Syrové drama o mladém páru, který se snaží uniknout svému osudu na střeše vlaku z Mexika do vysněných Spojených států. Willy „Casper“ žije v mexické Tapachule a patří mezi členy zločineckého gangu Mara Salvatrucha. Pravidla gangu jsou pro něj vším, brutální násilí a smrt vnímá jako přirozenou součást svého života. Jeho celý dosavadní život se ovšem změní ve chvíli, kdy vyjde najevo jeho utajovaný vztah s dívkou Marthou Marlene. Ta během potyčky s jedním z členů gangu tragicky umírá a Casper se rozhodne její smrt pomstít a tím se postavit svému gangu. Jedinou šancí na přežití se pro něj stává střecha vlaku mířícího do Spojených států. Tam se setkává s běženci z dalších zemí Střední Ameriky, mezi nimi je i mladá honduraská dívka Sayra. Jejich rozdílné životní osudy se tím protínají a společně míří vstříc nejisté budoucnosti... Filmový debut amerického režiséra Caryho Fukunagy je spletitým příběhem o vyděděncích, kteří touží po naději na únik z bezútěšného prostředí Střední Ameriky. Snímek vyniká realistickým a věrným zachycením prostředí pouličních gangů a života běženců. Při svém uvedení v roce 2009 na filmovém festivalu v Sundance získal snímek ocenění za nejlepší režii a kameru. (Česká televize)

M.i.k.e

solidní drama s docela odhadnutelným dějem,kde prim hraje prostředí.Jednak to,kde se film odehrává a druhak prostředí mexického gangu...60% ()

Aljak

Ako tomu už pri gangových filmoch býva, aj v tomto prípade to bolo dosť drsné. Aj keď stále som neprišiel na to, aký majú tieto gangy vlastne prínos, keďže len terorizujú svoje okolie a myslia si, že nad nich niet. Casper vďaka stretnutiu s Marthou aspoň prišiel na to, aké je celé pôsobenie ich gangu úbohé, ale to mu nebolo nič platné, keďže krvavá pomsta ho môže počkať prakticky na každom kroku. Trochu som sa čudoval Marthe, že sa nebála s ním utiecť, ale srdcu človek zrejme nerozkáže. Film inak dosť dobrý, realistický, naturalistický, a bohužiaľ aj dosť surový. 4* ()

Nautila

Kvalitní sonda do života mexických uprchlíků a gangů, celkově ale nic nového a po nějaké době to přestane zajímat. Dobré to ale je. ()

dezorz

Z Mexika je dlha cesta, su to noci bez spanku, na korbe vlaku vyzeras v poriadku, nie je to tak, medzi ludmi samota.Tam hore, tazko sa dycha, kde je vzduch riedky, ani chvila ticha, kazdy si mysli ze do US dorazi, nie je to tak ()

Kwaichi

Light verzia Mesta Bohov, kde vplyv gangu a túžba po moci je kameňom úrazu dobrého priateľstva. Neznámi herci stvárnili svoje postavy na slušnej úrovni, čo pridávalo filmu len na hodnovernosti. ()

laik_60

Príliš vierohodne natočená "oslava banditizmu" ..... blúdiaca kamera za času na čas dava divákovi nakuknúť na príšerné sociálne podmienky krajiny a spoločnosti ... a popri tom sa odvíja príbeh chlapca , ktorý chcel z toho sakramentského nevkusu a marazmu vybrdnúť .... celý čas bolo jasné, že sa mu to nepodarí .... čo je to za spoločnosť ? čo je to za štát ??? čo sú to za vlády, súdy, policiu, že žijú ľudia ako potkany v strachu beznádeji chudobe .... v smetiach .... oblečení vo farebných tričkách .... zlo končí zlom ... zúfalstvom, bezmocnosťou ... apatiou .... ()

C0r0ner

Příjemné to bylo jako šlapání po střepech, ale holt je to jednou realita, takže se není čemu divit. A také se člověk nemůže moc divit Trumpovi, který chce taková zvířata odříznout od USA zdí. Filmově to ale stálo za to a je vidět, kde Fukunaga trénoval na Narcos. 85% ()

zette

Film, jako cely scenar nepusobi moc verohodne a to je u dramat velke nestesti. Jak mam s nekym soucitit, kdyz "mu neverim"? Natoceno to je dobre, zajimavy vyber postav a namet taky vypadal velice slibne. Bohuzel, scenar je nejslabsim clankem celeho filmu. Pokud bych film videl v puvodnim zneni, mozna hvezdicku pridam, momentalne mi ale ty dve prijdou adekvatni. ()

campix

Začátky Caryho Fukunagy ukázali, že se v budoucnu bude jednat o velice kvalitního tvůrce. Jedna z jeho prvotin byla Sin Nombre. Zde vidíme několik lidských osudů, kteří dostat na sever za lepším a ne všem se to může povést. Stopáž je hodně přiměřená a film má tak poměrně tempo. Zároveň zde ale chybí větší osudovost, což ale pomáhá uvěřitelnosti a lepšímu vykreslení ne ideální situace hlavních charakterů. Určitě stojí za to vidět. ()

mortak

Profesionálně natočený průnik hollywoodského romanticko-gangsterského syžetu s realitou. Ale aby byl snímek nezapomenutelný, nesměl by se daný vzorec dodržovat tak striktně. Bohužel zde máme jen starý příběh v novém prostředí, nic víc. ()

Carrie_3

V nedávné době jsem viděla snímek "Město bohů", který mi tento film v mnoha ohledech velmi připomínal, a proto je nasnadě i jejich porovnání. Oba se dotýkají problémů dětských gangů, násilí a zabíjení nevinných lidí. Pokud bychom oba filmy postavily na startovní čáru, závod by z mého subjektivního pohledu jednoznačně o třídu vyhrál první jmenovaný snímek. Občas jsem měla pocit, že se "Sin Nombre" snaží do svého děje zahrnout příliš dějových linií a žánrů, osobně bych některý z nich vypustila a více se věnovala například nelegální migraci Mexičanů do USA či právě problému dětských gangů. Režisér divákům mnohdy nabízí velmi zajímavé a často i překrásné záběry získané ze snímání cesty na střechách vagonů. Abych film jednoduše zhodnotila, rozhodně pro mne nebyl ztrátou času, ale zastavení se nad zajímavým (pro mě občas překombinovaným) příběhem, slabší 4*. ()

Radiq

Fukunaga už od začátku své kariéry asi věděl, co chce. Syrové drama plné násilí, latinskoamerickejch gangů, zabíjení, tetování a chytlavýho tématu imigrantů. Když se děj netočí kolem členů gangu, vykresluje povahy jednotlivejch postav a to dává filmu na autentičnosti. Nečekejte žádný happy endy, tohle je prostě drsná realita tam kdesi v mexickejch prdelích. Jediný, co mi tak nějak nesedělo, že se Casperovi pronásledovatelé vždy někam dostali hrozně rychle a nebylo vysvětlený jak. Asi teleportem. Myslim, že z tohohle filmu nebudete mít dobrej pocit a zjistíte, že i Mexičani jsou lidi (pokud někdo pochyboval)... Jinak Edgar Flores v hlavní roli, nevím, kde ho vzali, ale byl skvělej. ()

andrii

Syn smrti, Romeo z drsné, krvavé party. Rudá žeň prýští kolem. Slzy Julie, chráněnky naděje, tekou pro něj. ()

Estrecha

Perfektní film. Velmi naturalistické zpracování prostředí mexického gangu a cesty emigrantů "za lepším životem", hrozbami, přijetím ze strany policie a obyvatelstva států přes které "cestují". Něco mi však v tom filmu chybělo.... Možná jakási plynulost. Ale kdo přemýšlí o TATTOO, určitě zde najde inspiraci... ()

Zdeňka

Člověk si ani nechce připustit, že se tohle někde děje. My si tady klidně hovíme v té naší malé zemičce a někde se odehrávají takové věci... Mexických filmů zrovna moc není a podle mého je tenhle film výborným připomenutím, že je někde někdo, kdo se také snaží dostat na stříbrné plátno. Možná někoho konec nepřekvapil, ale pokud přece jen se najde někdo kdo byl překvapený, tak věřte, že jste nebyli sami;-) Já osobně jsem finále viděla trošku jinak:-) ()

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)