Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“, ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je příběh Coco Chanel. Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen. (oficiální text distributora)

nickymilka

takže o životě Coco Chanel jsem se dozvěděla úplný kulový a to navíc jen díky dovětkovým titulkům - supr. Ještě, že máme wikipedii.... - vždyt tahle dáma přežila dvě světový!..... jak by se asi podivila, kdyby viděla co o ní natočili... Dvě hvězdy za kostýmy a za to, že jsem to vydržela až do konce... což bylo jen díky Allessandu Nivolovi, kterej je faaakt fešák. ()

Linsang

Tak o Coco Chanel jsem se dozvěděla prakticky jen to, že to byla neuvěřitelně neomalená osoba, která se drze nastěhovala k bohatému obchodníkovi s koňmi a nehodlala se od něj nechat vyhnat z baráku. A jelikož jí pak svatbou (a posléze smrtí) dalšího z milenců nevyšly plány na život zabezpečené manželky, tak se naplno vrhla na šití šatů. Je mi líto, ale tak to na mě působilo a jestli tímto křivdím slavné návrhářce, jsou za to zodpovědní filmoví tvůrci, kteří natočili tento absolutně nezáživný film. ()

psycho.ta

Nuda no..taky co na tohle téma natočit za kvalitní film, jediné plus za Audrey Tatou, která se podle mého názoru na roli Coco vysloveně hodila ()

TOPmoovie

nepotrebuejete 3h film zachytavjuci detaily zivota osobnosti. tento film zachytava podstatu veci, ich umelecke momenty, ktore formovali revolucne myslienky v obliekani zeny. a tiez film ma francuzskeho ducha, nik iny tak nezije ako oni. ved co, preto sa demokracia mohla zrodit u nich, maju kapacitu prijimat nove veci, nevidane. --myslel som ze som ti dal peniaze, ale dal som ti slobodu-- ()

moorks

Nemám příliš rád životopisné filmy, většinou jsou to dlouhé, nákladné a nekoukatelné opusy. V tomto případě je to jiné. Režisérka si správně zvolila jen určitý úsek a v podstatě ten nejdůležitější a rozhodující v životě této slavné osobnosti. Navíc Audrey Tautou je skvělou herečkou a role se zhostila opravdu výborně. Příjemná podíváná a podařený film. ()

BlackVelvet

Mam doma kocky Coco a Chanel, tak sem se chtela podivat na film o dame, podle ktere jsme kocky pojmenovali. Cesky nazev fimu je spatny a to tak, ze totalne mate divaky ohledne toho, o cem film vlastne je. Originalni nazev Coco avant Chanel znamena Coco PRED zalozenim znacky Chanel, a kdyby si distributor s nazvem aspon trochu pohral aby ho spravne reflektoval, tak by se kdejakemu divakovi usetrilo hodne casu. Ja jsem porad cekala, kdy se film dostane do bodu, kdy i uvidime neco o tom, co Coco tak proslavilo a ono nic, nicmene pozdejsi zjisteni nazvu aspon toto objasnuje. Nicmene ! i toto velmi brzke obdobi se dalo pojmout uplne jinak a lepe. Chapu sice, ze z hlediska modniho sveta neslo zas tak moc co natocit, protoze Coco v tomto velmi rannem obdobi byla vydrznovanou milenkou dvou panu a co sem tak vycetla, tak klobouky nejdrive zacla delat spise z nudy , kdyz bydlela u Balsana. Zila u Balsana tri roky, a byla zahrnovana luxusem, nicmene toto ve filmu neni, spis to vypada, ze byla chuderka opomijena a nebrana vazne. S "Boy" Capelem udajne zila 9 let ! nicmene ve filmu to vypada jako letni romanek, ktery po par mesicich skoncil autonehodou. Celkove je ve filmu casoprostor udelan dost spatne, dost to zkresluje jak dlouhe obdobi film zachycuje. Vypada to, ze Boy Coco sbalil, jeli jednou k mori a umrel. Take mne chybi nejake hlubsi zasazeni do prave prostoru, tj. reakce okoli na oblekani Coco, ktere se dozvidame prakticky jen skrze Balsana a Boye, a par dalsich vydrzovanych panicek, nicmene at mne nikdo nerika, ze kdyz si Coco vysla tak stroze odena mezi totalne nacancane panicky na plaz, ze by to nevyvolalo nejake reakce. Bylo to tak pest na oko, jako kdyby dneska clovek jel v metru cely zabaleny stribrnou folii. A nebo si ji lide pletli se stroze oblecenou sluzebnou ? Proste to ve filmu uplne chybi, stejne tak jako nejake lepsi rozklresleni rodici se vasne ke svetu mody. Takze tempem film velmi nudny a pomaly, historicky take nepresny, divaka v nicem moc neobohacujici...takze k cemu to vlastne je. To ze Coco naucila zeny nosti kalhoty vim i bez tohoto filmu ! ()

