poster

Cesta do středu Země

 • USA

  Journey to the Center of the Earth

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1959, 132 min

Režie:

Henry Levin

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Kamera:

Leo Tover

Producenti:

Charles Brackett

Střih:

Stuart Gilmore
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fragre
  ****

  Nádherně staromódní dobrodružství. Do původně striktně mužského Verneova dobrodružství je zde Holywoodem propašována žena, sám děj je tak úžasně nepravděpodobný (což je do značné míry zásluhou předlohy), triky průhledné (leč poctivě zpracované, žádné jedničky a nuly), ale film neztrácí tempo a má své naivní kouzlo.(10.7.2010)

 • ClintEastwood
  ****

  Povedené zfilmování klasické Verneovky, které má stále co nabídnout. Dobrodružný snímek plný krásných triků (obří houby, ještěři, nitro sopečné jeskyně) se skvělým Jamesem Masonem, který jako roztěkaný profesor Lindenbrook vede svou expedici do nitra Země. Jeho postava je velmi zajímavá a pestrá - a stejně rychle jako se mění jeho názory, se mění i jeho nálady a chování. Takže během chvilky dokáže být z příjemného společníka protivným autoritativním mrzoutem a naopak. Jeden zajímavý charakter vedle druhého je i zbytek jeho týmu. První polovina filmu je spíše komorní, druhá pak vzrušující a napínavá, ale díky Masonovi i velmi vtipná. Např. když si Lindenbrook hraje na soudce a pak předává zbraň jako horký brambor ostatním členům výpravy, aby vykonali jeho rozsudek. Dodnes kvalitní a velmi zábavný film.(22.1.2013)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,000,000Tržby Celosvetovo $-║ Moc ukričané, priamočiare, povrchné dialógové prestrelky ktoré nikam nevedú, bez lepšieho závanu dobrodružstva, snaha o odľahčenie do prázdna, by som povedal až Anglicky chladné prevedenie, akurát triky a kulisy ako tak újdu, ináč dosť nezvládnutý projekt a to som sa moc tešil, remake z 2008 je fakt zábavnejší. /40%/(6.10.2009)

 • cheyene
  ***

  Bohužel neznám knižní předlohu, ale jistě je skvělá jako většina Verneových knih. Nemohu tedy soudit, jak se filmová adaptace drží či nedrží románu, avšak jako film je Cesta do středu Země sympatická. Je samozřejmé, že se na snímku výrazně podepsal zub času, nejvíce v oblasti triků a prostředí, ovšem stále jde o příjemnou dobrodružnou sci-fi podívanou, ve které není nouze o sympatické herce, úsměvné scény, mírné napětí a romantiku.(27.8.2014)

 • Goldbeater
  ****

  Cesta do středu země je velmi roztomilá, možná až roztomile naivní barvitá podívaná z pera Julese Verna. Rázná hudba Bernarda Herrmanna dává filmu pravý říz dobrodružství a James Mason v roli, která mu padne jak ušitá, také válí. Děj je sice hodně naivní a klišovitý, ale to k tomu přeci patří, tak proč kvůli tomu snižovat hodnocení. Pro mne je toto ryzí sci-fi 50. let se vším všudy a moc pěkná podívaná, které se žádný z remaků nemůže rovnat. PS. Chudák Gertrude. Kač kač.(18.10.2011)

 • - Natáčelo se ve Skotsku a v amerických státech Kalifornie a v Novém Mexiku v jeskynním systému Carlsbad Caverns. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace