Extrakt

Extract

Komedie

USA, 2009, 88 min

• playboxguest

V hlavní roli Jason Bateman, u kterého jsem doposud nepřišla na to, jestli je mi jen nesympatický, nebo je prostě vážně tak nudný a mdlý. V tomhle filmu je to každopádně kus vola, jehož ženě ani za mák nevěřím, že ho miluje, to spíš, že se to s ním rozhodla přežít jen kvůli prašulím. Ve vedlejší roli Mila Kunis, jejíž výskyt v čemkoli mi dokáže pěkně nadzvednout obočí (asi bude ještě chvíli trvat, než se prokáže i nějakým výraznějším talentem, mně ale její sexy look a "vykouřím čtyřicítku denně" hlas ke štěstí stačí). V další vedlejší roli tucty a tucty někdy méně, někdy o malinko více výrazných postav, jejichž dějové odbočky buď zbytečně přetěžují film, nebo zůstaly jen v půli cesty kvůli přehnané extrakci jednotlivých charakterů (kdy žádná z postav nemá nárok na víc jak dvě charakterové vlastnosti). Jo a taky se v tom několikrát mihne Ben Affleck, tak zamaskovanej, že jsem ho, chvála Bohu, postřehla až v závěrečných titulcích (což mě vedlo k tomu, abych si film přetočila o kousek zpět, uznala, že je to opravdu on a není to jen shoda jmen, a tím pádem mu pomyslně pogratulovala, že konečně natočil film, ve kterém se na něj dá koukat).(4.8.2011)

Jedna z opravdu vtipných amerických komedií, kde se sice nezasmějete dvakrát třikrát z plna hrdla, zato s úsměvem čekáte na další záběr. Hlavně jsem některá vyústění zápletek neočekávala a herci jsou tu v překvapivých rolích. Je pravda, že se film hemží vypatlanci, ale zdejší intelektuály nejspíš překvapí, že - s trochou nadsázky - tohle jsou lidé z ulice. A Bateman, jako každý manager se srdcem, musí bruslit mezi problémy se zaměstnanci, která nemá to srdce vyhodit a problémy vlastními. Extrakt je něco jako Slunce seno, ale více ze života.(18.8.2017)

Příjemná komedie na téma co vše se může pokazit v jedné menší výrobně. Čekal jsem podobný typ jako Fast Food Nation. Ben Affleck opět podal dosti slabý výkon a nepomohly mu ani dlouhé vlasy. Já mu toho feťáka prostě nežral. Mám slabost vždy pro postavy, které hrají J. K. Simmons (každého zaměstnance pojmenoval Dinkus) anebo takový David Koechner. Ze zbylých (ne)herců mě zaujal Kissácký symbol Gene Simmons. Extract neurazí, nenadchne, za pár hodin si nevzpomenu na nějakou vtipnější chvilku, přesto se nejedná o zbytečně strávený čas.(24.11.2010)

K téhle komedii jsem přišla díky Mile Kunis a ač toho nelituju, z nova už tenhle snímek nepotřebuju vidět. Takový ten film, který ani neurazí ani nenadchne. Bylo tam sice pár lepších momentů, například Affleck v podání sjetého barmana byl skvělý, babka, co nechtěla zastavovat provoz, když nováček nestíhal taky...ale jinak průměr, šeď a nic zvláštního. Krásné 3*.(18.12.2012)

Takové zmatené spojení několika příběhů do jedné ne zcela celistvé linie. I tak ale může vzniknout zajímavá komedie s několika dobrými vtípky. Co je ale jednoznačně největším tahákem filmu jsou herci- Mila Kunis je svou krásou dokonalá, ať už hraje cokoliv (škoda, že tady nedostala více prostoru), Jason Bateman působil, jakoby hrál sám sebe (role mu vážně skvěle sedla) a s Benem Affleckem jsem se takto nebavil už dlouho. Celkově je to komedie, která nijak neprorazí, ale na zpříjemnění nudného odpoledne/večera je jako dělaná.(26.7.2011)

• - Natáčení probíhalo převážně v americkém státě Kalifornie ve městě Santa Clarita v srpnu roku 2008. (Terva)

• - Režisér Mike Judge ztvárnil malou roli jako pracovníka Jima. (Terva)

• - Jako součást reklamní kampaně jezdil Ben Affleck na tour po různých městech. Začal ve Vancouveru 20. srpna 2009 a skončil 14. září v Los Angeles. (Cheeker)