Thriller určený divákom, pre ktorých bol Da Vinciho kód iba začiatkom. Mladá archeologička pátra po skrytých tajomstvách templárskych rytierov... Keď sa Mira Sorvinová ako manhattanská archeologička Tess Chaykinová stane svedkyňou krádeže podivného predmetu z Metropolitného múzea, ktorý ulúpia štyria muži na koňoch odetí v brnení templárskych rytierov a ozbrojení mečmi, jej život sa obráti hore nohami. Nasledujúce udalosti ju spolu so špeciálnym agentom FBI Seanom Daleym zavedú na fantastickú a dobrodružnú cestu, precestujú Turecko i Grécko a na záver príde k šokujúcemu odhaleniu vo Vatikáne... (oficiální text distributora)

Emmet

Bděte lidé bděte! Jak tento film může mít 41%. Zatím nebudu hodnotit, protože nemám shlédlou druhou část. Ta by, ale musela být lepší než Forest Gump a American History X dohromady, aby se nezařadila mezi mých TOP 10 nejhorších filmů. Takovou snůšku keců jsem už dlouho neviděl. Každý krok paní profesorky, doktorky, docentky a já nevím čeho všeho byl naprosto dokonale předvídatelný. Nevěřím, že to řeknu, ale radši Hannu Montanu ,než znovu tohle. Jak mohli proboha herečku, která má oscara a Omara Sharifa přesvědčit aby hráli v takové hovadině. V skutku to je něco čemu jestli dám po shlédnutí druhé části aspoň jednu hvězdičku, tak si tento film dám do oblíbených. (To se naštěstí nemůže povést) ()

macetoma

Instantní nuda. Jedna hvězda za Mir......(u) (Sorvino). Pokud máte rádi templáře, radši si pustťe nebo přečtěte cokoliv jiného, bude to určitě lepší než tento nesmysl. ()

driftm

dobrý příběh všechno dobré,ale ta pitomá ženská ten svitek upustí,takový ženský s filmu pryč kruci,všechno zkazí!!!!To mi pak celý film zkazilo!!!! ()

RyanRainheart

O proti knize jedna velká nuda, dosti přokombinované a dost špatně natočené. Scénarista si zřejmě řelk, že vztah obou hlavních hrdinů je v knize nuda, takže jej okoření vzájemným žvaněním o ničem a neustálým zatýkáním hrdinky. Kdybych nečetla knihu, musela bych si myslet, že postava Tess Miry Sorvino je pěkná kráva, a to už podle první scény, kdy hrdinka neváhá a ve střevících na podpadku skočí na koně a uhání praštit jednoho ze zlodějů, navíc pak vyžaduje boty nové!!! (v knize takováto scéna vůbec není). Proto radím všem, než strávit čas koukáním na televizi, přečíst si raději v klidu knihu, sice vám to bude trvat déle, než shlédnutí tohoto dvojdílného filmu, ale zážitek bude rozhodně lepší. ()

Pitryx odpad!

Po úvodní akci nastává také čas nudy, kdy se hlavní hrdinka vybavuje s dětmi nebo s tím chlapem. Já nevím, asi měl být vložený příběh o templářích udělán zvlášť, protože ten byl alespoň trochu zábavný. Hrdinka filmu mi byla obr nesympatická, taková kráva co všudybyla a všechno zná, prostě na tomto tv filmu neshledávám nic pozitivního, abych se díval na druhý díl. Snad malilinko ty akční scény?Ale bylo jich málo, takže fakt nic. 201311020/0 ()

matufran odpad!

