Pontypool

• Kanada Pontypool (více)

Psychologický thriller, v němž smrtící virus prostupuje městečkem v Ontariu. (Filmbox)

Eraserhead

Hodnotím pouze atmosféru, která byla místy velmi slušná, ale jinak bez mučení přiznávám, že jsem příliš nepochopil myšlenku. ()

666Carnage

Skoro půl filmu se odehrává jen v rádiu a nic se neděje až na tu super atmosféru, která houstne a přeroste v super davovou psychózu. Dosti originální a bavilo mě to snímek tohohle typu jsem ještě neviděl a díky té nevědomosti co se děje a atmosféře tajemna je to dosti zajímavý snímek. 70% ()

Corpsegrinder

Hodně originální zombie horor. Šlo to natočit líp? Určitě. Já osobně bych byl radši kdyby se to celý vezlo ve stejným duchu jako první třetina kde rádio pouze přijímá hovory od volajících který popisujou masakr venku, člověk občas ten bordel i slyší a je na fantazii diváka si to vše dokreslit. Prostě taková variace na rozhlasovou Válku světů kterou se to stejně inspirovalo. S příchodem doktora a nakonec i infikovaných to bohužel ztrácí atmosféru, částečně proto že doktor jakoby vypadl z nějaký komedie, a částečně proto že stádo nakaženejch jsou klasický marmeládníci co nic nepředvedou. Naštěstí to celou dobu táhne jako vždy sympatickej McHattie. Lituju lidí co na to čuměli s českým překladem protože to vůbec nemohlo dávat smysl, hlavně když se to začne cíleně motat i v originále. ()

Hyb_rid

Musím přiznat, že tohle mě opravdu dostalo. Nebudu tu vyjmenovávat žádné superlativy, vím jen že McHattieho hlas mi bude ještě hodně dlouho znít v hlavě. ()

Abiosis

*OPLATÍ SA NEVEDIEŤ PO ANGLICKY* Priznávam, že jednu či dve kľúčové veci som nepochopil a možno práve preto vo mne film nerezonuje až tak, ako by mohol. Žánrom a formou je však presne taký, aký obľubujem: klaustrofobický, dialógový a s minimálnym počtom protagonistov. Typickou súčasťou týchto minimalistických filmov býva aj absencia dobrých hereckých výkonov, avšak v tomto prípade sa obávať netreba. Stephen McHattie zaujme svojim hereckým prejavom, a navyše aj výzorom; a tiež hlasom. Práve ten dokonale dokresľuje desivú atmosféru filmu, ktorá pramení z toho, že rovnako ako protagonisti, ani my nevieme, čo sa mimo budovy vlastne deje a dozvedáme sa to len sprostredkovane. A toho, čo nepoznáme, sa bojíme vždy najviac. Verdikt v 1 vete: Originálny nápadom i spracovaním. 01.09.11 ()

Teabag

Zcela originální zombie jízda téměř bez zombie. Herci jsou skvělí a atmosféra dobře gradovaná. Parádní žánrové osvěžení a důkaz, že i dneska jde za relativně málo peněz udělat hodně muziky. "Do you really want to provide a genocide with elevator music?" ()

IvoB

Ten film je… zvláštní. Jedná se o dosti neobvyklý horor, kde je zapracováno něco jako „zombie apokalypsa“, avšak s naprosto odlišným (a pro mě nepříliš srozumitelným) způsobem nákazy – šíří se „infikovanými“ slovy. Celá ta premisa a řešení, s kterým postavy přijdou, jsou poměrně zmatené. A tak působí i celý film. Stejně jako postavy, i divák snad po celou dobu neví, o co jde. Vlastně toho ani moc neuvidíme, neboť se celý děj odehrává v nahrávacím studiu rádia. Podstatnou část filmu tak jen sledujeme hlasatele a posloucháme vstupy „zvenku“. Celá apokalypsa je tak v podstatě jen popisována. Je tedy jen na divákovi, aby si představil, co se vlastně děje. Zmatená premisa (a divná potitulková scéna) je něco, co mi doopravdy vadilo. Čekal jsem něco zajímavějšího, logičtějšího. Takto je to poměrně abstraktní. Na druhou stranu je přístup tohoto filmu poměrně unikátní. Dokáže držet (s větším či menším úspěchem) pozornost a vyvolat napětí právě touto nevědomostí. Takže atmosféru to docela má. Film je tedy zajímavý, ale dost ukecaný a někdy nudný. Dám mu tedy poměrně neutrální 3*. ()

Disease

Minimal is maximal. Výborná komorní záležitost, která klidně mohla zústat v intencích Wellesovy adaptace Války světů. ()

sona123

Dávám tři hvězdičky, protože si film asi budu pamatovat dýl. Jinak to ale bylo zlé...předně: NENÍ TO HORROR!!! Ze začátku to bylo hodně zoufalé - sice úvod fajn, ale v momentě, kdy se hlavní hrdina dostane do studia, je zle - pak se jen mluví a mluví a docela jsem se bála, že se vlastně o avizovaných zombících bude jen mluvit....no a pointa...Ne ne, pokud se vyhnete obloukem, dobře uděláte, ta originalita za protrpěných 95 minut rozhodně nestojí. ()

Zombi

Horor s víceméně běžnou zombie premisou, zpacovaný originálním způsobem a ozvláštněný způsobem šíření "nákazy". Atmosféra je hutná, rádiová hlášení matoucí, sněhová vánice za dveřmi skličující. Působivosti přispívají i herecké výkony, McHattie je libovej. Slušné 4 hvězdy. ()

zdenur

Překvapivě dost originální horor s dusivou atmosférou a několika momenty, při kterých mi fakt přeběhl mráz po zádech. Proč tak nízké hodnocení? Ulítlý závěr, nelogičnosti se zombies, kteří se prostě objevují a mizí a pak ta romantická chvilka.. wtf? ()

bolan

Vydržet první půlku mi dalo víc přemáhání, než jsem schopen vydržet. Takže originální to bezesporu je, ale to ještě neznamená že to je dobrý. ()

Furmi

Čo sa týka zombie žánru je pontypool dosť slabý film, čo sa týka prvotného nápadu jedná sa síce o rozumne spracovaný "horor" ale myšlienka sa mi nepáčila, resp. bola to proste pitomosť (infected words wtf ?). Ale gradovanie atmosféry do takej trištvrtiny filmu bolo perfektné a to chválim, v dnešnej dobe plnej krvákov a prvoplánovaných ľakačiek je tento štýl už dosť ohrozeným druhom. 60% ()

Ronaldo79

Mimořádně originální způsob přenášení zombie viru, opravdu klobouk dolů před tímto nápadem, ve zbytku exceluje herecký a především audioorální výkon Stephena McHattieho z něhož charisma srší od úvodního hlášení o ztracené kočce až do úplného závěru, proto se není čemu divit, že utáhne i celkem komorní dílo, v které se skoro po celou dobu stopáže nic neděje. Ovšem to neznamená, že by film postrádal napětí, to se naopak daří budovat a je celkově takové znepokojivé. Proto je veliká škoda, že příběh ke konci trochu postrádá dech a to mu stačilo býti kreativnější, akčnější a mohl vzniknout žánrový klenot, takhle jsou z toho nadprůměrné 4*. ()

Silviaxx

Z tohto som tak trochu rozhodená. V niektorých ohľadoch je Pontypool skvelý. Nepamätám si kedy naposledy som vo filme/horore videla takto originálny a geniálny námet - vidno, že to tvorcovia nezbúchali na kolene, ale naozaj chceli priniesť niečo, čo tu ešte nebolo, čo premysleli do najmenších detajlov. Na druhej strane však na mňa tento námet ku koncu pôsobil o niečo viac prekombinovane ako by som uznala za vhodné. Rovnako niekoľko dialógových pasáži som pozerala spôsobom, že som sa v podstate nechytala na to, o čom sa vlastne postavy rozprávajú, nejak mi unikala pointa. Prvá hodinka je však naozaj excelentná - tá neistota, strach, fantázia pracuje na plné obrátky, počujeme, čo sa deje, ale nič nevidíme - úplne akoby som tam sedela s postavami a prežívala to. Po tej hodinke, už to až tak veľmi zaujímavé nie je, chýba mi aspoň o niekoľko scén naviac so slovnými zombiekmi, ale Pontypool to očividne nechcel zahrať na priamu akciu. Tak ako zaujímavo to začalo, to v mojich očiach nie príliš zaujímavo skončilo. ()

Teardown

Někdo by řekl:"Ukecaný až hanba." To sice ano, ale v tomto případě jde o gigantické plus. Však koho by napadla taková věc, jako je šíření viru tímto "Pontypoolským" způsobem. Navíc budování atmosféry tu jde jako po másle a opravdu k tomu stačilo jen tak málo. Dalším plusem je vynikající Stephen McHattie, kterému role ostříleného rozhlasového moderátora sedla naprosto skvěle. Pontypool je opravdu vyjímečný film, který dokázal posunout hranice hororového žánru, zase o kousíček kupředu. Rozhodně doporučuji. ()

Med_Tw

Zajímavá, originální záležitost s dobrou atmosférou ... Jen ať se podobně originalnich filmků vzniká víc... ()

warrenur

Nemal som ziadne konkretne ocakavania a asi i preto ma Pontypool prijemne prekvapil. Nametom i pointou. Vdaka originalite, hutnej atmosfere, telefonatom plnych paniky (kedy pracuje divakova predstavivost), vdaka podmanivemu hlasu filmoveho Mazzy-ho a uzasnej Lise Houle, ktorej som veril kazdy jej prejav, som uvazoval nad "stvorhviezdim". Avsak v poslednej tretine filmu som uz necitil vacsie napatie a i obcasne miesta, kedy som sa v dialogoch, ci "drmoleni" na chvilku stratil, prispeli k 3-ke, v tomto pripade 60%. A to si pravidelne vychutnavam tento zaner v noci a so sluchadlami na usiach. :) ()