Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“, ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je příběh Coco Chanel. Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen. (oficiální text distributora)

Lionheart

Šlo to absolutně mimo mě. Audrey sice mám rád, ale na mladičkou Coco už je příliš "zralá". Film mě nudil, a Coco mi připadala jako nesympatická mrcha. Jediný pozitivní prvek byl Balsan, bez kterého by tenhle film byl opravdu o ničem. ()

Disease

Jak tak čtu komentáře, mám pocit, že český ditributor vynecháním překladu "avant/before" v názvu filmu mnohým zamotal hlavu :-) ()

Yarushka

Krásný herecký výkon Audrey Tautou, nádherné kostýmy...ale příběh Coco Chanel jako takový trochu pokulhává... ()

York

Rikal jsem si, ze se dozvim neco o zivote slavne modni navrharky, o tom jak navrhovala kostymy, jak se stavala postupne slavnou..., no ale ono nejak nic, nakonec zjistite, ze to bylo uplne cele o nicem... ()

Piškotka

Film se mi líbil právě proto, že citlivě líčil život Coco před její slávou.. Věčně zasmušilá Coco svou jinakostí z davu vyčnívala. Svým svérázem a jakoby popíráním ženství dávala najevo svůj přirozený půvab. V pyžamu a rozpuštěných vlasech A. Tautou vypadala jako divoženka. Z jejích uhlových očí a výrazného obočí jde strach. Coco bohužel vyrůstala v konvenční době, kde se uznával urozený původ a majetek. Láska jí byla nešťastným osudem a zároveň hnacím motorem ke kreativitě. ()

Brona09

Čekal jsem víc, o dost víc. Začátek se vyvíjel dobře, pak následovala řada zbytečně protahovaných scén a konec byl uspěchaný. Čekal jsem, že se toho o životě Coco Chanel dozvím víc, asi tak bych to řekl. Navíc nebýt skvělého hereckého výkonu úžasné Audrey Tautou a vydařených kostýmů, tak to u mě 3* rozhodně nejsou.. ()

dehlie

dlho som sa v kine tak nenudil. neverím, že coco chanel žila tak nudný a plochý život ako bol film o nej. o jej rebelstve a promiskuite v ňom nebola ani zmienka. o tom ako vlastne prišla k svojmu svetovému úspechu sa divák dozvedá zo záverečných titulkov. film mi prišiel ako príbeh pani pilcherovej, tvorcovia akoby opomenuli úlohu deja. 1000. hodnotený film. ()

Mikeel

Coco Chanel, vlastně mě tento film nijak nenadchnul, ale ani mě zas nijak extrémně nenudil. Herecky je to slušné, ale Audrey Tautou pro mě navždy bude tou roztomilou Amélii a ne Coco. Jediné, co mě opravdu štve je to, že Coco byla návrhářka, ale samotnou tvorbu vidíme až v úplném závěru, kdy okolo projde pár modelek. Tento film by přeci jen měl být o slavné Coco Chanel, jejíž jméno je dnes známo všude a je tou nejhůře dostupnou a pravděpodobně i nejdražší a nejluxusnější značkou na světě! ()

gocatgo

Velice revoluční žena v nerevoluční biografii. Jedna hvězda za kostýmy, druhá hvězda za osobnost Coco Chanel. Tvůrci bohužel nešli nijak do hloubky postav, vše je řečeno a ukázáno jen napůl, osudová láska k Boyovi vlastně nevypadá vůbec osudově, dobrou hodinu filmu se jen flákáme po zámku a přitom se vlastně ani nic neděje. Tautou bohužel s tak slabým scénářem zázrak nevyčaruje. ()

Eva_D666

Pravda, tohle je spíše dámská záležitost. A bohužel je taky pravdou, že se ani dámy o Gabrielle Chanel moc nedozví. Film o chudé holce, která se díky své zručnosti a prořízlé puse dostala až na vrchol, jenže jako celek je snímek pojat velice obecně a divák o Coco ví na konci jen pramálo. ()

embecka

Drobná drzaňa, rebelka, z ktorej povahy a odvahy by chcela mať kúsok v sebe každá žena. Obdivuhodná a pritom... sama. Život veľkolepý a pritom... smutný. Audrey krásna a spracovanie... priemerné. ()

majec4

Je to dost zvlastne natoceny zivotopisny film. Dej sa akosi vliekol a ked tak uvazujem, nic sa tam poriadne nedialo. Cely dej sa prakticky venuje "romaniku/-om", z ktorych jeden prerastie v lasku. No tym si ma to rozhodne nemalo ako ziskat. Jedine stastie je, ze filmova Coco bola zaujimava, a bavilo ma sa na nu pozerat. Toto vyrazne ovplynilo moje hodnotenie. S podobnymi filmami mam ale na par rokov pokoj. Dakujem. ()

Milwa

Audrey prokázala, že je právoplatnou nositelkou tohoto slavného hereckého jména, ona tvoří tento film od A do Z, bez ní by byl opravdu nudný...ale tak to asi bylo plánováno. ()

ypres.bass

Občas byl film trochu vláčný, ale vždy jej podržela jakovždy nádherný Audrey Tautou. Vyzdvihl bych také výkon Alessandro Nivoly v roli Boye Chapella. ()

P-puma-

Od tohoto filmu jsem čekala mnohem víc. Život Coco byl velmi zajímavý, bohužel filmaři ho nezpracovali příliš zajímavě. Škoda no. ()

elisheva

Tenhle film se podle mě moc nepovedl, měl rozhodně navíc. Zachraňuje to jen výborná Audry Tautou, která v té poslední scéně Coco Chanel jakoby z oka vypadla. ()

jane1106

Film naprosto bez ozdob, stejně jako modely madam Chanel (ne, že by mi visely ve skříni, posuzuji pouze podle televizní obrazovky:)). Nudné, bez života, strohé jako hlavní hrdinka. Audrey je kvalitní herečka, ale zde nebyla nejmenší příležitost se jakkoli intenzivněji projevit. Nezáživný scénář ještě podtrhla Boyova nehoda - režisérka se mohla aspoň trochu pochlapit a karambol ztvárnit zajímavějším způsobem než pouhým obrácením auta do škarpy. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky