Pontypool

• Kanada Pontypool (více)

Psychologický thriller, v němž smrtící virus prostupuje městečkem v Ontariu. (Filmbox)

ledzepfan

Hlavní zbraně jsou nekompromisní originalita(!!)a fakt, že většinu stopáže film pracuje s pravidlem, že nejděsivější je to co nevidíme(co zapíná temné okruhy naší fantasie). Atmosféra se dá krájet a pokud na celou tu hru divák přistoupí, může ho čekat velké překvapení ve formě zážitku z filmu, který se nebojí převracet filmovou řeč na ruby. Za mě oba palce nahoru!... Dále následuje SPOILERoidní postřeh............. Ve filmovém světě je sice hlavní téma filmu nevídané a originální-Je třeba ale zmínit, že už W.S.Burroughs vážně zkoumal myšlenku, že slova a řeč se v některých formách projevují jako virus, jako samostatná(možná destruktivní)životní forma která člověka(nosiče/hostitele) často nutí k až neovladatelnému proudění slov, opakování atd.. Těžko říct jestli je burgessova inspirace opravdu právě tady, ale i to následné ničení významu slov (jako formy léčby/osvobození) by tomu odpovídalo. ()

Korbitch

Krásně jsem se zavrtal do sedačky a představil si, že jsem jeden z posluchačů malého rádia, zimou zasypaného malého městečka, které se stalo epicentrem neznámé nákazy a báječně si film vychutnal. Nutí vás to zapojit fantazii, protože veškeré scény si musíte sami vytvořit. Stáváte se tak režisérem vaší vlastní fantazie. Verbalovi evidentně nečetli rodiče pohádky, tudíž žádnou fantazii nemá, takže se nedivím, že se mu film nelíbil. Je mi ho líto. ()

topi

Určitě jeden z nejoriginálnějších zombie hororů s perfektně stupňovanou a houstnoucí atmosférou, jaký jsem kdy viděl. Skvělé prostředí rádiové věži mě trochu připomělo Carpenterovu klasiku The fog. Stylový hudební doprovod film ještě více zvýrazňuje. Parádní kousek! " Kill is kiss, kill is kiss, kill is kiss...What is kill?..." " Sydney Briar is alive " - tahle věta mě bude hučet ještě dlouho v hlavě...A ještě charismatický Stephen Mc Donald a jeho hlas, to je fakt něco! ()

MATADOR

Originální horůrek o nákaze, která se šíří velmi zajímavé. Pontypool je sám o sobě velmi zajímavý a dopomáhá k tomu charizmatický hlas hlavního představitele, který i sympaťák. I když se zdá, že se může jednat o nezajímavou věc, Pontypool má co do sebe a nebýt velmi legračního konce v titulcích, byly by to čtyři. ()

PogoJoe

"Kind of zombie" film odehrávající se cele na půdě jedné maloměstské rozhlasové stanice, kde se de facto (kromě hlasů) objevují jen 4 herci? Může to fungovat? Pokud je herců málo, je důležitý jejich výběr, což se zde celkem povedlo - Stephen McHattie je velice charismatický kovboj, rozhlasový veterán a dvě dívky, které ho doplňují, se mi taky líbily (nejen jejich vzhled, ale i herectví). A pak tu je dr. Mendez... Film má výbornou atmosféru, kameru, na produkci tohoto typu je překvapivě kvalitně natočen. Do zhruba 50. minuty trochu nuda, pak se to zlepší, ale ke konci už jakoby autoři nevěděli, jak film ukončit a tápou. Celkově vzato: solidní, atmosférický horror, nikoliv však můj "cup of tea". ()

Dexter1

Pontypool je inovatívny zombie film, pri ktorom by zaplesal aj samotný de Saussure. Je to neskutočne dobre poskladané. Náznaky tajomnej nákazy v rozhlasovom vysielaní sa v skvelom McHattieho výkone menia na skutočnú hrôzu, bez toho aby ste videli nejakú gore scénu. Taktiež oceňujem netradičné ponímanie prenosu nákazy (viac nemôžem popísať, lebo by to hraničilo z maximálnym spoilerom). Skromný a nízkorozpočtový film, ktorý sa na nič nehrá a má gule. ()

gumli

Väčšiu polovicu celého filmu sa len v jednom kuse kecá a kecá.Námet je ale naozaj celkom originálny.Aj keď je to zombie horror,úplne iný ako bežné zombie filmy.Ale dá sa povedať že je to zároveň aj psychologický thriller.Celý film sa odohráva v jednej budove s pár miestnosťami.Preto rozpočet filmu aj keď nie je vysoký,bolo to 1 milión 500 tisíc USA dolárov nie je moc vidieť.Neviem čo mohlo na tom filme stať tie peniaze.Ale zombíkov si v tomto filme moc neužijete,ani nejaké zombícke akcie,ani ich moc neuvidíte.Zarytý fanúšikovia tohoto žánru asi utečú od tohoto filmu.V skutočnosti film ponúka len hlad zombíkov po ľudskom mäse a po krvi a tým to končí.Kto by chcel robiť titulky k tomuto filmu,niet mu čo závidieť.Zaberú toľko ako minimálne tri celovečerné filmy. ()

honajz2

Mohlo to být skvělé, ale režisér to nebyl schopný ukočírovat. Dobře, film zprvu zaujme prostředím, rozhlasové studio, jenom tři lidé a to je v podstatě skoro vše, co ve filmu uvidíme. Pak tu jsme ve spojení s chudákem Kenem, který přináší zprávy o šíření čehosi. Fajn, postavy jsou zajímavé, konečně jsem se dočkal hororu, kde je v hlavní roli ten nejstarší. Pak je tu ještě skvělá tísnivá atmosféra, některé informace opravdu vyvolají mrazení. To je k plusům všechno. Většinou se panu režisérovi nepovedlo nepovedlo udělat ani filmově realistickou podivnost a působilo to směšně. Občas je ten děj takový pitomý a úplně se povedlo zkazit konec (+ titulková scéna nám opět přivede naprosto klasický hororový konec). A taky mi vadí, že zde nebylo vysvětleno, odkud virus vzešel. Možná režisér doufal v to, že tohle bude slavná hororová série a nějaký genesis bude třeba ve třetím díle, no ani náhodu. Jo, a to je asi poprvé, kdy je horor nejnapínavější v prostředku. 3* ()

Jino

Pontypool se mezi žánrovou směsicí filmů o zombies určitě neztratí. S docela originálním námětem se probíjí i přes značnou dávku nudných keců v obligátním půlhodinovém seznámení, v němž se divákovi představují hlavní postavy, které si musí navíc oblíbit, aby následně vynikla ta správná požadovaná atmosféra opuštěného rádia uprostřed nakažlivé epidemie, která mění lidi v psychopatické jedince. U mě se to povedlo tak na polovic - Stephen McHattie je sice sympaťák a svoji roli zvládá výborně, ale do atmosféry mi bohužel zasahoval hodně užvaněný scénář, díky jehož třídění velkého množství slov na zbytečná a užitečná, jsem nebyl vždy v pozoru. To se mi nevyplatilo o odnesl jsem to mírnou dezorientací. 65% ()

bourec

Ty krávo!68%.No teda,mám pocit,že zase jako už několikrát sem šlápnul vedle.Jen kdybych se před čuměním na tuhle kravinu prošel biografií režiséra,kterej tohle natočil,měl bych možná jasno a ušetřil bych hodinu života.Proč hodinu?Ten konec byl v nedohlednu,tak sem zmáčknul stop,a bylo po ftákách.Zase jeden z těch ukecanejch filmů,nudnejch,utahanejch.A pak mi ještě někdo bude vysvětlovat,že sem to nepochopil,že je to bomba.Hovno,nasrat!10%. ()

Mefistofelle

Pontypool je rozhodně nejoriginálněji pojatý zombie horor, jaký jsem kdy viděla, a zároveň je jedním z mých nejoblíbenějších. Co je pro něj rozhodně a jednoznačně typické je množství dialogů. Opravdu, většinu filmu se jenom mluví. Vypadá to jako nuda? Vůbec to tak není, protože dialogy jsou pěkně scénáristicky stavěné a dávají smysl, není to žádné bezduché plácání. Děj samotný je redukován na jediné místo a sice rozhlasovou stanici, do které postupně začínají přicházet velmi podivné zprávy o ději v okolí. Jak děj postupuje, stanice se stává jediným a posledním bezpečným místem, kde se lze schovat před podivnou nákazou, která zachvátila město a dělá z lidí potácející se agresivní zombie. Dvojice hlavních hrdinů, která se až do poslední chvíle snaží udržet rádio v chodu, je více než sympatická a i když je akce i napětí ve srovnání s dialogovými částmi málo, o to víc na vás zapůsobí. Ale co je snad nejvíc překvapivé, je způsob, jakým je vysvětlena příčina epidemie. Něco tak originálního jsem nikdy v rámci žánru neviděla. Pravda, podobné vysvětlení sedne málokomu, ale mě se opravdu líbilo, protože se v tomto směru tvůrci nebáli vybočit z řady. ()

Nach

Originální zombie snímek velmi nízkého rozpočtu. Vše v něm se odehrává uvnitř rádiového studia a záběry mimo interiér čekejte pouze v krátkých přestřihách. Nejdůležitější je zde hlas moderátora (má jej velice kvalitní) a dějová zápletka točící okolo viru přenášejícího se skrze řeč. To jsou dvě největší pozitiva filmu. Bohužel, celá tato originalita je za oponou velice laciného hororu a dokonce i místy filmařského amatérismu. A to jak kamerově, tak střihově. Kupříkladu dojde k souboji s nakaženou dívkou a aby se filmaři nenamáhali točením násilné scény, raději začnou snímat prázdnou místnost a vše řešit zvukově. Přestřih je přitom tak okatý, že v jednom záběru vidíme napadajícího hrdinu nakaženou dívku a poté střihem na ten samý záběr už jen vidíme ceduli na zdi. Postava tak nepadne k zemi mimo záběr, ale prostě zmizí jako duch. Další negativum vidím ve scénáři, který nedokáže efektivně ždímat z originálního nápadu. Do chvíle, než se objeví zmatený doktor, nevíme co se děje a postavy jsou značně nedůvěřivé. Jakmile se ale doktor objeví, psychologie hrdinů se změní a každé jeho slovo žerou jako katolík evangelium. Takových chyb bych mohl jmenovat více. Nicméně odpadový film to rozhodně není, neboť mě i tak nenudil. Pokud máte rádi horory, Pontypoolu dejte šanci. I přes všechny chyby si jí zaslouží. P.S. To přirovnání ke katolíkům není náhodné. Občas to i vypadá, že nápad na tento horor vznikl během bohoslužby. 65% ()

cariada

Celkem povedený hororový drama o jakési nákaze v malém městě. Celé se to odehrává v místním rádiu, kdy se postupně celé drama odehrává.  A nutí nás vlastně spekulovat co a jak. Někdy stačí jen  tohle místo spousty akce a krve. ()

TomikZlesa

Zajímavý to počin, prvních 20minut si říkám WTF? co je tohle za nudu, jenže v zápětí se přistihnu jak mi běhá mráz po zádech a téměř se bojím :-) člověk se asi nejvíc bojí neznámýho, toho co nevídí a přesto ho to děsí, právě s tímhle si film několik desítek minut hraje. Ano víc zombie, litry krve...shit, o tomhle to vůbec být nemělo a je dobře že zombies a jejich řádění dostalo tam málo prostoru, jenže o čem to vlastnš mělo být ? ()

dubinak

Všichni tu poukazují na to, jak byl ten film strašně okecaný a furt se jenom kecalo a kecalo. Mně to nevadilo. Naopak za to dávám palec nahoru a oceňuji Pontypool jako nejoriginálnější nejukecanější zombiárnu roku 2008. ()

Martrix

Po dlouhé době se někdo pokusil udělat horor, který není postavený jen na nechutných scénách utržených-ukousnutých končetin, nebo na gumové, či digitální příšeře. Pitomý trend roztřepané kamery (která má skrýt mizerné triky), se v Pontypoolu také nekoná a navíc tady máme McHattieho, který spolu s Houle předvádí skvělé herectví. A aby toho nebylo málo, tak Pontypool má i zajímavý nápad a slušné dialogy. Pro diváky kteří si libují v akčních scénách, to bude ukecané a nudné. Já mám raději filmy s atmosférou a silným příběhem, takže jsem byl spokojený. Vlastně bych byl za normálních okolností nadšený. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že ono vychvalované herectví a zajímavý nápad, nějak nedržely po hromadě. Ingredience byly vynikající, ale výsledný pokrm je lehce nadprůměrný i díky snaze vše vysvětlit a uzavřít. ()

Radiq

Vzhledem k tomu, že nesnáším rádia, kde se jenom kecá (a tenhle moderátor navíc kecá hrozný kraviny) a hovno hraje dobrá hudba, tak jsem k tomu hned od začátka zaujal postoj, že se u toho budu bavit asi jak při vypalování bradavic. Nebyla to tak uplně pravda, ale dobrej pocit se u mě neprojevil. Proč? Hodně důvodů. Třeba ten, že zrovna ve chvíli, kdy to začne být zajímavý a představivost vám bubnuje v hlavě, která jede na 1000 otáček z minutu, se to najednou změní na uplnou kravinu (spoilerově k tomu řikám, že se tam objeví nemoc, která se přenáší slovama, jen některejma infikovanejma slovama, no neni to hrozná blbost?). Přitom když jsme o všem věděli jen zprostředkovaně přes zprávy lidí, kontaktujících rádio stanici, byl jsem z toho nadšenej. Škoda, že to nevydrželo dýl a že tvůrci tomu dali nějakou "tvář". Že to bylo celý takový minimalistický, to ani nevadilo, ale někdy bylo vidět, že hodně šetřej, aby nám nemuseli ukazovat, co se děje venku. Čím dýl jsem na to koukal, tím víc jsem si pod kníry mumlal slovo pitomost... pitomost... pitomost... pitomost... pitomost... (a sakra) ()

Cedr

23.11.09 - Co to je za dementní popis filmu?! No každopádně Pontypool dostává body za originální pojetí velmi okoukaného, ale stále ještě vysoce zábavného žánru, za skvělou - minimalisticky vybudovanou atmosféru, za vynikajícího stylového chlapíka v hlavní roli a za to, že jsem jej viděl dvakrát hned za sebou a navíc poslechl rádiovou hru sestříhanou z dialogů tohoto filmu a stále se bavil. Pro mě bez debat film roku 2009. ()

Aargh

První půlka je báječná, pak ovšem přijde "vysvětlení", na které jsem nemohl reagovat jinak než několikanásobným facepalmem a zbytek filmu už vysloveně paroduje sám sebe. Fail. ()