Green Lantern: První let

• USA Green Lantern: First Flight

Před více než třemi miliardami let rasa nesmrtelných známá jako Strážci vesmíru, vytvořila tým hrdinů a dala jim za úkol chránit svobodu a právo ve všech galaxiích. Každý z nich dostal prsten s jedinečnou mocí, který umožňuje svému majiteli ovládat svět kolem sebe a omezují ho pouze fantazie a vůle toho, kdo jej nosí. V animované dobrodružné sci-fi se představuje pilot Hal Jordan, jemuž umírající mimozemšťan nabídne právě tento prsten moci a s ním i členství v hrdinské intergalaktické policii. Hal nabídku přijme a stane se tak prvním pozemšťanem v jednotkách Green Lantern. Brzy ale odhalí rozsáhlé spiknutí, které ohrožuje celou strukturu Green Lantern, a musí využít všech svých právě nabytých schopností, aby byl ve vesmíru zachován mír a řád. (oficiální text distributora)

Puol

Obstojné zoznámenie sa z Green Lanternom, i keď konkrétne tohto superhrdinu moc nemusím a a z pripravovaného filmu mám zmiešané pocity. No možno mu ešte dám šancu a skúsim niečo prečítať ()

J. T. Kirk

Znám komiksovou předlohu a nemůžu dát lepší hodnocení. Prostě není možné, aby si nasadil prsten a hned ovládal létání a všechno ostatní. Takových chyb je tu víc, doufám, že hraný film bude lepší po této stránce. Animace se mě líbila, ale všechno to kazily ty logické chyby, kdybych vypnul mozek, třeba by to fungoval, jak má. ()

MickeyStuma

Kreslený komiksový film plný hrdinského dobrodružství z komiksové stáje DC. Ihned na začátku se ve zkratce toho nejdůležitějšího dozvíme, kterak se vlastně pozemšťan Hal Jordan stal členem mezigalaktické policejní síly pod názvem The Green Lantern Corps. Hned na to se rozjede dějství plného přátelství, zrady, komplotů a hlavně soubojů. Děj samozřejmě postrádá plynulost, ale nad tím se mladší diváci nepozastavují. Hlavně že se něco děje. A děje se toho docela dost. Závěrečný souboj už je jen vrcholem všeho dění. Snímek je vcelku vzrušující a zábavnou podívanou pro všechny generace a komiksových fanoušků obzvlášť. I když to zabíjení pro úplně malé diváky rozhodně nebude to nejvhodnější. ()

kuces

Zelená síla mě moc nechytla. Je to čistě o akci a žádné párání s vysvětlováním což je čistě chyba scénáře. Obal okolo je tedy lepší než hnilobný střed. 6/10 ()

Dm1tr1j

Trošku nudnejšia marvelovská animácia. Na osvieženie príbehu dobré. Zopár wtf momentov a je z toho jedna hviezda. ()

j.o.j.o.

Kdyby to nebylo animované určitě by šly hvězdičky dolů, protože neřešili podstatné detaily a navíc měl Sinestro v jednu chvíli jinou barvu obličeje! ()

Pakr

Náhodou jsem narazil na tento animák, svižný, jednoduchý, pár dobrých zvratů, kvalitní odreagovačka - 70%. ()

Elegnor

Hm, co naplat, no.. DC.. :) Dokážu si představit, jak musel být Hal rozhozenej, když ho během ani ne minuty nějaká vesmírná cetka přenesla k umírajícímu alienovi, oblíkla do latexu a při tom svítila na všechny strany.. * * * Takováhle animace není zrovna můj šálek čaje, ale je stravitelná, příběh je zajímavej a délka tak akorát, aby se člověk nezačal nudit.. Suma sumárum 3* ()

Renie42

Opravdu pěkná a slušná barevná adaptace komiksové předlohy. Hlavní hrdina mi byl od začátku sympatický a svět ve vesmíru byl rozmanitý a zajímavý. Příběh dobře plynul, nenudila jsem se u toho. Více takových animáků a ani nemusí být ve 3D. ()

mark9th

Veľmi vydarený animák. Rozhodne zaujímavejší a pútavejší než jeho filmový klon a spomedzi ostatných od DC, myslím Batmana (2008) a Wonder Woman (2009) je pre mňa aj najlepší. Ak máte radi animáky s pekným vizuálom a výbornýn príbehom tak vás tento ''zelenáč'' príjemne prekvapí. ()

davistercz

Na to, že nejsem moc velký fanda na tyhle "universácký šmejdy" tak to bylo celkem dobře propracované. At už se jedná o animák. Splnilo to mé očekávání a akce tam bylo opravdu hodně. ()

cici24

Mám rád animáče a ani mě nevadí použitá animace. Green Lanterna popravdě vůbec neznám, vlastně až to mělo být v kině, tak jsem o něm slyšel poprvé. Po velmi rozpačitých recenzí na film jsem si řekl, že se podívám nejdřív na animák a pak uvidím co dál. Trochu mi na tomto animáku vadilo, že se všechno na začátku seběhne tak nějak rychle, že z hlavního hrdiny je hned Lantern, který umí všechno. Je mi jasné, že to ve filmu bude asi trochu roztažené, že tam budou pocity, že na to nemá a tak...No, ale zpátky k filmu. Příběh se mi celkem líbil, samozřejmě je to opravdu úplný Star Wars, ale proč ne. Jen mně opět zarazilo to, že greeni disponují nejsilnější silou ve vesmíru, umí kolem sebe udělat štít a když letí, tak mají silové pole, ale i přesto umírají jak na běžícím páse. Nejdřív s nimi proráží zdi, mlátí o ně co se, dokonce silou toho prstenu, ale přijde někdo jiný, vystřelí nějakou zbraní a je po nich...Ale má to potenciál a určitě mrknu na další filmy o těchto zelených Jedi... ()

WHMMD

Priemerný animák, ale treba sa pripraviť na ďalšieho superhrdinu na filmovom plátne. Ryan Reynolds by si mal nasadiť prsteň niekedy v roku 2010. Teším sa.... ()

Khanemis

Další příjemný animák od DC. Zpočátku jsem byl z něho poněkud rozčarovaný, protože běžel na můj vkus až příliš zbrkle, Hal se stal Green Lanternem během pár minut, aniž by bylo jeho osobě věnován vůbec nějaký prostor. To vše bylo jen tak mimochodem, aby se mohl příběh dostat ke spoustě akčních scén ve vesmíru. Když ohlédnu ale od tohoto mínusu, tak mě pak čekaly už skoro jen samé plusy. Ostatní postavy byly příjemně vykreslené (na rozdíl od hlavního hrdiny) a film se v rámci žánru překvapivě vyvaroval některých typických klišé. Líbilo se mi, jak si autoři vyhráli se všemi těmi mimozemšťany, až to opravdu dýchalo duchem Star Wars. Velmi příjemně mě překvapila poměrně výrazná drsnost snímku, jež výrazně kontrastoval se všemi těmi zářivými barvičkami Green Lanternovského příběhu, některé scény by mohly těm nejmenším divákům přivodit možná i zlé sny. Animace je zde výborná, jako u většiny animovaných filmů ze stáje DC. Navíc mám slabost pro podobný typ "hranaté" komiksové stylizace, jaký je použit i zde. Takže se na to dívá opravdu skvěle. Je to pro mě tak na pomezí mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale budu hodný a překlopím to k těm čtyřem, protože konečný dojem z First Flight je pro mě veskrze pozitivní. ()

spacejp

Očekával jsem víc od tohoto filmu a mrzí mě, že můžu dát jen 3*. Měl jsem hlavně ze začátku filmu dojem, že už asi mimozemšťani na Zemi někdy přistáli, protože s ledově klidnou hlavou letět v tréninkovém modulu na "zelené síle" a jen si oddechnout... Opravdu škoda relativně odbytého začátku. Nicméně i tak povedený film režisérky Lauren Montgomeryové, od které se mi líbil také vydařenější film Superman - Soudný den. ()