Film se odehrává v 50. letech, kdy Ann Devereaux (Renée Zellweger) opouští svého muže Dana (Kevin Bacon), vezme své náctileté syny a vydává se na cestu, aby našla bohatšího muže a lepší život. Bohužel už to nejde tak lehce jako před 20 lety, kdy všechny okouzlovala svým mládím a jiskrou. (j.o.j.o.)

artas

Skôr ako komédia by som to charakterizoval ako drámu s pár úsmevnými momentmi. Nie je to zlý film, ale jeden krát stačilo. ()

Brtniik

Film jsem viděl v TV. Jelikož obdivuji „Džonsnovku“ (jak z nostalgie říkám Renée Zellwegerové) na film jsem se moc těšil a z přemíry nadrženosti jsem pročetl vše dostupné... Období, ve kterém se film odehrává je mi sympatické, tedy v USA. Ženy byly hezké(nejspíš kvůli oblečení, které eliminovalo případné nedokonalosti, ne jako je tomu nyní), auta silná a kulatá. Možná si tu dobu idealisuji, ale nejsem si jist, zda by tam a tehdy bylo myslitelné presentovat ňádra, notabene na víceméně veřejném místě... Námět jistě zajímavý, ovšem jistě by mu prospělo pečlivější (anebo úplně jiné!) zpracování. Přišlo mi to místy až moc veselé. Nesnáším když rejža „valí futr pryč“, jakoby se nemohl rozhodnout, zda natočit ságu či něco z látky vypustit. Rení je zvláštní a myslím, že docela vzácný bistabilní typ – „umí“ být velice hezká, ale i naopak. Patří to k životu, je to nenudivé, ale to šklíbení by přece jen nemusela tak přehánět. Zde se shodím: nedaboval ji někdo jiný než obvykle? Jo-li, nebylo to ono. Kluci byli báječní, určitě o nich ještě uslyšíme. Někdo někde se zde poškleboval filmovým moudrům. No, proč se nepoučit hezky v teple domova, bez ztrát a rizika? Poučka o proměnlivých tepelných požadavcích žen (byť od šílence) je hezká, leč odvozená od obecnějšího moudra: Co chtějí ženy? Něco jiného! Náš divák ocení hlášky (dobrá byla ta o nevhodnosti dívat se do zpětného zrcátka), ale ač zde nějaké padly, nějak nevyzněly. Zkušený komik udělá lachpauzu, zde to vždy bylo nějak nahňahňané jedno přes druhé. Některé filmy se na druhé kouknutí „zlepší“ (stalo se mi to např. u Vratných láhví), ale tento bych asi nepokoušel a nedoporučil ke shlédnutí. Nedávno jsem film o5 viděl... není to tak špatné, leč hvězdu nepřidám... ()

mala_kea

Pokud se člověk dokáže zasmát u něčeho takového, není divu, že film je zde nadhodnocen. Nedokážu si pomoc, ale větší urážku pro Reneé jsem vážně nezažil. Není divu, že do hlavní role zařadili Bacona a né nějakého fešného týpka, který rozhodí rukama a film je pecka mezi teenagery. Tohle je vážně ostuda. ()

tranquill

Lze se osamostatnit? Zvládnout to bez manžela? Uživit rodinu? Ustát to s dospívajícími potomky? Uvidíte v solidním dramatu s výbornými hereckými výkony. ()

Lasombra

Do koktejlu přidejte tyto ingredience: Milé, elegantní, ironické, roztomilé, trochu vulgární, sexy, retro, romantické. Protřepat a zamíchat! Nahoru přidat třešinku v podobě Renée Zellweger a drink je hotov! Dobrou chuť a pěkné podívání. ()

Brinkley

Mám ráda Kdo chytá v žitě a tahle oddychová road-movie, na kterou jsem narazila zcela náhodou, se mi prostě líbila. Toť vše. ()

Doski

Skvělé prostředí 50. let. Dobré kostýmy a hudba. Zápletka docela v pohodě, ale to je celé. Tedy žádný zázrak, ale příjemná změna, když v televizi nic většinou nedávají. 60% ()

Judy24

Road movie z padesátých let působí vzhledem k dokonalé Renée a milému Loganovi velmi hezky a díky době i překvapivě zábavně. Není to snímek z řady náročných, ale oddychovka pro klidný večer, bez zbytečné romantiky. Škoda jenom, že tam bylo tak málo Kevina Bacona... ()

himor

Strašná sprostosť a pozrel som to s neskutočným sebazaprením. Asi si dám do tohto roku predsavzatie, že už nebudem tieto romanticko-kokotsko dramaticko komediálne filmy kukať, lebo sa pri tom iba zakaždým naserem. 5% ()

jafuska

příjemný film v hlavní roli Renné Zellweger, už dlouho jsem ji neviděla nikde hrát, není to zrovna moje nej herečka, ale rozhodně není špatná, spíš si myslím, že patří do komedií tam jí to nejvíc sedne, a v tomto filmu? manželská nevěra, dvě dospívaící děti, starání se o rodinu, zjištění, že není jen tak jednoduché zajistit sebe a své děti, když manžel je k ničemu, takže docela fajn film. ()

Bigwave

Přišlo mi to jako taková laciná komedie, která nic neříkajíc jen plynu, až po 108minutách skončií. Ani ta Zellweger mi tam nesedla. ()

CaMMe

Já jsem se bavil a to je důležité. Rennée jsem nikdy nemusel, tady je výborná, výborný je i Lerman. Bacon je herec odjakživa, ale ono ho tady moc vidět není. Spíš bych řekl, že je to povedené drama, než povedená komedie, nicméně to nemění nic na 4*. 75% ()

mirkath1

Vida a pak, že René nedovede hrát jinde, než v komedii. Sice ty grimasy Bridget má pořád, ale nejspíš jsou to její mimikry. Logan, mě překvapil, zatím jsem ho nikde neregistrovala .) ()

subic

Průměrná, možná lehce podprůměrná, dobová kostýmová road movie s nadprůměrnou Renée Zellweger, která postupně ztrácí dech. Výsledek 50% ()