Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“, ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je příběh Coco Chanel. Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen. (oficiální text distributora)

JARDAHONDA

Není ošklivých žen, jsou jen ženy, které se neumějí udělat krásnými...... Toto jsou slova jedné z nejslavnějších žen módy, která se stala inspirací i filmovému světu,, Žena s perlami i nůžkami na krku,,, to je Coco Chanel... Film jinak hodnotím spíš, jako dokument o jedné slavné návrhářce, který byl místy nudný bez energie,, Audrey Tautou zahrála svou roli příliš otráveně a chladně. Aspoń na mě, tak herecký výkon působil.. Amélie byla úplně jiný level. Závěrem = 50 % ()

Honey007

Milé překvapení, skvělá Audrey Tautou a romantický příběh. O svět módy jsem se nikdy do detailu nezajímala, takže o životě Coco Chanel jsem před filmem nevěděla vůbec nic, takže do jaké míry je biograficky věrný nemohu posoudit. Ale výprava a kostýmy mě zde doslova nadchly, včetně hlavní hrdniky. Škoda jen, že nedostala silnější herecké partnery, se kterými by mohla z romantického příběhu vytěžit více než jen příjemnou projížďku směrem k osamění a úspěchu. 70% ()

Blackcard

no jo další nudnej biografickej film ... nebýt tam audrey tak se na to ani nepodívám . tak typický začátek ! heh! jak u edith piaf ale tamto mělo nějakou úroven! ()

Boylina

Pro mě zajímavé, neboť jsem do teď o Coco Chanel nic nevěděla. A i z toho mála, co o ní ukázali, jsem se dozvěděla dvě zásadní věci a to, odkud Coco pocházela a jaký měla názory. Což mě jednoznačně obohatilo. Prostě byla jiná a bylo jí to jedno. Na druhou stranu měl film určitě navíc a co se týče její práce, mohl jít do větších detailů. Ale zřejmě se rozhodli jít touto cestou ztvárnění a mě to nijak nevadilo. ()

audri

Audrey Tautou je krásná žena s půvabnýma očima a je to moje oblíbená herečka, ale tento film a ni ta role mi k ní moc nepasovaly. Pořád jí vidím v Amelii z Montmartru. Je to film zcela průměrný, ale ukazuje co muži od žen potřebují. ()

SunnyToby

Je to mdlé. Takové nijaké. Ze začátku je Coco vtipná a svěží, ale to se postupně vytrácí s tím, jak v průběhu filmu neustále souloží. Celkově film není špatný, ale z takového tématu se rozhodně dalo vyždímat víc. ()

wodacka

Mnohokrát jsem si během sledování Coco vzpomněla na film o Edith Piaf. Do jisté míry životopisné filmy, podobné životní vzlety a pády a podle mého oka i podobně natočené se shodnou patetickou náladou a vyzněním. Nijak výrazný film, ale neurazí a je "koukatelný". ()

sedna

Audrey CHanel :-) nevím jak to říci, nejsem znechucena a ani příliš znuděna, ale pravda je, že není film až tak záživný. Ale proč se k němu vracím? Možná její svobodomyslnost nebo sama Tautou...svět kalhot a klobouků..? Nominován na cenu Americké akademie filmového umění a věd Oscar za kostýmy, dále čtyřikrát na britskou filmovou cenu BAFTA, pětkrát na francouzskou filmovou cenu César a třikrát na Evropskou filmovou cenu. Z toho všeho ovšem získal pouze jednoho Césara- za kostýmy.Jako odborný konzultant kostýmů na filmu spolupracoval dokonce Karl Lagerfeld – hlavní designér současného Chanelu. V doslovném překladu ‘Coco před Chanelem‘ a od toho by se mělo odvíjet očekávání. ()

Kaylar

Film jsem chtěla vidět z důvodu, že jsem se chtěla něco dozvědět o životě Coco Chanel - bohužel jsem nucena konstatovat, že to moc o jejím životě nebylo. Průměrná love story, kterak se hlavní hrdinka rozhoduje mezi různými muži... Pro mě to bylo moc dlouhé a utahané a o "zrodu" návrhářky módy nebo parfémů ani stopy. ()

SATUR.

Coco avant Chanel je spíše komornější, osobní příběh o výseči života velmi talentované, svérázné ženy. Profesně, řemeslně je kvalitně proveden. Tvůrci neměli za cíl zfilmovat komplexní biografii osobnosti, což film dáva najevo i svým podtitulem. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky