Měsíc 44

• Západní Německo Moon 44 (více)

V roce 2038 jsou přírodní zdroje na Zemi vyčerpány a nadnárodní korporace provádějící těžbu na vzdálených planetách spolu vedou nevybíravou konkurenční válku. Agent Felix Stone (Paré) je vedením jedné ze společností vyslán na strategicky důležitý Měsíc 44, aby ve zdejší napjaté atmosféře mezi drsnými piloty z řad vězňů a jejich mladými navigátory, vypátral její záhadně zmizelé těžební lodi. Napětí houstne a to ještě nikdo netuší, že se k Měsíci blíží plavidlo konkurenční firmy, která jej má v úmyslu zabrat... (choze)

curfew77

Kámen úrazu tkví v tom, že poprvé jsem Měsíc 44 viděl někdy v patnácti, a tudíž se mi blaženě nostalgický úsměv roztáhne od ucha až k uchu hned v ten moment, kdy se nevídaně prkenný jednoksichtař Paré poprvé zjeví na plátně. Co na tom, že kolem něho celou dobu poletují mašinky nápadně podobné těm z o dvacet let starší české komedie Zítra vstanu a opařím se čajem, týž film ostatně asociuje i sonorní palubní hlášení (ano, něco jako "...cestující do pravěku se shromáždí u brány osm." ). Nemůže vadit ani fakt, že postavy dělají věci tuze nelogické - koneckonců řekněte sami, podrobili byste ve sprše sodomii člověka, který vám bude za hodinu dělat navigátora v kaňonu úzkém jak anální otvor dvacetiletého mladíka? :) Piloti čtoucí sonety a odsouzení vrazi, kteří si je od nich půjčují, toť Emmerichův denní chleba a já se směju a směju a směju... říká se tomu guilty pleasure. Co je třeba Rolandovu "poslednímu evropskému projektu" přiznat, je dusná atmosféra plná mlhy a poblikávajících zářivek - a že to je víceméně nežádoucí efekt nedostatku producentských financí, radši nikomu neříkejte. Já sám pro sebe si píšu nesmírně pobavených 60 %, ale vy ostatní to čtěte jako čistočistou čtyřicítku a o hvězdu míň, platí? :) ()

Stejšn

Sympatický hlavní hrdina, adekvátní triky (i když se některé teda opakují). Ale: zmatečný scénář a především celý ten nesmyslný nápad s piloty ve vrtulnících na měsící (jednou se tam dokonce ozve, že na povrchu je vakuum) a navigátory na základně asi chápe jen Emmerich sám. Viděl jsem ten snímek v kině krátce po jeho vzniku a už tenkrát jsem nad ním kroutil hlavou. Podruhé až teď na DVD skoro po 20 letech a kroutím stále. Navíc český dabing je tedy taky perla. ()

Solverino

Strašna kravina! jednu hvězdičku dávám za stáří 20 let! Na tu dobu možná OK, dneska ubohost! Příběh = 0, herecké výkony = 0, technické provedení = 0. Huh, málem jsem to nedokoukal. ()

Pitryx

Naprosto skvělé po technické stránce. Stará a poctivá práce. Zde jednoznačně plný počet bodů, ale... Děj nemá žádnou nosnou linii, v podstatě je zpočátku rozsypán do několika částí. Tím ovšem dost ztrácí na zajímavosti. To je škoda. Naštěstí je stále na co koukat, takže na nějakou nudu není čas. ***A PŮL ()

Blazkowicz

Na plakátu a na fotkách to vypadá mnohem líp, než jaké to ve skutečnosti je. Levnost bych překousl, ne úplně dokonalou atmosféru taky, ale co mi vadilo, byl hnusný šedý filtr. Zkazilo to celý film. Sice to díky tomu vypadalo temněji, ale na mě to působilo až moc depresivně a bez barev to prostě nudilo. Stejně jako celý děj. 2* ()

jack_scott

Jednoduché a prosté jak blázen, ale začátky jsou prostě těžký.... Celkem se mi líbili ty německý triky. ve svý době a za ty peníze...poměrně zajimavý. Je to taky jediná věc, která je jinak na filmu zajimavá. Sice je to přímo produkce "2VHS", nicméně méně blbosti by filmu co se režie, scénáře a hereckých "výkonů" fakt neškodilo. Je to hrozná sračka, podobnost s produkcí The Asylum je poměrně neuvěřitelná. Je fakt, že Emmerich má 20 let k dobru :-) V tomhle ohledu to teda taková sračka neni...ale je to každopádně pro silnější nátury (žaludky). ()

Sakulnikov

Kvalita s problémy, hlavně v ději - dlouhou dobu se jakoby nic neděje, a když to vypadá na rozjezd tak konec. Ale už zde je tušit budoucí kvalita Hvězdné brány a Dne nezávislosti. Graficky mi to hodně připomínalo Vetřelce. ()

Virusman666 odpad!

Takové béčko se jen tak nevidí. Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdičku za námět a za to, že to není ruskej nebo sovětskej škvár, ale ty úchylný céčkový dialogy to úplně znemožňují. S velkým sebezapřením jsem ten amatérskej snímeček dokoukal a přes to, že sci-fi žánr zbožňuju, tak toto splachuju do záchodu, doufám, že takovéto "kvality" zmizí navždy v propadlišti dějin.... ()

shinbone

zaujala mě sekvence se znásilněnym navigátorem a následná dohra, jinak mi ale připadaly postavy dost plochý. včetně stonea. ()

Groower

Po druhém shlédnutí (s 18 letým odstupem) je to jen průměrná sci-fi s drsňákem, zlým chlápkem co se změní na hodnýho, vtipný hlášky typu "už nikdy víc" a tak dál. Čas nejde zastavit a tenhle styl už prostě neletí. Jako kluk jsem na to v kině koukal s otevřenou pusou a ani z dnešního pohledu není vizuální stránka vůbec špatná. ()

sus

Když mě bylo 12, tak jsme tenhle film měli na originál videokazetě doma a viděl jsem jej asi 20x. ()

PanK.

Na to jaká by to měla být slabota je tu až nadprůměrná atmosféra. Když vám bude v roce 1990 sedm tak se vám to bude líbit. To se asi už nestane. ()

elgordo

Klasika z môjho detstva. Taký pohodový akčnák z konca 80. rokov. Najviac mi však v pamäti utkvel ten šváb, ktorého dostal veľitel na tanier a nakoniec ho aj zjedol. Niečo na spôsob vojenských jedální v SR. :) ()

brasek

Silne nestráviteľný snímok! Bez atmosféry, bez gradácie deja... za zápletkou je len nudné kecanie. Po hodine sledovania som mal pocit, že snáď už poldňa čumím na Mesiac 44 a konca sa dočkať neviem. ()