Pontypool

• Kanada Pontypool (více)

Psychologický thriller, v němž smrtící virus prostupuje městečkem v Ontariu. (Filmbox)

Chrustyn

Pár postav, rádiové studio a překvapivě to jako horor dokázalo fungovat. Pokud nemáte nic proti komornějšímu pojetí hororu, které se tentokrát zaměřuje opravdu jen na dialogy, určitě Pontypool zkuste. ()

heyda

No teda, nenapadlo mě, že by bylo vůbec možné pojmout téma ´´zombíků´´ ještě nějakým originálním způsobem. Ale ono to jde! A je to sakra dobrý nápad. Chválím kromě herců i scénář. Jak už zmínil JASM: tohle je opravdu nejukecanější horor, co znám. Ale ukecaný v dobrém slova smyslu. Do dokonalosti to má sice daleko, ale do průměru tohle taky nepatří. Celkově překvapení a 70%. ()

rollman1

Heh, musím uznat, že to je jeden z nejukecanějších hororů co jsem viděl (zatím). Ale výhoda snímku je ta, že většina dialogů nenudí a pomalu Vás posouvají dál v příběhu, kde se v jednom městě z ničeho nic všechno posralo a lidem začalo hromadně jebat. Od druhé poloviny snímek nabírá slušnou atmošku a taky zajímavé vyústění toho všeho bordelu kolem. Já jsem v celku spokojen a ty tři hvězdičky si to určitě zaslouží. Na víc to určitě nevidím a to proto, že bych se na to asi podruhé nekoukl. Není to špatný film, ale v nějakých částech jsem se opravdu držel, abych se koukal dál. ()

honajz

Určitě nešlo o námět na celovečerák, ale tak na 40 minut do Krajních mezí (v kterémžto seriálu často byly daleko lepší a propracovanější nápady). Úvodní myšlenka není marná - horor, který se celý odehraje v rozhlasovém studiu a divák nebude tušit, jestli nejde o nějaký fake, či zda se věci skutečně dějí. I ta myšlenka infikace tímto způsobem je zde poměrně zajímavá. Ale nedotažená. Jako ostatně všechno. Stephen McHattie prostě háže šílenýma očima, snaží se z toho vytřískat nějaké drama, ale v určité chvíli už je to směšné. Co konkrétního ten virus je zač, odkud, proč, jaké má cíle, když logicky zabitím svého hostitele nebude mít jak se množit... nic z toho se nedozvíme. Co měl znamenat ten WTF konec po titulcích (Bonnie a Clyde), to už mi hlava vůbec nebere. Svět zešílel, tak my také? ()

GigaPudding

Film začíná takovou podivnou návštěvou na silnici uprostřed ničeho a hlavní hrdina očividně vůbec neví a tak akorát jede dál do rádiového studia pod kostelem v městečku Pontypool kdesi buhví kde a ukáže především, že jako pro mě téměř neznámý herec, co jsem ho viděla tak v nějakých štěcích jako ve Watchmen a takových, má úplně úžasný hlas, že bych kvůli tomu i začala poslouchat rádio :), a ve studiu to plyne poklidně a sympaticky až najednou přijdou zprávy o nějakých nepokojích v městečku a tehdy film dostává zajímavě napínavou atmosféru, kdy nikdo z osazenstva studia vůbec neví co se děje, ale z telefonátů a od zpravodajů a policie se dovídají, že to venku moc legrace není nejen kvůli sněhové vánici, takže se ve studiu rozhodnou vysílat hlavně zprávy týkající se podivného běsnění v ulicích městečka, které navíc působí strašidelně i když z těchto událostí není přímo nic vidět, až se dostanou k zajímavým odhalením ohledně této události, které v rámci žánru odhaleného vlastně až po půlhodině filmu působí svěže a zajímavě a hlavně vypjatě, protože nikdo z účinkujících nemůže vědět, kdy se běsnění dostane až dovnitř do studia, ale s odhaleními přijde i docela zpomalení a hlavně jestli ve vyznění filmu mělo být nějaké poselství týkající se současného světa nebo něco, tak jsem to asi pořádně nepochopila a krátkou scénku po skončení titulků už vůbec ne, takže vlastně tak úplně nevím co tím chtěl mistr říct a knihu, podle které byl film natočen, jsem nečetla, každopádně velmi charismatickým hlavním hrdinou a především jeho hlasem by se to vytáhlo nejmíň na trojku i kdyby to byla úplná blbost, což ale není a ukazuje to, že i s úplným málem a bez nějaké explicity se dá natočit napínavý žánrový film, který paradoxně k žánru samotnému stojí především na zábavných dialozích a správném obsazení hlavních rolí :). ()

Othello

Neuvěřitelně vymakaná záležitost, neselhávající jak na hororové, tak na černohumorné vlně. Opravdová zábava na ploše jedné místnosti. ()

eraserhead666

Jak strašně rád bych si přečetl tu novelu, podle které byl tento opravdu asi nejukecanější horror, jaký jsem kdy viděl, natočen. Originálně pojatá v podstatě stereotypní zápletka s hodně dobrým hereckým motorem (minimálně v počáteční tříherecké části). Pravda, na konci jsem se v tom trošku ztratil, ale ani to nijak neubralo na efektu. Příběhy, které se dějí jakoby mimo to, co vy sledujete, mám docela rád, mají kouzlo a když se to podaří, tak i atmosféru. A tohle to hodně dlouho má. Kill is Kiss. ()

matestlust

Bohužel nesdílím takové nadšení. Film rozhodně své kvality má, hlavně vyniká opravdu originálním nápadem. Na druhou stranu je vše tak neuvěřitelně zamotané, že to po celou dobu prostě horko těžko nějak chápete..2/3 filmu se odehrávají v přímém rádiovém přenosu, kde se o ,,zombíkách´´ dozvídáte jen díky hlasům posluchačů, jenž volají do rádia..nuda...až když se ona epidemie dostane i dovnitř, atmosféra příjemně zhoustne..pak se ale objeví doktůrek, který najdou vše ví a vše chápe a s ledovým klidem v ksichtě si pobíhá z budovy do budovy mezi hordou nakažených.Náhle se z platonického hl.hrdiny stane spasitel..pak se zjeví rádoby boom konec a je po filmečku...hodně toho a zároveň málo...2,5* ()

JASON_X

Scénárista Tony Burgess není Anthony Burgess a tohle není thriller ani horror, ale užvaněná pseudointelektuální ptákovina. Jako by nestačilo, že se "thriller" o šíření smrtícího viru celý odehrává v rozhlasovém studiu, ona ještě navíc musí značnou část děje tvořit slovní onanie jednoho otravně sebestředného a hlavně k smrti nudného kašpara (a to mám prosím McHattieho hodně rád). Někdy před polovinou filmu to sice vypadá, že se začíná blýskat na lepší horrorové časy, ale tahle naděje pohasne dřív než se pořádně rozhoří a poslední třetina filmu, vyplněná nesnesitelným surreálným plkáním, už pro mě byla jen čirým diváckým utrpením (a kdybych tvrdil něco jiného, třeba abych se jevil víc oduševnělým nebo aspoň nekonformním, byla by to ode mne pouhá dětinská póza). ()

Morholt

Zvolit netradiční formát u tradičního žánru je jistě chvályhodné, ale originalita automaticky neznamená kvalitu. A Pontypool je toho důkazem. Jedním slovem nuda. Hodinu sedí trojice lidí v rádiovém studiu, kam jim přicházejí zprávy a vzrůstajícím násilí ve městě. Hodinu pořád to samé dokolečka. Pak se začne něco dít, ale jen na pár okamžiků. Pak se vše zase vrátí k mikrofonům a vysílání pokračuje jen s tím rozdílem, že reportér vysílá do světa snůšku nesmyslů, jimiž se snaží nemrtvé ukecat. Naprosté zklamání. 10% ()

maseer2

zvláštní, originální, svým způsobem dost ujeté a neskutečně ukecané.. slabší 4* ..... "Vzor" je "svorka". "Miláček" je "závaží". "Nebe" je "člověk". "Smích" je "chůze". "Žlutý" je "přelidněný". "Přátelé" jsou "slovesa". .... ()

malylada

Určitě se nedá upřít nápad a snaha o netradiční zombárnu. Hlavní postava proslulého moderátora Mazzy, ztvárněná hercem McHattiem je výborná a především jeho výkon, plný hlášek, dialogů, drží film nad vodou. Na můj vkus toho bylo až moc, neboť časem začínají být konverzace ohrané a neprospívá tomu ani délka filmu. Hororové prvky se příliš nedaří budovat, kromě počáteční nejistoty, co se vlastně odehrává. Vše kolem apokalypsy se dozvídáme přes volající do rádia a divák si musí domyslet sám, co se ve skutečnosti děje. Zombie příliš ve filmu neuvidíte, ale když už, vypadají dobře a celkově se film nepůsobí z nejlevnějšího ranku. Bohužel závěrečná pointa mi přišla naprosto debilní a jako plnokrevný horor to ve mě nic nenechalo.......4/10 ()

Ouwen odpad!

Otřesný herci, absolutně nevyužitej potenciál. Je mi jedno, že je film dost komorní, bez akce, gore apod. ale chtěl bych pocítit nějakou klaustrofobickou atmosféru, napětí a podobné prvky. Dialogy jsou však katastrofální a režie je nezvládnutá. Hodně dialogů překrývá jiné, jak se tam prolínají rozhovory mezi postavama a celé to působí dost zmateně v tom špatným slova smyslu. Já fakt nenarazím na kvalitní horor... už začínám bejt zoufalej. A ta pointa v tomhle filmu posouvá slovo "debilita" na novej rozměr. ()

tibenskym

Prvá polovica odohrávajúca sa len v štúdiu rádiostanice je proste parádna. Od začiatku je budovaná skvelá atmosféra, ktorá sa každou minútou stupňuje, doslova prežívate tú nevedomosť, ohľadom toho čo sa deje vonku za stenami budovy, spolu s hlavnými postavami, a neviete sa dočkať ďalšieho telefonátu do štúdia, aby ste sa dozvedeli trošku viac. Po polke však príde pointa (síce originálna, ale akosi neuspokojivá), na ktorú postavy reagujú ako by sa v podstate nič veľké nedialo a vedú pomerne vtipné diskusie. No a posledné minúty (najmä objavenie "protilátky") je už čistá fraška. :-) Jednou vetou - vynikajúco začatý príbeh, ale ukončený katastrofálne. ()

Lyli

Psycho. Předpokládám, že to celé mělo nějaké poselství, jenže já jsem Lyli a mám ráda střevááá. Kapiš? Prostě přemýšlím, jestli mi stačí poslouchat hluboký hlas nějakého typa a musím říct, že moc ne. Víte, kdyby byl trošku mladší a o dost víc sexy, tak už mám o čem uvažovat....jenže takhle nic. Neříkám, napětí tam celkem fungovalo, takže sice vypadám otráveně, ale není to tak...takhle se totiž tvářím, když se bojím. ()

Ten Druhy

Pozeranie Pontypooliu som dlho odkladal. Filmový horor, ktorého základným stavebným materiálom je slovo a zvýrazňuje literárne hľadisko by možno lepšie fungoval ako kniha alebo rozhlasová hra. Napokon, odohráva sa v komornom prostredí štúdia rozhlasovej stanice, počas fujavice a je statický. Nehybnosť prebíja dobrý nápad a sila slova. Slovo má vplyv, je nákazlivé (konkrétne angličtina je nakazená), bolo na začiatku a bude aj na konci. Aj preto McDonald v závere vytiahol víziu "Armagedonu", ktorá sa síce celkom nevydarila, ale bol som spokojný. Viacero hororov sa bez blbých kecov ľahko zaobíde, ale Pontypool je výnimnkou. Je pomerne inteligentne verbalizovaný. ()

Astaroth12

Po dopozeraní tohoto filmu som par minút rozmýšľal či napíšem niečo o tomto akože originálnom horore.Najmenej hodinu mal film uspávací mechanizmus,už keď tam nabehli zombíci tak to začalo mat aj konečne nejaké grády ale potom sa to zvrhlo na komédiu s abecedou resp.slovíčkami.Totálne uletené nudný film s ešte aj s dosť bizarne vyzerajúcou pointou.Jediné čo som postrehol ako pozitívum tohoto filmu je S.McHattie,ktorý to uhral bravúrne a jeho hlas bol úžasný a len pre jeho sexepíl dávam 2*. ()