Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“, ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je příběh Coco Chanel. Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen. (oficiální text distributora)

Streeper

Audrey Tautou jako Coco Chanel vypadala docela přesvědčivě, horší je to ale s filmem samotným. Nezaujme totiž natolik, aby jste se nenudili. Já jsem se nudila dost, není tam nic co by mě moc nadchlo, krom úplně poslední scény ve filmu, která se vážně povedla, ale jinak jsem zklamaná. ()

Wormboy

Velmi slaba kostymova drama, ktora je v prvom rade sialene nudna a na tom nic nezachranuje ani krasne prostredie Francuzska na pociatku 20.teho storocia...pre mna osobne velke sklamanie a jeden absolutne zbytocny film. ()

pakobylka

Co to ksakru mělo být ? Absolutně nudný, fádní, nezáživný snímek, který bez známek slitování, zato se škodolibým zadostiučiněním zabíjí osobnost Coco Chanel, snímek, ze kterého není ani za mák patrná její kreativita ani její touha po nezávislosti - úspěch se dostaví jen tak samo sebou, bez nějaké zvláštní námahy, aniž by pro něj cokoli obětovala ... a aniž by o něj opravdu stála. Nemohu posoudit, nakolik se Anne Fontaine držela skutečné životní cesty slavné francouzské módní návrhářky, ale pomstila se jí dokonale. DALEKO hlubší dojem ve mě před časem zanechal dvoudílný televizní film "Coco Chanel" z roku 2008. Režíroval ho Christian Duguay - a mapuje její osud s opravdovým zaujetím, s důrazem na její nesporný talent a nespoutanou, svobodomyslnou povahu. ()

gabin(a)

Chanel je pro mě opravdu pojem a i když pochopitelně nemám na jejich oblečky (a i kdybych ty peníze měla, asi bych je za hadry nevyhazovala), je to prostě moje vlna a veliká inspirace, která nikdy nezklame. Takže jsem se pochopitelně moc těšila, protože kromě domu Chanel mám ráda i Audrey Tautou a věřila jsem že tento snad životopisný film převálcuje tu nudu s protivnou a doslova buranskou Bobulovou na celé čáře. O to víc jsem zklamaná a v hodnocení více nekompromisní. Udělat něco blbě poprvé je blbý, ale udělat blbě něco i potom, co už odstrašující příklad poskytnul někdo jiný, to je fakt trestuhodné. A to platí jak v životě tak speciálně pro tento film. A Audrey Tautou se mi tu nelíbila ani vizuálně, ani herecky. Opravdu byla Coco Chanel tak zahořklá, otrávená a bez šarmu? Tomu nevěřím. ()

c.tucker

Film o neobyčejné ženě, který z tohoto tématu mohl vytěžit daleko více. Vždy, když se má něco udát, tak se děj přesune jiným směrem a vše je tím utopeno. Pro mě byla zásadní chyba časová nezařazenost v průběhu, i přes udání, alespoň nějakého časového vodítka na začátku. Audrey Tautou byla velmi průměrná a přišlo mi, že se do role moc nevžila. ()

Ice123

Tak tohle ale vážně ne. Nevím do jaké míry se film drží reálií, ale pokud takováhle Coco opravdu byla, tak bych ten film ani nenatáčel. Někoho tak arogantního v tehdejší době, kdy se jí dostalo v jejím postavením tak neuvěřitelné šance, jsem neviděl. Plus z Tautou dokázali udělat opravdu nehezkou osobu (narozdíl třeba od Amélie), takže by se dalo říci, že ani hezká nebyla (a pokud přičtu i chování tak ta by letěla hned). Takže abych to shrnul: Natočený je to asi dobře, herecky to taky není špatný, ale film vás znechutí natolik, že prostě více než-li dvě hvězdy tomu ani dát nemohu a ke konci jsem se už i nudil..... 35%. ()

Carrie_3

Coco Chanel byla impozantní dáma, která se nebála jít proti konvencím tehdejší doby a právě proto zůstala pravděpodobně obdivována až do dneška. Bohužel tento snímek to takto podat nedokázal. Zaměřil se pouze na útlou část jejího života, který byl sice zajímavý, ale ani divačky telenovel by příliš neupoutal. Mě osobně nejvíce zarazila nevyváženost snímku. Najdete zde mnoho silných momentů, ale, bohužel, také mnoho slabých/ hluchých míst. Milostný život Coco byl jistě zajímavý, ale tento film jej naprosto ubil a i to zajímavé se z něj vytratilo. Audrey Tautou mám samu o sobě velice ráda, ale sama sobě si nejsem schopna odpovědět na otázku, zda se do této role hodila. Působila na mě zvláštně, osobně mám ale pocit, že ji do role "něco" chybělo. Životopisné snímky sleduji ráda, obvykle se z nich dozvím mnoho nového. V tomto případě se tak nestalo, vlastně jsem se nedozvěděla nic, co bych nevěděla nebo co bych si nedokázala domyslet. Škoda, Coco Chanel je výjimečná osobnost a rozhodně by si zasloužila lepší zpracování jejího života. ()

