Dívka a kouzelník (TV film)

Česko, 2008, 94 min

• Slarque

Na Veroniku Kubařovou se rozhodně dobře dívá, Ivan Trojan i Radek Holub jsou dobří herci, ale tenhle příběh mi prostě přišel nesmyslný až nezajímavý. Židovka, která za druhé světové války běhá po světě s davidovou hvězdou na řetízku kolem krku, to buď nemá v hlavě v pořádku, nebo chce umřít. A ke konci podobných problémů scénář předhodí ještě víc. Takže ve výsledku jde o film přinejlepším průměrný.(5.5.2013)

Příběh, který nějaký hlubší a trvalejší šrám na divákově duši asi nezanechá, i když se o to rádoby dojemným a nesnesitelně natahovaným koncem pokouší. Rozhodně nenudí, ale že by oslnil? Naprosto geniální (geniálně děsivá, bohužel) je ovšem postava Báry Hrzánové. Z poslední scény, v níž se objeví, doslova mrazí v zádech....(15.3.2009)

Je vidět, že Trojan zvládne každou roli. Je také vidět, že i průměrný scénář může vydat na dobrý film, když se to dělá poctivě. Každá práce se dá prostě buď zmáknout anebo vojebat. A Juraj Herz to prostě vojebat neumí. A tak z obyčejné televizní nedělovečerní vaty udělal vcelku pěknej film. Jen tak dál. 75%(25.10.2012)

Vycházeje z předpokladu, že sleduji nízkorozpočtový projekt určený pro televizní obrazovky, nikoliv klasický film, jsem s Dívkou a kouzelníkem vcelku spokojen. Je to asi to nejlepší, co tady za poslední dekádu Juraj Herz natočil (což je ale v podstatě hodně smutné konstatování). Významně mi ovšem vadilo, že sleduji-li válečný film, necítím ale lautr žádnou válečnou atmosféru, to vnímám jako nejslabší moment jinak celkem podařeného snímku.(5.5.2013)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +velice příjemná Veronika Kubařová a skvěle hrající Ivan Trojan, děj, prostředí, námět -někteří herci nehráli tak dobře, možná to chtělo ještě dramatičtější atmosféru, trošku haproval zvuk/// Opět silný námět a dost zajímavý příběh a dějové zasazení. Sice si myslím, že by si námět zasloužil natočit pro kina. Ovšem i jako film do televize to má svoje kouzlo. Velice mě zaujala hlavní herecká dvojice (u Trojana se to dalo čekat, Veronika Kubařová ovšem překvapila) a hodně jsem jim fandil. Konec mohl dopadnou i jinak, ale stalo se. Dále zaujal Zdeněk Maryška a postava jeho syna. Ovšem vadil mi Radek Holub společně s Barborou Hrzánovou. Přesto, v rámci televizních možností je to zdařilí film./// Celkem 76%///(15.3.2009)

• - Natáčelo se v Žatci. (M.B)