dobrá. Kristek (Vetchý) si vyrazí na rybník poslouchat a natáčet zpívající ptáky, aby potkal nějakou dívčinu, která se k němu přídá a aby pak v noci viděli obřad nějaké hóóódně ulítlé sekty. Do chvíle, než oba hlavní hrdinové opustí kulisy rybníka, je to skutečně dobrý film, napínavý, dějí se v něm dost divné věci, prostě je to něco nového. Jenže poté přijde druhá polovina a všechny vaše dosavadní názory o tomhle TV filmu se rozpadnou jako domeček z karet. Do popředí se totiž dostane postava Petry Nesvačilové a začíná pořádný mixér. Postavy se chovají zcela nelogicky, události nedávají naprosto žádný smysl a všechno je to tak nějak divně zmatené, nezáživné a ubíjející, že se na ke konci filmu (no, spíš "konci") doslova probojujete. Škoda, začátek je dobrý a nebýt té druhé půlky, bylo by mé hodnocení daleko vyšší. ()

Lichty

Sofistikované drama na způsob Davida Lynche nebo jenom totální zkouřenost? Thriller, který postrádá jakýkoliv smysl, postavy zde nemají sebemenší logiku (např. ten soudruh ze suterénu Kristkova domu) a scénáristické obraty v ději více než zarážející. Film, který nemá obdoby, jelikož po pětaosmdesáti minutách končí, ne aniž by vyřešil nějakou otázku, ale aniž by nějakou otázku položil. Jedna hvězdička za to, že jsem byl celou stopáž filmu jako na trní. Bohužel ne díky závažnosti příběhu, ale protože jsem nevěřil, jak mohl autor Údolí včel sesmolit takovou bezbřehou stupiditu. ()

Gremlin1

Podivný kousek. Na filmu jsou zajímaví snad jen ptáci a Vetchý. I když film postrádá logiku, daří se mu jakžtakž udržet napětí (bohužel bez vyvrcholení). Proto alespoň **. ()

-henry-

Standardně pěkný záběry a vcelku přesvědčivá Petra Nesvadčilová. Jinak uondaně střihaný příběh jehož téma i pointa zůstala nejspíš utajena ve scénáři. Já to tipuju na ekologické varování (jinak proč ty bezkontextuální povodně a ta divná věta ke konci ve stylu "příroda nám to vrátí"?). Stálo to za hovno. ()

Kiki-Jiki

Myslel jsem, že v thrilleru by mělo být aspoň místy přítomno napětí. Tady ho však nehledejte! Na začátku překvapí, že kouzelné slůvko "fuck" si hledá cestu i do českých filmů, ale smysl použití angličtiny mi uniká. Totožnost mluvčího totiž není vůbec podstatná. Ono je tam vůbec více postav dost nejasných. Některé se jen tak mihnou kolem. O jiných si řeknete, že by mohli vnést trochu světla do příběhu. Omyl! Buď do něj nezasáhnou vůbec nebo ho ještě více znejasní. Děj se posunuje zásadně skokově a to podstatné divák nevidí. Film tak působí zmatečně, postavy se chovají nelogicky, některé jsou úplně zbytečné. V průběhu filmu jsem si několikrát říkal něco jako: "Jak tohle dopadne. Jak z toho režisér vybruslí,..." Odpověď je jednoduchá: Nijak! Snaha po skončení filmu ujasnit si, o čem to bylo, je marná. Ač to ze začátku vypadalo zajímavě a doufal jsem v aspoň průměrný film, s blížícím se koncem jsem víc a víc litoval, že jsem si to vůbec pustil. ()