Radiq

Ženská, která se oblíká jako chlap, není vůbec sexy a stočí se to na film o módě? Jo, to mě mělo varovat. To všechno mě mělo varovat. Nebo aspoň varlovat. Audrey Tautou už svoje role asi nikdy nepřekoná, protože stářím hubne a kostnatí a nesměje se a přestává se mi líbit, obzvlášť v tomhle filmu (vypadá tady tak o 15 let starší). Jo, životopis slavnejch lidí vždy naláká nějaké obecenstvo, ale tohle bylo skoro úplně nezáživný. Nepopírám její vliv na vývoj oblíkání, protože některý hadry se celkem daly, ale nejsu ženská, a proto mě to tak nebere... ()

Loki81

Tak trochu promrhana prilezitost. Nemasne, neslane, bez naboje, bez emoci... verim, ze skutecnost byla prave opacna nez jak nam ji snimek serviruje. Skoda no... obsazeni kvalitni... takze nezbyva nez svalit vinu na reziserskou zidli. ()

tom88

Nepríliš výrazná dráma o známej svetovej osobnosti Coco Chanel. Príliš obyčajná réžia aj dej, ktorý nie že by nudil, ale nie je sa na čo pozerať. Tautouová je u mňa dobrá herečka, ale nesedela mi v tejto úlohe. Vizuálne málo podmanivé. Príbeh ničím nestrhujúci, herci celkovo možno iba trocha nadpriemerní. Rozhodne som čakal viac, no dostal som len priemernú jednohubku, na ktorú sa ťažko pozriem druhý krát. 60% ()

vesper001

Parfémy Chanel mají zajímavou vlastnost, že některé jejich nositelky je samy necítí. Přesto je ale kupují a používají, protože okolí je na nich zbožňuje. Podobné paradoxy lze najít i ve filmu o samotné Coco. Obsazení je kvalitní, leč pojetí poněkud suchopárné. Životní moudra – neodmyslitelná součást každé filmové biografie – jsou zoufale banální („Nejhorší na sňatku je osud manželky.“), pointa je však silná díky výborné poslední scéně na schodech, ze které je zřejmé, že úspěch nemusí se rovnat štěstí… A verdikt? Audrey mě o svých proklamovaných hereckých kvalitách zatím úplně nepřesvědčila a Chanel N°5 mi nevoní, ale že holky těžší to maj, vím zcela určitě. ()

mr.filo

Hvězdy hlavně za ty knoflíčky, auta, klobouky a jiné detaily. Mohlo to být obsáhlejší a intenzivnější. Nebo je vše připraveno na pokračování? Završené např. komunikací s okupantskou armádou?? Nebo závislostí na morfiu? ()

Decker

Vlekla nuda, ktera se placa furt na jednom miste a stejne se nic zajimaveho nestane. Skoda toho potencialu, ktery film s Audrey mohl mit, protoze takhle je to jen z poloviny popsana stranka. ()

andrii

Šila do košatosti. Dříve než... zaníceně střihla jedny malé černé, ikonické a další. Působivou přirozenost a eleganci. ()

ecceHOMMO

Coco Chanel a čo bolo na samom počiatku.....s patričným paradoxom: v okamihoch zaujímavé ( keď sa dozvedáme čo to o Coco...napr. ako prišla k tomuto pomenovaniu), ale ako príbeh vláčne a nudné.... ()

Jennifer.S

„Já jsem muž a ty jsi žena. A muži a ženy se neoblékají stejně.“ Slibovala jsem si životopisný snímek o Coco, ale dostala jsem jen Audrey Tautou, proplouvající snímkem se dvěma „osudovými“ muži (o nichž jsem se toho taky moc nezvěděla) a pálící jednu cigaretu za druhou. Že se ke svému jménu, módní ikony, musela dopracovat postupně je samozřejmé. Co jsem ale nečekala, bylo to, že své impérium začne budovat až po hodině a půl (což – ano – je necelých 20 minut před koncem filmu). Ony se ty náznaky na potřebnou změnu ženské módy objevují v průběhu celého snímku, ale vždy se jen tak lehce otřou a hned utečou, aby snad náhodou nepředbíhaly děj. A tak, když už Coco konečně začne tvořit svou kolekci, v opravdu povedené sekvenci, tak s lítostí zjišťujete, že se jedná i o sekvenci závěrečnou. Shrnuto a podtrženo, jestli se chcete o Coco dozvědět něco užitečného, přečtěte si wikipedii (tam je toho mnohem víc a navíc to máte přečtené za 5 minut). Jestli se chcete podívat na krásné dobové kostýmy a Audrey s cigaretou, tak doporučuju film. ()

jack.hnut

Podprůměrný, nudný, bez jakýhokoli zvratu. Jediným pozitivem celýho filmu je obsazení, v čele s okouzlující Audrey Tautou. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky