Green Lantern: První let

• USA Green Lantern: First Flight

Před více než třemi miliardami let rasa nesmrtelných známá jako Strážci vesmíru, vytvořila tým hrdinů a dala jim za úkol chránit svobodu a právo ve všech galaxiích. Každý z nich dostal prsten s jedinečnou mocí, který umožňuje svému majiteli ovládat svět kolem sebe a omezují ho pouze fantazie a vůle toho, kdo jej nosí. V animované dobrodružné sci-fi se představuje pilot Hal Jordan, jemuž umírající mimozemšťan nabídne právě tento prsten moci a s ním i členství v hrdinské intergalaktické policii. Hal nabídku přijme a stane se tak prvním pozemšťanem v jednotkách Green Lantern. Brzy ale odhalí rozsáhlé spiknutí, které ohrožuje celou strukturu Green Lantern, a musí využít všech svých právě nabytých schopností, aby byl ve vesmíru zachován mír a řád. (oficiální text distributora)

SamVimes

Přes spoustu akce nezbyl téměř žádný prostor na práci s postavami nebo s mytologií Green Lanternů. Animovaný DC průměr. ()

dragon94

Docela průměrný animák a to po všech stránkách. Ale docela dost věcí mi na něm vadí. V první řadě je to origin jenž je extrémně urychlený s v podstatě neproběhne, žádný výcvik. Potom absence jakéhokoliv náznaku co vlastně Green Lanterni reprezentují a to vůli, která je k užívání jejich schopností potřeba a žlutá brava zase znázorňuje strach. A pak naprosto přepálená nesmyslné až debilní finále. Na druhou stranu se na to celkem fajn koukalo a parkrát jsem se i zasmál. 2* 45% ()

Obivan

Musím říct, že jsem se u tohoto snímku překvapivě vůbec nenudil. Všechny části příběhu do sebe docela zapadaly, na rozdíl od některých jiných animovaných filmů. Možná to chtělo trochu více času na Zemi. Jinak opravdu příjemné překvapení. Jsem hodně zvědav na hranou verzi. ()

Herráček

Tohle není ani tak komixovka jako skoro slaďoučká pohádka pro děti (dobrá... až na tu slečnu, která vlastně nebyla až tak úplně hodná...) A nebejt tam veverka, pro který mám slabost, tak jsme ještě níž... Tohle byla prostě ta klasická pohádka, na které jsem se vydržel dívat když mi bylo deset... V té době jsem je vlastně doslova hltal... Leč tahle přišla o devět let později a na mém vnímání se to nutně muselo projevit... ()

casioa....

Komixový svet "zelených lampášnikov" a ani ich celkové postavenie v hierachií a univerze HERO sveta nepoznám, a preto môžem iba povedať, že to bol jeden z tých lepších hrdinských animákov, ktoré som videl. /////////////////////////////////////////// "In brightest day, in blackest night, No evil shall escape my sight Let those who worship evil's might, Beware my power... Green Lantern's light!"///////////////////////////////////////// toto odlschoolové motto sa mi celkom páči :) ()

killjezor

Green Lantern u nás moc známý není, takže jsem vděčný za cokoli, co se k nám dostane. Tohle je ale trochu zklamání. Trochu dost. Kresba předčí příběh o několik desítek stupínků. A bohužel nejvíc mi vadila nelogičnost. Lidem jsou vytýkány "lidské" vlastnosti, tak proč je emzáci mají ještě horší, ještě víc "lidské"? ()

HiddenDragon

Green Lanterni u nas moc znami nejsou, i kdyz se jedna take o letitou DC serii (prvni cislo 1940). A je to skoda, je to univers hodne podobny Star Wars (tak trochu si myslim, jestli Lucas nekopiroval), kde misto Jediu strezi pokoj vesmiru sbor zelenych policajtu :) Nastesti se rozhodli v DC prezentovat tyhle superhrdiny (resp. Hala Jordana) i formou filmu, takze uz dnes mame krome dvou animaku a serialu i hranou verzi. Mne osobne se na konceptu schopnosti GL strasne libi ta variabilita, kdy vlastne zalezi jen na fantaziii a sile vule nositele prstenu, jaky konstrukt vytvori. Samozrejme tak jako ma Superman kryptonit, ma i zeleny element GL (v hrane verzi predstavuje "vuli") hlavniho nepritele - zluty element (v hrane verzi jako ztvarneni "strachu"). V tomhle animaku to je podano jen zkratka jako nepratelska, mocnejsi barva, ale budiz. Jinak je to hrane verzi docela podobne. Take se jedna o prvni setkani s postavou Hala Jordana, kdy teprv nabyva schopnosti, takze je tak trochu sikanovanym novackem. A ujima se ho razny Sinestro. Vizuelne se mi to libi, ta zelena je docela cool, a pribeh taky ujde. Jako alternativa ke znamejsim superhrdinum je podle me "GL" dobra volba a nudit se nebudete. ()

iXtr3m3

Dobrý origin, to som teda nečakal a extrémne fajnová úvodná hudbička. Dokonca možno lepšie ako hraná verzia. ()

Janega

Moje prvé stretnutie s Green Lanternom v rovnomennom hranom filme z roku 2011 bolo dosť rozpačité. Po pozretí viacerých DC animákov o Lige spravodlivých som sa rozhodol tomuto zelenáčovi dať ešte šancu. V tomto video filme si svoju reputáciu o čosi vylepšil. Problémom však je typicky krátka stopáž DC video filmov. S hlavným hrdinom sa ani poriadne nezoznámite a skôr než si uvedomíte, čo sa tam deje sa začne diať niečo iné. A to je problém, keďže tento komiksový svet je dosť rozmanitý. Takže ani v tomto spracovaní mi tento hrdina akosi neprirástol k srdcu. ()

Asmodin

Trochu jiný příběh než hraný film, spoiler: hlavním zäporákem je tu Sinestro. (Už od Capitana Ameriky víme že nemáme věřit postavám s červenou hlavou :o)) ()

melloun

Jednou za čas se objeví komiksový animák, který má v sobě mnohem více než jen souboje pospojované stupidním příběhem, a tohle je ten případ. Příjemně mě překvapila jak vizuální stránka filmu, tak i hodně chytrá zápletka (alespoň na komiksové poměry) opepřená několika zajímavými zvraty. ()

CrazyLom

Komiksovka jak má být! Pěkně animované, hodně akce, líbivý svět vesmírných policajtů, celkem sympatický hlavní hrdina...bohužel, scénář a dialogy byly místy tak debilní, že to na tu čtyřku vážně stačit nebude. Ale na odpočinek mysli ideální! ()

Hapretor

V rámci animovaných filmečků toto rozhodně u mě patří mezi to kvalitní. Nápadité, zábavné, děj není úplné klišé a odsýpá. Očekával jsem blbost, dostal jsem parádu a zábavu. Kéž by to bylo častěji. Navíc je to i do sci-fi, takže jsem opravdu chrochňal blahem. Škoda, škoda, že takové počiny se nedělají více. Nápad s "power"prstenem mě dostal. Má to vtip a šťávu. Zajímavé je, že když se povede takovýto filmeček, potěší a pobaví víc, než rádoby dobrý, podobného žánru hraný film, který natočí kdejaký blbeček. ()

Vakomlok

Moje první zkušenost se Zelenou Lucernou byla pro mě překvapivě příjemným zážitkem a naladila mě na další dobrodružství prostřednictvím stránek komiksu. "In brightest day, in blackest night, No evil shall escape my sight, Let those who worship evil's might, Beware my power...Green Lantern's light!" ()