Extrakt

Extrakt

Komedie

USA, 2009, 88 min

• trigan

Hezká podvodnice těžící z mužské blbosti a debilní majitel firmy, který se diví, že když se svou ženou čtvrt roku nespí a pošle jí nového "čističe bazénů na otestování věrnosti", tak ten čistič u ženy uspěje. Proč má tento film v popisu komedie, jsem nepochopil, asi by to mělo být výhradně pro US diváky, ti tam možná něco vtipného našli.(29.5.2011)

Příjít s pořádnou komedií není žádná sranda, navíc to vypadá, že když se v ní neobjeví minimálně 50x slovíčko "fuck", tak nemá šance na úspěch už vůbec. Extract se jim vyhýbá a jde si svou vlastní cestou ochucovadel a my můžeme okusit jejich lehce nasládlou chuť... Další komedie u které jsem se moc nenasmál, ale je bez "fuck" a není dementní... :-) 50%(6.12.2009)

Na první pohled tahle komedie nezaujme ničím a je prostě jen filmem, s nímž vcelku příjemně strávíte necelých devadestá minut, aniž byste byli nasraní a tu a tam se zasmějete. Jenže pak se začnete nimrat v postavách a začínají vylézat klady. Představitel mladého gigola svou postavu střihl tak uvěřitelně, že normálně věřím, že je tak hloupý sám o sobě. Kristen Wiig jsem konečně viděl v alespoň trochu zajímavé postavě. Obrovsky mě potěšil mladý grind corista, chápejte, je to pravděpodobně první zmínka o grind coru, včetně hudební ukázky, v hollywoodském filmu, co jsem viděl. A to sdrce grind coristy prostě potěší, a přenese přes sebe i to, že je ta postava v podstatě jen tupý debil. Má to ale i své neduhy - MIla Kunis mě stále ještě nepřesvědčila o tom, že je herečkou jen pro její krásné oči a postavu (což z tohohle filmu doslova čiší), Gene Simmons je naprosto tragický, jak jeho postava, tak on sám, nevím proč, ale nemám ho rád. Bateman je prostě Bateman, zde v kladném podání. A jo, parkrát se u toho zasmějete a nejednoho může překvapit trochu netypická role Bena Afflecka.(8.12.2015)

• sedm.1

Po pravdě řečeno, Extrakt jsem si dal jen kvůli Mile Kunis. Problém č. 1. Mila Kunis zde hraje třetí, ne-li až čtvrté housle, takže ikdyž zde její božská krása opět zamotá hlavu většině mužských postav jak ve filmu, tak mimo něj, její účast tu lze považovat skutečně jen za příjemnou hostovačku. Problém č. 2. Jason Bateman je sice sympaťák, ale jen na svých bedrech utáhnout celý film prostě nedokáže ani náhodou, na to je totiž fakt dost nevýrazný a nemá v podstatě ani vlastně čím moc zaujmout a strhnout na sebe pozornost. Problém č. 3. Fakt, že zápletka Extraktu není žádný skvost, to tedy spíš naopak, to by se dalo ještě přehlédnout, ale ta nevídaná nedotaženost většiny poměrně vtipně rozehraných scén je vážně až do očí bijící a vlastně tím podkopává nohy celkové funkčnosti a zábavnosti snímku. A nakonec problém č. 4. A tím je samotná zábavnost, respektive vtipnost této komedie, kdy jsem se jednou zasmál a dvakrát trhl koutky, a to považuji za fakt hodně málo, jinými slovy, mě to prostě příliš humorné nepřišlo. Plusem jsou vedlejší postavy v podání Collinse Jr., Simmonse a Koechnera, poměrně slušné tempo děje a vlastně i příjemná nenáročnost celého filmu. Takže nic moc. Extrakt tak zkrátka nemohu hodnotit ani jako průměrnou komedii, na to jsem se u ní ani příliš nebavil a ani mě v podstatě ničím nedokázala příliš zaujmout.(30.9.2013)

• rikitiki

Snímek by patrně chtěl být komedií, ale neudělal pro to naprosto nic, takže pobavení se nedočkáte ani náznakem. Spíš smutného rozboru jedné rodiny a firmy, které se dostaly do krize. Na psychologické drama je to ale zase příliš plytké. Film na mě zapůsobil jako totálně neambiciózní, jakoby tvůrcům nešlo o nic, než jak zaplácat čas. /5. 2. 15./(5.2.2015)

• - Jako součást reklamní kampaně jezdil Ben Affleck na tour po různých městech. Začal ve Vancouveru 20. srpna 2009 a skončil 14. září v Los Angeles. (Cheeker)

• - Natáčení probíhalo převážně v americkém státě Kalifornie ve městě Santa Clarita v srpnu roku 2008. (Terva)

• - Režisér Mike Judge ztvárnil malou roli jako pracovníka Jima. (Terva)