Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“, ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je příběh Coco Chanel. Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen. (oficiální text distributora)

Primavera

Nostalgicky som si spomenula na svoj prvý elegantný chanelovský kabátik a prvé "malé čierne", čiže spoločenské elegantné šaty, ktoré má hádam každá ženská. V rámci posudzovania životopisu sa nedá CC uprieť obrovský talent a prínos pre svet módy a žien. Film to odzrkadľoval menej, než som čakala. Viac sa sústredil na jej priživovanie sa na bohatom starom milencovi, neskor mladom milencovi - mecenášovi, čo sa mi nezdalo až také dôležité ako jej schopnosť vidieť svet, módu a život žien inak.... Scénar pre mňa slabý, A. Tautou sa mi tiež nezdala taká presvedčivá. Čakala som trošku viac. ()

Joski

Pekne slabé filmové spracovanie témy!!! :-( Celé by som to zostrihal na 20 minút a informáciu v zaverečnych titulkoch o kvalitnej dlhoročnej tvorbe Coco Chanel previedol do skutočného filmového scenára. Škoda:-( zbytočne natiahnutá nuda, ktorá pôsobí ako úvod k filmu ktorý by si táto významná osobnosť v módnom dizajne aj zaslúžila. Druhú hviezdu dávam skvelej Adrey Tatou. Inak je to nedostatočných 25% ()

Lasombra

Kniha je nudná a film ještě nudnější! Navíc Audrey Tautou se svým dětským obličejem se hodní výborně na Amélii, ale jako Coco Chanel? To jí přece nikdo neuvěří, zvlášť, když se ani nesnažila. Film je víc o intimním životě, jen velice okrajově se snaží sem tam poukázat na největší módní návrhářku 20. století. a to je jeho největší mínus. ()

PedroPo

S trochou nadsázky a sarkasmu by se dalo říct, že je to film o Coco (Chanel) - jezdkyni na koni, barové zpěvačce, kuřačce, feministce a taky tak trochu slavné módní návrhářce. Kdo čeká oblečkové (či jiné) orgie, ten se nedočká. Audrey hraje standardně (tzn. dobře), jinak všechno ostatní je takové nemastné, neslané. ()

BDMarty007

Film mě poměrně dost překvapil tím, že děj téměř výhradně popisoval období, než se Coco stala slavnou a celkově jsem moc nepochopil, co tím chtěl kdo říci. Nějaký její umělecký a společenský názor není v podstatě artikulován, je občas jen zlehka naznačen (jednoduchost, absence ozdob...). Film pozvolna plyne bez zápletky a nějakého dějového oblouku. Je to spíš taková koláž jednotlivých epizodek. Nejzajímavější je tedy asi zachycení prostředí a atmosféry určité části vyšší společnosti té doby, pár zajímavých dialogů a Audrey Tautou. ()

wolfinek11

Oproti její roli v Amélii je toto slabý odvar, možná jsem čekala něco více od tohoto filmu. Je pravda, že toto je životopis a proto nemohu režisérovi vytýkat nic v obsahu, ale čekala jsem nějaký zvrat, tohle byl opravdu jen životopis. A pro mě proto trochu zklámání. ()

Brinkley

Tak oproti většině se mi Coco vskutku líbila. Ať jdou k čertu všechny feministky....o ikoně zvané Chanel toho víme spousty. V daném případě ale nejde o příběh módní legendy, ale ústřižek z života jedné nadmíru zajímavé LIDSKÉ bytosti. Naopak Gabrielliny začátky a skutečnost, že se ke své nezávislosti musela prokousat ne zrovna důstojným způsobem, na mě v podstatě zapůsobila a navíc mě i bavila. Btw.: Tautou není věčná Amelie a svojí Chanel s mnohými gesty a mimikou sehrála výtečně. Za sebe musím říct, že právě až tímto filmem jsem si jí od dob montmartrerského snílka opět výrazněji všimla. ()

Jonatána

Tak za mě zklamání.Dala jsem tři hvězdy, průměr. ale jsem zklamaná, protože jsem od filmu očekávala podstatně víc. Vzhledem k tomu, že se jedná o životopisný snímek, čekala jsem pořád na to, jak se Coco dostala nahoru a jak se tam udržela a stala se absolutně dokonalou módní značkou. a ono nic. ale nenudila jsem se, takže za tři. dobré. ()

mira.l

Mám tyhle životopisné filmy docela rád.Před tím, než jsem se na film podíval, jsem moc nechápal zdejší relativně nízké hodnocení. No, teď už docela chápu. Bylo to takové nemastné, neslané. Je pravdou, že Audrey Tautou není Coco tak úplně nepodobná, ale vzor sympatičnosti teda rozhodně není. Ale to je jen detail. Zpočátku to vypadalo jako poutavý životní příběh, ale zvrtlo se to do takové roviny Coco by asi ráda "drbátko", ale vdávat se nechce, rozhodně ne za tohohle, ke kterýmu se nastěhovala, ten je lenivej, pořád se jen povaluje, jezdí na koni a hraje kriket, no tam za toho by to možná i šlo, ale sakra, to je pech, on si bere pro peníze jinou, tak mi aspoň něco půjčí - nebo spíš dá, vypadalo to, jako by vlastně po celý život tak nějak nevěděla, co chce, nemělo to žádné grády, žádný smysluplný děj. Tak aspoň spíš z nudy píchala klobouky a oblékala se jako kluk. To zpracování tomu moc nepomohlo, já o Coco nevěděl prakticky nic, čekal jsem zajímavý příběh o tom, jak chudá dívka, která měla nějaký vztah nebo byla v průběhu života fascinována módou, a přitom šla ve své době dost proti proudu a společenským zvykům, dokázala vytvořit módní impérium, legendu, jejíž jméno má zvuk dodnes. O značce Chanel tam není vlastně ani zmínka. Nojo, to, co vlastně doslova přeloženo znamená název filmu, jsem si přečet až tady v komentářích... Když jsem si na Wiki přečet základní fakta o jejím životě, vyplynulo z toho, že ho rozhodně neměla tak jednoduchý a přímočarý jako v tomto zpracování. Nebo mě to aspoň tak připadalo. Celkově shrnuto, podtrženo, za exteriéry, interiéry, kostýmy (ty ostatní kromě Coco), a teda taky trochu za Audrey, nezahrála to vyloženě špatně, to dáme na průměrné 3 *, ale jednou vidět stačilo, zase taková bomba to není. Na druhou stranu musím objektivně přiznat, že jestli mě tady něco okouzlilo, tak to byla ta hříva havraních vlasů Coco. Ale to je trochu málo. ()

rumajzlik

Dost jsem se těšila a výsledkem těžký rozčarování. A. Tatou se celý film chová jako totální blbka, přičemž má dvě polohy: jednu, kdy se tváří šíleně otráveně a druhou, kdy je zase šíleně zoufalá (v obou je na přesdržku). Nechápala jsem absolutně její jednání. Hvězdička je za výtvarnou stránku. ()

Lilien

je ťažké celý život rozpovedať za necelé dve hodiny. Coco bola určite veľká žena ktorá sa postavila vtedajším konvenciám, mala vlastný názor a talent, a do sveta módy priniesla jednoduchosť a slobodu v obliekaní pre vtedajšie ženy. Tento film nám však o nej veľa nepovie je povrchný ,neosobný gradácia deju je pomalá.Samozrejme Audrey je talentovaná a do úlohy dala kus seba nielen po duševnej stránke ale i fyzická premena je značná. Mám rád dobré životopisné filmy , no tento o Coco je len šedý priemer. ()

TommyDiamond

Ano, jak tu napsalo hodně lidí- Nuda,nuda a nuda. Nechápu takovýto film ověnčený nominacemi a metály a já posouvám očima hodiny a mám chuť si ustřelit hlavu. Příběh samotné Coco Chanel je zajímavý, ale je nám servírován, tak nezáživně až hamba. Celkově 15% ()

DadysGirl

Audrey mě nepřestává okouzlovat... Navíc v příběhu (tragickém) o životě a práci jedné neobyčejné, tvrdohlavé a svéhlavé ženy, která ovlivnila svět módy... ()

Emafera

Průměrný film o geniální módní návrhářce Coco Chanel končící přesně ve chvíli, kdy začíná být divácky zajímavý. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky