Jasná hvězda

• Česko Bright Star (více)

V Londýně roku 1818 se odehrává tajná láska mezi mladým básníkem Johnem Keatsem (Ben Whishaw) a "dívkou od vedle", Fanny Brawneovou (Abbie Cornish). On si o ní myslel, že je koketa, ona se nezajímala o literaturu. A přesto se našly okolnosti, které je spojily dohromady, ovlivnily básníkovu tvorbu, ale také je kvůli jeho nemoci navždy odloučily. (j.o.j.o.)

suomifilm odpad!

Tak odpornú sentimentálno-patetickú zlátaninu som už dávno nevidel. Nudné dialógy, samí rev a žiadny dej. Týmto filmom by som trestal odsúdených. ()

Verilla

Je škoda, že tak velký potenciál nebyl u tohoto filmu naplněn. Nevím jestli je to způsobeno výběrem herců, kde snad ani jediný mi nepřišel, že by do své role seděl, anebo tím, že jsem ději nevěřila. Chápu, že v té době se jednalo o introvertního citlivého básníka a velice zamilovanou mladou dívku, ale přesto mi připadá velice nepravděpodobné, že by svůj vztah až takto prožívali. V době, kdy ve 30-ti letech byl člověk v podstatě na odpis a oni se chovají tak nevyzrále. Těžko uvěřit. Každopádně jsem čekala nějaký, alespoň malý zvrat, který se nekonal a proto mi přijde celý snímek jen jako nějaké dlouhé hezké vyprávění, které rychle zapomenu. ()

kulacek

Musím se vrátit ke svému včerejšímu shlédnutému snímku, protože mě nedal spát. Film, jenž není tak známý a zprofanovaný, ale přesto neuvěřitelně čitelný! Citlivý, s tichostí všeříkající, o lásce, takové, jaká by měla být, oddaná, fanatická, k zbláznění. Nádherný příběh o jednom z předních básníků, jehož básně mě díky filmu naprosto konsternovaly a nejednou u filmu rozbrečely. Fakt, že umřel s pocitem selhání a neúspěchu, kdy až posmrtně znělo jeho jméno zvučně mě zasáhl. Silné momenty životopisu jsou podpořeny naprosto jedinečnou hudbou! Ach! ()

Isabella.M

Žiadnu búrlivú romancu som nečakala, ale že to bude pomalé a bez výraznejšieho spádu, to tiež nie. A prirodzené prechod medzi udalosťami niekto vystrihal? Mrknem raz – sú tam a nemajú sa radi. Mrknem druhý raz – aha, zrazu láska, ani neviem poriadne, kedy k tomu došlo. Mrknem tretí raz – on odchádza, raz píše, raz nepíše a ona sa hneď hrnie do samovraždy. Naviac, lead couple nemal žiadnu chémiu a iskra zúfalo chýbala, neverila som im tie zamilované pohľady a intímnosti ani sekundu. Nanešťastie. Nebývam k historickému romantickému žánru krutá, ale tento krát jediné, čo ma fascinovalo, boli kostýmy, verše a motýle. Inak čajové - slabé 3* ()

Jannine

Tohle mi nějak zvlášť nesedlo. Životní příběh básníka Johna Keatse zní zajímavě, ale o tomhle filmu se to říct bohužel nedá. Nijak extra mě nenadchla ani herečka v hlavní roli. ()

andy60

Takovýto film by měl především vyvolávat emoce, ale namísto toho se tu mísí nuda s poezií a citová vzplanutí působí nereálně. Romantice jsem nakloněn, ale musí být podána vroucně, emotivně a nakažlivě, ne takto chladně. ()

Sejkorka

Film jsem vybral kvůli Abie Cornish a to vůbec nezklamalo. Je to výborná herečka. Dále jsem se dozvědělo existenci básníka, o kterém jsme se ve škole neučili (tam nám z té doby povolili jen lorda Byrona) a zas kousek toho aglického venkova oku zalahodil. Ale na víc, než 3* to nedá, je to tak 65%. ()

Hanee

Ještě jsem neviděla film, který by uměl tak skvěle vystihnout to zasněné období čerstvé zamilovanosti. Krásně se na to kouká. Vřele doporučuji. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky