Pontypool

• Kanada Pontypool (více)

Psychologický thriller, v němž smrtící virus prostupuje městečkem v Ontariu. (Filmbox)

jorgus

mnohem vic me sedlo ono zprostredkovatelne silenstvi nez akcnejsi a odhalovaci cast, ktera potom prisla..celkem zajimava myslenka, ktera ale nakonec ziskala uz opravdu sci-fi rysy na to abych ji plnohodnotne veril:) ()

KOZEL84

a půl.Je to sice originální (jen pčíčinou toho co se děje,protože to co se děje není originální ani náhodou) a neustálý dialog (;-)) mě nenechal se nudit ani minutu,jenže i ten originální nápad mi přišel trochu podivný a pointa neuspokojivá a nedotažená (podobné pocity sem měl při dokoukání Lost).Něco mi tam prostě chybělo.McHattie výborný. ()

Tomihiro

,,Sydney Briar is alive." ,,Sydney Briar is alive." ,,Sydney Briar is alive." ,,Sydney Briar is alive." ,,Sydney Briar is alive." ()

Mania

No tedy. Jako horor nic moc. Ale jako satira velice pěkné. Bohužel jsem se těšila na horor, byla jsem na horor naladěna a satira mě trochu mrzela. Každopádně mi to přišlo takové nedotažené, něco tomu chybělo. Jakoby autoři něco nakousli a pak se sami zalekli co z toho může být, tak to trochu pozměnili, pěkně zaobalili a ono už to není ono... ()

Saur.us

Za málo peněz hodně muziky. Charismatický S. McHattie a jeho vysílání z pekla funguje výborně v kombinaci s hlášením z venku. Bohužel ten nápad s přenosem nákazy zkrze slov je sice originální ale zasloužil by si ještě doladit. ()

JanKukulín

Vskutku originální počin o tom, že každý má slovo které ho jednou zabije. První půlka docela dobře vykresluje situaci nic netušících lidí, kterým je prostřednictvím externího reportéra a několika dalších lidí po telefonu popisována situace. Atmosféru zfanatizovaného běsnícího davu se v některých popisech podařilo celkem hezky vystihnout a to pouze za pomoci zvuku. Druhá polovina se pravda mění v boj o přežití, ale rozhodně ne způsobem, na jaký jsme zvyklí v ,,klasických" zombie snímcích. Závěrečné vyústění je potom celkem originální a vtipné zároveň. PS: Livingdead se při psaní popisku zřejmě díval na nějaký podobný film, protože to co zde napsal není tak nějak pravda. Ten film je kapku jiný. ()

Machete

No, né, že by to bylo jasných pět, ale příběh, prostředí a především Stephen McHattie a jeho podmanivý hlas mě doslova očaroval a já si tak užil po opravdu dlouhé době opravdu ukecaný horor. ()

drankeryth

Zaujimavy horor v ktorom skoro nic neukazuju, len sa v nom vacsinou keca. Dej filmu sa odohrava v radiovej stanici. Tam DJ dostava postupom filmu rozne informacie o nepokojoch v mestecku. Cely film je len v tomto studiu. Zo zaciatku ma tento film nudil, ale ako ludia v radiu zoznamovali stale nad podivnejsimi informaciami tak film bol stale viac napinavejsi a cakal som v napati ako sa to vyvinie az do konca. Posledna polhodina filmu vypukla do finale, ked do studia sa navalili nainfikovani ludia, ktorych robilo agresivnymi hlasy vychadzajuce z tohoto studia. Aj ked vo filme nic neukazovali co sa tyka vrazdenia infikovanych ludi zahadnym virusom, tak film ma skvely spad a donuti vas film sledovat az do konca. ()

M.Myers odpad!

Tak já čekal podle hodnocení dobrý horor a ono se z toho vyklubala taková sračka, nic co by mě děsilo se zde nenachází....a otázka pro ty, co tu píšou o zombie hororu:" vy jste tam kurva jako viděli nějaké zombie?" já viděl jenom nějakýho debila slintat do mikrofonu a jinak uplný hovno, prostě sračka ()

Hapretor

Ukecaná nezáživná nuda. Inovace na úkor zábavy. Chtěl jsem poctivý, jednoduchý zombie horor. Tohle byla pseudofilozofická hříčka jak jazyk ovládá mysl. He? Mám při hororu přemýšlet ? Sakra, ne ! ()

Raziel_cz

Tenhle film má stejný problém jako The Divide. První třetina je super a má výbornou atmosféru, díky které naprosto zapomenete na komorní pojetí, ale pak se čas přehoupne přes půl hodiny a scénář přestane dávat smysl. Tady aspoň zničehonic neodstřihli McHattieho jako v prvním snímku Biehna, takže Pontypool neztratil tahouna, nicméně s najednou nelogickým chováním postav a příliš oddalovaným vysvětlením, co se sakra děje, člověku po čase začnou vadit ty tři místnosti, v nichž se celý film odehrává a přijde frustrace. Kdyby tvůrci diváka na chvíli rozptýlili exteriéry, možná by se jim podvedlo odtrhnout jeho pozornost od naprostého chaosu, jenž se na obrazovce zničehonic začne odehrávat. Jenže to se nestane. ()

Rathalos

Hmmm,ze vraj horor alebo dokonca psychologicky thriller,to aj rozpravka o pernikovej chalupke viac vystrasi ako tato kanadska kravina,v dnesnej dobe si niekto prdne vo filme a uz dostane oznacenie ako horor,radsej sa uz dalej nevyjadrujem...:-) ()

n3uro

May Contains Spoilers Začátek, myslím ten proslov, tohohle filmu mě připoutal k židli a nastavil hodnocení na pět hvězdiček. Dál film pokračuje hodně hustou atmosférou až v podstatě do chvíle, kdy se začne situace jakoby "vyjasňovat" a tím poodkrývat divákům samotnou podstatu děje. Hlavně mluvím o chvíly kdy Dr. Mendez mluví o viru který se přenáší slovy... Mám pocit že v této chvíly byl pro mě zlomový bod. Zde to nejspíše hodně lidí "spolklo" a pokračovali filmem dál. Já to nechápu ale zároveň nejspíš chápu. Jak se může jakýkoliv vir přenášet pomocí slov? Nepřipadá vám to trochu jako blbost? Pokuď existuje nějaké inteligentní vysvětlení toho jak se vir může přenášet pomocí slov či myšlenek, pak ať mi prosím někdo napíše do vzkazů, abych si to mohl zařadit. Do té doby, je tohle pro mě obrovská díra v příběhu, která mi od té doby nenechala spát. Čekal jsem že snad později přijde nějaké to "boom" vysvětlení a já budu zírat překvapením, ale nic takového nenastalo. Jinak, film je v podstatě perfektní, tedy až na pár hereckých výkonů kterým jsem prostě nevěřil a oné díry v příběhu, díky které dám tři hvězdy (a nesmím zapomenout na to, že scénárista zapoměl do filmu dohodit odkuď virus pochází a proč se něco takového nestalo). Opravdu škoda, zombie post-apo thrillero-horrory mám velmi rád a i tyhle, které jsou více ukecané než akční... P.S.: Livingdead je vedle jako hluchoněmej. Už sem zažil od něj hrst k ničemu komentářů, ale tak zcestnej obsah, to už je trochu moc. P.S.2.: Georgina Reilly byla opravdu k nakousnutí ()

Charlie84

Za pět, ale očividně z jiných důvodů, než ostatní:). Já nevim kam dřív...ten doktor...wtf?? Virus přenášený....ale to by bylo škoda vyžvanit, to je jedno z těch nej...wtf...a protilék....hahahaha:):):) Stephen McHattie je spolu s Bolkem Polívkou nejlepší mim planety! Vždyť on to celé odehrál obličejem a vůbec to nevadí!! :):):) ()

Kingjiri

Originalita se cení, ale k čemu je dobrá, když je výsledek takováhle nuda? Tohle by mohlo mít úspěch jako rozhlasová hra, jenomže největší problém je, že ono je to i tak natočený. Mimo studio radia se kamera za celou dobu vůbec nepodivá a vy máte možnost maximálně poslouchat telefonáty vyděšenejch lidí a zbytek už je na vaší fantazii. Někomu tahle hra s divákem a jeho fantazií bude vyhovovat. Ale já koukám na film proto, abych něco VIDĚL a slyšel, ne proto, abych jenom něco slyšel a celej film koukal defacto na jednu scénu. Dvě hodně slabý hvězdy, druhou hvězdu dávám za nápad. ()

Al44...

Tento film je jistě velmi originální, protože k hororové "zombie" tematice přistupuje naprosto jinak - velmi mnoho zbytečných dialogů, které s postupem času začnou velmi nudit - zprvu docela pomalu a pečlivě budovaná atmosféra se zbortí v druhé části filmu, kdy se důvěřivý divák dozví "chytrou" pointu celého filmu. ()