Dívka a kouzelník (TV film)

Česko, 2008, 94 min

Ach jo, proč jste mi zamordovali mýho milovanýho Trojana?! Celý film jsem čekala, že to špatně dopadne... ale tak čekala jsem, že to odnesou všichni, nakonec jenom chudák kouzelník. Trochu mě zamrzelo, že občas to řvalo a občas jsem musela zasilovat na plny ovladač - nějak se vám ty postsynchrony nepovedly.(15.3.2009)

Televizní film, který má zdárně našlápnuto stříbrné plátno, kdyby byl býval tenkrát dostal více financí.. Životní drama naivní položidovky, která má všechno na háku a užívá života.. Účinkuje v kočovném kabaretu s vyžilým kouzelníkem a ukazuje se na jevišti v době, kdy jí odhalení může stát život.. O lásce, mladických iluzích, zradě, prospěchářství.. Jiří Hanibal píše skvělé dobové knihy a scénáře - film se v jeho duchu, myslím, promítl i na televizní obrazovky.. Hudba a režijní tempo dokázala "z mála" vyždímat napínačku, která gradovala až do titulků.. Chvála Ivanu Trojanovi, skvělý start pro Veroniku Kuchařovou..(6.5.2013)

Juraj Herz zase jednou dokázal, že je hoden svého jména a natočil poutavou romanci odehrávající se na českém venkově v době nacistické okupace. Nesourodou dvojici stárnoucího kouzelníka a mladičké položidovky v ní výtečně ztvárnili Ivan Trojan s Veronikou Khek Kubařovou. V dost odpudivých rolích bezcharakterního manželského páru z hostince jim skvěle sekundovali Radek Holub a Barbora Hrzánová. Za zmínku zcela jistě stojí i příhodný hudební doprovod, o nějž se postaral mistr ve svém oboru Petr Hapka. Kdyby měla alespoň polovina tuzemských filmů, které v posledních letech brázdí naše kina, obdobnou kvalitu jako tento televizní snímek, tak bychom na tom byli setsakra dobře.(4.6.2020)

Proč tak malý hodnocení??!! Mně se to teda líbilo, a to jako fakt dost... Už jenom kvůli Trojanovi, kterej hrál jako vždycky naprosto úžasně. Ale výborně hráli i všichni ostatní, hlavní hrdinka byla sympatická. A děj byl taky super, silnej příběh, ani chvíli jsem se nenudila a chvílema jsem byla hodně napjatá. Hudba byla taky parádní, dobře dokreslovala tu atmosféru. Každopádně jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděla.(6.5.2013)

Duo Trojan - Kubařová udělalo z tohoto Tv filmu svým nasazením velmi slušnou záležitost. A stejně jako okouzlovali protektorátní diváky po hospodách a náměstích i já se nechal okouzlit jejich čísly i jimi samotnými. Trojan mně nepřestane dostávat. Jeho vyzáblý iluzionista s knírkem v černém fraku a cylindru s povlávající vázankou, sázící před publikem jeden trik za druhým byl prostě dokonalý. Krásnou partnerkou mu byla zubatá, nosatá hnědoočka Veronika Kubařová, která už když se jen usměje má mužského diváka na lopatě. K tomu zápletka s okupací, židovstvím a čecháčkovském udavačství ... parádní film. Snad jen výhrada ke zvuku a k německy předabovaným vojákům, tam to s tou synchronizací občas kulhalo... Ale i tak - ČT - jen tak dál ! * * *(5.5.2013)