VELKÉ zklamání, zdůrazňuji "velké". Na to, že je to dvojdílný snímek, jehož jedna stopáž je 90 minut, je to jedno velké NIC... Příběh nelogicky poskládaný, a s knižní předlohou vůbec nesouhlasí děj, který je VELMI odlišný a s knihou vůbec nic nemá společného. Hlavní filmová postava je ukecaná a akční blondýna, jejíž knižní předloha je pravým opakem. Jedním slovem... !!!HRŮZA!!! Podobnost s knižní předlohou: minimální - 10% (to je lepší si přečíst knihu) dabing: mizerný (u některých postav monotonní povídání než dabování) příběh: logická návaznost ubohá ()

miza

První část stojí ještě za zhlédnutí,ale druhý díl to je prostě nuda a ten konec je jen na odpal. ()

rigby

Kříženec Indiana Jonese v ženské podobě a Šifry mistra Leonarda. Po dobrém úvodu přichází rozvleklý a na první pohled levný televizní film. Odpočinková záležitost po namáhavém dni, u které se nemusí přemýšlet. Na televizi je to nadprůměr. ()

brasek odpad!

Snímok sa motá okolo konšpirácie Templárskych rytierov. Celý príbeh je jedna hlúposť, nie posolstvom ale tým ako to filmári vyrozprávali. ()

blekekeke

Je TV film, takže to podle toho vypadá. Všechny ty chyby, jako auto vedle díry ve střeše s dřevných trámů 700let starých, kdy se nerozpadne dřevěná střecha, ale kamenný kostel. Templáři plavou v drátěných košilích. Nebo rozbouřené moře z 20m vlnami, kdy potápěč je v relativní klidné vodě a tak podobně. A jako hřebíček se paní milému v kómatu vysmrká do ruky :o) Dobrý, archeo rád, ale tohle nebylo ... ()

Ponocnej odpad!

Nabozensky indiana Jones kdy Indy je takova potrhla kravka a s ni hleda poklad totalne neschopny silne verici agent FBI, film je naivni a vsechny postavy se chovaji neuveritelne stupidne a vedou mezi sebou jeste hloupejsi rozhovory coz teda koncem filmu uplne rozsekli neco tak neuveritelne stupidniho a kycoviteho se jen tak nevidi. Asi nechteli aby to nabozensky fanatici na celem svete odsoudili stejne jako Sifru mistra leonarda. ()

schindler

Ambice na úterní večer na Nově vyčuhují už po několika minutách. Úvodní scéna - do muzea vjedou na koních 4 jezdci v brnění a ukradnou některé muzejní exponáty. Po jejich stopách se vzápětí vydává ječící archeoložka (také na koni) a jednoho z jezdců sejme (a teď se držte) PAPEŽSKOU HOLÍ. V následujících minutách začne smršť hloupých scén, ve kterých se hovoří hlavně o templářích a jakémsi dekodéru. PS. Bacha, má to i druhý díl!!! ()

Mr.Lordi

Zezačátku prvního dílu jsem to bral jako komedii a jako takové se mi scéna s bitvou meč vs. papežská berla celkem líbila, ten styl rytířských turnajů byl přinejmenším zajímavý, ovšem štvala mě jasně viditelná dvojexpozice. Když jsem si přečetl, že se má jednat o thriller, začíná film docala obstojně ztrácet... knihu jsem nečetl, proto nemohu porovnat. Uvidíme, co přinese druhý díl, podle upoutávek by měl být mnohem akčnější než první (prozatím hodnotím ***). No tak ne no. Díl druhý to akorát ještě více potentil - auto vybuchující v ohnivé kouli po obyčejném nárazu? A ani Omar Sharif v kratičkém vstupu tomu tu ubranou hvězdičku nezachrání. 35% ()

P@\/EL

Ne zrovna přesvědčivý dobrodružný film, který měl ovšem docela dobrý potenciál, nicméně ten tady nebyl zcela využit. Tak zajímavý námět, jakým templářský řád a záhady křesťanství bezesporu jsou, si určitě zasloužillepší zpracování. Děj je málo dobrodružný a napínavý. Dokonce jsem byl zklamán i závěrem, který vyzněl poněkud nevýrazně. ()

restahonza

Boha to jsem si zase něco pustil. Studuju Historii, přímo templáři jsem se zabýval a načetl o nich dost literatury, včetně Malcolma Barbera největšího odborníka na Templářský řád v Evropě. Když už chci o něčem točit tak aspoň základní historická fakta by neškodila :D tu jednu hvězdičku za to že jsou mnohem horší filmy ()