Nykol

Inšpirujúca, neskutočne tvorivá a výnimočná žena s veľkým Ž. Charakter tejto ženy, jej povaha a myslenie sú vo filme jasne podané. Jednotlivé scény filmu ukazujú, že bola silnou, nezávislou, šarmantnou ženou, ktorá sa vymykala svojej dobe, a hlavne, že jej život nebol prechádzka ružovou záhradou, lebo si okúsila aj chudobu a bohatstvo, poníženie a slávu. Hudba bola príjemne snová, herecké obsadenie sympatické. Užila som si najmä vizuálnu stránku filmu - kostýmy, interiéry a vonkajšie prostredie. Jednu hviezdičku strhávam akurát za to, že nás film ešte hlbšie nevtiahol do niektorých etáp života Coco Chanelovej, napríklad neopísal jej obdobie života počas vojny. Až tak ďaleko sa rozprávanie filmu nedostalo, a končí snáď na začiatku jej kariéry módnej ikony. Film sa mi možno natoľko páčil kvôli tomu, že som sa stotožnila s hlavnou hrdinkou a jej túžbou po láske. Síce sa presadila vo svete kde dominovali len muži, a bola úspešnou a slávnou, túžila celý život hlavne po láske. ()

Pythonator odpad!

Cocot Kanál nuda. Byly časy, kdy byla Audrey Tautou sexy (Da Vinciho hádankování), ale v tomto filmu je krajně nepřitažlivá až hnusná. To je ovšem jen jedna z vad na kráse tohoto úžasného filmu, u kterého se dá tak skvěle a nerušeně pochrupovat. ()

josefina

Jako film o volbách, ženství, lásce i době na přelomu minulého století, která je nám už navždy ztracená, je film velice silný. Fakt, že Coco se rozhodla pro odvětví módy, je jen vyústěním filmu, ne jeho nosnou linií. A i kdyby, příběh je o stylu a ten je v přímém rozporu s konzumem. Asi jsem tu výjimkou, ale na rozdíl od Piaf ke mně tento film skutečně mluvil. ()

Molerat

Tak jsem se po dlouhý době vydal se svou přítelkyní do kina.Zvolili jsme první řadu což, mi usnadnilo skoro dvouhodinová kolenobolná muka.A pak to přišlo, nemohl jsem se mezi sestrami vyznat, nevěděl jsem dlouho která bije.Pak dlouhá Balsanovská nuda, nu a konec byl poměrně očekávaný.Jak jinak také, že?Chudák osoba si prožila nešťastné dětství, pak se protloukala životem a nakonec dosáhla slávy, štěstí a všeho kolem.Nijak výrazná filmová událost.Ovšem podtrhl bych výkon Aundrey Tautou, zaskvěla se ve filmu svými (jestli se to tak dá říct) pózami a neskutečně dobře hrála šantánovou tanečnici a zpěvačku.Co jinak?Boy nevypadal moc jako pirát:) spíš jako přestárlý pouliční povaleč.Ale byl to přece jen dobrej biják s borůvkami po celou dobu...:D ()

Mirrabel

Příjemný životopisný film o ženě, která navždy změnila svět módy. Audrey Tatou nezklamala a zahrála ji opravdu skvěle. Pro mě velkým zklamáním byl nedostatek módní tvorby téhle legendární návrhářky, tahle část by mě opravdu zajímala, ale i její život je zajímavý a ne tolik známý. Příjemnou atmosféru a pocit z celého filmu zkazili poslední záběry na triumf samotné Coco v podobě módní přehlídky, kde se překvapivě neobjevili modelky tehdejší doby, ale dnešní "gazely" přehlídkových mol. ()

MiSHeC

Priserne nudne, pomale, stale cakame, co sa udeje a ono zrazu pridu titulky.. Trosku to vytrhlo z biedy herecke obsadenie, inak mi prisiel film prazdny... ()

Kakamilka

To, že se Audrey nesměje nejspíš bude tím, že hraje celkem vážnou roli. V životě postavy se toho taky moc veselého nestalo, aby se tam za břicho popadala, tak nečekejte, že to bude komediální. Ostatně od toho je to drama. Je pravda, že romantické,.. ale při jejím šarmu se není čemu divit, že se okolo ní motali chlapi. Film je ale zaměřený spíš na vztahy, než na život hrdinky. Ale to by potom musel být film dokumentární. Člověk nesmí hodnotit jméno filmu, ale děj jako takový. ()

pupidup

možná mě ovlivnila četba knihy, ale film se mi velmi líbil, herecky velice povedené. a kam že se ztratila coco (jak zde někteří píší)? To je právě to, očekáváte mnoho, kde nic není. Ona žila prací a láska k "Boyovi" ji v podstatě ovlivnila do konce života. Víc nic - "jen práce" a její úžasné výsledky. Fontain to ztvárnil víc než dobře... ()

positivity

NUDA!!! NUDA!!!! NUDA!!! Jedine čo sa človek v tomto filme o nej dozvie je asi 16 sekúnd v záverečných titulkách... jeden z najslabších životopisných filmov aké som videl!! :-( ()

Bubugirl

Spíše nežli příběh o největší modni ikoně je tento film o zamilované a svérázné ženě, která měla v lásce smůlu. Čekala jsem spoustu látek, přehlídky, modu, parfémy, modní historii a jediné co se mi na filmu líbilo byl konec. Audrey Tautou, je známá "firma" v herectví, takže u ní jsou dobré herecké výkony v hlavních rolích typické k ní není potřeba co dodávat. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky