Inscenace byla natočena podle románu Eda McBaina. Pětiletá Anne Sachsová si v pokoji hrála s panenkou Treperendou, když z vedlejší místnosti zaslechla křik. Někdo ublížil její mamince. Aniž to dívenka tušila, stala se svědkyní vraždy. Detektiv Steve Carella (J. Abrhám) je pachateli na stopě, ale v klíčovém okamžiku spadne do pasti. Vyšetřování přebírají Mayer (M. Kopecký) a jeho vzdorovitý pomocník Bert Kling (S. Skopal). Oba musejí objasnit zmizení Carelly a zjistit, kdo a proč zabil Karin Sachsovou. Její bývalý manžel Denis, otec malé Anne (E. Cupák), přitom úzkostlivě tají problematickou minulost páru. (whenry)

Schlierkamp

Televizní zpracování jednoho z nejlepších detektivních románů Ed McBaina. Steve Carella v podání J. Abrháma řeší vraždu vždy zahalené modelky. Jak už se stalo téměř standartem v podobných československých krimiinscenacích, těžko hledat chyby jak v předvedeném hereckém projevu, tak v celkové skladbě filmu. Vedle legendy J. Abrháma překvapivě nejvíce zaujme výstřední kriminalista Kling alias S. Skopal. V dalších vedlejších rolích výborný M. Kopecký, kriminalista s moudrým nadhledem, cholerický šéf pátrací skupiny P. Haničinec, svůdná narkomanka J. Šulcová či nepřehlédnutelný M. Nedbal jako zřízenec hotelu zvaný Kyklop. Jedná se o kvalitní studiovou kriminálku, držící se věrně své literární předlohy. ()

Ozzy2

Až na Miloše Kopeckého v roli Mayera Mayera, kterému je mezi 30-40 lety a je vazba velice povedená detektivka.Jana Šulcová rules. Jprmusic-ne, Mayer není rozhodně holohlavý černoch. K natáčení se váže i jedna úsměvná historka.Natáčelo se kousek od bydliště Jany Šulcové a ta pozvala o pauze Abrháma k sobě na oběd.Neodlíčil se, po pauze se pokračovalo.Děti Jany Šulcové se ptaly " Kdo ti to udělal?"Josef Abrhám popravdě odpověděl: "Vaše maminka".Děti Terezka a Rozárka pak s Janou delší dobu nemluvily:)) ()

Rodin

Ed McBain v českém podání, které nepůsobí lacině ani trapně. Z pochopitelných důvodů (oproti knižní předloze) není Pepa Abrhám připoután k radiátoru nahý a Jana Šulcová se před ním neproducíruje nahoře i dole bez (ňadro v ČST v roce 1980? VYLOUČENO!), Meyer Meyer byl v předloze asi taky mladší a poněkud mohutnější, než Miloš Kopecký, ale celkově se tahle detektivka opravdu povedla. ()

jprmusic

Panenku jsem viděl asi v patnácti a dlouhá léta jí považuji za jednu z nejlepších televizních detektivek vůbec. A jak tady čtu, je tak dobrá, jak si pamatuju. S jedinou výhradou - Mayer Mayer je velkej holohlavej černoch. Já vím, kde tady sehnat v 80tým černocha, ale Miloš Kopecký jde přeci jenom trošku proti předloze - mimochodem jedné z nejlepších detektivek páně Ed McBaina. ()

Salvator

Pro fanouška McBainovy tvorby je film určitým zklamáním, zejména v archetypech jednotlivých hrdinů z 87. revíru. ()

Peabody

McBain má pěkné zápletky a dává to dobrý základ pro dobrou detektivku,. Když se přičte solidní scénář a špičkové herecké obsazení, vznikne dílko, na které pamětníci dodnes vzpomínají, protože v roce 1980 to bylo v televizi skoro zjevení včetně naivit v reáliích. . Jana Šulcová hraje tu svini parádně, v paměti ji mám hodně otištěnou, , Miloš Kopecký jako Meyer Meyer je vynikající, Svaťa Skopal docela milý, Cupák, Sklenčka, Vlach i Zedníček - i v epizodkách výborné. O jedenáct let později - už po sametu - natočil opět Jaroslav Dudek TV hru Skládačka, kde už ale Carellu hraje Jiří Bartoška a ostatní jsou taky zcela jiní a o rok později vznikla Brokovnice. - další McBainovka z ČT, víceméně stejně obsazená. ()

quokam

Jedna hvězda navíc za nahrávku puštěnou na konci. Její sílu snad mohou posoudit jen rodicive cca 5 letých dcer. Tvůrci se snažili s minimem prostředků vytvořit co nejautentičtější atmosféru, no, zde se to nepovedlo a papindekly fakt rušily. Rušily však i faktografické detaily v příběhu. Steve vrazil do bytu drogového hnízda - očividně bez soudního povolení, které pokud se nepletu je potřeba i v USA. Šel do riskantního podniku sám, nikoho neinformoval, ani si ze svého oddělení nevyžádal posily - soloakce jak prase, to, ze dostal za uši, byla jeho vlastní vína a ne toho Binga. Dale Steve byl stále v průběhu docela dlouhého nepohodlného zajetí ve velice čistých šatech. A vážně by existoval manžel, který by si myslel, že drogová minulost jeho manželky nemá spojitost s její vraždou a snažil se ji ututlat, aniž by byl minimálně spolupachatelem? Závěrečná dramatická zkrátka budiž odpuštěna. Jinak herečky vše ok. Tradičně se mi líbí pan Skopal jako policajt, at uz v Pitavalu nebo v nemluvněti. Zde trošku labilní s nevyřešeným traumatem, což je trošku klišé detektivek. Policejní placka taktéž sekla Kopeckému a Haničincovi, škoda že těch poldu tito dva nezahráli víc. Epizodni štěky parádní. Zajímavé cameo pro Kanyzu, tomu se říká hrát hlavou. Slušných 70 proc. ()

evangelik

Docela dobrý, až na tu výpravu. Reklama na Kodak, černoši, americký bouráky - kde je schrastili? Prostě jako pěst na voko... ()

cachanell

Mám staré kriminální příběhy ráda. A tento patří mezi ty nejlepší. Zvláštní příběh, zajímavé rozuzlení a ukončení. Skvělí herci např. Svatopluk Skopal coby hledající se detektiv, Jana Šulcová negativní postava drsné feťačky, Eduard Cupák jako vždy skvělý. ()

frantisekly

Natočiť televíznu inscenáciu s detektívnou zápletkou tak, aby sme cítili napätie, vyžaduje dávku invencie a dobrých hercov. Jaroslav Dudek mal oboje. Preto sa partia detektívov z 87-eho obvodu vydarila. Zvlášť sa mi páčil Svatopluk Skopal, ako cholerický Bert Kling. V súčasnosti považujeme každé nahrávacie zariadenie, kamery a odposluch v detektívke za samozrejmosť. No nahrávacie zariadenie v bábike bilo začiatkom 80-ych rokov celkom dobrý ťah... ()

raininface

Tvůrci se snažili, ale bůhvíkde odchycený černoch a plechovka coly na vystižení McBainovy Ameriky opravdu, ale opravdu nestačí. Proč aspoň někdo nevysvětlil hercům, že přehráváním se z nich ti praví Amíci nestanou. Možná bych pak nemusel napsat, že nejlepší herecký výkon podala ta malá holčička ze začátku filmu. ()