Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jiří Hanibal, autor scénáře, nezapře svoji původní profesi - filmového režiséra. Jeho text prozrazuje silné filmové vidění a obraznost, vlastnosti, které nejsou u každého nabízeného scénáře zrovna běžné. Jeho "Dívka a kouzelník" je příběhem dvou naprosto odlišných lidí. Sociálně, generačně i povahově. A tento příběh z doby německé okupace je Hanibalem rozvíjen nejen originálně, ale nese v sobě i silný emocionální náboj. Dívka, položidovka, která se skrývá v podzemí vesnického hostince a cítí se za to být hostinskému zavázaná, se nechá přemluvit potulným kouzelníkem a muzikantem, který tam náhodně vystupuje, aby skrýš opustila a pustila se s ním na cesty. Jejich cesta se však spíše mění v cestu jednoho k druhému, ke sblížení lidskému i osobnímu, kdy dívka i kouzelník objevují nejhlubší smysl takových pojmů a pocitů jako je například tolerance, odpovědnost a láska. A to vše je u autora zasazeno do období protektorátu, do prostředí českého venkova, v němž, jako kdekoliv jinde, nalézáme strach, zbabělost i hrdinství. Během své dramatické a riskantní společné cesty českým venkovem se oba hlavní hrdinové (ale nejen oni) dozvídají více nejen jeden o druhém, ale především sami osobě - o hranicích své lidskosti, statečnosti, tolerance a lásky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (81)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Vycházeje z předpokladu, že sleduji nízkorozpočtový projekt určený pro televizní obrazovky, nikoliv klasický film, jsem s Dívkou a kouzelníkem vcelku spokojen. Je to asi to nejlepší, co tady za poslední dekádu Juraj Herz natočil (což je ale v podstatě hodně smutné konstatování). Významně mi ovšem vadilo, že sleduji-li válečný film, necítím ale lautr žádnou válečnou atmosféru, to vnímám jako nejslabší moment jinak celkem podařeného snímku. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Poslední výstřel? Restaurace U Nováků... Pokud film vnímáte jako obrazovou alegorii na lidskou pouť v době války, na vztahy Čechů a čecháčků, Němců a nacistů, dobrá, ale nic víc. Variace v podobě Romeo, Julie a tma, nebo Musíme si pomáhat jsou příběhově i atmosférou nesrovnatelně lepší. Herci (skvělí všichni) i režisér sice můžou jít do plných, ale vykreslení příběhu přes jeho syté barvy je až příliš černobílé, místy nevěrohodné. Takže pouze iluze silného příběhu. Hapkův hudební rukopis lehce rozpoznatelný. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Duo Trojan - Kubařová udělalo z tohoto Tv filmu svým nasazením velmi slušnou záležitost. A stejně jako okouzlovali protektorátní diváky po hospodách a náměstích i já se nechal okouzlit jejich čísly i jimi samotnými. Trojan mně nepřestane dostávat. Jeho vyzáblý iluzionista s knírkem v černém fraku a cylindru s povlávající vázankou, sázící před publikem jeden trik za druhým byl prostě dokonalý. Krásnou partnerkou mu byla zubatá, nosatá hnědoočka Veronika Kubařová, která už když se jen usměje má mužského diváka na lopatě. K tomu zápletka s okupací, židovstvím a čecháčkovském udavačství ... parádní film. Snad jen výhrada ke zvuku a k německy předabovaným vojákům, tam to s tou synchronizací občas kulhalo... Ale i tak - ČT - jen tak dál ! * * * ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Největší devízou Dívky a kouzelníka jsou představitelé hlavních rolí, protože jak Ivan tak Veronika jsou sympaťáci co umí hrát, jako kluk mám ještě jedno plus, že se mě Veronika líbí. Příběh si to z počátku jen tak tiše plazí, ale ke konci začne velmi vyrázně přitápět pod kotlem. I když teda chování Veroniky bylo fakt těžce nezodpovědné a těžko uvěřitelné a byla to snad první filmová postava, kterou jsem viděl nosit na krku jako řetízek Davidovu hvězdu a jako bonus ťapat kolem posádky nácků. To fakt nevím, nevím. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +velice příjemná Veronika Kubařová a skvěle hrající Ivan Trojan, děj, prostředí, námět -někteří herci nehráli tak dobře, možná to chtělo ještě dramatičtější atmosféru, trošku haproval zvuk/// Opět silný námět a dost zajímavý příběh a dějové zasazení. Sice si myslím, že by si námět zasloužil natočit pro kina. Ovšem i jako film do televize to má svoje kouzlo. Velice mě zaujala hlavní herecká dvojice (u Trojana se to dalo čekat, Veronika Kubařová ovšem překvapila) a hodně jsem jim fandil. Konec mohl dopadnou i jinak, ale stalo se. Dále zaujal Zdeněk Maryška a postava jeho syna. Ovšem vadil mi Radek Holub společně s Barborou Hrzánovou. Přesto, v rámci televizních možností je to zdařilí film./// Celkem 76%/// ()

Galerie (23)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se v Žatci. (M.B)

Reklama

Reklama