Cesta do středu Země

Jules Verne (kniha)

Leo Tover

Charles Brackett

Stuart Gilmore

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,000,000Tržby Celosvetovo $-║ Moc ukričané, priamočiare, povrchné dialógové prestrelky ktoré nikam nevedú, bez lepšieho závanu dobrodružstva, snaha o odľahčenie do prázdna, by som povedal až Anglicky chladné prevedenie, akurát triky a kulisy ako tak újdu, ináč dosť nezvládnutý projekt a to som sa moc tešil, remake z 2008 je fakt zábavnejší. /40%/(6.10.2009)

A v základu se toho Verna nakonec docela drží, tvůrci pouze přidali pár dalších detailů pro větší dramatičnost. Oproti předloze film trochu mění tón, je mnohem veselejší a okázalejší, což ale nakonec ani tak nevadí – nehodnotíme zpracování předlohy, ale film jako takový. No, byla to pěkně humorná pytlíkovina, se spoustou zajímavých efektů, trhlých postav a jednou hezkou kachničkou (mimochodem, fór s kachničkou a jejím milencem byl geniální).(15.7.2013)

Prostě hravě naivní klasika vhodná na odpolední siestu.(24.3.2012)

• eLeR

Bohužiaľ mňa táto cesta extra nebavila a ešte aj profesor Lindenbrook mi hodnú chvíľu liezol na nervy. Vďakabohu za madam Carlu a slečnu Gertrude.(28.12.2016)

• Houdini

Oscar 3 nominace: Výprava, Speciální efekty, Zvuk(12.5.2004)

• - Natáčelo se ve Skotsku a v amerických státech Kalifornie a v Novém Mexiku v jeskynním systému Carlsbad Caverns. (Terva)