Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

PogoJoe

Zbytečná nuda plná klišé a toporné snahy zaujmout. To raději pokračování netočit vůbec než tohle. Scénář - to je hanba. ()

FilmFan24

Po flámu se většinou dostaví kocovina...Takhle nějak je mi po shlédnutí 2Bobulí! Poetika z prvního filmu je pryč a romantickou zápletku nahradila zápletka trapná ze zabijákem panem Tichým. Kryštofa Hádka s Terezou Voříškovou, kterým to spolu moc sluší, si moc neužijete, zato Korna s Krampolem dosyta. Střídání rádobyvtipných situací a malebných záběrů moravských vinic vůbec nefunguje. Zbytečné pokračování na kterém je bohužel nejlepší písnička CyRáno od skupiny Kryštof. A to je zatraceně málo. P.S. Pokud tvrdí producent filmu, že "2Bobule" jsou více komedií než ty původní, tak já asi viděl jiný film. ()

runner85

Filmov o víne je málo tak som sa rozhodol pozrieť aj túto dvojku, keby sa ale viacej venovali skôr pestovaniu hrozna alebo jeho spracovania na vínko a dali do neho romantickú vsuvku zo sympatickou Terezou by som sa bavil viacej, ale tak čo už keď sa už aj Česko opičí po USA a snažia sa spraviť "úspešnú" romantickú komédiu .... ()

TominoLa

Tohle byl velký průser. Vůbec nevím proč tomu dávám i ty 2*. Možná nostalgie k jedničče. V každém případě další česká komedie kde jsem se vůbec nezasmál. ()

Dexter1

Originalita a ľahkosť jednotky sa úplne vytratila. Potenciál a základ ostal maximálne nevyužitý. Takže miesto príjemnej a oddychovky je tu ďalšia česká "rádoby" komédia. ()

Skip

Jednička mi přišla celkem v pohodě, ale dvojka je úplně o ničem. Sem tam se dalo usmát, ale jinak je to zcela zbytečný film. ()

Aleee89

Ihned po zhlédnutí jedničky jsem se podívala i na dvojku a musím, asi jako jedna z mála, říct, že se mi líbila více. Kde mi jednička připadala rozvolněná, tam mi dvojka připadala akční. Jasně, bylo to moc přitažené za vlasy, opět se objevila spousta podivných a pitomých postav, sem tam to bylo spíše trapné než zajímavé, ale atmosféra zase nechybí a jako nenáročná zábava na nedělní večer to docela funguje. ()

Parlay

Během zkouškového období si dopřávám snímky převážně z komediálního žánru, při jejichž sledování mohu moji šedou kůru mozkovou na chvíli přepnout do úsporného režimu :-) A má očekávání se naplnila – dostalo se mi sledu nenáročných scének, které mají logiku a smysluplné chování postav zvysoka na háku a které jsou schopné až překvapivě často rozesmát. V prvním díle se vyskytující snahy o jakési poetično jsou zde nahrazeny třeskutým situačním humorem, který sice má i své trapné chvilky, ale jinak překvapivě funguje. Navíc se je i na co dívat – na půvaby Terezy Voříškové a Jany Pidrmanové je vskutku radost pohledět :-) ()

Petfruf

O trošku slabší než předchozí díl, ale i přesto se dá na 2Bobule koukat a to dost příjemně. Vadilo mi ze začátku obsazení Jiřího Krampola a Jany Švandové, nakonec se žádný průser nekoná a každný z herců (ze všech zůčastněných) má ve filmu svojí silnou chvilku, která mě bavila. Zajímavé, jak dokážou filmaři udělat z Moravy, alespoň z té jižní, tak poeticky krásné místo :) Dávám tři hvězdičky, kdybych mohla dám tři a půl, ale zaokrouhluju dolů, protože jde přecijen o něco slabší film než jsou první Bobule. A odpady si nechte na jiné filmy či TV seriály, s tím jste tady opravdu vedle... ()

OG_Swifty

2Bobule ala volný pokračování přineslo následující pozitivní změny: Komický duo Krampol-Švandová (+Korn). Přineslo rovněž negativní změny: Film atmosférou zdaleka nenavozuje na první díl, humor se tady již snaží lámat za každou cenu přes koleno a to za cenu logiky, soudnosti nebo smysluplnosti jako takové. Langmajer mě opět nebaví a Hádek už taky ne, z postavy Kozderky udělali mentála (v prvním díle byla jeho role zloděje uvěřitelná), Postránecký se tam mihne už jen párkrát a skoro zbytečně a děda je mrtvej - nebo není? To jsem nepochopil. Přestože "mafián" Krampol má být velký zvíře, tak je pod pantoflem - to mi taky nějak neštymuje... ale jak jsem psal, Švandová mě hodně bavila a Krampol tyhle role velkých zvířat umí hrát s grácií (na rozdíl od Donutila), takže to jediné se dá odpustit na úkor zábavy. Jo a ještě je negativem Duchoslav - nemám ho rád. ()

Cl3ricK

Tohle byl opravdu špatný vtip. Tragický boss v podání Krampola, zbytečný "špion" Korn, Langmajer, no co dodat k němu, jestli ty trapné scénky byly improvizací, prosím ať už to radši nikdy nedělá. Odpad nedávám, protože začátek byl docela slušný, pak už to jde celé do sraček, ()

honajz2 odpad!

Z jedné bobule holt víno neuděláš a tak se tvůrci rozhodli, že přidají ještě 2Bobule. Ale pokud máte IQ nad 50, určitě víte, že ani z dvou bobulí flašku vína neuděláš. ()

Giggo

Vlastně nevím, jak tendle film hodnotit. Jestli jako pokračování Bobulí zasloužil by si 2,5 *. Pokud bych jej bral jako komedii dostal by téměř 4. Nyní jsem na rozpacích a dal bych 3,5*. Počátek filmu je jedna velká nuda. Situace se rozjede až na Moravě, kde se vtipnejma situacema a humorem nešetří. Bohužel tím taky film přestává být Bobulema a filmem o víně, létě, krajině atd. Stává se odnoží Kameňáku čemuž přispívají i rádoby komediální herci, kteří nám sem přelezli. Víno je tu pouze jako tématická berlička, abysme měli kam nalepit nový herce. Dobrý standart drží původní trojice. Bohužel pod taktovkou režiséra, který neví co chce se špatně hraje. Film neurazí, zasmějete se, ale ani nenadchne. Jako film k lahvince doma si raději pustím Bobule I. po 1001x. ()

Jack_D.

Zacatek byl ponekud slabsi, od pulky filmu jsem se jiz bavil. Celkove jsem ale cekal mnohem vice. Kazdopadne bych se klidne kouknul znovu... ()