Bývalý záchranář Ondřej Vetchý zaznamená při nahrávání hlasů vodních ptáků podivnou společnost na protějším břehu, jejíž zvrácený obřad tragicky vyvrcholí. Thriller ze současnosti podle scénáře Vladimíra Körnera. (oficiální text distributora)

Historik

Nesouhlasím s tím, že je to nepochopitelná slátanina. Rozhodně to také není odpad. Je to docela zajímavý námět, s pochopením příběhu jsem neměl nejmenší problém. Na druhou stranu ten scénář není dokonalý, místy je poněkud křečovitý. Je to škoda, protože je to patrně poslední scénář Vladimíra Körnera, alespoň podle jeho vyjádření, a jako rozloučení to není ono.To měl raději tento starý scénář nechat ležet v šuplíku. Anebo, ať se teď vytáhne ještě s něčím lepším. ()

Sandiego

Slabé dvě hvězdičky, a to jen kvůli zajímavé technické stránce i atmosféře, která však nedokáže korespondovat se zmatečným a negradujícím příběhem a navíc dobrým hercům jsou do úst vkládány příšerné dialogy, které mnohdy působí až směšnou křečovitostí. A ty postsynchrony, horší než zánět středního ucha! ()

K.I.N.G.

Už dlouho jsem nic tak zvláštního neviděl a nutno podotknout, že pro lidi, kteří nemají rádi smutné filmy tu není zhola nic. Chaotické ale dobré. ()

Skip

Něco tak příšerně přitaženého za vlasy jsem dlouho neviděl. Já bych to snad i hodil do odpadu nebýt Ondřeje Vetchého. Na druhou stranu nemůžu pochopit, že vůbec vzal roli v něčem takovém. ()

kinderman

Za tenhle katastrofální omyl (nesmyslně napsaný, špatně zrežírovaný a toporně zahraný) by se měli tvůrci omluvit. A přineste mi hlavu odpovědného člověka z ČT, který Cieslarův "thriller" zhlédl a zařadil do programového schématu. ()

nithiel

Sledoval jsem jedním okem, přesto mi připadalo, že jsem zápletku docela chytil, o to víc mě mrzelo, že se pak už nevyřešila, Ondřej Vetchý byl dobrý jako vždycky, ostatní za ním bohužel dost pokulhávali. Nejsvětlejším momentem pro mě byl zatrpklý domovník, podle nějž, "by ty hajzly Pepa Stalin všechny srovnal". Prvně jsem si myslel, že jsem závěr nepochopil, ale jak tak sleduji ostatní komentáře, myslím si, že chyba nebyla na mojí straně. A závěrečné apokaliptické záběry snad Jugoslávie? U8 nich mi naprosto unikla souvislost, jestli mě měli dojmout, tak se jim to vážně nepodařilo. ()

zette odpad!

Strasne by me zajimalo, kdo tady na to dal penize a jestli se ten film libil alespon reziserovi...? Neuveritelna slatanina, myslim, ze Vetchy ted tak 2 dny nevyleze z domu a neotevre ani postacce. ()

Cushing odpad!

Tušil jsem, že to bude špatný. Ale že to bude takhle strašný, to jsem si představit nedokázal. Vydržel jsem přesně 40 minut a nadával jak špaček. Chudák Vetchý. Chudák Nesvačilová. Nejde mi do hlavy, že "režisér" Milan Cieslar, od začátku své kariéry neschopný fušer, dostává další a další zakázky. A že ještě někdo bere vážně Körnerovy ultraklišovité, antisemitské, misogynské slátaniny. ()

lennyd

Záchranář Kristek (Ondřej Vetchý) při jednom ze zásahů při povodních zůstává pod hladinou, a sice je svými kolegy včas vytáhnut, ale znamená to pro něj trvalé následky a konec aktivní služby. Dneska si už jen užívá svého koníčka, a to nahrávání a poslech různých (pod)vodních živočichů. Při jednom z výletů se seznámí s prostořekou Milkou (Petra Nesvačilová) a společně se jim podaří natočit setkání podivné sekty, které vyvrcholí smrtí malé holčičky (shodou okolností té, kterou Kristek při svém posledním zásahu zachránil). Tím se rozehrává kolotoč událostí, protože ona sekta si nenechá nějaké špehování jen tak líbit, a její drátky sahají hodně vysoko ... Dle upoutávek to vypadalo na hodně dobrý (a hlavně český) thriller. Bohužel to "dobrý" se někam vytratilo, a zůstalo jen "český" - se vším, co to znamená. První polovina filmu, kdy se vše rozehrává je hodně dobrá - ale ve druhé už jde o splácaninu, kdy pomalu není jasné, kdo koho pronásleduje a proč. Postavy konají různé věci, které by normální člověk v podobné situaci asi neudělal, a tak nějak film plyne až do konce. Několik málo věcí potěšilo (stará struktura ve 120ítce), ale jinak nic moc... ()

Triny

takový filmík o ničem, nic mi nepřinesl, nic mi nevzal.. prostě jako kdybych ho ajni neviděla.. ponaučení? nikdy nikomu nevěř.. ()

jitrnic odpad!

To byl úlet!Nebylo mi dostatečným varováním, že jde o český thriller ze současnosti, věřil jsem, že díky Kornerovu scénáři by mohlo jít o zajímavý film. Výsledek mě zcela uzemnil. Těžko vybrat, co je víc zhvízdané. Na výběr je blábolivý scénář s některými až bizarními dialogy, amatérská režie, Ondřej Vetchý, kterého podezírám, že svojí roli odehrál pod vlivem drog, ostatní herecké výkony raději nekomentovat. ()

cyberhawk

Fakt jsem nepochytil, o cem je rec... naznacuje se jakasi zapletka o pohlavarech ucastnujici se obradu nejake tajne sekty, drogy, nasilnosti, obchod s lidmi, ale zadna z toho neni ani rozvijena, natoz dokoncena.Clovek dokonce tezko urci, v jake dobe se film zhruba odehrava... tenhle film je ztrata casu. ()

Lukoboss

Vetchý je dobrý herec a i v tomto snímku své kvality potvrdil. To ale nic nemění na tom, že je to film v podstatě o ničem. Přiznám se, že jsem poslání Lovce vodního ticha nepochopil, moc netuším, co tím chtěl autor říct. A to to z ukázek vypadalo vcelku nadějně. Ještě bych zmínil trochu křečovité dialogy a to bude asi všechno. I když na jakousi obranu je nutno dodat, že kamera je asi to nejlepší, co lze během snímku sledovat, no a pak již zmíněná hlavní role, která ale ke konci upadá do pozadí a pomalu se ztrácí. ()

brooklyn73

Skvele budovana atmosfera,ktera vsak v pulce filmu zacne silne klesat a uvadat.Jako by tvurci sesli z te spravne cesty a to tak ,ze se z ni uplne odchylili na jinou stranu. Samotny zaver se uz se zacatkem neda ani srovnavat.Ondrej Vetchy neuveritelne jednickove zvladl svou roli. Petra Nesvacilova se mu snazi sekundovat,bohuzel vsak nedosahne jeho kvalit,presto dobry. ()