Pořad vysílaný TV NOVA. Reportáže odhalují podstatu politických a finančních kauz. Reportéři pořadu pomohli k odhalení několika z nich, například "Kinský" a "Berdychův gang". Moderují Radek John a Josef Klíma. (duklak2)

Lachtaan

Josef Klíma, jeho otravné zaplňování nedělních večerů před premiérovými díly mé oblíbené Kobry 11 a spousta pradávných reklamních spotů právě na tento pořad, na které bohužel nikdy nezapomenu. Nova sice točí nyní pravděpodobně větší ho*na než kdysi, má na ně alespoň úctyhodné ukázky. ()

Angelic-77

Úplně nejradši jsem měl díly s nejrůznějšími podivíny (a že jich tam bylo požehnaně), to pak byla královská zábava :). ()

Fony

Velmi rozporuplný pořad. Na jednu stranu se jim občas povede trefit hřebík na hlavičku a odhalit tak velké kauzy. Na stranu druhou některé reportáže balancují na hranici komičnosti, trapnosti a mystifikace, snad jakoby si autoři opravdu dělali z lidí legraci. Za reportáž o lovu upíru na metalovém koncertě přidávám jednu hvězdu navíc ;-) ()

zbysik

Nejlepsi publicisticky porad vsech dob a to prosim vazeni a mili neprehanim. Bez nejakych prikras zobrazuje skutecnou podstatu veci. Nesnazi se nam vnutit nejaka skreslena nepodlozena fakta, ale bez ostychu nas vtahuje primo do jadra deni za silne podpory zjistenych skutecnosti. ()

wosho

Mix žurnalistiky a bulváru. Ale mnohé reportáže stály za kouknutí i popřemýšlení o stavu dnešní společnosti. ()

Mičl

Český Michael Moore - Joska Klímů byl nej, záměrně říkám byl pač emigroval na Primu a Radek Džonny se "věnuje" politice jako nastrčená figurka strany "vyvolených". ()

Paity

Dávám čtyři hvězdy spíše za nápad a odvahu hlavně v 90. letech, kdy se po Česku potulovala celá řada nejrůznějších typů, skupin, kteří se neštítili ničeho. Navíc celá řada věcí byla kvůli tomuto pořadu zmedializovaná a pohlo se s nimi. ()

DocBrown

Asi muj prvni vstup do publicistiky, protoze to davali pred MASHem, ktery mel vecne velke zpozdeni (dnes uz neco nevidaneho), takze jsem na to "musel" cumet a cekat ()

Mo.

Už mě začíná štvát neustálé opakování toho slovního spojení "na české poměry", ale bohužel musím opět konstatovat, že na české poměry je to mimořádně kvalitní počin (a na poměry TV Nova obzvlášť). Radek John byl (než vstoupil do politiky a stal se šaškem) svého času společně s Klímou možná první a posléze poslední opravdový český investigativní novinář a jejich pořad Na vlastní oči byl vpravdě unikát (opakovat to s těmi poměry by bylo trapné). Na investigativní žurnalistiku ovšem už dnes jednoduše nejsou peníze (nebo se možná jen nechce, kdoví...). Každopádně dnes už se žádné kauzy nerozkrývají. Dnes novináři nepátrají na vlastní pěst a nevyužívají kontaktů na vysokých místech, aby odhalili nepravosti a učinili svět lepším. To, co čtete v novinách a vidíte v televizi, to není výsledek práce novinářů - to jen prostě někdo (komu se to hodí) tu práci udělal za ně a novinářům popustil tu či onu informaci. Věděl, že reportéři už se o zbytek postarají - a když se to udělá chytře, ani nebudou ověřovat, zda je ta informace pravdivá nebo ne. Do novin se napíše něco typu "MF Dnes se podařilo získat...", TV Nova (nebo třeba ČT1) odvysílá spot ve smyslu "Máme informace, že..." a to je celé; nikdo nebude pátrat potom, kde se taková informace vzala. Nicméně nějaký politik, podnikatel nebo úředník se rozhodně bude tetelit blahem, jak se mu podařilo podrazit nohy svému soupeři. A to je to jediné, oč tu jde. Slavní hlídací psi demokracie se staly patetickými sluhy systému, kde se jedno prase s druhým rve o koryto a neváhá při tom využít médií, která vždy poslušně přiběhnou, aby si smlsla na další jednohubce ze systémového zákulisí. Tím se dostáváme zpátky k pořadu Na vlastní oči. Sám si totiž nejsem jistý, nakolik pánům Johnovi a Klímovi tu exkluzivitu a investigativnost baštím. Ale jsem překvapivě spíš optimista a řekl bych, že tenkrát to fakt ještě bylo relativně dost o té "pravé novinařině" a nechci být v tomhle ohledu až příliš paranoidní a předpokládat, že to pánové měli dokonce zaplacený nebo tak něco. Jenže pak se něco stalo a i nejlepší investigativní reportér v republice se nechal pohltit systémem a stal se politikem. A systém mu jeho minulost dal samozřejmě patřičně sežrat a my jsme byli na vlastní oči svědky jednoho z největších lidských failů v dějinách novinařiny. No nic, rest in peace, česká investigativní žurnalistiko. ()

ondrula

Jo jo, Radek John v době, kdy ho lidi měli rádi. Pak se po dlouhé době vynořil jako kašpárek VV a teď bude do konce svých dní žít s ostudou. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj