Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

konysua

Na univerzálního vojáka to bylo skvělé! Perfektní bitky, sice to prostředí nic moc, ale aspoň nějaká snaha. 6/10 ()

kubilov

Ani nevím co k tomu napsat. Prostě jen klasické béčko ve špatné době s přestárlými herci a jedním běloruským (bulharským, albánským,...?) steroiďákem, který nepromluví snad ani slovo. K tomu špatná hudba a docela zvláštní prostory. Když to vezmu kolem a kolem, pomalu to snad dosahuje i "kvalit" původního filmu. ()

64B

Film působí chudě, ale líbil se mi. Škoda né tak výrazné role Dolpha, ale přebral sem to. Hezký zlatý střed. Tohle bylo vážně znovuzrození (na rozdíl od svého novějšího následovníka). ()

subic

JCVD Žán Kláda a DL Dolfy Gangréna už značně zestárli, první byl krok před padesátkou, druhý už ji překročil. Příběh je jasné béčko, ALE kamera, scény a triky jsou úplně v pohodě. Černobil je určitě zajímavá "béčková" lokalita pro posazení děje. Oblíbili si ji i tvůrci pozdější Smrtonosné pasti 5 (2013). Takže příběh neřeším a jinak se mi to líbilo. Je to čistokrevná žánrovka a není to pro každého. 68% ()

Erichy

Měl jsem velkou chuť dát odpad. Bylo to až k smíchu. Na tomto snímku šetřili všude, kde se dalo a taky to tak vypadalo. Nakonec dávám 1*, protože nemůžu dát nejhorší hodnocení filmu, kde znovu společně hrají dva moji největší akční hrdinové mého dětství. ()

GOGAN

Tento film se prostě nepovedl, necítil jsme žádnou emoci. Pokládám si jednu otázku, kdyby UN 3 nehrál Van Damme a Lundgrém, koukal by na to někdo ? ()

Stromek

Záčátek fajn, ale pak to jde do kytek a pochmurná atmosféra tomu jen přidává ..... vícekrát už opravdu ne!! ()

Blazis34

Jean - Claude Van Damme jako universální voják? To k sobě jde, jak hrnec na p*del. Takže herecké obsazení určitě dobré. Za to film sám o sobě mi přijde docela jako nuda, navíc k tomu ještě hodně předvídatelný děj. Celkově film mi zapadl do většiny amerických akcí, kdy vždy hlavní hrdina zabrání výbuchu bomby na poslední chvíli. To znamená, že dávám lepší dvě hvězdičky alespoň za snahu a herecký úm Van Damma. ()

ric

Opět tupé a ultra levné, ovšem snesitelnějsí něž trestuhodná dvojka. Veterány JCVD a Lungrena tu bylo navíc vidět málo, asi jedna z úspor rozpočtu. ()

Honziik17

Určitě nejhorší díl z celé série. Nechápu, jak tohle může mít lepší hodnocení než dvojka. To i ta byla o dost lepší. ()

bigbadboy

Moc sem se těšil, nic sem neočekával... myslím, že se dalo z filmu vymačkat mnohem víc... kamera slabá, zvukař se opravdu nepředvedl... Dolph měl menší roli než sem čekal a J.C. už roky z xichtu nesundá... Koukatelné béčko, ale neznat první díl (který je opravdu super) tak bych určitě jednu hvězdu musel sundat. Takhle s úctou k minulosti 50% ()

kenny79

Natěšen na další film od J.C.V.D. po jeho úspěsném comebacku a Lundgren jako třešnička na dortu ?? . Velké rozčarování, Lundren poslední snad ani né půl hodinku a Van Damme se také předvedl až v závěru, jinak nuda, nuda, nuda a to že na začátku Damme seřeže nějakého obézního dědka ?? co to jako bylo? Velké zklamání :( . 4 díl už raději nee. ()

route60 odpad!

Trapný akční snímek který doporučuji všem kteří chtějí někoho řádně nasrat, proč byl zrušen trest smrti za tento film by ho měl nědo dostat. 0 od 0 pojde. ()

chrustie

Doufal sem, že se kluci na staré roky seberou a udělají něco aspoň trochu cool, ale jedním slovem, to prosrali na plné čáře. Nudný a nic neříkající (a velmi dlouhý) začátek se pomalu přesunul do krátkych pouličních a podzemních rvaček, kdy velmi rychle vyvrcholil dvěma nudnýma bitkama se směšně v ksichtu počmáranýma šašourama. Podle obsazení filmu a závěru bych předpokládal, že JCVD strávil dlouhou dobu na stáří, v bulharském cirkusovém stanu. Pro mě velké zklamání. ()

-VINCE-

Velmi milé překvapení. Akční převážně bojové scény muž proti muži (na férovku) zvládnuty přímo bravůrně. Na to se opravdu dalo dívat. ()

VanBradley89

Zas tak zlý to nebylo. Je teda pravda, že jsem čekal něco jinýho, ale i tak dobrý. Akce je slušná, rvačky dobrý. Líbila se mi bitka Van Damme vs. Lundgren ( toho tam bylo málo) Jinak Van Damme celej film prodepresuje a nakonec to všechno zachrání. Jen mi přišel takovej unavenej. A hrozně zestárlej. Ale jak řikám koukat se na to dalo. Jen už asi nikdy víc podruhý. ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)