Extrakt

Extract

Extract

Komedie

USA, 2009, 88 min

Nenechte se napálit lákavým trailerem. Extract je jenom veskrze průměrná komedie, která všechny nejlepší vtipy vypálí v první čtvrt hodině a pak už se nezmůže na nic, co by stálo za řeč. Ne že by zbytek byl špatný, je akorát nijaký a rozpačité rozuzlení vyznívá do ztracena. Nebo spíše nevyznívá vůbec. Ani Ben Affleck schovaný v malé roličce pod vlasatou parukou nestojí za řeč.(20.12.2009)

• playboxguest

V hlavní roli Jason Bateman, u kterého jsem doposud nepřišla na to, jestli je mi jen nesympatický, nebo je prostě vážně tak nudný a mdlý. V tomhle filmu je to každopádně kus vola, jehož ženě ani za mák nevěřím, že ho miluje, to spíš, že se to s ním rozhodla přežít jen kvůli prašulím. Ve vedlejší roli Mila Kunis, jejíž výskyt v čemkoli mi dokáže pěkně nadzvednout obočí (asi bude ještě chvíli trvat, než se prokáže i nějakým výraznějším talentem, mně ale její sexy look a "vykouřím čtyřicítku denně" hlas ke štěstí stačí). V další vedlejší roli tucty a tucty někdy méně, někdy o malinko více výrazných postav, jejichž dějové odbočky buď zbytečně přetěžují film, nebo zůstaly jen v půli cesty kvůli přehnané extrakci jednotlivých charakterů (kdy žádná z postav nemá nárok na víc jak dvě charakterové vlastnosti). Jo a taky se v tom několikrát mihne Ben Affleck, tak zamaskovanej, že jsem ho, chvála Bohu, postřehla až v závěrečných titulcích (což mě vedlo k tomu, abych si film přetočila o kousek zpět, uznala, že je to opravdu on a není to jen shoda jmen, a tím pádem mu pomyslně pogratulovala, že konečně natočil film, ve kterém se na něj dá koukat).(4.8.2011)

Tento film bych asi nijak nevyhledával a nenarazil bych na něj, kdybych nehledal něco, kde hraje Mila Kunis. Chtěl jsem něco pěkného na oko, proto jsem vybral tuto komedii, a to i přes nízké hodnocení. S Milou jsem byl dle očekávání spokojen. Ale celkově šlo o příjemnou komedii, fakt jsem se bavil. Dokonce i Affleck, který vypadal jak "houmlesák" byl víc než dobrej. Pěkných 70%(22.2.2011)

• StanislachKo

Mimózne obsadenie a mimózny storybuilding (absolútne nevyužívajúci pojem Mila Kunis) a prehnane využívajúci antipojem Ben Affleck). Sympoš Bateman, rozkošná Wiigová a alfasamec Simons boli dobre mierené i keď lacné triky, ktoré ale aspoň trochu fungovali. Inak pre mňa nepochopitelná investícia čohokoľvek (času, peňazí, talentu... a naďalej...)(15.9.2014)

Zrovna celkem nedávno jsem po Absurdistánu i zde na čsfd psal oslavující komentář na nestandardnost Mikea Judgea a jeho komediální “originalitě”. Tento mnou vnímaný status potvrdil i ve svém novějším snímku Extrakt. Dostal zřejmě i vyšší rozpočet a tak mohl roztočit veselohru s timingovou jistotou v podobě Jasona Batemana, SNL hvězdy Kristen Wiig či u mládeže populárního sexy diblíka Mily Kunis. Roztáčí celkem běžný příběh o hledání hodnot, které ale Judge vyšperkovává věcmi, které u jiných “PG/Disney” komedií nehledejte (postavy berou drogy, podstatou úrazu je ustřelená koule, atd.). I když ne vždy pálí do černého, veselého, stále zůstává tento snímek malým zjevením mezi komediemi dneška, které jsou bohužel jedna jako druhá. 75 %(18.7.2012)

• - Natáčení probíhalo převážně v americkém státě Kalifornie ve městě Santa Clarita v srpnu roku 2008. (Terva)

• - Jako součást reklamní kampaně jezdil Ben Affleck na tour po různých městech. Začal ve Vancouveru 20. srpna 2009 a skončil 14. září v Los Angeles. (Cheeker)

• - Režisér Mike Judge ztvárnil malou roli jako pracovníka Jima. (Terva)