Je předvečer prvního máje. Na návsi malé vesničky leží veliký stožár ověnčený zeleným kruhem s barevnými pentlemi, který se jako každý rok slavnostně zvedá na počest příchodu jara. Místní chlapi tady na to už mají svůj systém – pár piv, bagr a traktor – za chvíli májka stojí a jde se slavit. Jenže letos nenadále přijel Týno, herec z Prahy (I. Trojan). Místní rodák, ale dnes už spíš místní odrodilec. Už jako kluk trochu nezapadl, byl jiný, a tak mu to kluci dávali znát. Odjel za štěstím do města a stal se známým hercem televizních seriálů. A teď se přijel podívat a zdá se, že ví nejlíp, jak postavit májku. Prý pěkně postaru, ručně, aby tradice neutrpěla. A tak se vesničtí nechali v hospodě při pivu vyhecovat. Ráno s těžkou hlavou se už nadšení pro tradice nezdá být tak veliké, ale je třeba sázku vyhrát… (Česká televize)

rostlinka

Tradice, předsudky, egoismus, závist... aneb když se zběhlý rodák (a ještě ke všemu slavný) vrátí do rodné vsi... Co to s sebou přinese za problémy a hádky. Příjemný příběh z jedné české vesnice. Marie Doležalová svou roli zvládla naprosto suprově :). A polonahý Tomáš Klus... mmmmm :P :)). Kvalitní scénář a pohodová hudba. ()

Rejže

kult milovaného kraje... pěkné jsou grafické flashbecky, nápaditost dialogu, pomezí mezi komedií a dramatem.... Konec je happyendem, ale zase... štěstí v lásce si přeje každý... to by nebyla komedie, ale tragédie pak :-) ()

Disease

Jako komedie nic moc, jako sonda do českého venkova v pohodě. To se opravdu od cca sedmdesátých let nic nezměnilo? ()

ArthasKarfa

Balíci zůstanou i po letech pořád balíci, na vesnici se prostě staráte o 20km kolem vás a znáte tam všechny a o nich všechno - na úkor toho se ovšem velmi omezí váš ostatní rozhled a běda jak z tohohle kruhu chcete odejít, skončíte na vesnické černé listině. Film o starých křivdách a pokračující tradici, která na čas zcela ovládne dění někde, kde se jinak nic neděje. ()

mira007

Herecký koncert nejlepších českých herců na vesnici věrohodných více než Troškovi filmy. Jinak spíše bezdejovy film. ()

arcticsky

Hezké, dobře obsazené. Řekl bych na TV tvorbu i trochu neotřelé. V každém případě pěkný nedělní zážitek. Myslím, že hodnocení si zaslouží být v červené barvě. ()

Greg25

V rámci české televizní tvorby opravdu dobře natočený nadstandard s výbornými hereckými protagonisty. S postavami lidiček a jejich povrchností, přímočarostí, u některých s hloubkou a nenaplněnými sny, každopádně opravdové v každém ohledu. 80% ()

Fifer

Scenář Epsteina čerpá z historie, dojde na kelty i druhou světovou válku, je o tolik zajímavější než je běžná hollywoodská produkce, aby nakonec sklouzl ke stejnému klišé holky, co nosí brejle a pak si jednou uvědomí, že když je sundá, tak je krásná. Proč??? Proboha proč montovat toto stokrát omleté klišé do tohoto jinak velmi povedeného dílka? Nechápu. ()

Mlle

Na Česko dobrý! Mottem filmu dokonce není camusovská bezbřehá prázdnota prolínající se potměšile od jednoho blbečka k druhému, což je tak tradiční česká ves (nejen) v obrazoborectví filmovém, ale pozitivní hodnota! To u českého filmu až podlamuje kolena ;) ()

Mackoun

Docela náhodnej objev a docela příhodnej kousek. Stará klasika to není a asi ani nikdá nebude, ale líbilo - není to hloupý ani kýčovitý. Zkrátka “feel-good” jednohubka z malý vesnice, co si na nic víc ani nehraje. ()

Vodny

Miluju české televizní produkce - jsou jednoduché, hrají v nich často úplně neznámí (o to lepší) herci a nikdo si v nich na nic nehraje. Nikdo nepřehrává a je to jako sledovat nějaký dokumentární film - věrohodné a přirozené. Škoda, že do kin se tyhle filmy nedostanou. Publikum by si určitě našly. Šejdrem je jeden z mála filmů, který mi svým stylem připomíná skvělé předrevoluční komedie. Víc takových. ()

Radek.SCH

Netuším, co tam měly dělat ty animované sekvence a už vůbec netuším, který blbec vymyslel dát tomu podtitul "komedie". Jestli tvůrci prvoplánonově zamýšlely vyrobit komedii, tak se jim to šeredně nepovedlo. Spíš bych to nazval jako drama. A udělat z té holky bulimičku se mi zdálo až moc násilné. Jako by chtěli řešit nějaké "žhavé téma" ze současnosti. ()

rekkky

Docela úlet v tom, jak je příběh nemotorně zasazený do prostřihů s animacemi, úryvky z mládí a amaterskými záběry. Zápletka se stavění máje je natolik slabá, že sama o sobě nedokáže unést děj filmu. Scénář a stříh nezapadá do vykreslovaného vesnického prostředí. Hodně nedotažené dílo. ()

brrumlaa

Ivan Trojan je sám o sobě skvělým hercem. Ne nadarmo patří k mým nejoblíbenějším. Jak bych tento film zhodnotila... ??? - Byl jak už sám název filmu napovídá "šejdrem". Nejvíc mě dostala hudba z filmu Dovolená s Andělem - "Starý bručoun" - Julius Fučík. K Marvanovi se hodila, ale tady mi do tohoto filmu nějak nezapadala. ()

mi-ib

Je vidět, že ČT si může dovolit z našich poplatků zaměstnat velké herce i do příběhu, který je o i ničem. Jenže všechno krom příběhu u tohoto filmu ujde. Herci jsou příjemní, vykreslení vztahů na vesnici je podle mě taky celkem přesný a vizuální působení, kdy se přechází z přítomnosti do vzpomínek a nebo do animovaného, docela fajn oživuje celkový dojem z filmu. Zápletka a příběh nic moc, ale dívat se na to dalo v pohodě. ()